PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zgrupowanie we Wrocławiu 2023
Autor Wiadomość
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-05-16, 08:42:34   

Trochę się skomplikowało z parkowaniem. :/
Oczywiście już szukałem i badałem opcje. Eksplorowałem strzeżone parkingi i garaże.
Wybrałem również miejsce zakwaterowania zgodnie z tymi opcjami. Ale po osobistej wizycie dowiedziałem się, że nie wszystko jest takie, jak piszą w internecie. W wybranej przeze mnie lokalizacji zapłaciłbym dwa razy więcej za samochód niż za nocleg. Byłem całkiem zaskoczony.
Inną opcją jest parkowanie na ulicy, co również nie jest zbyt wygodne. :(

Czy ktoś mógłby mi doradzić, gdzie mogę wygodnie zaparkować samochód, aby po 3 dniach znaleźć go jeszcze w całości i w porządku?
_________________


 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2023-05-16, 08:56:41   

Lolek napisał/a:
Wybrałem również miejsce zakwaterowania zgodnie z tymi opcjami. Ale po osobistej wizycie dowiedziałem się, że nie wszystko jest takie, jak piszą w internecie


Nie mają parkingu?

W mojej miejscówce (według info, które wysłali) dostępny jest parking. 40 PLN za dobę.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-05-16, 09:02:43   

Wybrany przeze mnie obiekt nie ma parkingu.

She napisał/a:
W mojej miejscówce (według info, które wysłali) dostępny jest parking. 40 PLN za dobę.

Ale parking przy hostelu/hotelu jest zazwyczaj tylko na czas pobytu. Czyli od godziny zakwaterowania do godziny wyjazdu. Przyjadę rano w dniu zakwaterowania i mogę się zameldować dopiero o 14:00. Również wyjazd z kwatery jest do 11.00 i chciałbym zostać do wieczora.
_________________


 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2023-05-16, 23:02:00   

Będę we Wrocławiu 12-go o 12:47 (jeżeli wierzyć PKP ;-) ). Będziemy się więc pewnie szukać z wcześniej przybyłymi uczestnikami :)
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-05-16, 23:06:43   

Athenais napisał/a:
Będę we Wrocławiu 12-go o 12:47


W takim razie dodać Ciebie w arkuszu do 12-go, bo jesteś na razie wpisana od 13-go?
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-05-16, 23:26:52   

Chemas napisał/a:
dodać Ciebie w arkuszu do 12-go

Przecież to napisała, a ty jej odpowiedziałeś:

Chemas napisał/a:
Athenais napisał/a:
Chemas, wpisz do arkusza, że będę już 12. She mnie przygarnęła do swojego apartamentu ;-)

Się robi :)

:)

Athenais napisał/a:
Będę we Wrocławiu 12-go o 12:47

Jeśli nie pojadę samochodem, będę we Wrocławiu 12-go już o 3.55... Będę podróżować dłużej niż Bóbr z Kanady. :D
_________________


Ostatnio zmieniony przez Lolek 2023-05-16, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-05-16, 23:41:43   

Lolek napisał/a:
Przecież to napisała, a ty jej odpowiedziałeś:

Chemas napisał/a:
Athenais napisał/a:
Chemas, wpisz do arkusza, że będę już 12. She mnie przygarnęła do swojego apartamentu ;-)

Się robi :)

:)


A faktycznie, ale teraz sobie przypominam, że od razu wpisałem ten 12, więc nie wiem co się dzieje. Arkusz nie zapamiętał?
Zaraz dopiszę
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2023-05-17, 06:34:37   

Athenais napisał/a:
Będę we Wrocławiu 12-go o 12:47 (jeżeli wierzyć PKP ;-) ). Będziemy się więc pewnie szukać z wcześniej przybyłymi uczestnikami :)



Chyba jedziemy tym samym pociągiem :D Wawel IC 56? :p
Wypatruj mnie już na stacji w Gliwicach :D

Lolek napisał/a:
będę we Wrocławiu 12-go już o 3.55...


Sprawdź opcję śniadań, Chemas pewnie skorzysta następnego dnia ;-)
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
Ostatnio zmieniony przez She 2023-05-17, 06:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-05-17, 08:55:28   

She napisał/a:
Chemas pewnie skorzysta następnego dnia ;-)


Nie omieszkam skorzystać ;-)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-05-18, 09:36:50   

Na parkowaniu we Wrocławiu się nie znam, ale najlepiej pytać miejscowych - napisałam do Miga, może kojarzy jakieś miejsce.

Plan spotkania imponujący!
:564:

Plan podróży Chemasa jeszcze bardziej. ;-)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2023-05-18, 09:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2023-05-18, 10:08:49   

Lolku, odnośnie kwestii parkowania. Pierwszą opcją jest parking pod Urzędem Mirjskim i Geodezją przy al. Kromera. Bezpłatny, niestrzeżony, po 15 w dni powszednie i calodniowo w dni wolne bez problemu postawisz autko, stamtąd też są tramwaje do centrum. Pozostawiam link do mapy.
Pinezka
./redir/maps.app.goo.gl/iSAb7uxACGufxKXT8

Gdybyś jednak potrzebował parkingu strzeżonego, znam jeden przy ul. Żmigrodzkiej: Pinezka
./redir/maps.app.goo.gl/7wFm4T69Jwbge8mc8

Albo centrum, ul. Zielińskiego:

Parking
./redir/maps.app.goo.gl/Nf3nrbGyFuuwXZ1s9

Dwa ww. płatne.
_________________
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-05-18, 10:20:07   

Berta von S. napisał/a:
Plan spotkania imponujący!


Zgadza się :)

Berta von S. napisał/a:
Plan podróży Chemasa jeszcze bardziej. ;-)


Ale za to będę jechał częściowo przez tereny akcji KS, szkoda, że w nocy :/
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2023-05-18, 12:06:51   

She napisał/a:
Wawel IC 56?

Złośliwa bestia :p Jesteś jedyną osobą, którą znam, która rozpoznaje pociągi po nazwach :P Ale tak, jest to IC 56 :P Będę Cię wypatrywać ;-)
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2023-05-18, 12:58:36   

Athenais napisał/a:
She napisał/a:
Wawel IC 56?

Złośliwa bestia :p Jesteś jedyną osobą, którą znam, która rozpoznaje pociągi po nazwach :P


A film "Pieniądze to nie wszystko" ? :D
Nigdy zresztą nie miałam głowy do cyferek :p
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-05-18, 13:23:21   

Mig napisał/a:
Lolku, odnośnie kwestii parkowania...

OK, dzięki za pomysły, jakoś to połączę. :564:
_________________


 
 
Seth_22 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 1588
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2023-05-21, 16:27:23   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Przeszedłem ewentualną trasę Rynek-Grunwald na Mapach Google w celu znalezienia dodatkowych atrakcji i moje*** propozycje są takie:

Niedaleko miejsca spotkania jest Parafia Rzymsko-Katolicka św Elżbiety z fajną wieżą widokową. Cen wstępu nie znalazłem, ale 4-5 lat temu było 8 zł, potem 10.

Druga opcja to Mostek Pokutnic w Katedrze św. Marii Magdaleny. Też punkt widokowy ale w formie mostku, zresztą znajdziecie fotki w Google :) Bilet wstępu pół roku temu to 10 zł. Oba te miejsca są 100-200 m. od miejsca spotkania. Zalety wiadomo jakie. Wady: dużo schodów.

Tu może być miejsce na odwiedzenie paczkomatu, bo jest po drodze :p

Ogólnie będziemy przesuwać się na północ. Można to zrobić dwiema stronami: wschodnią, lub zachodnią. Zachodnią dość szybko dojdziemy do ul. Grodzkiej, gdzie jest Ossolineum.
Wschodnią po drodze miniemy Pl. Nowy Targ (nic takiego :) ) i Halę Targową, na którą warto rzucić okiem.

Następny obiekt to mogłoby być Ossolineum. Kto chce, idzie zwiedzać, a kto nie chce, może spocząć na ławce w pięknym Barokowym Ogrodzie Ossolineum. Jeśli wszyscy będą mieli prowiant, to możemy zrobić tam przystanek.

A jeśli nie, to proponuję Wyspę Słodową z jej kawiarniami na wodzie. Choć wybór zawęzi się prawdopodobnie do dwóch, które otwierają się o 10:00, czyli Barbarka i Ponton Pub & Bar. Reszta albo zamknięta, albo otwierają po południu :)

Potem proponuję przejść na Wyspę Piasek i Mostem Piaskowym na stały ląd, na fajne nabrzeże nad Odrą, pt. "Przystań Amfiteatralna", zbudowane bodaj w 2017 roku, w każdym razie mnie już nie było w Polsce. Kojarzy mi się, że Berta chciała posiedzieć na betonie :p

Jako że wcześniej będziemy też siedzieć w kawiarni, to może albo nie siedźmy w kawiarni i weźmy kawę na wynos (jeśli można!), albo na owo nabrzeże pójdźmy przed Ossolineum. Albo usiądźmy dwa razy pod rząd ;-)

Dalej już Ostrów Tumski, gdzie oprócz pięknej katedry i towarzyszących jej budynków jest np. Labirynt w trawie (chociaż trawa tylko do kostek :p ) i ogród botaniczny UW. Notabene to w tamtych rejonach grasuje ów latarnik, który o zmierzchu zapala gazowe latarnie. Jako że pora będzie nie ta, to zainteresowani będą wiedzieć, gdzie wrócić wieczorem.

Dalej będzie Plac Grunwaldzki z jego słynnymi akademikami ("sedesowce" oraz Kredka i Ołówek), no i z Polinką. Kolejka jest czynna 9:00-13:30 i 14:00-21:00, cena 4,60 zet. Po osiągnięciu drugiego brzegu Odry za pomocą Polinki mamy dwie możliwości:

W zależności od tego, jak szybko tam dotrzemy, będzie można pomyśleć o jakimś obiadku. Fajny był za moich czasów Remont Bar (nie pamiętam, czy tak się wtedy nazywał, ale na Googlach to ten sam). Można więc wrócić Mostem Grunwaldzkim w to miejsce, gdzie byliśmy przed Polinka i tam jest ten bar. Jeśli jednak będzie to pora obiadowa, a okolica jest studencka, to może być tłok.
Druga możliwość: jeśli będziemy odczuwać już te parę kilometrów w nogach, to można odpuścić Remont, wsiąść w tramwaj i wrócić do Rynku, gdzie na Placu Solnym jest fajna restauracja Konspira. Jeśli nie, to po obiedzie w Remoncie podążać dalej w stronę Hali Stulecia i dawnej WFF :) I potem dopiero zajęcia w podgrupach :P

Tu może być druga opcja z paczkomatem. Chyba lepsza, żeby nie dźwigać całą drogę ;)
Dziękujemy, Muzygogu! :)

Oczywiście cały czas po drodze będą krasnale wrocławskie, więc można zbaczać, ewentualnie skakać w bok :okulary: , żeby ich upolować jak najwięcej :D

***Jest to zaledwie propozycja. W kwestii restauracji również, bo to są tylko te, które ja pamiętam, a po drodze cały czas coś będzie. Dorzucajcie, wyrzucajcie, akceptujcie jak chcecie, bo nie chcę, żeby było na mnie :) A poważnie: ja jestem chory na Polskę i mi się równie podoba Jerzwałd, jak i Warszawa.


I to jest plan na jeden dzień? Tak ciągiem? Moim zdaniem, nierealne. Chyba że biegiem ;) A do tego może być jeszcze gorąco.
_________________


Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2023-05-21, 16:32:08   

Seth_22 napisał/a:
I to jest plan na jeden dzień? Tak ciągiem? Moim zdaniem, nierealne. Chyba że biegiem ;) A do tego może być jeszcze gorąco.

A co tam jest pod koniec cytatu, który wkleiłeś? :p
Być może masz rację, ale nawet jeśli, to moim zdaniem lepiej coś wyrzucić z planu, niż nie wiedzieć co dodać ;-)
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2023-05-21, 16:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-05-21, 17:37:49   

Seth_22 napisał/a:
I to jest plan na jeden dzień?

Dokładnie to samo pomyślałem w pierwszej chwili. :p
Kiedy jednak naniosę na mapę punkty trasy, czas pokonania wraz z czasem spędzonym w poszczególnych miejscach (wszędzie ok. 10-15-20 minut/miejsce) wychodzi na około 4 godziny dla najdłuższej trasy. Najdłuższy odcinek to spacer na Plac Grunwaldzki plus przejazd Polinka.
Gdybyśmy mieli wydłużyć postoje w poszczególnych miejscach o około 10 minut/miejsce, dodalibyśmy ok. godzinę. Plus godzina na dobry lunch. Wychodzi więc na około 6 godzin. Jeśli zaczniemy o 10.00, to całkiem nieźle nam to wychodzi. :564:
_________________


 
 
Seth_22 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Cze 2013
Posty: 1588
Skąd: zDolny Śląsk
Wysłany: 2023-05-21, 20:05:34   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Seth_22 napisał/a:
I to jest plan na jeden dzień? Tak ciągiem? Moim zdaniem, nierealne. Chyba że biegiem ;) A do tego może być jeszcze gorąco.

A co tam jest pod koniec cytatu, który wkleiłeś? :p
Być może masz rację, ale nawet jeśli, to moim zdaniem lepiej coś wyrzucić z planu, niż nie wiedzieć co dodać ;-)

Widziałem, a jakże. Upewniałem się, że ulepiłeś z tego jeden dzień. A wracając do meritum, lepiej coś skreślić, niż biegać. Zwłaszcza, że w plan wycieczki wpisują się ciekawe miejsca filmowe. A taki Ostrów Tumski, czy okolice Rynku to istna skarbnica, której warto poświęcić trochę czasu. Ale to tylko moje zdanie.
_________________


Polemika z głupotą niepotrzebnie ją nobilituje.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario

Wysłany: 2023-05-21, 21:04:35   

Seth_22 napisał/a:
Widziałem, a jakże. Upewniałem się, że ulepiłeś z tego jeden dzień. A wracając do meritum, lepiej coś skreślić, niż biegać. Zwłaszcza, że w plan wycieczki wpisują się ciekawe miejsca filmowe. A taki Ostrów Tumski, czy okolice Rynku to istna skarbnica, której warto poświęcić trochę czasu. Ale to tylko moje zdanie.

Nie wiemy, czy będziemy biegać. Może na luzie o 14.00 będzie już po zawodach? Nie znam ludzi, z którymi się spotkam, ale wiem, że to zaprawieni zlotowicze i turyści, może pod koniec dopiero zaczną się rozgrzewać? ;-) Dlatego jest oczywiste, że w trakcie będziemy sprawdzać zegarki i dostosowywać plan do możliwości.
A żeby w pełni skorzystać z ciekawostek Rynku i Ostrowa Tumskiego, potrzebny byłby ktoś z odpowiednią wiedzą. Jeśli reflektujesz to będzie super.
_________________
Drużyna 2

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,7 sekundy. Zapytań do SQL: 13