PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Co aktualnie czytasz?
Autor Wiadomość
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-27, 00:40:49   

Kozak napisał/a:
Powinna być zakazana, ale jest ogólnie dostępna. :/

Pewnie 99,99% czytelników tego dzieła sięgnie po nią z ciekawości ,podobnie jak po biblię zwykłą , biblię czarną , manifest komunistyczny , mędrców Syjonu, Markiza De Sade i tym podobne dzieła . To historia ludzkości , a nie aktywny podręcznik dla terrorystów .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-27, 01:09:43   

Berkut napisał/a:

Ja mam MK w PDF z netu . Jest to wersja bez objaśnień . Z tego co wiem wersja papierowa ma objaśnienia których jest tak dużo że stanie się książką cegłą.
Tu są informacje o legalności MK
./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf

Hmm... Trochę to niejasne.

Pomimo wygaśnięcia praw autorskich do Mein Kampf, w dalszym ciągu pojawia się problem odpowiedzialności karnej w przypadku dystrybucji lub posiadania wspomnianej książki[11]. Zgodnie z art. 256 § 2 aktualnie obowiązującego Kodeksu karnego, co do zasady nie są bowiem dopuszczalne rozpowszechnianie, produkcja, utrwalanie, sprowadzanie, nabywanie, przechowywanie, posiadanie, prezentacja i przesłanie druku, nagrania lub innego przedmiotu zawierającego treści propagujące totalitarny ustrój państwa lub będącego nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. Jednakże wskazane czynności są dopuszczalne i sprawca nie popełnia przestępstwa, jeśli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej. Przyjmuje się zatem, że wskazane czynności, jeśli w książce nie ma krytycznego komentarza, mogą rodzić odpowiedzialność karną.

Czyli posiadanie oryginału nadal jest zakazane?
_________________
Drużyna 5

 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-27, 01:20:13   

Berta von S. napisał/a:
Berkut napisał/a:

Ja mam MK w PDF z netu . Jest to wersja bez objaśnień . Z tego co wiem wersja papierowa ma objaśnienia których jest tak dużo że stanie się książką cegłą.
Tu są informacje o legalności MK
./redir/pl.wikipedia.org/wiki/Mein_Kampf

Hmm... Trochę to niejasne.

Pomimo wygaśnięcia praw autorskich do Mein Kampf, w dalszym ciągu pojawia się problem odpowiedzialności karnej w przypadku dystrybucji lub posiadania wspomnianej książki[11]. Zgodnie z art. 256 § 2 aktualnie obowiązującego Kodeksu karnego, co do zasady nie są bowiem dopuszczalne rozpowszechnianie, produkcja, utrwalanie, sprowadzanie, nabywanie, przechowywanie, posiadanie, prezentacja i przesłanie druku, nagrania lub innego przedmiotu zawierającego treści propagujące totalitarny ustrój państwa lub będącego nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. Jednakże wskazane czynności są dopuszczalne i sprawca nie popełnia przestępstwa, jeśli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej. Przyjmuje się zatem, że wskazane czynności, jeśli w książce nie ma krytycznego komentarza, mogą rodzić odpowiedzialność karną.

Czyli posiadanie oryginału nadal jest zakazane?

W ciągu kilku sekund możesz kupić na allegro oryginał , nawet jest tego sporo. Czyli to jest raczej, jako zabytek antykwaryczny traktowane.

Link wymoderowany.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2022-11-27, 11:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-11-27, 03:03:23   

Berkut napisał/a:
To historia ludzkości , a nie aktywny podręcznik dla terrorystów .

Dla inteligentnych to historia ludzkości, ale nie wszyscy tacy są, skoro 80 lat po wojnie ciągle istnieją grupy neonazistowskie.
_________________
Drużyna 2

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-11-27, 10:30:29   

Hebius napisał/a:
Kozak napisał/a:
Powinna być zakazana, ale jest ogólnie dostępna. :/

Ale dlaczego?
Wierzysz, że to lektura tego dzieła sprawia, ze ludzie stają się faszystami? :D

Miałem na myśli z prawnego punktu widzenia. Pisze o tym Berta.
Berkut napisał/a:
Kozak napisał/a:
Powinna być zakazana, ale jest ogólnie dostępna. :/

Pewnie 99,99% czytelników tego dzieła sięgnie po nią z ciekawości

I większość po przeczytaniu kilkunastu stron rzuca ją w kąt :)
Cytat:

.... nie aktywny podręcznik dla terrorystów .

Wydarzenia z ostatnich kilkunastu lat wskazują, że natchnieniem dla terrorystów jest koran.
_________________
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-27, 13:21:12   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Berkut napisał/a:
To historia ludzkości , a nie aktywny podręcznik dla terrorystów .

Dla inteligentnych to historia ludzkości, ale nie wszyscy tacy są, skoro 80 lat po wojnie ciągle istnieją grupy neonazistowskie.

Ewolucja to nie pociąg pośpieszny , nie ma różnicy miedzy kolesiem sprzed 10 000 lat , a tym co będzie istniał za 10 000 lat. Co najwyżej są nakładane prawne kajdany na gwałtowników. Ja lubię psychologię , dla mnie nazista czy antysemita to zwykłe stworzenie co ma swoje algorytmy działania i postępuje zgodnie z programem . Ostatnio interesowałem się zawodnikami co wierzą w płaską ziemie - takiego pomysłu na świat nie da się wyjaśnić zwykłą głupotą czy niewiedzą -mus wejść w psychologię. Tak czy siak interesują mnie ci co są nazistami , komunistami , wierzą w siły nadprzyrodzone , teorię spiskowe.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-11-27, 15:07:14   

Berkut napisał/a:
[ (...) Tak czy siak interesują mnie ci co ... wierzą w ....., teorię spiskowe.

Tych w Polsce mamy dużo :D
_________________
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-27, 16:36:05   

Kozak napisał/a:
Berkut napisał/a:
[ (...) Tak czy siak interesują mnie ci co ... wierzą w ....., teorię spiskowe.

Tych w Polsce mamy dużo :D

Nawet Unia wypowiedziała się oficjalnie w tej sprawie (pewnie przez aferę z wirusem ) . Ale mnie interesują sami spiskowcy czyli psychologia , socjologia itp.
./redir/ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation/identifying-conspiracy-theories_pl
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2022-11-28, 08:09:02   

Berkut napisał/a:
Ale mnie interesują sami spiskowcy czyli psychologia , socjologia itp.

W Polsce też jest ich sporo :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2022-11-28, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-11-30, 00:56:02   

Berkut napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Czyli posiadanie oryginału nadal jest zakazane?

W ciągu kilku sekund możesz kupić na allegro oryginał , nawet jest tego sporo. Czyli to jest raczej, jako zabytek antykwaryczny traktowane.

Nie muszę kupować, mam oryginał.

Pytałam, bo się zastanawiałam, czy mogę tu legalnie wrzucić zdjęcie strony tytułowej.
Bo jest na niej interesujący wpis. :)
_________________
Drużyna 5

 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2022-11-30, 03:34:15   

Możesz spokojnie to pokazać. Nawet poważne antykwariaty handlują tym tytułem i pokazują oferowane egzemplarze:

Link wymoderowany.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2022-11-30, 13:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-11-30, 15:47:55   

Jakoś nigdy do głowy mi nie przyszło, by czytać tego typu pozycje, podobnie jak dzieła Lenina czy Marksa, i to nie z pobudek ideologicznych, czy też etycznych, czy moralnych, tylko po prostu z tego powodu, że jest cała masa wartościowych pozycji, których jeszcze nie przeczytałem :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-11-30, 23:39:20   

Nie będę oryginalny ,teraz czytam Sapkowskiego -dzieła wszystkie. To jest coś co lubię , wchodzi łatwo i z przyjemnością . Niby znam to od czasów "Fantastyki" z lat 80-tych -ale czytanie to rozrywka-jakby nie było . Adolf ma ciężkie pióro , ale są gorsze gnioty np. Pan Tadeusz - za to, chyba się nigdy nie wezmę - no chyba że mnie wsadzą, i nie będzie nic do czytania .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-12-01, 00:01:35   

Berta von S. napisał/a:
Berkut napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Czyli posiadanie oryginału nadal jest zakazane?

W ciągu kilku sekund możesz kupić na allegro oryginał , nawet jest tego sporo. Czyli to jest raczej, jako zabytek antykwaryczny traktowane.

Nie muszę kupować, mam oryginał.

Pytałam, bo się zastanawiałam, czy mogę tu legalnie wrzucić zdjęcie strony tytułowej.
Bo jest na niej interesujący wpis. :)

Ja mam ćwierć-oryginał z epoki, innego dzieła . Zrobiłem sobie nawet zdjęcie z nim ( jakoś z okularami nie wyglądam bardziej mądrze ) .

12698164_224128497930025_3282620981483496034_o.jpg
Plik ściągnięto 37 raz(y) 102,65 KB

_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-12-01, 17:34:22   

Chemas napisał/a:
Jakoś nigdy do głowy mi nie przyszło, by czytać tego typu pozycje, podobnie jak dzieła Lenina czy Marksa, i to nie z pobudek ideologicznych, czy też etycznych, czy moralnych, tylko po prostu z tego powodu, że jest cała masa wartościowych pozycji, których jeszcze nie przeczytałem :)

Mnie zawsze interesował antysemityzm i antysemici -- psychologicznie , socjologicznie i historycznie . Kobiety zabierałem na randki do byłych obozów śmierci , czytałem książki związane z tematem . Jako nastolatki mieliśmy klub alkoholika w starej synagodze w Przysusze , a ziemniaki piekliśmy na starym kierkucie . Ale są inne książki tego typu co czytałem z powodów podobnych np, biblia zwykła i czarna . Pewnie że to wszystko brednie i śmiecie literackie . Głownie czytam dla rozrywki , czasem dla wiedzy -tego typu dzieła jak MK czy biblia to jednak margines mojego czytelnictwa. Na zdjęciu nasz klub początkującego alkoholika -czyli synagoga w Przysusze . Dla mnie to trochę dziwne, nie interesować się takimi klimatami jak się mieszka w Polsce.

Synagoga_przysucha.jpg
Plik ściągnięto 19 raz(y) 123,79 KB

_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-12-01, 20:21:06   

Kozak napisał/a:
Berkut napisał/a:
Ale mnie interesują sami spiskowcy czyli psychologia , socjologia itp.

W Polsce też jest ich sporo :D

Muszą być w Polsce spiskowcy i spiski .Nie ma możliwości żeby Polak różnił się jakoś od jankesa , Indianina czy ruskiego to jest ten sam stwór -myśli identycznie .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-12-02, 08:35:04   

Berkut napisał/a:
Nie ma możliwości żeby Polak różnił się jakoś od jankesa , Indianina czy ruskiego to jest ten sam stwór -myśli identycznie .

I tak i nie. Oczywiście, człowiek jest taki sam, ale jednak bardzo wiele zależy od naleciałości kulturowych i wychowania i poziomu edukacji. A te już będą różne w różnych krajach.

Dlatego tylu szurów jest w Stanach, bo tam ogólny poziom edukacji jest mierny (dobrze jest dobrych prywatnych szkołach, poza tym tak sobie).
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-12-03, 23:17:37   

irycki napisał/a:
Berkut napisał/a:
Nie ma możliwości żeby Polak różnił się jakoś od jankesa , Indianina czy ruskiego to jest ten sam stwór -myśli identycznie .

I tak i nie. Oczywiście, człowiek jest taki sam, ale jednak bardzo wiele zależy od naleciałości kulturowych i wychowania i poziomu edukacji. A te już będą różne w różnych krajach.

Dlatego tylu szurów jest w Stanach, bo tam ogólny poziom edukacji jest mierny (dobrze jest dobrych prywatnych szkołach, poza tym tak sobie).

Tak jest , jako homo sapiens jestem taki sam jak reszta sapiensów , myślę tak samo jak Afroamerykanin. Ale jestem Polakiem , białasem , Europejczykiem. Będą "inny" na swój kulturowo-historyczny sposób . Swoją drogą czarni lubią rap i jazz a "biali aryjczycy " z północy o niebieskich oczach robią muzykę metalową którą lubię. No i teraz oszołom zrobi z tego aferę spiskowo -muzyczną , a psycholog sprawdzi to na swój sposób. Dlatego lubię psychologie (amatorsko).
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
Maj 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 54
Dołączył: 12 Cze 2020
Posty: 1468
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-12-05, 01:50:07   

Chemas napisał/a:
Jakoś nigdy do głowy mi nie przyszło, by czytać tego typu pozycje, podobnie jak dzieła Lenina czy Marksa, i to nie z pobudek ideologicznych, czy też etycznych, czy moralnych, tylko po prostu z tego powodu, że jest cała masa wartościowych pozycji, których jeszcze nie przeczytałem :)


Twoje podejście jest zdrowe. "Mein Kampf" to nie jest literatura, to nie jest nawet publicystyka.
To uporządkowany (przez Rudolfa Hessa) słowotok obsesyjnego gaduły. Hitler zawsze dużo mówił, nie pisał, ale mówił. W czasach szkolnych, na froncie I w.św., gdy zdobywał władzę i podczas II w.św. Czy warto poznać "MK"? Tylko jeśli jest się badaczem tej epoki i systemu.

Zamiast "MK" polecam książkę "Wyjaśnianie Hitlera" Rona Rosenbauma. To książka nie bezpośrednio o Hitlerze, ale o koncepcjach Hitlera różnych badaczy. Bardzo inspirujące.
Ostatnio zmieniony przez Maj 2022-12-05, 02:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-12-06, 20:47:06   

J.D. Salinger - Franny i Zooey

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 17