PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2023-07-05, 08:02
Pan Samochodzik i templariusze na Netflix
Autor Wiadomość
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-04-12, 10:07:03   Pan Samochodzik i templariusze na Netflix

Już w 2023 roku na Netflix planowana jest premiera nowego "Pana Samochodzika i Templariuszy", w reżyserii Antoniego Nykowskiego ....
./redir/www.filmweb.pl/ne...iusze%22-146122
_________________
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2023-07-05, 10:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-04-12, 11:01:10   

Zgodnie z obowiązującą obecnie netflixową politpoprawnością, Tomasz będzie zapewne czarnoskórą lesbijką po zmianie płci.

Jego głównym rywalem będzie urodzony w Libanie kapitan ibn Butrus ze swoją córką Yasminą (nie wiadomo czy piękną, bo przez burkę widać tylko oczy).

Natomiast Kozłowski, jak na złego przystało, będzie heteroseksualnym białym mężczyzną.

Tomaszowi/Tomasinie towarzyszyć będzie grupka dzieci z niepełnosprawnością umysłową.

W filmie występować będzie jeszcze ciałopozytywna dziennikarka walcząca z fat-shamingiem, Anna (waga 150 kg bez kapci).

Skarbu nikt nie znajdzie, ale to nie szkodzi. Wszak chodzi o to żeby przezwyciężać różnice kulturowe, a wygranymi są wszyscy.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
Ostatnio zmieniony przez irycki 2022-04-12, 11:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-04-12, 11:05:31   

Może jednak nie będzie aż tak drastycznie :D
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-12, 11:25:02   

"Broad Peak", Pan Samochodzik i co jeszcze? Netflix kręci nowe filmy w Polsce

Netflix zaprezentował dziewięć filmowych polskich premier na najbliższe miesiące. Leszek Dawid reżyseruje film o tragicznej śmierci Macieja Berbeki, powstanie nowa wersja opowieści o Panu Samochodziku, a Bartosz M. Kowalski powróci z kolejnym horrorem. Co jeszcze szykują polscy filmowcy?

W przyszłym roku premierę będzie miał z kolei film "Pan Samochodzik i Templariusze" Antoniego Nykowskiego ze scenariuszem Bartosza Sztybora od Orphan Studio. Inspiracją jest oczywiście twórczość Zbigniewa Nienackiego. Główny bohater to znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu. Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.

./redir/kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,28324908,broad-peak-pan-samochodzik-i-co-jeszcze-netflix-kreci-nowe.html?fbclid=IwAR2W1pH6nT-SCCJVTLGCetn-Ib9wD001jThXjl1zsLpTjaHpLo0psBy-8hs

Nasze obawy chyba się spełniają...
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-12, 11:30:50   

Więcej informacji:

Na początek "Pan Samochodzik i Templariusze". Netflix pokaże serię na podstawie książek Nienackiego

Netflix i Orphan Studio szykują serię filmów o Panu Samochodziku. Reżyserem pierwszego z nich jest Antoni Nykowski.

"Pan Samochodzik i templariusze" to dopiero początek. Netflix planuje serię filmów

Film przygodowy, który ma premierę zaplanowaną na przyszły rok, reżyseruje Antoni Nykowski (film "Podróż", teledysk "Varsovie" Moniki Brodki), a za scenariusz odpowiada dziennikarz, krytyk filmowy i komiksowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka - Bartosz Sztybor. "Pan Samochodzik i templariusze" ma być pierwszym z serii filmów na podstawie książek Zbigniewa Nienackiego.

./redir/kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,28328210,na-poczatek-pan-samochodzik-i-templariusze-netflix-pokaze.html#s=amtp_pnHP_related
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2022-04-12, 11:38:16   

Lokalne produkcje robią raczej dostosowane do warunków miejscowych, a u nas odmiennych rasowo nie ma tak wielu. Sami nie mamy też tak rozwiniętego poczucia politpoprawności aby wymuszać obecność takowych w każdym filmie.
_________________
Drużyna 1

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-12, 11:39:31   

Dla Antoniego Nykowskiego będzie to debiut pełnometrażowy - fabularny w roli reżysera.
./redir/www.filmweb.pl/pe...onId=2&type=all
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-04-12, 12:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-12, 11:51:45   

Scenarzysta Bartosz Sztybor

Scenarzysta komiksowy i filmowy, współtwórca postaci Kapitana Minety i Drapaka.

Sztybor jest współzałożycielem niezależnego wydawnictwa „Pokembry”, gdzie ostatnio publikuje głównie pod różnymi pseudonimami. Jest również współtwórcą cyklu o Kapitanie Minecie (parodia superbohaterskiego komiksu dla dorosłych). „Kapitan Mineta: Omipuss” zostało uznane najlepszym komiksem na Złotych Kurczakach 2015, czyli niezależnym festiwalu komiksów bez ISBN.

Sztybor stworzył także wraz z rysownikiem Tomaszem Kaczkowskim serię komiksów dla dzieci „Niezła draka, drapak” (pierwszy z nich był nagrodzony w konkursie im. Janusza Christy) – do tej pory ukazały się dwa tomy „Puść to jeszcze raz” i „Cypel strachu”. Wraz z Piotrem Nowackim stworzył także książkę graficzną dla dzieci zatytułowaną „Niebieska kapturka”.

Krótkie komiksy do scenariuszy Sztybora były wielokrotnie nagradzane na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, a w 2016 wraz Henrykiem Glazą za "Coś pękło" dostał Grand Prix. Dwukrotnie brał udział w projekcie „City Stories”, międzynarodowych warsztatach komiksu przy łódzkim festiwalu, którego efektem jest dwujęzyczna publikacja.

Sztybor pracował również dla branży reklamowej, między innymi wraz z Przemkiem Truścińskim przygotował cykl spotów animowanych z Syrenką i Szopenem, które promowały Warszawę.

./redir/culture.pl/pl/tworca/bartosz-sztybor
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-04-12, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Eques 
Stały bywalec forum



Dołączył: 29 Wrz 2011
Posty: 282
Skąd: Cracovia
Wysłany: 2022-04-12, 11:56:35   

Uwielbiam książkę, uwielbiam serial. Spodziewam się koszmaru: brak smaku, wyczucia, realiów. I dużej dawki ideologii politpopr.
A jeśli się pomylę, to pójdę na Psią Górkę w Wiślicy i odszczekam :)
_________________



aż się los odmieni...
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-04-12, 12:26:48   

Szara Sowa napisał/a:
Główny bohater to znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu. Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.


Ten film to się nie powinien nazywać raczej "Kod Jakuba de Molay"? Albo jakoś tak.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
Ostatnio zmieniony przez irycki 2022-04-12, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2022-04-12, 12:36:01   

irycki napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Główny bohater to znany historyk sztuki, łowca skarbów oraz właściciel niezwykłego samochodu. Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. Wspierany przez zaprzyjaźnionych harcerzy, Pan Samochodzik rozpoczyna wielki wyścig z czasem i wrogą organizacją, którego stawką jest dziedzictwo rycerskich zakonów.


Ten film to się nie powinien nazywać raczej "Kod Jakuba de Molay"? Albo jakoś tak.


Niestety tak to brzmi. Komuś się chyba Pan Samochodzik pomylił z Robertem Langdonem.
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-04-12, 14:00:56   

Szara Sowa napisał/a:
Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie.

:zdziw: :/
_________________
Drużyna 5

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2022-04-12, 14:19:05   

Niestety, NETFLIX tak zepsuł Wiedźmina, że można się obawiać o pana Tomasza. Już samo zaczęcie serii od "Templariuszy" nie jest dobrym znakiem. Opis też okropny - oby był uproszczeniem. Pan Samochodzik zaznał tak wiele złego od filmowców, że zasługuje na rekompensatę. Marzy mi się serial wyważony, nieśpieszny, z humorem (ale bez jaj), z realiami PRL-u (to czasem Netflixowi wychodzi), skierowany do mądrej młodzieży w wieku 12-112 lat.
Dostaniemy zapewne coś odwrotnego.
 
 
Wilk1984 
Sympatyk Samochodzika
wilk1984


Wiek: 40
Dołączył: 08 Wrz 2015
Posty: 150
Skąd: kębłowo <GDYNIA>
Wysłany: 2022-04-12, 14:21:26   

"Wpada na trop skarbu templariuszy, który jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie. " I to mnie martwi najbardziej , sam opis mam nadzieję że nie będzie tak źle
Panie Irycki oby twoja wersja się nie sprawdziła
 
 
 
Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Kwi 2016
Posty: 606
Skąd: War
Wysłany: 2022-04-12, 16:05:54   

Nie jestem zaskoczony, choć miałem nadzieję, że będzie inaczej... Trochę szkoda komentować. Nie wiem skąd się bierze przeświadczenie, że należy udziwnić, unowocześnić, ucoś... zrobić. Przeniesione na ekran obrazy fantasy Harrego Pottera, Narnii, Percy Jacksona były bardzo bliskie oryginałowi. Ale to fantasy. "W głębi lasu" według Cobena zrobiono wzorowo, choć przeniesiono w realia Polskie. Dlaczego filmowcom się zdaje, że poszukiwanie starej skrzyni na strychu zamkowym jest nudne? Musi być magia, demon lub szatan. Nie wystarczy stary dobry Batura? Kozłowski? Wacek Krawacik i Brodacz?
_________________


Artur Pacuła
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-04-12, 16:43:55   

Raz męczenie buły, żeby zajęli się tym profesjonaliści, teraz narzekanie, że Netflix... Ja też wolałbym, żeby firmowała to telewizja publiczna, ale tam już od lat nie mają na nic czasu, bo muszą trzymać stołki.

Wiemy, że nic nie wiemy. Film, o ile dobrze rozumiem, zobaczymy gdzieś w 2023 roku.
Opis (roboczy!) może się zmienić, ewentualnie owe złe moce mogą okazać się czymś przyziemnym i nie musi to być żadne dziwne fantasy.
_________________
Drużyna 2

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-04-12, 16:57:28   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Raz męczenie buły, żeby zajęli się tym profesjonaliści, teraz narzekanie, że Netflix...


Bo my byśmy tylko chcieli, żeby ekranizacja "Pana Samochodzika" to był "Pan Samochodzik". Tyle i tylko tyle. Nie infantylna bajeczka dla dzieci z latającym wehikułami, ale i nie historia w stylu Dana Browna czy Indiany Jonesa (żeby nie było, bardzo lubię Indianę Jonesa. Ale po samochodziku oczekuję samochodzika). Tylko historia opowiedziana przez Nienackiego.

Oczywiście, opis może być mylący. I oby, bo na razie nie wygląda to dobrze. Oczywiście, wiadomo że adaptacja filmowa nie może być 100% wierna oryginałowi. Ale co innego zmiany wynikające z potrzeb zaadaptowania do innego medium, a co innego skarb, który "jest kluczem do wielkiej mocy, mogącej zachwiać równowagą dobra i zła na świecie". No sorry, z Nienackim to ma niewiele wspólnego. Niezależnie od tego, co będzie tą mocą.

I dlaczego Tomasz ma się ścigać z jakąś złowrogą organizacją? Petersenowie nie wystarczą? Właśnie, skoro przeciwnikami PS-a jest tajna organizacja, to co z Petersenami? Wylecą, czy będą przedstawicielami owej organizacji? I tak źle, i tak niedobrze...
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-04-12, 19:22:22   

irycki napisał/a:
I dlaczego Tomasz ma się ścigać z jakąś złowrogą organizacją? Petersenowie nie wystarczą? Właśnie, skoro przeciwnikami PS-a jest tajna organizacja, to co z Petersenami? Wylecą, czy będą przedstawicielami owej organizacji?


Bo to jest produkcja dla młodzieży, która żyje dzisiaj, nie w przeszłości. A dzisiaj za złem kryje się najczęściej jakaś korporacja, koncern, itp. Zresztą każda ekranizacja PS była współczesna. Choć oczywiście w niektórych przypadkach trudno to było określić ;-)

Nie znam odpowiedzi na pytanie o Petersenow, ponieważ:
a. aktualnie nie wiemy nic
b. nie wiadomo, czy takie pytanie w ogóle będzie potrzebne.

Oczywiście mam nadzieję, że rezultat nie będzie odjechany w stylu ekranizacji z lat 80, ale nie zamykam się na uwspółcześnienie akcji. To nawet może być zachęcające dla młodzieży, aby odwiedzić miejsca z filmu lub książki. Może też więcej osób zapisze się na forum?

Poza tym rozumiem, że film ma zachęcić widza do sięgnięcia po książkę. Przynajmniej ja tak bym kombinował, jako spadkobierca. Jeżeli tak się stanie, to znaczy, że film się spodobał. A wtedy jeśli będzie za duży rozdźwięk między fabułą filmu, a książki (która, mimo uwspółcześnień stosowanych przez wydawców, pozostaje w latach 60), to rozczarowanie czytelnika na pewno nie przełoży się na dobrą sprzedaż.

irycki napisał/a:
I tak źle, i tak niedobrze...

No to luz, bardziej się już nie rozczarujesz ;-)

P.S. Powyższy wpis nie jest sponsorowany przez żadnego producenta, dystrybutora, ani przedsiębiorcę i zawiera wyłącznie moje, niczym nie inspirowane przemyślenia.
_________________
Drużyna 2

 
 
StrasznyMruk 
Twórca
Autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 17 Paź 2015
Posty: 422
Skąd: znad Narwi :-)
Wysłany: 2022-04-12, 20:37:34   

Pozdrawiam twórców z Netflixa. Nie ma opcji, by tu nie zajrzeli i nie poczytali o Panu Samochodziku. Nie zróbcie z tego cyrku, panowie :-)
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-04-13, 07:24:35   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
nie zamykam się na uwspółcześnienie akcji


Ja też się nie zamykam. Nie przeszkadza mi to w sumie. Tylko że "uwspółcześnienie akcji" nie musi oznaczać od razu tajnych organizacji czy władzy nad światem. Można po prostu szukać skarbu :)

Zobacz, że jeśli opis jest prawdziwy, to to po prostu musi być odjechane na maksa i sprzeczne z jakimkolwiek zdrowym rozsądkiem. Nie mam zasadniczo nic przeciwko współczesnym powieściom/filmom, w których "za złem kryje się najczęściej jakaś korporacja, koncern". Tylko jak do tego dodać skarb templariuszy, bez robienia z logiki pani lekkich obyczajów? Albo rybka, albo śledzik, jak to mawiają.

Nie da się, mówię to z całą mocą, logicznie uzasadnić, dlaczego odnalezienie skarbu z czternastego wieku miałoby wstrząsnąć współczesnym światem. To musi być historia w stylu "Kod Jakuba de Molay", z całym bezsensem pierwowzoru (tak, uważam "Kod Leonarda..." za wyjątkowo bezsensowną książkę, mimo że lubię sensację. Zresztą w ogóle Brown jest cienki).
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,49 sekundy. Zapytań do SQL: 14