PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Eliminacje Mistrzostw Europy w piłce nożnej 2024
Autor Wiadomość
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus

Wysłany: 2023-11-19, 19:00:43   

Tymczasem Francja wygrała z Gibraltarem 14 (czternaście) do zera

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2024-03-21, 22:41:10   

Sensowny selekcjoner, to i się chce oglądać naszych. Tyle bramek to może z połowa tych co były w całych eliminacjach, a ilość rożnych to chyba nawet więcej. Nie znam dokładnie statystyk.

No ale w Cardiff już tak lekko nie będzie. Zobaczymy.
Trzymam kciuki za chłopaków.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-03-21, 23:23:59   

Też oglądałem. Wynik był bardzo fajny do momentu 5:1. Teraz jest tylko dobry. Jednak drużyna, która pozwala strzelić sobie pięć goli, nie powinna mieć możliwości strzelenia ani jednego przeciwnikowi. Nasi stali i patrzyli, Bednarek akurat przydeptywał peta gdy mijał go napastnik... obrona naprawdę do poprawy i to szybko.

Ale oczywiście przy takim wyniku pozytywy też były. Dla mnie największym był występ Zalewskiego. Podoba mi się ten koleżka, pamiętam chwilę, gdy pierwszy raz zagrał parę minut z reprezentacją za Sousy, a jego ojciec na trybunach uronił łzę. Mam nadzieję, że będzie drugim Grosickim, Błaszczykowskim, albo i lepiej.

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2024-03-22, 00:18, w całości zmieniany 2 razy  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-03-22, 08:09:27   

Ja byłem pewien, że nasi stracą co najmniej 1 gola, także wtedy gdy Estonia grała już w "10".
Bo tak nasi ostatnio mnie przyzwyczaili, w temacie gry obronnej. :)
Więc nawet się ucieszyłem, że się spełniło.
Jeden strzał na bramkę i jeden gol. :564:

Ja bym się jednak przesadnie nie cieszył z tego meczu. Porównując klasę Finlandii i Estonii i wynik drugiego meczu (4:1 dla Walii, Finlandia nie grała w "10"), to wczorajszy dwumecz jest dla Walii. No i jeszcze będą grali u siebie.

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-22, 11:01:23   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Też oglądałem. Wynik był bardzo fajny do momentu 5:1. Teraz jest tylko dobry. Jednak drużyna, która pozwala strzelić sobie pięć goli, nie powinna mieć możliwości strzelenia ani jednego przeciwnikowi. Nasi stali i patrzyli, Bednarek akurat przydeptywał peta gdy mijał go napastnik... obrona naprawdę do poprawy i to szybko.

Co racja to racja. Ale się Szczęsny wkurzył. Cały mecz nie miał co robić, a tu pierwszy strzał i gol :p

Szara Sowa napisał/a:
Ja bym się jednak przesadnie nie cieszył z tego meczu. Porównując klasę Finlandii i Estonii i wynik drugiego meczu (4:1 dla Walii, Finlandia nie grała w "10"), to wczorajszy dwumecz jest dla Walii. No i jeszcze będą grali u siebie.

Ja się w zasadzie nie cieszę z tego wyniku, bo poziom Estonii to prawie jak Wyspy Owcze, no i grali w dziesiątkę, a z Walią trochę słabo to widzę. Ja się cieszę z widowiska, bo wreszcie było widać, że chłopaki chcieli grać. Cieszę się też z Probierza, może nie dostaniemy się do ME, ale niech czasami nie kombinują w takiej sytuacji kolejnej zmiany trenera.
Generalnie pierwszy mecz naszej reprezentacji w eliminacjach, który ze szczerą chęcią oglądałem.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-03-26, 20:30:54   

No to za 15 min mecz.
Mecz to może być najważniejszy na najbliższe 2 lata.
Oczywiście w tym wypadku jeżeli przegramy, bo wtedy będziemy pamiętać że odpadliśmy z finałowego turnieju. :)
Jeżeli wygramy, to o meczu szybko zapomnimy.
A więc który wynik będzie lepszy? :D

Poza tym pamiętajcie, że na pewno stracimy co najmniej jedną bramkę. :)

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-26, 21:00:09   

Oglądam. Ciśniemy Walijczyków jak na razie i dobrze!

Każdy wynik będzie dobry. Jeżeli przegramy, to całe szczęście, że nie dostaliśmy się do ME, bo byłby wstyd.
Jeżeli wygramy z Walijczykami, to znaczy, że jest jeszcze czas na zrobienie drużyny.
TYakie trochę dyplomatyczne wytłumaczenie, ale taka jest prawda.
A nawet jak nie wejdziemy, niech Probosz robi swoje!
:564:

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-26, 23:16:41   

Ależ walka, ależ mecz!!!
Szacunek dla obydwu drużyn
:564: :564: :564:
Można? Można.
Wreszcie oglądam reprezentację Polaków jak trzeba grających!

Rzuty karne, w życiu bym tego nie przewidział.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-26, 23:31:31   

Przechodzimy, ale horror musiał być.
Fakt, że nasza drużyna dawno nie zagrała tak dobrze z równorzędnym przeciwnikiem, ale w przebiegu gry Walia była lepsza; mieli przynajmniej w regulaminowym czasie gry więcej strzałów celnych.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-26, 23:37:31   

Z24 napisał/a:
Fakt, że nasza drużyna dawno nie zagrała tak dobrze z równorzędnym przeciwnikiem, ale w przebiegu gry Walia była lepsza; mieli przynajmniej w regulaminowym czasie gry więcej strzałów celnych.

Fakt, ale nasza drużyna wreszcie GRAŁA!
A że Walijczycy GRAJĄ chyba zawsze, to wie każdy :)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-27, 00:00:14   

Chemas napisał/a:
Z24 napisał/a:

:564: :)

Szczególnie mi się podobał Nicolas Zalewski. Potem Kuba Kiwior. Trudno kogoś wskazać na nie.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-27, 00:27:29   

Z24 napisał/a:
Chemas napisał/a:
Z24 napisał/a:

:564: :)

Szczególnie mi się podobał Nicolas Zalewski. Potem Kuba Kiwior. Trudno kogoś wskazać na nie.

:564:

Generalnie Probierz zrobił dobrą robotę, posprzątał po Souzie i jakoś tych chłopaków poukładał. Jestem pod wrażeniem. Mam wrażenie, że to człowiek z właściwym podejściem.
Dlatego wcześniej napisałem, że niezależnie od tego czy ekipa wejdzie do ME czy nie, powinien pozostać. Wystarczy już tych zmian i doświadczeń na materiale ludzkim. Przecież to od razu widać, że od razu jak nastał chłopaki chodzą jak nakręceni. Nie można tego zmarnować!
Tak sobie myślę, że jest to na dobrej drodze..
Co ciekawe, dzisiaj słuchałem wywiadu po meczu i Pan Michał mówił o jakichś tam innych rozgrywkach, które w między czasie śledził i był bardzo nie zadowolony, że (chyba) U17 przegrali. Czuję, że to człowiek na właściwym miejscu. Nareszcie.

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-03-27, 02:40:24   

Po strasznej "kaszanie" w zeszłym roku (zwłaszcza z Mołdawią...), ten mecz był jak orzeźwienie. Pięknie się odkupili za tamten rok i rzeczywiście Probierz trafił najlepiej ze składami, a raczej ze składem, bo na ten mecz wyszli ci sami piłkarze, co cztery dni temu z Estonią.

Sam mecz pozostawił lekki niedosyt, bo parę strzałów było fajnych, ale niedoskonałych i to zarówno w wykonaniu żółtodzioba Piotrowskiego, jak i profesora Lewandowskiego. Ale tym razem moje wyrazy uznania dla obrony. Co prawda padł gol dla Walii, ale na szczęście na spalonym. Tego szczęścia będą potrzebować też na turnieju.

Tak jak na ostatnim Mundialu Szczęsny obronił karnego w wykonaniu Messiego, bo przed meczem do znudzenia analizował jego strzały, tak tutaj nie wiem, czy tak dobrze odrobił lekcje. Albo to zawodnicy Walii tak dobrze stosowali zmyłki. Ale jako stary rekin dobrze wyczuł ostatnią płotkę, czyli wystraszonego Daniela Jamesa, więc szacun szacunów. Mówił, że jeśli się nie zakwalifikują, to po barażach kończy z reprezentacją. Tym samym więc przedłużył sobie obecność w kadrze o te kilka miesięcy.

Szacunek dla piłkarzy za kondycję. W ćwierćfinale Euro 2016 po "Orłach Nawałki", tuż przed karnymi widać było chyba jednak większe zmęczenie.

W każdym razie w czerwcu znów będą te sportowe emocje i o to chodzi. Tylko mam nadzieję, że tym razem trener skutecznie wybije im z głów myślenie o wakacjach przed zakończeniem zawodów, a także ich nie zajedzie, tudzież przetrenuje.

Zapomniałem o Zalewskim, to źle. Bo jest on moim ulubionym obecnie piłkarzem w kadrze. Wynalazek Sousy, nigdy nie pamiętam przeciwników, ale pamiętam jego debiut, gdzieś na wyjeździe (Włochy??) jak "siwy bajerant" wpuścił go na murawę, a Zalewski Senior na trybunach się popłakał, jak to w rodzinie emigrantów.
Pamiętam jak rok, czy dwa lata temu pięknie z lewej strony przerzucił Cashowi na prawą, a ten załadował w bramę. No i ostatni dwumecz. Z Estonią pierwszy gol w młodej karierze (ciul z tym, że samobój, bo się odbiło od Estończyka), a teraz z Walią w karnych. Będzie z niego drugi Błaszczykowski, albo Grosicki, oby tylko jemu nie odbiło, a trenerzy byli normalni.

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2024-03-27, 03:24, w całości zmieniany 2 razy  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-03-27, 08:21:14   

Ja bym się jednak przesadnie nie zachwycał. Przecież wszystko się ważyło do samiutkiego końca, wszystko mogło być odwrotnie i też nikt nie mógłby mieć pretensji. Statystyki strzałów naszych są raczej porażające. Chyba jeden celny ale niegroźny w 90 minutach. W całym meczu ani jednego groźnego, wymuszającego interwencję bramkarza. Probierz owszem nie przegrywa, ale też nie wygrywa, a tak się nie da wyjść z grupy. Po obejrzeniu skrótu widać, że w jednym wypadku sędziowie byli bardzo dla nas łaskawi, bo powinien być karny dla Walii. :)
Tak że cieszmy się chwilą, ale ja nadal jakiegoś przełomu nie widzę.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-27, 10:01:36   

Szara Sowa napisał/a:
Tak że cieszmy się chwilą, ale ja nadal jakiegoś przełomu nie widzę.

Przełom polega na tym, że walczyli ;-)

Ale zgodzę się, na zachwyty przyjdzie czas.
Do roboty chłopaki!

irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik

Wysłany: 2024-03-27, 14:26:24   

Chemas napisał/a:
na zachwyty przyjdzie czas.

Albo nie przyjdzie :/

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-27, 23:00:51   

Koledzy Szary, Chemas i irycki dobrze, m. zd., podsumowali. Najgorsze, co teraz można zrobić, to wpaść w samozachwyt.
Nieco mnie zaskoczyło, że Walijczycy trochę siedli kondycyjnie w dogrywce. Przecież w brytyjskich ligach gra się twardo i do gwizdka.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-03-28, 08:06:35   

To jeszcze dodam, być może znany Wam pomeczowy komentarz pewnego znanego piłkarza z Holandii, z którym się zgadzam:

Polski zespół krótko ocenił legendarny napastnik reprezentacji Holandii, Marco Van Basten. - To zespół, który nie chce za bardzo atakować, ani grać w piłkę nożną. To drużyna o małej skłonności do gry. Głównie się bronią - stwierdził cytowany przez portal voetbalprimeur.nl.

Zdaniem Van Bastena dla Holandii mecz z Polską nie powinien być szczególnie skomplikowany i powinno to być spotkanie z cyklu tych, które "trzeba wygrać".

Mam wrażenie, że obecnie Polska zatraciła swój największy historyczny atut piłkarski, czyli grę z kontry, która wielokrotnie nie tylko nas ratowała, ale wręcz budowała nasz styl.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-03-28, 09:16:09   

Szara Sowa napisał/a:
Mam wrażenie, że obecnie Polska zatraciła swój największy historyczny atut piłkarski, czyli grę z kontry, która wielokrotnie nie tylko nas ratowała, ale wręcz budowała nasz styl.

Zgadzam się z tym i z Bastenem.
Jednakże mam nadzieję, że właśnie Probierz to zmieni. Wiem, że nadzieja to..., ale....
Dajcie szanse facetowi, przecież on dopiero zaczął sprzątać ten bajzel. Pierwszy cel osiągnięty. Popatrzymy zobaczymy.

A, i jeszcze jedno drużynę, szczególnie po takim UPADKU, buduje się latami. Ja się boję tylko jednego, że po ewentualnej porażce na ME, znowu decydenci zaczną kombinować i zmieniać. Musiałbym zajrzeć w statystyki, ale zdaje się, że chyba mamy największe zagęszczenie selekcjonerów w Europie, jak nie na świecie. W każdym razie spore.
Mi się gość podoba, widzę po zachowaniach piłkarzy, że ma kontakt z drużyną, stawia na młodych. Pogonił wreszcie Krychowiaków i innych. Szczerze mówiąc bałem się, że przed karnymi wejdzie Milik :)

irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik

Wysłany: 2024-03-28, 10:34:12   

Chemas napisał/a:
A, i jeszcze jedno drużynę, szczególnie po takim UPADKU, buduje się latami.

No tak, to jest powszechna narracja. Tylko właściwie dlaczego? To są ci sami (w większości) faceci, większość z nich w klubach jest na topie, z tego część w czołowych klubach Europy, co więc w tym przypadku znaczy „upadek”? Przestali umieć grać w piłkę? Przecież ta ekipa z Mołdawią czy Albanią powinna wygrać nawet na kacu. Ewentualna słabsza dyspozycja będzie miała wpływ na grę z silnymi drużynami, ale ogony powinniśmy ogrywać zawsze. A nie ogrywaliśmy.

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.

Odpowiedz do tematu