PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Konkurs na najlepszą Samochodzikową Książkę 2022 roku
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2023-10-26, 08:24:34   

A ja zgadzam się całkowicie z Lolkiem, którego poproszę o przywrócenie swoich wpisów, jako że są już cytowane i teraz została z tego jakaś kaszana.
Myślę więc, że koncepcja przyznawania nagród powinna zostać zmieniona/wypracowana na nowo, tak aby były 2 nagrody: na książkę samochodzikową przeznaczoną dla dzieci i młodszej młodzieży oraz książkę dla starszych.

P.S. Oczywiście miejsce akcji nie ma tu żadnego znaczenia.

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2023-10-26, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  

Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji

Pomogła: 41 razy
Wysłany: 2023-10-26, 22:43:46   

Jako członek Kapituły przyznam, że tegoroczny konkurs był wyjątkowy. Po pierwsze z powodu małej ilości zgłoszonych książek, które pasowałyby do "samochodzikowego" profilu (te, które były bardziej młodzieżowe były bardzo nierówne i, przynajmniej mnie, rozczarowały zakończeniami). Po drugie, z powodu "zażartych" dyskusji w Kapitule przed ogłoszeniem wyników i wśród forumowiczów po ogłoszeniu. Ale przyznam, że wolę to, niż gdyby konkurs miał przejść bez echa. Może nawet więcej osób sięgnie po finałowe książki właśnie z tego powodu, że jest tyle kontrowersji wokół ostatecznego werdyktu Kapituły.

Nie zmienia to faktu, że trzeba się będzie zastanowić nad obecnymi zasadami zgłaszania i wyboru książek. Każdy z członków Kapituły rozumie je trochę inaczej, a ostateczny wynik jest wypadkową tych wszystkich punktów widzenia. W sumie to nie wiem, czy to źle, czy dobrze. Róznorodność punktów widzenia jest zawsze pozytywnym zjawiskiem.

Lolek napisał/a:

Wiem, zrozumiałem to po słowacku. Dlatego też "niektórzy" pisali do mnie, że jako Słowak powinienem milczeć i nie komentować "polskich spraw". Że tego nie rozumiem. OK. Chyba tak.
Przepraszam... :oops:

Lolku, ani mi się waż za coś takiego przepraszać! Nie wiem, kto to byli ci "niektórzy", ale powinni sie wstydzić! Jesteś takim samym członkiem forum, jak każdy z nas i Twoje zdanie jest tak samo ważne, jak każdego innego forumowicza. Tutaj nie ma żadnych "polskich spraw", jak juz coś to są tylko sprawy forum.

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych

Wysłany: 2023-10-26, 23:02:49   

Jak zwykle werdykt jury skłania do czytania. Ale tym razem dodatkiem jest Wasza dyskusja. Wspaniała. Na wielu poziomach. Merytoryczna, emocjonalne i kulturalna.

Wpisuję tytuły na listę.

Autorom ogromne gratulacje!

Artur Pacuła

Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych

Wysłany: 2023-10-26, 23:03:21   

W mojej opinii, jeżeli ograniczycie zgłaszanie książek do tych z bohaterami dziecięcymi i dla dzieci, to po pierwsze mało kto Wam zgłosi - bo kto takie czyta? Po drugie - samych książek dla dzieci jest mało, bo dzieci teraz mało czytają a dużo grają. Jak już czytają, to chyba bardziej jakąś fantastykę. Epoka, kiedy Pan Samochodzik był ulubioną lekturą każdego dzieciaka, minęła bezpowrotnie.
Kontynuacje też są bardziej dla dorosłych, sam z myślą o fanach Samochodzika sprzed lat pisałem.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-10-26, 23:19:42   

Athenais napisał/a:
Lolek napisał/a:

Wiem, zrozumiałem to po słowacku. Dlatego też "niektórzy" pisali do mnie, że jako Słowak powinienem milczeć i nie komentować "polskich spraw". Że tego nie rozumiem. OK. Chyba tak.

Lolku, ani mi się waż za coś takiego przepraszać! Nie wiem, kto to byli ci "niektórzy", ale powinni sie wstydzić! Jesteś takim samym członkiem forum, jak każdy z nas i Twoje zdanie jest tak samo ważne, jak każdego innego forumowicza. Tutaj nie ma żadnych "polskich spraw", jak juz coś to są tylko sprawy forum.

:564: :564: :564:

Athenais, aż się wzruszyłem.

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2023-10-27, 02:06:06   

Athenais napisał/a:
Lolek napisał/a:

Ostatnio czytam forum pobieżnie, dlatego od razu nie zauważyłem Lolka wypowiedzi, ale teraz zrobiło mi się nieprzyjemnie. Czy żadna różnica zdań nie może się zakończyć bez kwasów? Też nie wiem, kto pisał do Lolka, ale to nie jest zgodne ze statusem forum, gdzie każdy ma prawo do swojego zdania i jest ono szanowane, jeśli tylko szanuje innych.

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Pomogła: 170 razy
Wysłany: 2023-10-27, 02:36:25   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Athenais napisał/a:
Lolek napisał/a:

Ostatnio czytam forum pobieżnie, dlatego od razu nie zauważyłem Lolka wypowiedzi, ale teraz zrobiło mi się nieprzyjemnie. Czy żadna różnica zdań nie może się zakończyć bez kwasów? Też nie wiem, kto pisał do Lolka, ale to nie jest zgodne ze statusem forum, gdzie każdy ma prawo do swojego zdania i jest ono szanowane, jeśli tylko szanuje innych.

Rozmawiałam z Lolkiem i podobno nie chodzi o żadne privy z zakazami wypowiedzi czy czy coś w tym stylu. I że raczej dotyczy to przeszłości + nie chce do tego wracać, więc już może tego tematu nie ciągnijmy (chyba, ze się Lolek namyśli, żeby jednak wrócić do tematu).

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Wysłany: 2023-10-27, 02:46:56   

Mig napisał/a:

Kontynuacje też są bardziej dla dorosłych, sam z myślą o fanach Samochodzika sprzed lat pisałem.

Otóż to, ja też pisałam dla fanów Samochodzika, a nie dla dzieci.

Szara Sowa napisał/a:
A ja zgadzam się całkowicie z Lolkiem, którego poproszę o przywrócenie swoich wpisów, jako że są już cytowane i teraz została z tego jakaś kaszana.
Myślę więc, że koncepcja przyznawania nagród powinna zostać zmieniona/wypracowana na nowo, tak aby były 2 nagrody: na książkę samochodzikową przeznaczoną dla dzieci i młodszej młodzieży oraz książkę dla starszych.

Ja się cały czas zastanawiam, bo mnie naszła wątpliwosć, czy to się tak da podzielić. Ale jeśli taka by była ostatecznie opcja, to jestem za poszerzeniem grona czytających członków SKR.

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2023-10-27, 08:38, w całości zmieniany 1 raz  

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-10-27, 09:02:08   

Berta von S. napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Athenais napisał/a:
Lolek napisał/a:

Rozmawiałam z Lolkiem i podobno nie chodzi o żadne privy z zakazami wypowiedzi czy czy coś w tym stylu. I że raczej dotyczy to przeszłości + nie chce do tego wracać, więc już może tego tematu nie ciągnijmy (chyba, ze się Lolek namyśli, żeby jednak wrócić do tematu).

Ale nie możemy też nie reagować na takie zachowania. Dotychczas uważałem, że czasy dyskryminacji członków Naszego Forum to już zamierzchła przeszłość. Mam nadzieję, że zdarzenie z Lolkiem miało miejsce w "tamtym, bezbarwnym okresie FMPS".

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Wysłany: 2023-10-27, 09:24:18   

Kozak napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Bóbr Mniejszy napisał/a:
Athenais napisał/a:
Lolek napisał/a:

Ale nie możemy też nie reagować na takie zachowania. Dotychczas uważałem, że czasy dyskryminacji członków Naszego Forum to już zamierzchła przeszłość. Mam nadzieję, że zdarzenie z Lolkiem miało miejsce w "tamtym, bezbarwnym okresie FMPS".

Toż nie mówię, że źle, że ktoś reaguje (sama również zareagowałam pytając Lolka, co się stało), tylko tłumaczę, że Lolek nie chce o tym już gadać. I że na szczęście nie chodzi o sprawę tego kalibru, jak zrozumiałam czytając jego wpis.

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2023-10-27, 09:25, w całości zmieniany 1 raz  

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-10-27, 09:40:36   

Berta von S. napisał/a:

Toż nie mówię, że źle, że ktoś reaguje (sama również zareagowałam pytając Lolka, co się stało), tylko tłumaczę, że Lolek nie chce o tym już gadać. I że na szczęście nie chodzi o sprawę tego kalibru, jak zrozumiałam czytając jego wpis.

Ja tylko wypowiedziałem swój pogląd, zgadzając się z opinią przedmówców.
Nie mam do ciebie żadnych pretensji. Uważam, że zrobiłaś bardzo dobrze. :564:

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Wysłany: 2023-10-27, 09:43:10   

Kozak napisał/a:

Nie mam do ciebie żadnych pretensji. Uważam, że zrobiłaś bardzo dobrze.

Uff, to wracam do pracy. :)

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2023-10-27, 09:43, w całości zmieniany 1 raz  

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-10-27, 09:52:26   

Berta von S. napisał/a:
Kozak napisał/a:

Nie mam do ciebie żadnych pretensji. Uważam, że zrobiłaś bardzo dobrze.

Uff, to wracam do pracy. :)

Niech żyje FMPS :564:

Lolek 
Twórca
Grafik forumowy

Wysłany: 2023-10-27, 10:25:39   

Przepraszam, nie zdążyłem dzisiaj rano, więc w międzyczasie sprawa poszła. OK. Aby dyskusja nie skupiała się już na tym niskim poziomie, na który ją odbiłem i abyście mogli tutaj naprawdę spoko dyskutować, chcę zakończyć "swoją sprawę" i wyjaśnić "dyplomatycznie".

Berta von S. napisał/a:
Rozmawiałam z Lolkiem i podobno nie chodzi o żadne privy z zakazami wypowiedzi czy czy coś w tym stylu. I że raczej dotyczy to przeszłości

Tak to jest poprawne. Nie było żadnych zakazów.

Po kilku "typowo polskich" tematach w przeszłości dostałem "reakcie" na PW, że są to pewne "typowe" rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć, ponieważ w obszarze "polskości" jestem "od niedawna". No cóż, ja też doświadczyłem podobnych sytuacji i realiów w naszym kraju (nie jestem człowiek z UFO), ale "poradzono mi", abym nie wypowiadał się na temat "polskości". Więc zostawmy to na tym poziomie.

Ogłoszenie wyników bardzo mnie oburzyło i dlatego od razu chciałem to skomentować. Ale czytając odpowiedzi przypomniały mi się "kontrowersje" o "polskość" i chyba przesadziłem, stawiając to na podobny "poziom" jak te "PW-kontrowersje", które miałem w przeszłości.
Dlatego po ostygnięciu usunąłem swoje reakcje. Ale moje komentarze zostały tu zwrócone, aby wywołać dyskusję na temat KSIĄŻEK. W moim wpisie pozostał postfix, co skierowało dyskusję w złym kierunku.
Dlatego jeszcze raz przepraszam za to i dziękuję za wasze reakcje. Gdyby mi tego wieczoru wyjaśniono, w jaki sposób i dlaczego są takie wyniki – jak napisała Athenka – z pewnością oszczędzono by wam mojej głupiej reakcji. Dlatego chcę was prosić: nie bierzcie pod uwagę tego i nawet nie odbiegajcie już od tematu.

K tematu: Nie chciałem nikogo urazić swoim oburzeniem. Zwycięska książka jest znakomita, przeczytałem ją. Obie części kupiłem latem w Krakowie. Drugiej jeszcze nie przeczytałem. Jednak moim zdaniem zupełnie nie wpisuje się w "moje" wyobrażenie o definicji tego, czym jest "książka samochodzikowa". Ponieważ moje pytania brzmiały: Kto jest "fanem PS"? Czy ktoś "40-50"? Kto o tym zadecyduje? Nie zgodzę się, że to ma być książka dla "dzieci". Ale nawet nie z tym, że tylko dla dorosłych, bo przecież "my fani PS" jesteśmy już dorośli.
A jeśli wyniki nie mają znaczenia, bo ktoś i tak nie traktuje poważnie rekomendacji i listy zwycięzców, to trzeba się zastanowić, jaki jest sens tego konkursu.
Ale to będzie zależeć już wyłącznie od was...

edit: poprawione jakieś błędy gramatyczne

Ostatnio zmieniony przez Lolek 2023-10-27, 13:00, w całości zmieniany 2 razy  

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Wysłany: 2023-10-27, 11:25:39   

A. Czyli jednak dostawałeś jakieś PW, wczoraj Twoje odpowiedzi na moje maile zrozumiałam inaczej.

Lolek napisał/a:
Gdyby mi tego wieczoru wyjaśniono, w jaki sposób i dlaczego są takie wyniki – jak napisała Athenka – z pewnością oszczędzono by wam mojej głupiej reakcji. Dlatego chcę was prosić: nie bierzcie pod uwagę tego i nawet nie odbiegajcie już od tematu.

B. Starałam się to wytłumaczyć jak najlepiej tamtego wieczoru w swoich postach.

A + B = najwyraźniej muszę popracować nad swoimi kompetencjami komunikacyjnymi. :(

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2023-10-27, 12:01:56   

Lolek napisał/a:
Przepraszam, nie zdążyłem dzisiaj rano, więc w międzyczasie sprawa poszła. OK. Aby dyskusja nie skupiała się już na tym niskim poziomie, na który ją odbiłem i abyście mogli tutaj naprawdę spoko dyskutować, chcę zakończyć "swoją sprawę" i wyjaśnić "dyplomatycznie".

Berta von S. napisał/a:
Rozmawiałam z Lolkiem i podobno nie chodzi o żadne privy z zakazami wypowiedzi czy czy coś w tym stylu. I że raczej dotyczy to przeszłości

Tak to jest poprawne. Nie było żadnych zakazów.

Po kilku "typowo polskich" tematach w przeszłości dostałem "reakcie" na PW, że są to pewne "typowe" rzeczy, których nie jestem w stanie zrozumieć, ponieważ w obszarze "polskości" jestem "od niedawna". No cóż, ja też doświadczyłem podobnych sytuacji i realiów w naszym kraju (nie jestem człowiek z UFO), ale "poradzono mi", abym nie wypowiadał się na temat "polskości". Więc zostawmy to na tym poziomie.

Ogłoszenie wyników bardzo mnie oburzyło i dlatego od razu chciałem to skomentować. Ale czytając odpowiedzi przypomniały mi się "kontrowersje" o "polskość" i chyba przesadziłem, stawiając to na podobny "poziom" jak te "PW-kontrowersje", które miałem w przeszłości.
Dlatego po ostygnięciu usunąłem swoje reakcje. Ale moje komentarze zostały tu zwrócone, aby wywołać dyskusję na temat KSIĄŻEK. W moim wpisie pozostał postfix, co skierowało dyskusję w złym kierunku.
Dlatego jeszcze raz przepraszam za to i dziękuję za wasze reakcje. Gdyby mi tego wieczoru wyjaśniono, w jaki sposób i dlaczego są takie wyniki – jak napisała Athenka – z pewnością oszczędzono by wam mojej głupiej reakcji. Dlatego chcę was prosić: nie bierzcie pod uwagę tego i nawet nie odbiegajcie już od tematu.

K tematu: Nie chciałem nikogo urazić swoim oburzeniem. Zwycięska książka jest znakomita, przeczytałam ją. Obie części kupiłem latem w Krakowie. Drugiej jeszcze nie przeczytałem. Jednak moim zdaniem zupełnie nie wpisuje się w "moje" wyobrażenie o definicji tego, czym jest "książka samochodzikowa". Ponieważ moje pytania brzmiały: Kto jest "fanem PS"? Czy ktoś "40-50"? Kto o tym zadecyduje? Nie zgodzę się, że to ma być książka dla "dzieci". Ale nawet nie z tym, że tylko dla dorosłych, bo przecież "my fani PS" jesteśmy już dorośli.
A jeśli wyniki nie mają znaczenia, bo ktoś i tak nie traktuje poważnie rekomendacji i listy zwycięzców, to trzeba się zastanowić, jaki jest sens tego konkursu.
Ale to będzie zależeć już wyłącznie od was...

No i gitara :564: :564: :564:

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2023-10-27, 12:56:01   

Panie i Panowie!
Zakończmy nieprzyjemny temat o dyskryminacji. Nie znaczy to jednak, że na takie zdarzenia nie mamy reagować.
Lolek! Jesteś Spoko :564:

Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych

Wysłany: 2023-10-27, 19:44:11   

Tymczasem na blogu Sławka Gortycha...
./redir/m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02q35p4WyTK3stMtHsgT5Pg1SEPFq552yJYZjKWkKexXaBRxKadktHUnULvyzfaS5Ml&id=100063798772138

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Wysłany: 2023-10-27, 23:47:11   

Mig napisał/a:
Tymczasem na blogu Sławka Gortycha...
./redir/m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02q35p4WyTK3stMtHsgT5Pg1SEPFq552yJYZjKWkKexXaBRxKadktHUnULvyzfaS5Ml&id=100063798772138

O, to bardzo miłe. :)

I słusznie podejrzewałam, że Sławek Gortych musiał lubić Samochodziki.
:564:

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2023-10-27, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2023-10-28, 01:19:42   

Mam wrażenie, że gdzieś już była mowa o inspiracjami "Niesamowitym dworem", widocznymi w "schroniskach".

Odpowiedz do tematu