PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: TomaszNN
2013-06-26, 18:55
Spis całej serii przygód Pana Samochodzika
Autor Wiadomość
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2009-08-18, 13:45:02   

Tom 102. jeśli jeszcze nie ukazał się, powinien mieć tytuł "Pan samochodzik i Rudy 102" :D
Rzecz powinna dotyczyć zapobieżeniu wywożenia na Zachód cennych militariów z II Wojny Światowej, w tym słynnego czołgu Czterech Pancernych i Psa :053:
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-18, 13:46:21   

Zwłaszcza psa, który jest w czasie akcji powieści siwym staruszkiem szczekającym o dawnych czasach.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-08-18, 13:49:50   

Ornitolog napisał/a:
Tom 102. jeśli jeszcze nie ukazał się, powinien mieć tytuł "Pan samochodzik i Rudy 102" :D
Rzecz powinna dotyczyć zapobieżeniu wywożenia na Zachód cennych militariów z II Wojny Światowej, w tym słynnego czołgu Czterech Pancernych i Psa :053:


Jeden z tych czołgów biorących udział w filmie (z wyciętymi fragmentami opancerzenia, do filmowania scen wewnątrz) stoi w muzeum przy szkole wojsk lądowych w Poznaniu. Tak że tych czołgów brało udział w filmie kilka, tak samo jak 2 szariki... :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2009-08-18, 14:11:32   

wywieźć chcą jeden z tych całych zachowanych ;)
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-08-18, 15:00:05   

Szara Sowa napisał/a:
Ornitolog napisał/a:
Tom 102. jeśli jeszcze nie ukazał się, powinien mieć tytuł "Pan samochodzik i Rudy 102" :D
Rzecz powinna dotyczyć zapobieżeniu wywożenia na Zachód cennych militariów z II Wojny Światowej, w tym słynnego czołgu Czterech Pancernych i Psa :053:


Jeden z tych czołgów biorących udział w filmie (z wyciętymi fragmentami opancerzenia, do filmowania scen wewnątrz) stoi w muzeum przy szkole wojsk lądowych w Poznaniu. Tak że tych czołgów brało udział w filmie kilka, tak samo jak 2 szariki... :D


z tego co pamiętam, Szarik wypchany, też gdzieś jest do oglądania...
 
 
 
Petersen2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2009-08-20, 10:58:15   

Nie wywiozą, tajna organizacja Marusi trzyma nad tym swoją pieczę.
 
 
Gregoriusmagnus 
Uwielbia Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Lut 2009
Posty: 606
Skąd: Radom
Wysłany: 2009-08-24, 01:09:49   

Dobrze, że autorom nie kończą się pomysły na kolejne części. Ale w sumie to możemy pomóc im poddając im kolejne pomysły:
Pan Samochodzik i...
Tajemnice Polskiego Parlamentu
Telewizja Polska
Kryzys Ekonomiczny na świecie
Barack Obama
Talibowie

To tylko kilka moich pomysłów - ciekawy jestem czy z nich skorzystają? :D
 
 
alcotronic 
Stały bywalec forum



Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 457
Skąd: Malbork
Wysłany: 2009-08-24, 09:58:58   

PawelK napisał/a:


z tego co pamiętam, Szarik wypchany, też gdzieś jest do oglądania...


zgadza się słyszałem jakiś czas temu audycję w Trójce poświęconą odtwórcy roli Szarika. Nie pamiętam gdzie, ale stoi w szklanej gablocie (bo groziło mu wyłysienie od głaskania) i mozna go oglądać
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2009-08-24, 14:59:04   

za Wikipedią

Dziś jeden z tych psów stoi wypchany w jednostce szkolenia psów policyjnych w Sułkowicach
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-09-14, 10:18:14   

Wiem że to trochę nie jest zbyt zręcznie ciągnąc dyskusję w tym miejscu o Czterech Pancernych, ale ponieważ temat na tę drogę zszedł a innych miejsc na forum gdzie można by to dać nie ma więc podrzucam ciekawy tekst który podesłał mi znajomy:

Powstaje film o "Czterech pancernych"
czwartek 10 września 2009 07:08

./redir/www.dziennik.pl/f...ese_244905g.jpg

Dlaczego Szarika grały aż trzy psy?

Gustlik nie potrafił zjeść jajka sztućcami, Szarik wcale nie był jeden, a na planie strzelano prawdziwą amunicją - takie ciekawostki znajdą się w filmie dokumentalnym o serialu "Czterej pancerni i pies". Twórcy dokumentu odwiedzą najważniejsze miejsca, w których 43 lata temu kręcono zdjęcia.

Reżyser dokumentu Andrzej Słodkowski pojechał w te same plenery, gdzie nakręcano sceny zdobywania Berlina lub odstrzelenia wieży czołgu "Rudy" przez eksperymentalne niemieckie działo.
Niewiele osób wie, że większość plenerowych zdjęć "Czterech pancernych i psa" zrealizowana została w Żaganiu w województwie lubuskim, blisko granicy z Niemcami. Miasteczko zagrało w serialu min. warszawską Pragę oraz Berlin. "Do dziś w mieście pozostały miejsca, które służyły jako scenografia, np. ruiny starej papierni grały

niemiecką stolicę. A wjazd <Rudego> do Warszawy kręcony był notabene na ulicy Warszawskiej" - mówi Słodkowski.

Żagań jako miejsce kręcenia serialu nie został wybrany przypadkowo. To tutaj bowiem stacjonowało największe w kraju zgrupowanie wojsk pancernych, a samo miasto nazywano "pancerną stolicą Polski". Żołnierze z tej jednostki wystąpili w serialu jako statyści, również efekty pirotechniczne były dziełem wojskowych saperów. Co ciekawe, w filmie używano głównie prawdziwej amunicji, a niemieckie "tygrysy" zagrały sowieckie T-34 z dospawanymi blachami, aby upodobnić je do kanciastych czołgów Wehrmachtu.

"Zanim zacząłem zbierać materiały do filmu, byłem przekonany, że budżet serialu był ogromny. Okazało się, że wszystko robiono po kosztach

i tylko dzięki pomocy wojska. Używano prawdziwej amunicji, bo była ona po prostu tańsza" - mówi reżyser.

Aktorzy pamiętają, że zdjęcia były bardzo ciężką pracą. "Większość scen kręcono na normalnym poligonie. To był bardzo duży wysiłek fizyczny, do którego na początku strasznie trudno było mi się przyzwyczaić" - opowiada Wiesław Gołas, który grał Tomasza Czereśniaka.

Gołas wspomina, że Szarika grały aż trzy psy. "W zależności od sceny był wybierany np. węszący albo atakujący. A żeby w filmie nie było widać, że Szarika nie gra

jeden zwierzak, dwa miały farbowaną sierść" - wspomina aktor.

W filmie dokumentalnym obok miejsc związanych z pancernymi występują również osoby, które pamiętają, jak serial powstawał. Twórcom udało się np. odnaleźć właściciela mieszkania, gdzie nakręcono scenę, w której Gustlik nie potrafi zjeść za pomocą noża i widelca jajka.

"Ta scena o mało nie wypadła z serialu. Cenzorzy byli oburzeni. Jak to żołnierz armii ludowej nie potrafi posługiwać się sztućcami? Na szczęście udało się ją zatrzymać. A pomysł na nią poddał właśnie ten właściciel mieszkania, który sam był żołnierzem armii ludowej, i przyznał, że większość żołnierzy jadała wszystko tylko za pomocą łyżek" - mówi Słodkowski.

Reżyser uważa, że mimo zafałszowywania historii "Czterej pancerni i pies" to doskonała polska produkcja. "Przecież serii przygód Jamesa Bonda nie oceniamy w kategoriach lekcji historii. Potraktujmy perypetie załogi <Rudego> jako bajkę" - mówi.

Dokument swoją premierę będzie miał w 19 września w kinie w Żaganiu. Ogólnopolska publiczność na razie na jego obejrzenie będzie musiała poczekać, aż kupi go jakaś telewizja - być może będzie to TVP.

Marcin Zieliński
./redir/www.dziennik.pl/wydarzenia/article442329/Dlaczego_Szarika_graly_az_trzy_psy_.html
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2010-03-09, 12:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-09-27, 22:00:38   

./redir/www.gazetalubuska...IAT17/906421831

Już po premierze i:

Cytat:
To, czy będzie emitowany w telewizji okaże się niebawem


Czekamy :)
 
 
MIR66 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 48
Skąd: Hamburg
Wysłany: 2009-10-01, 13:38:19   

PawelK napisał/a:
za Wikipedią

Dziś jeden z tych psów stoi wypchany w jednostce szkolenia psów policyjnych w Sułkowicach

Jak pies policyjny (milicyjny) to chyba "cywil" :D
_________________
Wróćmy nad jeziora....Niestety już tylko na wakację-((
 
 
Nardo 
Stały bywalec forum


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 254
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2009-12-28, 14:50:50   

Już jest chyba 120 książka.Ja w każdym razie czytam każdego Pana Samochodzika,bez względu czy jest nudny czy fajny.(wczoraj skończyłem Złotą Rękawicę)
 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2009-12-29, 16:51:16   

Dokładnie 102 części. :D
_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
krystyna 
Stały bywalec forum



Dołączyła: 10 Lut 2010
Posty: 264
Skąd: kraków
Wysłany: 2010-02-14, 21:12:55   

Dopiero niedawno odkryłam, że seria Pan Samochodzik... jest kontynuowana... Przypomniałam sobie najpierw wszystkie książki Nienackiego (całą serię mam w domu od młodych dawnych lat :) , a teraz zaczytuję się w kolejnych częściach... Dzięki temu nie ma długich, zimowych wieczorów:) jest zupełnie inny świat... Świat zagadek, podróży, ciekawych ludzi... Co chcieć jeszcze?:) zobaczyć wszystkie opisywane miejsca na własne oczy:D
_________________
... nic co ludzkie nie jest mi obce ...
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2010-02-15, 12:42:15   

krystyna napisał/a:
Dopiero niedawno odkryłam, że seria Pan Samochodzik... jest kontynuowana... Przypomniałam sobie najpierw wszystkie książki Nienackiego (całą serię mam w domu od młodych dawnych lat :) , a teraz zaczytuję się w kolejnych częściach... Dzięki temu nie ma długich, zimowych wieczorów:) jest zupełnie inny świat... Świat zagadek, podróży, ciekawych ludzi... Co chcieć jeszcze?:) zobaczyć wszystkie opisywane miejsca na własne oczy:D


Witaj
Ja tez twardo czytam kontynuacje... aktualnie jestem na 26 PS i zaginiony pociąg...
ATy gdzie jesteś? :)
_________________
masterix
 
 
LuDi 
Fanatyk Samochodzika



Wiek: 30
Dołączył: 15 Lis 2009
Posty: 1183
Skąd: Bieszczady ;D
Wysłany: 2010-02-15, 12:43:52   

A mnie się jakoś kontynuacje niezbyt podobają... :|
_________________

'Moje serce jest zawsze tam gdzie przygoda...'
 
 
 
Michaił Tomatov 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 625
Skąd: Chobienice
Wysłany: 2010-02-15, 15:09:28   

Kontynuacje fajnie się czyta, pod warunkiem że nie oczekuje się pióra Z. Nienackiego. :)
_________________
 
 
 
masterix 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 55
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 641
Wysłany: 2010-02-15, 16:19:38   

Michaił Tomatov napisał/a:
Kontynuacje fajnie się czyta, pod warunkiem że nie oczekuje się pióra Z. Nienackiego. :)


eee bez przesadyzmu... Skarby Wikingów są zaje...... :D
_________________
masterix
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2010-02-15, 18:22:28   

Nie są takie złe, jeśli nie oczekuje się od nich zbyt wiele :p
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 12