PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bajeczka
Autor Wiadomość
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2022-09-03, 09:17:01   

Berta von S. napisał/a:
faceci mają ze spódnicami i sukienkami jakiś problem


Sukienka damska to całość i w naszym tłumaczeniu "šaty".
W naszym języku jest słowo "sukňa" (zdrobnienie "suknička"), a po polsku to spódnica, spódniczka.
I "spodnička", to w naszym języku miękką halką, którą nosiło się pod spódnicą lub sukienką.

Jak powinienem się zorientować w tej sprawie? :D
_________________


 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-09-03, 09:51:15   

Moja mama zawsze rano ubiera halkę, jako pierwszą warstwę ubrania, a Bajeczka wedlug mnie miała sukienkę, ale pewności nie mam :)

"- Co takiego? - oburzyłem się. - Czy ja dobrze słyszę? Mamy się zamieniać rolami?
Innymi słowy, jednego dnia wy będziecie chodzić w spodniach, a my w sukienkach, a
drugiego na odwrót? Nie zgadzam się. To jakieś nieporozumienie. Co najwyŜej, zgadzam
się dzielić wszystkimi, a raczej prawie wszystkimi obowiązkami.
"

Z drugiej strony:

"- Czy ma pani jeszcze tę spódnicą w słoneczniki i haftowaną bluzkę? - spytałem podczas
śniadania.
"

I faktycznie mamy problem, zgłupiałem :)
Może ktoś wytłumaczy, na czym polega różnica między spódnicą (której nazwa chyba pochodzi od spodni) od sukienki?
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-09-03, 10:29:19   

Bóbr Mniejszy napisał/a:

Przepraszam bardzo, nie trzeba "korzystać", wystarczy "mieć do czynienia" ;-)

Właśnie się przez moment zastanawiałam, czy np. "zdejmować" liczy się jako korzystać. :)

Lolek napisał/a:

Jak powinienem się zorientować w tej sprawie? :D

Teraz to już się koledzy całkiem pogubią. :D

Chemas napisał/a:
Moja mama zawsze rano ubiera halkę

Słusznie, halki łatwo marzną. :043:

Chemas napisał/a:
Może ktoś wytłumaczy, na czym polega różnica między spódnicą (której nazwa chyba pochodzi od spodni) od sukienki?

Najlepiej sobie zapamiętaj, że spódnica - podobnie jak spodnie - jest od pasa w dół.
A sukienka się zaczyna na ramionach. ;-)
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2022-09-03, 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-09-03, 10:47:15   

Berta von S. napisał/a:
Najlepiej sobie zapamiętaj, że spódnica - podobnie jak spodnie - jest od pasa w dół.
A sukienka się zaczyna na ramionach. ;-)


No i wszystko jasne :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-09-03, 14:39:06   

Chemas napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Najlepiej sobie zapamiętaj, że spódnica - podobnie jak spodnie - jest od pasa w dół.
A sukienka się zaczyna na ramionach. ;-)


No i wszystko jasne :)


Znakiem tego , błędem było by powiedzieć że ksiądz chodzi w spódnicy . Czyli sukienka jest formą sutanny (albo odwrotnie). A swoją drogą to dziwny zwyczaj że ksiądz ma chodzić w sukience , ani w tym biegać , jeździć konno czy rowerem . No i zamiast suwaka 33 guziki. Jezus został zlikwidowany w wieku 33 lat , jakby tak miał 76 lat, to ksiądz miałby do zapinania aż 76 guzików (ale z 33 guzikami też kupa roboty). Nawet nie wiedziałem że istnieje różnica miedzy spódnicą a sukienką .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-09-03, 14:41:57   

Berkut napisał/a:
ani w tym biegać , jeździć konno czy rowerem .


:564:

Ojciec Mateusz daje radę w Sandomierzu. Czasami mam wrażenie, że ostro przekracza prędkość dozwoloną :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-09-03, 15:22:43   

Ja na co dzień używam niewygodnego stroju . Jest to kombinezon czołgisty wz.2010 634/MON.
Jeżdżę w tym na motorze , na motocykl jest spoko , wchodzę w niego z ubraniem , ocieplaczem , największą zaleta jest niska cena. Chodzić w tym jest niewygodnie . Sutanna miała by sens jakby była z kapturem , była nieprzemakalna -czyli ubranie robocze na deszcz. Spodnie jednak są wygodniejsze niż jakieś kiecki -kobiety też często wolą jednak spodnie .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-09-03, 15:27:17   

Berta von S. napisał/a:
Właśnie się przez moment zastanawiałam, czy np. "zdejmować" liczy się jako korzystać. :)

Jest to możliwe, ale tylko w niektórych profesjach :D
_________________
Drużyna 2

 
 
Indian 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 44
Dołączył: 06 Mar 2023
Posty: 40
Skąd: Plymouth
Wysłany: 2023-03-07, 12:12:41   

Zupełnie przypadkowo, wiedziony przez moja ulubiona Bajeczkę, trafiłem na ten dość humorystyczny watek. Jak mawiają Anglosasi: 'you made my day' Panowie.
Rozumiem ze poza Tajlandia i Szkocja i Watykanem faceci raczej nie nosza dolu bez nogawek ale zawsze zaskakuje mnie trudność z jaka większości mężczyzn przychodzi rozróżnienie sukienki od spódnicy.
Przecież nikt dzisiaj nie nosi kapeluszy a umiemy odróżnić fedorę od panamy, kaszkiet od cyklistówki Z socjologicznego punktu widzenia jest to niesamowicie ciekawe zjawisko. ;)

Co do Bajeczki... te słoneczniki na spódnicy, i romantyczna biała bluzeczka (w mojej wyobraźni z hiszpańskim dekoltem) wypaliła mi ślad na matrycy :D

Pozdrawiam,
Indian
_________________
When I die bury me upside down...
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-04-11, 15:09:12   

Indian napisał/a:
Zupełnie przypadkowo, wiedziony przez moja ulubiona Bajeczkę, trafiłem na ten dość humorystyczny watek. Jak mawiają Anglosasi: 'you made my day' Panowie.
Rozumiem ze poza Tajlandia i Szkocja i Watykanem faceci raczej nie nosza dolu bez nogawek ale zawsze zaskakuje mnie trudność z jaka większości mężczyzn przychodzi rozróżnienie sukienki od spódnicy.
Przecież nikt dzisiaj nie nosi kapeluszy a umiemy odróżnić fedorę od panamy, kaszkiet od cyklistówki Z socjologicznego punktu widzenia jest to niesamowicie ciekawe zjawisko. ;)

Co do Bajeczki... te słoneczniki na spódnicy, i romantyczna biała bluzeczka (w mojej wyobraźni z hiszpańskim dekoltem) wypaliła mi ślad na matrycy :D

Pozdrawiam,
Indian


Ja nie :oops:
Zawsze mam z tym problem...
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 10