PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Unieski
2012-12-04, 21:19
Wehikuł
Autor Wiadomość
duszek480 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 30
Dołączył: 30 Kwi 2008
Posty: 38
Skąd: Bytom
Wysłany: 2008-05-29, 19:50:42   Wehikuł

Piszę ten temat,ponieważ nie znalazłem takiego forum gdzie można byłoby pogadać tylko o wehikule.I od razu muszę napisać pewną dziwną rzecz.Mianowice na samym początku jest zielonożółty.Potem Tomasz oddaje go do malowania na ładny stalowy kolor.Jeszcze potem można przeczytać(chyba Niesamowity Dwór),że wehikuł jest dalej zielonożółty.raczej farba z niego nie zeszła?Pomijając to trzeba powiedzieć,że Nienacki wpadł na doskonały pomysł z tym samochodem.Zawsze Tomaszowi ktoś dogaduje,wyśmiewa jego wóz.Przecież tak naprawdę to chyba każdy z nas nie mógłby nie zaśmiać się z takiego samochodu.Potem przy prędkości około 200 km/h to lepiej nie odpowiadać.Każdy kto jechał wehikułem bał się,żeby się nie rozpadł,a tu takie zaskoczenie.Teraz taki samochód byłby dziwny tylko z wyglądu,ponieważ jest wiele szybszych samochodów.Po drugie wiele ludzi tuninguje swoje auta.

Piszcie swoje refleksje na ten temat,pozdrawiam!

Jeszcze jedno:nie dziwcie się czemu piszę kolejny temat o wehikule.Jeden napisałem o zniszczeniu go.Po prostu interesuje się motoryzacją i uwielbiam to!!! :)

-------------
Dodatkowo w tym temacie będzie zamieszczany wykaz niekonsekwencji Mistrza w prowadzeniu fabuły Kanonu przykład poniżej :
Wszystkie spostrzeżenia kolejnych braków proszę wysyłać do mnie na PW, a ja będę modyfikował ten post.

1. Wehikuł w Wyspie jest czterobiegowy, a w KS już pięciobiegowy.

Skorygował - Rólka!
:)
_________________
Samochodzik the best!:)
Ostatnio zmieniony przez Rólka 2019-10-26, 19:20, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Janiak2 
Sympatyk Samochodzika



Dołączył: 05 Maj 2008
Posty: 126
Skąd: Kamińsk
Wysłany: 2008-05-29, 20:21:00   

Wehikuł był fajnym wozikiem, byle go tylko podrasować, żeby się naprawdę nie rozpadł. (Tyle lat... :/ ). Był trochę brzydki, ale to w większości powieści, wg. mnie, było akurat zaletą. :)
_________________
"Historia magistra vitae est"
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2008-05-30, 10:02:34   

Chciałbym tylko zauważyć, że nie sama szybkość była atutem wehikułu, ale przede wszystkim element zaskoczenia. Z reguły przeciwnicy Pana Samochodzika nie spodziewali się, że pojazd ten wyciągnie więcej niż powiedzmy 60 km/h i dzięki temu Tomasz w decydującej chwili zyskiwał znacznie więcej niż gdyby posiadał chociażby oryginalne Ferrari 410 SA. Możliwość pływania też stawia wehikuł poza konkurencją :) Nadal więc będę uparcie twierdził, że w dzisiejszych czasach wehikuł nie straciłby wiele ze swoich atutów :582:
 
 
Pawelek 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 28
Dołączył: 17 Sty 2009
Posty: 2
Skąd: Bydgoszcz
  Wysłany: 2009-01-17, 15:08:09   

pamietajcie, ze dzwiek tego 12 cylindrowego silnika moglby rozpoznac nawet laik w tych sprawach - w koncu to potezny warkot musi byc jeszcze w aucie swojej roboty pewnie slabo wygluszonym...:) a niby nikt nie wiedzial co jest pod maską:) ale to w końcu ksiązka :)
Ostatnio zmieniony przez Pawelek 2009-01-17, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-01-19, 08:54:14   

Tak, wehikuł był jedną z podstawowych, wyróżniających cech dla tego cyklu, dlatego wydaje mi się że niepotrzebnie w kontynuacjach zastąpiono go jeepem. Można było dać nowy samochód, ale niech by był dalej amfibią i miał trochę oryginalny wygląd.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2009-03-05, 12:30:19   wehikuł

Przeprasza za głupie pytanie... nie czytałem jeszcze dalszy powieści
poza "kolekcjonerem"... ale na tym forum wydaje mi się że ktoś napisał że wehikuł powrócił
w jakiejś części....
To prawda?

pozdrawiam
 
 
Davidoff N. 
Czytał Samochodzika



Wiek: 36
Dołączył: 14 Maj 2008
Posty: 52
Skąd: Kurpie->Warszawa
Wysłany: 2009-03-05, 16:33:40   

Tak. Wehikuł powrócił w kontynuacji Arkadiusza Niemirskiego pt. "Amerykańska przygoda". Jednak jego żywot nie był długi. Na stałe wehikuł powrócił do kontynuacji w tomie "Stara księga". Mi jednak zarówno styl wprowadzenia jak i sam wehikuł najbardziej podobał się w tomach "Amerykańska przygoda" i "Europejska przygoda".
PS> polecam kontynuacje A. Niemirskiego! ;)
_________________
Historia magistra vitae
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2009-03-09, 14:48:25   

A mnie zaintrygował wehikuł z Wyspy Złoczynców... Może ktoś wie, z czego on był zrobiony?
No bo w Templariuszach to była bezczelna amfibia z 2 wojny swiatowej... Jakieś sugestie?
_________________
masterix
 
 
CzarekN 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 25 Sty 2009
Posty: 2
Wysłany: 2009-03-09, 17:10:32   

A ja moze troche w druga strone. Akurat pojazd z ekranizacji PS i Templariusze pozostanie dla mnie "tym" wehikulem. I tak naprawde jest to bardzo ciekawa konstrukcja, zawierajaca ciekawe (jak na owy czas) rozwiazania. Byl to pojazd plywajacy "Schwimmwagen" konstrukcji bodjaze Porsche na bazie Garbusa. Posiadal niezalezne zawieszenie wszystkich kol oraz naped na cztery kola. Jego uroda jest pochodna funkcji, wiec .... (jak kto lubi).

Czarek
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-03-09, 19:04:45   

Mi osobiście żaden z wehikułów z ekranizacji nie pasuje na książkowy wehikuł. Z prostej przyczyny - brak dachu. Jakoś tak dziwnie się zdarza, że w ekranizacjach trafiamy cały czas na bezdeszczową pogodę a co gdy lunie deszcz? Wehikuł do garażu?
Poza tym w żadnym modelu nie ma tego słynnego brezentowego namiotu i czółna. No ale wiadomo, to jest adaptacja książki wiec nie może być wszystko takie samo.
 
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2009-03-11, 17:37:36   

A jednak intryguje mnie od strony technicznej, na czym został zbudowany wehikuł z Wyspy złoczyńców. Czy to jakaś obudowana amfibia? Jakoś nie wierzę że został zbudowany
od zera pojazd na potrzeby filmu który umie pływać...
_________________
masterix
 
 
Jan_Bigos
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 04 Wrz 2007
Posty: 160
Wysłany: 2009-03-12, 00:47:58   

Na moje oko wehikuł grający w "Wyspie..." jest zbudowany na wojskowym VW Typ 166, tak samo jak w "Templariuszach" - tyle, że jest znacznie mocniej przebudowany.
Z drugiej strony wehikuł z "Dworu..." itp. koszmarków był zbudowany mniej lub bardziej od podstaw i pływał.

Pzdr

Janek
Ostatnio zmieniony przez Jan_Bigos 2009-03-12, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2009-03-13, 14:24:30   

masterix napisał/a:
Jakoś nie wierzę że został zbudowany
od zera pojazd na potrzeby filmu który umie pływać...


przpraszam, ale nie moge sie powstrzymac :)
co to za dziwo "film ktory umie plywac" ??
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-03-13, 14:43:44   

Piotreek napisał/a:

przpraszam, ale nie moge sie powstrzymac :)
co to za dziwo "film ktory umie plywac" ??


Piotreek no coś taki niekumaty? To taki film, który jak się rzuci do wody nie idzie na dno! :D
 
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2009-03-25, 17:56:26   

no dooobra, tak mi się napisało... po 'film' powinien być przecinek...

a wracając do mojego pytania... to też miałem takie podejrzenia że to ten sam typ co w templariuszach.. ale zwróćcie uwage że on miał drzwi. I tu mi się nasuwa watek z forum o otwieraniu drzwi w czasie pływania PS. Dla mnie to zawsze bylo oczywiste, tak jak na rysunkach z białej serii widać, że wehikuł miał drzwi ponad poziomem wody....
_________________
masterix
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-03-26, 09:00:59   

tym bardziej, że zawsze byla mowa o "drzwiczkach" od wehikułu a nie "drzwiach" jak w przypadku normalnych samochodów. musiały byc więc mniejsze i wg mnie właśnie ponad poziomem wody
 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2009-11-12, 19:51:36   

Taka mała ciekawostka z Mikołajek :D
_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-11-12, 20:06:47   

Marzenie kazdego fana Pana Samochodzika!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-11-12, 20:30:34   

Na Kaszubach też już takimi pływają :)

http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=574

_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-11-12, 20:52:08   

Pan Tragacik napisał/a:
Na Kaszubach też już takimi pływają :)

Ciekawe czy takie cudeńka by się pojawiły gdyby pewnego dnia nasz Mistrz nie wymyślił Pana Samochodzika?
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13