PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam Wszystkich
Autor Wiadomość
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-08-15, 20:55:08   Witam Wszystkich

Dziękuję za przyjęcie do grona "Samochodzików". Forum to nie jest mi obce, zaglądałem tu od czasu do czasu. Także twórczość Zbigniewa Nienackiego jest mi dobrze znana. Miałem to szczęście poznać osobiście autora na spotkaniu we Włocławku 8 kwietnia 1988 roku. Zbigniew Nienacki skupił się wtedy przede wszystkim na swojej powieści, której akcja dzieje się w Skiroławkach. Zasmuciło mnie to wtedy trochę, bo byłem zainteresowany przede wszystkim "Samochodzikami". Jednak zobaczyć na żywo i porozmawiać ze swoim ulubionym autorem - to było przeżycie. Zdążyłem jeszcze otrzymać autograf i kupiłem książkę "Pan Samochodzik i człowiek z UFO:". Odwiedziłem kilka miejsc związanych z akcjami dziejącymi się się na stronach książek. Do twórczości cały czas wracam i już nie jestem w stanie określić, ileż to razy tych powrotów było. To tyle na początek. Pozdrawiam.
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2022-08-15, 20:59:19   

Cześć benasek :)
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-15, 21:18:15   Re: Witam Wszystkich

Witaj, benasku. :)

benasek napisał/a:
Miałem to szczęście poznać osobiście autora na spotkaniu we Włocławku 8 kwietnia 1988 roku. Zbigniew Nienacki skupił się wtedy przede wszystkim na swojej powieści, której akcja dzieje się w Skiroławkach. Zasmuciło mnie to wtedy trochę, bo byłem zainteresowany przede wszystkim "Samochodzikami".

A to było spotkanie dla dzieci, czy dla dorosłych?
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-15, 21:31:52   

Pozdrowienia!
Niewielu forumowiczów miało okazję spotkać Nienackiego osobiście! :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-08-15, 21:31:54   

Na to spotkanie mógł przyjść każdy, ale o ile pamiętam, większość osób, to byli dorośli. Niestety, było to już tak dawno, że szczegółów nie przytoczę. Przypominam sobie tylko, jak autor wtedy był zniesmaczony reakcją Daniela Passenta, z którym najwidoczniej miał "nie po drodze". Chyba chodziło o Skiroławki, ale pewien nie jestem. Na spotkaniu przy rozdawaniu autografów zapytałem, czy był w Kolumbii, autor odpowiedział, że oczywiście że był, jak i w innych miejscach które opisywał w swoich książkach. Teraz zastanawiam się, czy był także w Rosji w miejscach, które opisuje w książce "Pozwolenie na przywóz lwa. Pytań miałem wiele, ale kolejka była dość spora więc nie chciałem zanudzać.
_________________
Drużyna 1

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7212
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-08-16, 05:52:12   

Witaj benasek :564:
_________________
 
 
Krzysztof 
Stały bywalec forum



Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 335
Skąd: Giżycko / Szczecin
Wysłany: 2022-08-16, 07:04:05   

Witaj :564:
_________________

Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2023 r.
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2022-08-16, 08:47:15   

Cześć. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-16, 10:01:40   

Według badań naszych forumowiczów, Nienacki w Kolumbii prawie na pewno nie był, podobnie jak we Francji. Co do Rosji, to był w Moskwie natomiast co do Dalekiego Wschodu są pewne wątpliwości, ale raczej tam był.
Był też na pewno w Pradze i Frankfurcie. :)
Mam nadzieję, że dobrze pamiętam, najwyżej ktoś mnie poprawi. :)

Więcej jest choćby tu:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=3509
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-08-16, 12:18:27   

Witaj :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2022-08-16, 18:06:37   

Cześć! :564:
_________________
 
 
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-08-16, 19:23:38   

Nie mogę mieć 100% pewności, czy Nienacki był w Kolumbii czy nie był. Mogę tylko stwierdzić a tego jestem pewien, że na zadane przeze mnie (jedyne zresztą) pytanie, czy autor był w Kolumbii, otrzymałem od niego odpowiedź ze był. Nienacki sam kontynuował dalszą odpowiedź mówiąc, że miejsca które opisuje w swoich książkach zawsze odwiedza. Jego odpowiedź zrozumiałem wtedy jako rzecz oczywistą.
Jednak jak było naprawdę, może nie dowiemy się nigdy. Przytaczam tylko te kilka zdań, jakie wymieniłem z autorem podczas jedynego z nim spotkania.
_________________
Drużyna 1

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-08-16, 23:02:17   

Witaj benasek, takich ludzi nam trzeba więcej - którzy spotkali się z Pisarzem i mogą opowiedzieć o tym tutaj. :564:
_________________
Drużyna 2

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-17, 00:06:02   

benasek napisał/a:
Nienacki sam kontynuował dalszą odpowiedź mówiąc, że miejsca które opisuje w swoich książkach zawsze odwiedza. Jego odpowiedź zrozumiałem wtedy jako rzecz oczywistą.
Jednak jak było naprawdę, może nie dowiemy się nigdy...

Nienacki megalomanem trochę był i miał fantazję (np. różnie odpowiadał na temat powodu przerwania studiów albo o kupnie domu na wsi), więc bez dodatkowych dowodów w nic mu nie uwierzę. ;-) Ale tak czy tak ciekawe, co odpowiedział.

A które samochodzikowe miejsca odwiedziłeś, benasku? :)
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-08-17, 14:06:15   

Witaj, :564:
 
 
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-08-18, 19:47:58   

Berta von S. napisał/a:
A które samochodzikowe miejsca odwiedziłeś, benasku? :)


Tu byłoby mi chyba łatwiej napisać, jakich miejsc, które opisywał lub bywał Pan Samochodzik nie odwiedziłem. Zacząłem je zwiedzać jeszcze w poprzednim wieku. Byłem w okolicach Jezioraka, nad samym jeziorem, w Iławie, Jerzwałdzie, Siemianach, byłem na Mazurach, chociaż tam przede wszystkim w okolicach Śniardw. Byłem we Fromborku, Malborku, odwiedziłem także filmowe miejsca a więc Radzyń Chełmiński i Okonin. Byłem w Bieszczadach, chociaż tam nie odwiedzałem miejsc typowo samochodzikowych, ale zajrzałem do Pragi. Byłem na Pojezierzu Myśliborskim, znalazłem jedną szachownicę (w Dolsku), szukałem także ruin obserwatorium, ale nikt z tubylców nie umiał mi odpowiedzieć, czy takowe gdzieś są. Nad Wisłą szukałem Wyspy Złoczyńców, ale jej wydaje mi się dawno już nie ma o ile w ogóle była. Byłem we Frankfurcie nad Menem. Nie byłem w miejscach związanych z Niesamowitym Dworem, nie byłem na Kozim Rynku, w Orléans oraz w Kolumbii a bym chciał :)
To tak na szybko, co mi się przypomniało. Za tydzień jadę na Poj. Myśliborskie, bo dowiedziałem się (stąd), że będą kręcić film, oraz we wrześniu najprawdopodobniej odwiedzę Jerzwałd.
To tyle co mi się przypomniało, Zdobytych miejsc było oczywiście więcej.
_________________
Drużyna 1

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-08-19, 00:01:39   

Toś faktycznie pojeździł! Ale na szczęście coś Ci jeszcze zostało. :)

benasek napisał/a:
Nad Wisłą szukałem Wyspy Złoczyńców, ale jej wydaje mi się dawno już nie ma o ile w ogóle była.

Na plenery z Wyspy Złoczyńców w sensie tomu składają się prawdopodobnie (oprócz Ciechocinka), Aleksandrów, Otłoczyn, Karczemka, Silno i Brześć Kujawski. A co do samej wyspy są różne wizje, ale niestety nie ma niczego w 100% pasującego.

Znam jedną jak z moich wyobrażeń podczas czytania, ale w okolicach Warszawy.

8.JPG
Plik ściągnięto 30 raz(y) 1,1 MB

_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2022-08-19, 00:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-08-19, 09:41:29   

benasek napisał/a:
Za tydzień jadę na Poj. Myśliborskie, bo dowiedziałem się (stąd), że będą kręcić film


Wg najnowszych informacji zdjęcia mają się rozpocząć w piątek za tydzień o godz. 17. :)

Natomiast zapraszam także do zabawy w poszukiwanie samochodzikowych skrzynek keszerskich:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Dwie są w okolicach Morynia. :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-08-20, 13:17:06   

Cytat:
Nienacki megalomanem trochę był i miał fantazję


Dodam jeszcze, pamiętając jego słowa ze spotkania, że gdy ktoś z zebranych zapytał go o kolejną książkę z przygodami Pana Samochodzika a chodziło wtedy o ewentualną pozycję nr 13, Nienacki powiedział, że się nad nią zastanawia, ponieważ bardzo boi się tej 13 ... Dosłownie tak to wtedy ujął. Można więc stwierdzić, że był trochę przesądnym człowiekiem. Śmiem przypuszczać, że i według kanonu autora właściwych powieści z Panem Samochodzikiem było dwanaście tak jak wcześniej już gdzieś TomaszNN w którymś z postów wspomniał.
Nie wiem tylko, czy tak sobie w tej Powitalni można dyskutować w nieskończoność. Nie chciałbym na samym początku by mi ktoś tu napisał: benasek, dobra, przywitałeś się, teraz już się tu uspokój :)
_________________
Drużyna 1

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11832
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-08-20, 13:22:40   

benasek napisał/a:
Nie wiem tylko, czy tak sobie w tej Powitalni można dyskutować w nieskończoność.


Jest na pewno na forum odpowiedni wątek, tylko trzeba by poszukać :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,68 sekundy. Zapytań do SQL: 13