PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
133. Oficer widmo
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2015-12-29, 21:36:33   133. Oficer widmo

Pewnie się teraz narażę kilku osobom, ale nie mogę napisać że coś mi się podoba jak mi się nie podoba...

Ja naprawdę nie wiem jak książki tej pani mogą być zgłaszane do konkursu na najlepszą powieść samochodzikową i na dodatek ten konkurs wygrywają... Autorce brak talentu pisarskiego i nikt mi nie wmówi że te książki są dobre. Ta miała przyzwoity pierwszy rozdział a im dalej w las tym gorzej. Po takich książkach odechciewa mi się czytania kontynuacji... :(

Ponad miesiąc zajęło mi zmęczenie tej powieści, a liczy zaledwie 170 stron. Pierwsza była dla mnie słaba a ta jest jeszcze gorsza.

Przepraszam, ale co mam napisać..., że mi się podoba??? Ehhh....
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2016-07-03, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-12-29, 21:53:34   

Ja dokładnie rozumiem Twoje odczucia. Miałem dokładnie takie same w stosunku do książek innej autorki, które z kolei Tobie się podobały. Tak to już jest ... :p
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-12-29, 21:59:42   Re: 133. Oficer widmo

Michal_bn napisał/a:
Pewnie się teraz narażę kilku osobom, ale nie mogę napisać że coś mi się podoba jak mi się nie podoba...

Ja naprawdę nie wiem jak książki tej pani mogą być zgłaszane do konkursu na najlepszą powieść samochodzikową i na dodatek ten konkurs wygrywają... Autorce brak talentu pisarskiego i nikt mi nie wmówi że te książki są dobre. Ta miała przyzwoity pierwszy rozdział a im dalej w las tym gorzej. Po takich książkach odechciewa mi się czytania kontynuacji... :(

Ponad miesiąc zajęło mi zmęczenie tej powieści, a liczy zaledwie 170 stron. Pierwsza była dla mnie słaba a ta jest jeszcze gorsza.

Przepraszam, ale co mam napisać..., że mi się podoba??? Ehhh....

Jasne, że nie musisz przepraszać, ani kłamać. Tylko naprawdę mnie zdumiewa, że mamy tak różne zdanie temat na książek Luizy Frosz. Podobała mi się już poprzednia, a ta jest moim zdaniem nawet lepsza. To znaczy nieco mniej samochodzikowa, ale bardziej równa i wciągająca. Bardzo przyjemnie mi się ją czytało i bez najmniejszego wysiłku (w dwa wieczory ;-) ). Jakieś tam uwagi oczywiście bym miała, ale moim zdaniem jest dobrze napisana i ciekawa. :)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2015-12-29, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-12-30, 09:07:15   

Co do Pierwszej książki Luizy Frosz po części zgodzę się z Michałem. Powieść da się przeczytać jednak nie jest wolna od błędów i nielogiczności. Zrzucam to jednak na karb debiutu. Co do drugiej wypowiem się po lekturze.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-17, 17:14:37   

Berta von S. napisał/a:
Podobała mi się już poprzednia, a ta jest moim zdaniem nawet lepsza. To znaczy nieco mniej samochodzikowa, ale bardziej równa i wciągająca.


Z grubsza mogę się zgodzić z ww opinią. Tzn. książka ta wydaje się być bardziej równa, bo w tej pierwszej podobnie jak Nietajenko jednak kilka małych "raf" odkryłem. Co do "wciągania" to dałbym remis. Sama akcja faktycznie może była mniej samochodzikowa, ale za to ciekawe było skomplikowanie fabuły, z którego Autorce udało się wybrnąć.
Aż mnie korci pytanie (i liczę tutaj na odpowiedź!), czy faktycznie opisana tytułowa postać istniała naprawdę?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-07-03, 11:13:32   

Powieść Luizy Frosz „Oficer widmo” zajęła piąte miejsce w Konkursie na najlepszą samochodzikową książkę 2015 roku. Gratulujemy :)

http://pansamochodzik.net...p=276121#276121
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 11