PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Słuchowisko z Bronisławem Pawlikiem w roli Tomasza!
Autor Wiadomość
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2023-07-21, 05:23:05   Słuchowisko z Bronisławem Pawlikiem w roli Tomasza!

Taką perełkę właśnie znalazłem, błądząc w poszukiwaniu dobrej muzyki! Niech będzie na odtrutkę po nowej ekranizacji :D

Arcyciekawa adaptacja "Księgi strachów" na potrzeby słuchowiska radiowego z 1973 roku, m.in. te wzmianki Tomasza o przyjacielu, który spisywał jego przygody. Nienacki naprawdę zżył się ze swoim bohaterem ;-)
Już napisałem komentarz z pytaniem-prośbą o drugą część.

Jak głosi opis pod materiałem:
"Księga strachów” (1973) – Teatr Klasyki dla Młodzieży
Premiera: 05.03.73
Autor: Zbigniew Nienacki
Reżyseria: Jerzy Markuszewski
Obsada: Bronisław Pawlik (pan Tomasz), Maciej Damięcki (Sokole Oko), Stefan Friedmann (Wiewiórka), Jan Matyjaszkiewicz (Jan Kuryłło), Eugenia Herman (Zenobia), Marta Lipińska (Hilda), Danuta Przesmycka (Kaśka), Saturnin Żórawski (Fryderyk Braun), Stanisław Jaśkiewicz (lekarz)

Edit: film został usunięty z Youtube, ale parę postów niżej znajduje się link do pliku mp3

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2023-07-22, 01:09, w całości zmieniany 4 razy  

Bóbr Mniejszy 
Moderator

Wysłany: 2023-07-21, 06:41:18   

Reżyseria: Jerzy Markuszewski. Pamiętny dyrektor WPT ze "Zmienników".

Oraz mój — od początku fascynacji PS — jedyny, najlepszy, unikatowy osobisty typ do roli dyrektora Marczaka!
Gdyby tak się okazało, że powstały dalsze części, a on sam siebie obsadził w roli poczciwego dyrka? :D

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-07-21, 07:54:32   

Piękna sprawa! Tylko link mam nieaktywny, tzn. jest prywatny, przyznam się, że nie bardzo wiem co to oznacza.

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2023-07-21, 07:59, w całości zmieniany 1 raz  

Lolek 
Twórca
Grafik forumowy

Wysłany: 2023-07-21, 08:06:44   

Film był dostępny pół godziny temu, ale najwyraźniej autor rano zauważył, że film rozprzestrzenił się w nocy (również na innych forach), więc go ukrył.
Temat umarł. :)

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 10:25:15   

Szkoda :/

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 11:11:14   

Jestem zaskoczony. Nie słyszałem w ogóle o tym słuchowisku.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2023-07-21, 13:30:49   

Niesamowita sprawa!

Lolek napisał/a:
Temat umarł. :)

Wielka szkoda :/
Może warto jeszcze pogrzebać.

Z24 napisał/a:
Jestem zaskoczony. Nie słyszałem w ogóle o tym słuchowisku.

Mówiąc szczerze to mnie też lekko zszokowało, tym bardziej, że sądziłem, że już wszystkie materiały radiowe i telewizyjne są wytropione.

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Oraz mój — od początku fascynacji PS — jedyny, najlepszy, unikatowy osobisty typ do roli dyrektora Marczaka!

Właśnie sobie spojrzałem na filmografię, popatrzyłem na zdjęcia, przede wszystkim kadry ze Zmienników i muszę przyznać Tobie rację. :564:

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 15:00:39   

Wiedziałem, że warto pogrzebać :564:
Znalazłem stronkę ze słuchowiskami radiowymi i jest tam między innym to :)
Nie wiem czy mogę podać adres strony, chociaż wygląda na legal, są informacje na temat najbliższych jest forum nawet. No słuchowisk co nie miara. Wygląda na profesjonalną stronę. Nazywa się po prostu słuchowiska. Łatwo wygooglować. Konto jest ważne przez dzień bez aktywacji na mailu.
Pliki są do ściągnięcia w formacie mp3. Ściągnąłem i słucham sobie właśnie. :)
Mogę zdradzić, od którego momentu książki się zaczyna słuchowisko :p

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-07-21, 15:12:43   

Niezły numer, byłem tam już zarejestrowany, widocznie szukaliśmy tam ale czegoś innego! :D

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 16:30:51   

Znalazłem cztery słuchowiska na podstawie Bahdaja w tym Wakacje z duchami :)

P.S. Ściągnąłem tylko chyba pierwszą część słuchowiska, przynajmniej tak wynika z końcówki.
Najbardziej podobał mi się głos Pana Jana Matyjaszkiewicza jako Kuryłło z takim zaciąganiem wschodnim (nie wiem dlaczego), ale w zasadzie do tej postaci pasowało :)

Dwa ciekawe cytaty spisane ze słuchu, które od razu zwróciły moją uwagę, myślę, że nie spojlerują. Rozmyślania Pana Tomasza.

"Od czasu kiedy przyjaciel ubarwił trochę moje przygody i napisał o nich kilka książek, no nie mogę się nigdzie pokazać. Ciągle tylko Pan Samochodzik i Pan Samochodzik. Mam już dosyć."

"Powiedziała tajemnicza Zenobia, a ja bardzo żałowałem, że nie było obok mnie przyjaciela, który już kiedyś opisywał moje przygody. On wiedział zawsze jak rozwikłać najbardziej zagmatwaną historię. Ja niestety musiałem robić to sam."

Ciekawe :)

Ostatnio zmieniony przez Chemas 2023-07-21, 17:53, w całości zmieniany 1 raz  

Bóbr Mniejszy 
Moderator

Wysłany: 2023-07-21, 18:18:08   

No i chwała Chemasowi! Ja znalazłem tylko jedno, a Ty cały wór :D Zdążyłem je wczoraj ściągnąć i miałem wrzucić na jakąś "chmurkę", ale w tej sytuacji chyba nie ma potrzeby. Klikam "pomógł" :564:

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 18:37:43   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Klikam "pomógł" :564:

A ja Tobie też, ponieważ od Ciebie się zaczęło. Pojęcia nie miałem i chyba nie tylko ja, że istnieje takie słuchowisko.

Jeżeli słuchowisko, które ściągnąłeś jest w całości, czy też są dwie części, to bym poprosił, bo jak pisałem mam wrażenie, że to część pierwsza. Więcej plików nie znalazłem.
Druga sprawa, że kilka razy klikałem na aktywację na maila i nic mi nie przyszło do tej pory i teraz nie wiem, czy mam tą tymczasową do jutra, czy już normalną :/
Swoją drogą, kolega Maj swego czasu wrzucał link do słuchowiska radiowego pod tytułem "Biała śmierć" na podstawie powieści Adama Bahdaja "Portret z paragrafem" (pod pseudonimem Dominik Damian). Link jest właśnie z tej strony, więc nie ma co robić tajemnic jakichś.

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=549998#549998

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-07-21, 18:57:31   

Chemas napisał/a:
Swoją drogą, kolega Maj swego czasu wrzucał link do słuchowiska radiowego pod tytułem "Biała śmierć" na podstawie powieści Adama Bahdaja "Portret z paragrafem" (pod pseudonimem Dominik Damian). Link jest właśnie z tej strony, więc nie ma co robić tajemnic jakichś.

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=549998#549998

Jak się u nas poszuka, to się wszystko znajdzie. Aczkolwiek z drugą częścią słuchowiska może być kłopot. Ten ktoś od Youtuba korzystał zapewne z tego samego źródła.

Chemas napisał/a:
Druga sprawa, że kilka razy klikałem na aktywację na maila i nic mi nie przyszło do tej pory i teraz nie wiem, czy mam tą tymczasową do jutra, czy już normalną :/

Ja zniecierpliwiony brakiem maila powtórnie aktywacyjnego założyłem nowe konto i tam mail też nie doszedł. Ale w międzyczasie nadal nie mogę nic ściągnąć.

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2023-07-21, 19:01, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-07-21, 19:25:10   

O już mam! I odsłuchuję! I od razu mnie naszło, jaki to byłby świetny, już prawie gotowy scenariusz także na film!

Bóbr Mniejszy 
Moderator

Wysłany: 2023-07-21, 19:31:17   

Chemas napisał/a:
A ja Tobie też, ponieważ od Ciebie się zaczęło. Pojęcia nie miałem i chyba nie tylko ja, że istnieje takie słuchowisko.

Jeżeli słuchowisko, które ściągnąłeś jest w całości, czy też są dwie części, to bym poprosił, bo jak pisałem mam wrażenie, że to część pierwsza. Więcej plików nie znalazłem.

:564: wygląda to na skarb rangi "drugiego egzemplarza dukata Łokietka" :D Szkoda tylko, że znalazłem przypadkiem, a nie na skutek rozwiązywania zagadek ;-)

Niestety, ja też mam tylko jedną część, nieco ponad 27 minut. Zapewne wrzucający na YT wziął ten plik właśnie ze strony, którą znalazłeś.

Ale słucham z wielką przyjemnością. Właściwie obraz byłby tam niepotrzebny!

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2023-07-21, 19:37, w całości zmieniany 2 razy  

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 19:38:24   

Szara Sowa napisał/a:
O już mam! I odsłuchuję! I od razu mnie naszło, jaki to byłby świetny, już prawie gotowy scenariusz także na film!

Dokładnie, właściwie za wiele jakiś zmian by nie musiało być. Przepisać i przypisać do roli, porobić lokalizacje i jest scenariusz.

Szara Sowa napisał/a:
Aczkolwiek z drugą częścią słuchowiska może być kłopot. Ten ktoś od Youtuba korzystał zapewne z tego samego źródła.

Też tak sądzę. Pewnie nie ma w ogóle w archiwach cyfrowych.

Szara Sowa napisał/a:
Ja zniecierpliwiony brakiem maila powtórnie aktywacyjnego założyłem nowe konto i tam mail też nie doszedł. Ale w międzyczasie nadal nie mogę nic ściągnąć.

Pomimo tego, że wcześniej ściągnąłem Księgę strachów, gdy kliknąłem na link do ściągnięcia Bahdaja, pojawiło mi się ponownie logowanie i jakoś poszło. Tam na tej podstronie, gdzie opisane jest konkretne słuchowisko, u góry chyba jest link do hostingu.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-07-21, 19:39:41   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Ale słucham z wielką przyjemnością. Właściwie obraz byłby tam niepotrzebny!

Starzy dobrzy aktorzy z dobrą dykcją i tyle.

Lolek 
Twórca
Grafik forumowy

Wysłany: 2023-07-21, 20:30:56   

Bóbr, dzięki.
Widziałem ten "film" zeszłej nocy na Youtube wśród polecanych filmów, więc zapisałem link i wszedłem tutaj rano, aby zapytać, czy ktoś coś o tym wie. A Twój wpis już tu był. :)

Bóbr Mniejszy 
Moderator

Wysłany: 2023-07-21, 20:40:24   

Lolek napisał/a:
Bóbr, dzięki.

Miło mi, ale... podziękowania należą się Chemasowi i Sowie, którzy grzebali i pierwszy z nich znalazł skarb z powrotem ;-) :564:

Dzięki temu możemu wrzucić bezpośredni link do słuchowiska: ./redir/hostuje.net/file.php?id=86e7329dc77bffc8255ccfa12413c00c

Gwoli przypomnienia:
"Księga strachów” (1973) – Teatr Klasyki dla Młodzieży
Premiera: 05.03.73
Autor: Zbigniew Nienacki
Reżyseria: Jerzy Markuszewski
Obsada: Bronisław Pawlik (pan Tomasz), Maciej Damięcki (Sokole Oko), Stefan Friedmann (Wiewiórka), Jan Matyjaszkiewicz (Jan Kuryłło), Eugenia Herman (Zenobia), Marta Lipińska (Hilda), Danuta Przesmycka (Kaśka), Saturnin Żórawski (Fryderyk Braun), Stanisław Jaśkiewicz (lekarz)

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2023-07-22, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  

She 
Junior Adminka

Pomogła: 83 razy

Wysłany: 2023-07-21, 20:41:41   

Właśnie słucham, dzięki Bobrze.
Przypomniały mi się czasy, kiedy na małym turystycznym radyjku słuchałam wieczorami różnych słuchowisk na dobranoc :)

Semel scriptum, decies lectum!

Odpowiedz do tematu