PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powstaje nowa Akademia Pana Kleksa
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2022-12-09, 08:39:53   Powstaje nowa Akademia Pana Kleksa

Może już o tym było pisane na forum (że film powstaje), ale pojawił się zwiastun nowej Akademii Pana Kleksa:

https://www.youtube.com/w...8U5Umo_cA&t=69s

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-12-09, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2022-12-09, 13:59:51   

Tu można sobie co nieco poczytać.

./redir/fdb.pl/wiadomosci/49595-kleks-akademia-pana-kleksa-pierwszy-zwiastun-wyczekiwanego-widowiska

Jest tam mój komentarz.

Dodam, że planowane są dwie części.

./redir/fdb.pl/film/1051796-akademia-pana-kleksa-czesc-1
./redir/fdb.pl/film/1056246-akademia-pana-kleksa-czesc-2

Ta druga w 2025 roku.

Najciekawsze jest obsadzenie w roli Kleksa Kota, może podołać, bo umie się wgrywać w różne role. Jest że tak powiem uniwersalny.
Natomiast bardzo mnie dziwi zamiana Adasie Niezgódkę, na Adę Niezgódkę :065:

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy

Wysłany: 2022-12-10, 12:23:05   

Nawet głos Fronczewskiego nie brzmi już tak magicznie jak dawniej...

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-09-09, 09:25:37   

Mamy drugi zwiastun i przyznam, że jak dla mnie jest on znacznie bardziej zachęcający:

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-09-09, 10:17:39   

Szara Sowa napisał/a:
Mamy drugi zwiastun i przyznam, że jak dla mnie jest on znacznie bardziej zachęcający:

Wiadomo, Sanah :p

Ale na serio, to bardzo fajne odniesienie do utworu wykonywanego przez Zdzisławę Sośnicką - "Pożegnanie z bajką". No i Kot tam jest. Na niego generalnie najbardziej liczę.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-10-28, 14:01:54   

Wersja koncertowa zwiastuna nr 2:

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-01-31, 10:57:00   

Ja całkowicie zapomniałem, że założyłeś taki wątek Sowo, oczywiście byłem w kinie. Podobało mi się. Ocena moja 6+/10. Znakomity Kot, dobra ścieżka dźwiękowa. Dzieciaki fajnie wypadły, a główna bohaterka super.
Dałem już wpis na ten temat w "Pogaduszkach o różnych filmach", więc nie będę się powtarzał i podaję link:

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=573616#573616

Tymczasem rekord 2 milionów widzów pobity! To była zawsze bolączka polskiego kina. Nie mówię tu o platformie, ale kinie!

https://fdb.pl/wiadomosci/52584-rekord-za-rekordem-film-akademia-pana-kleksa-obejrzalo-juz-ponad-2-miliony-widzow

Mój komentarz na dole.

Okazuje się, że można, tylko należy zrobić film dla konkretnej grupy docelowej i trzymać się konwencji, a nie kombinować jak w Templariuszach Netflixa.

Na 2025 rok zapowiedziana jest premiera części drugiej.

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-01-31, 15:42:05   

Trafiłem wczoraj na wywiad z reżyserem nowej ekranizacji Pana Kleksa, Maciejem Kawulskim, a w wywiadzie — na ciekawy fragment:

Pyt: Nie ukrywa pan, że jest fanem Martina Scorsese, co znajduje odzwierciedlenie w pańskich poprzednich filmach. Przy okazji "Akademii Pana Kleksa" czerpał pan pewne wzorce z innych światowych produkcji? Ten film miał być w pewnym sensie polską odpowiedzią na "Harry'ego Pottera"?

MK: To "Harry Potter" był odpowiedzią J.K. Rowling, która — o czym mało kto wie — tłumaczyła wtedy literaturę Brzechwy. Wiele lat temu w Hadze był w tej sprawie proces o plagiat, ale ponieważ rozpoczęły się już zdjęcia do angielskiego kolosa, to proces zakończył się ugodą.

Przyznam, że to "ciekawe, bardzo ciekawe..."

Cały wywiad:
./redir/przegladsportowy.onet.pl/mma/ksw/takiego-wyczynu-nie-bylo-w-polsce-od-lat-a-to-jeszcze-nie-koniec/gd0p6r4 [/b]

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-01-31, 17:47:59   

No fakt, niezły wątek!

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-02-01, 01:05:40   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
MK: To "Harry Potter" był odpowiedzią J.K. Rowling, która — o czym mało kto wie — tłumaczyła wtedy literaturę Brzechwy. Wiele lat temu w Hadze był w tej sprawie proces o plagiat, ale ponieważ rozpoczęły się już zdjęcia do angielskiego kolosa, to proces zakończył się ugodą.

Lat temu bardzo wiele oglądałem w TV jakiś wywiad z panią J. K. Rowling, która mówiła o sobie, że była nauczycielką i Harry'ego zaczęła pisać jak była młodą mamą i z tego powodu była na czas jakiś wyzwolona od swoich obowiązków zawodowych. Nie była tłumaczką czegokolwiek.
Gdyby pan M. K. nie chlapnął, że proces odbywał się właśnie w Hadze - może bym i uwierzył :D .
ZN napisał jakie warunki musi spełniać kłamstwo, żeby można je nazwać prawdą artystyczną.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2024-02-01, 01:06, w całości zmieniany 1 raz  

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-02-01, 03:53:35   

Dla mnie i tak najlepszy jest adres w linku: Przegląd sportowy, MMA, KSW :053: :053: :053:

Że "plagiat" to nie plagiat, to wie każdy, kto przeczyta jedno i drugie. Co innego inspiracja.

Mnie najbardziej interesuje, skąd się reżyserowi wzięło, że była tłumaczką Brzechwy? Przecież takie ewentualne kłamstwo w dobie internetu w zegarkach nie ma w ogóle nóg. Jeśli to fakt, to musi istnieć dowód. Może jakiś epizod w ogóle z prehistorii?

W zwierzenia Pisarki z okresu HP też bym nie wierzył, ona z pewnością też przeszła szkołę "samopromocji".

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2024-02-01, 04:03, w całości zmieniany 2 razy  

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-02-01, 11:45:47   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Mnie najbardziej interesuje, skąd się reżyserowi wzięło, że była tłumaczką Brzechwy? Przecież takie ewentualne kłamstwo w dobie internetu w zegarkach nie ma w ogóle nóg. Jeśli to fakt, to musi istnieć dowód. Może jakiś epizod w ogóle z prehistorii?

:564:

Bóg raczy wiedzieć. A jeżeli nie, to na pewno wie to diabeł.

Bóbr Mniejszy napisał/a:
W zwierzenia Pisarki z okresu HP też bym nie wierzył, ona z pewnością też przeszła szkołę "samopromocji".

:564:

Ależ oczywiście :D Tu chodzi o zbyt duże pieniądze, żeby cokolwiek odbywało się w sposób niekontrolowany.

PS. Akurat jestem po lekturze genialnej minipowieści angielskiego pisarza Evelyna Waugha "Nieodżałowana" ("The Loved One") wydanej po raz pierwszy w 1948 r. gdzie jeden z bohaterów drugoplanowych pracuje w Hollywood na etacie hmm... designera odpowiednich nazwisk i życiorysów dla gwiazd filmowych. Niekiedy więcej niż jeden raz dla tych samych.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-02-01, 11:48:42   

Ale film warto obejrzeć. Gdy się go porówna z co niektórymi produkcjami, a właściwie to chyba z większością, wypada bardzo dobrze. Ode mnie dostał uczciwe 6+/10, a kreacja Kota ma ode mnie 9/10, zaś ścieżka dźwiękowa wysokie 7/10

Odpowiedz do tematu