PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 10:00
Biwakowanie - ciekawe historie, przygody, miejsca.

Ile czasu spędziliście mieszkając pod namiotem? Oczywiście łącznie dotychczas;)
Kilka dni
6%
 6%  [ 3 ]
Kilka tygodni
28%
 28%  [ 14 ]
Kilka miesięcy
48%
 48%  [ 24 ]
Rok i więcej
12%
 12%  [ 6 ]
Ani jednego dnia
6%
 6%  [ 3 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 4897
Wysłany: 2014-09-27, 23:41:01   Biwakowanie - ciekawe historie, przygody, miejsca.

Kończy się pora roku najbardziej odpowiednia do biwakowania pod namiotem.
Relacje Berty i Emesa, Iwmali oraz Szarej Sowy z wyjazdów na Suwalszczyznę, a konkretnie zdjęcia namiotów rozbitych wśród drzew i domków kempingowych przypomniały mi czasy, kiedy chyba w każde wakacje choć trochę czasu spędzałem pod namiotem.
Sądzę, że miłośnikom Pana Samochodzika, który przecież prawie nigdzie nie ruszał się bez namiotu, mieszkanie w takim płóciennym domku, drewnianym kempingowym, dowolnego typu pojeździe kempingowym czy na jachcie/łodzi, a niektórym nawet pod gołym niebem, raczej nie powinno być obce.
Sonda jest tylko statystycznym dodatkiem, natomiast myślę, że ciekawsze byłyby wspomnienia o miejscach, gdzie rozbijaliśmy (i nadal rozbijamy) nasze namioty - zarówno tych „zwykłych”, jak i nietypowych, a może nawet ekstremalnych; o przeżytych przygodach w trakcie biwakowania; itp., itd.
_________________
 
 
M.Gośka 
Forumowy Badacz Naukowy
Gośka & GerswaldePomogła: 15 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 649
Skąd: LDZ
Wysłany: 2014-09-28, 00:09:31   

Namiot to wspomnienie z dzieciństwa i lat młodzieńczych, niesamowite przeżycia, niekiedy ekstremalne, walka z komarami, zalaną podłogą w namiocie, dźwiękami z otoczenia nie dającymi w nocy spać....Wakacje pod namiotem kiedyś były dużą atrakcją, teraz....
Jako emerytowana ;-) harcerka miałam przyjemność spać pod różnymi namiotami, dużymi wojskowymi, nieco mniejszymi harcerskimi i turystycznymi. Ceremonia rozbicia namiotu to duża frajda, jednak gdy pada ulewny deszcz, co jest częstym zjawiskiem w sierpniu w Bieszczadach, sytuacja robi się mniej przyjemna, gdy w pośpiechu trzeba ratować cały ekwipunek...Moje młodzieńcze bazy namiotowe to Trójca w Bieszczadach, lasy w Jarosławcu i wieś za Chodeczą nad czterema sympatycznymi jeziorkami :D
Pierre Tendron napisał/a:
przygodach w trakcie biwakowania

najpopularniejsze to walka z komarami, odgłosami otoczenia, lasu - gdy w pobliżu znajduje się rykowisko jeleni, strumyk, albo pada ulewny deszcz...nic na tą chwilę innego nie pomnę... obecnie ze względu na wakacje w gronie rodzinnym nie korzystam z takich atrakcji, stałam się wygodnicka z wiekiem ;) :D
_________________
Zakochana w Jerzwałdzie
Ostatnio zmieniony przez M.Gośka 2014-09-28, 00:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
AldonaPomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 6512
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2014-09-28, 15:16:41   

Namiot to super sprawa. Tylko z wiekiem faktycznie trochę krótsze preferuję w nim noclegi :) Natomiast problemem związanym z nocowaniem pod namiotem był......brak sanitariatów lub takie do których wejść się nawet nie chciało.....to było kiedyś a dzisiaj na odpowiednim polu namiotowym są eleganckie, czyste łazienki. Zabija to poniekąd przygodę (te udogodnienia) ale ja już jestem w podeszłym wieku więc odrobina luksusu nie zaszkodzi. :D
_________________
 
 
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 2096
Skąd: PL/UA
Wysłany: 2014-09-28, 19:00:39   

W dzieciństwie kilka razy spędzałem z rodzicami wakacyjne 2 tygodnie pod namiotem Maluch 3, w okolicach Olsztyna (na prywatnej łące, nie campingu). Miało to swoje plusy i minusy, o tych drugich wspomnieli już trochę przedpiscy, dodałbym jeszcze niemożność oddalenia się od namiotu całą rodziną,bo niby okolica dość odludna, ale pole niestrzeżone. Plusy - obcowanie sam na sam z przyrodą, śpiew ptaków, dużo grzybów, nieraz ognisko.
Natomiast już wczasach studenckich uczestniczyłem parokrotnie w obozach wędrownych po górach, gdzie też nocowało się w namiotach, przy czym trzeba je było codziennie przytraczać do ciężkich plecaków. Raz nawet byłem na takim obozie zimą, chyba 2 czy 3 noce były w namiocie, trzeba się było na noc okutać w co się dało, pod spód 2 karimaty i folia NRC, a i tak nie mogę powiedzieć, żebym się wtedy wyspał. Ponadto kilka razy nocowałem w studenckich bazach namiotowych, w dużych namiotach bazowych. M.in. na Lubaniu w Gorcach, Łopience i Rabem w Bieszczadach. W sumie więc pod namiotem spędziłem kilka miesięcy, taką też odpowiedź zaznaczyłem w ankiecie
_________________
Ostatnio zmieniony przez Iwmali2 2014-09-28, 21:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
misia 
Fanatyk SamochodzikaPomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lip 2012
Posty: 3363
Skąd: miasto Łódź
Wysłany: 2014-09-28, 21:14:17   

Też myślę, że razem by się uzbierało kilka miesięcy, kiedyś zdecydowanie częściej, teraz człowiek starszy i wygodniejszy g;) Najbardziej mi przeszkadza brak zaplecza sanitarnego, ale mam swój patent na dwa dni, że tyle czasu myć się nie trzeba, a saperkę można jakoś przeżyć g;) Na dłużej w takie warunki nie wyjeżdżam.

Jakieś 8 lat temu zorganizowaliśmy dzieciom taki survivalowy weekend przetrwania, dwie noce nad rzeką w 4 namiotach, najpierw sprzątanie okolicy po wędkarzach (cały wór śmieci g:\ ), wizyta patroli rzecznej i pokazanie, że nie jesteśmy "niegrzeczni", ogniska, żywienie się zupkami w proszku itd..., ale największą przygodą był efekt niedoniesienia na stronę przez około 6-7 letniego wtedy Sebka tego co zostaje po trawieniu jedzenia i dzisiaj się z tego wszyscy śmiejemy, włącznie z nim, ale wtedy po ciemku, "bez pralki"... ale wspomnienia są g;)
_________________"Prawda leży pośrodku - może dlatego wszystkim zawadza" - Arystoteles
 
 
 
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 4897
Wysłany: 2014-09-28, 22:27:44   

Widzę, że pod względem czasu spędzonego pod namiotem zaliczam się do kilkumiesięcznego standardu. :)
Natomiast mój rekord jednorazowego ciągłego mieszkania w namiocie, to ponad miesiąc.

Przyznam, że niestety od ostatniego pobytu pod namiotem minęło już trochę lat i zapomniałem o tych przyziemnych niedogodnościach, jak komary i brak łazienki. No cóż, to potwierdzenie, że w pamięci zostają głównie najlepsze wspomnienia.
Przypominają mi się z kolei takie sytuacje, jak potok spływający po ulewnym deszczu przez środek namiotu w "krainie" Protoavisa, czy złamany maszt przez wstawionego sąsiada, co z kolei miało miejsce w "krainie" Aldony :)

M.Gośka napisał/a:
Namiot to wspomnienie z dzieciństwa i lat młodzieńczych
(...)
stałam się wygodnicka z wiekiem ;)

Aldona napisał/a:
ale ja już jestem w podeszłym wieku więc odrobina luksusu nie zaszkodzi. :D

misia napisał/a:
teraz człowiek starszy i wygodniejszy g;)

?????
Rozumiem, że jako dzieci chciałyście być starsze, dorosłe i dodawanie sobie lat Wam zostało ;-)
Polecam klasyfikację Berty, odnosząca się do wieku...

M.Gośka napisał/a:
Jako emerytowana ;-) harcerka miałam przyjemność spać pod różnymi namiotami, dużymi wojskowymi, nieco mniejszymi harcerskimi i turystycznymi.

Ja też byłem harcerzem, chociaż na obozy nie jeździłem jako "zrzeszony" uczestnik. Natomiast korzystałem z gościnności harcerzy i wtedy też miałem okazję spać w takim wielkim, wojskowym namiocie, jednak to był chyba jednorazowy epizod.

Piotrus napisał/a:
Raz nawet byłem na takim obozie zimą, chyba 2 czy 3 noce były w namiocie,

To już można zaliczyć do ekstremalnego biwakowania. :D Mnie nigdy się nie zdarzyło.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pierre Tendron 2014-09-29, 00:56, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mija leniwiec 
Uwielbia SamochodzikaPomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2014
Posty: 621
Skąd: EZG
Wysłany: 2014-09-28, 22:49:37   

Moje najlepsze wyjazdy z rodzicami to były namioty na jednym takim półwyspie niedaleko Spychowa, jezioro Zdróźno na naszych pięknych Mazurach. Jeździliśmy tam co roku ze zgraną ekipą z Łodzi, Zgierza, Śląska. Podział na polanie był naturalny młodzież obozowała na końcu na cypelku, a rodziny "w tym ja" w środku półwyspu.
Przygód było masę, były ryby, bunkry, dyżury zakupowe (raz na kilka dni wypadał na daną rodzinę poranny wyjazd po zakupy dla reszty obozujących), ponton, kajaki, meble "Swarzędz" czyli poukrywane na zimę w lesie blaty i siedziska stołów i ławek jakie co roku zbijaliśmy przed namiotami, do tego łódki z kory, łuk z leszczyny ogniska z gitarą (nie wiem czemu ale ciągle pamiętam jako hit tamtego okresu Universe "w Ciszę"), była cała masa innych "fenomenalnych" wydarzeń, znajomości i przyjaźni na całe życie.
Życzliwość względem siebie tej małej co roku odnawiającej się społeczności była by trudna do zrozumienia dla współczesnych.

Opowiadałem kiedyś 7 letniemu synowi mojej siostry jak szliśmy do Spychowa zamówić rozmowę na poczcie; "Wujek nie wygłupiaj się nie mogłeś zadzwonić z komórki" :)

Później jeździłem jeszcze pod namioty jako nastolatek na obozy, później zaczęły się łódki i namiot stał się rzadziej wykorzystywanym noclegiem, późnej się zestarzałem :D

W zeszłym roku jadąc do Wilna zabrałem na mój półwysep moją żonę, jednak od wielu lat nie ma tam już pola namiotowego. Zrobiono tam rezerwat przyrody, teraz czas i ludzie zrobili swoje, niegdyś cudowna polana, obecnie zarośnięta, z powalonymi drzewami. Zrobiłem sobie zdjęcia resztek mojego pomostu z dzieciństwa. Na pewno jeszcze tam wrócę:)

W tym roku dzięki uprzejmości jak zwykle niezawodnej Yvonne po raz pierwszy w życiu spała pod namiotem moja żona :)

Polecam biwaki pod namiotem wszystkim, którzy jeszcze nie mieli tej przyjemności tym bardziej że teraz namioty są takie lekkie i szybko rozkładające się :)

https://www.youtube.com/watch?v=BLGdXqXaV1A

PS trudno mi oszacować ile w sumie mogłem spać pod namiotem, ale będzie tego szmat czasu :)
_________________
Zostawmy to i uciekajmy stąd
Póki mamy jeszcze czas...

Ostatnio zmieniony przez mija leniwiec 2014-09-28, 22:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofankaPomogła: 133 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 28806
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-28, 23:24:27   

Razem by się chyba uzbierało ze dwa lata. Ale muszę dokładniej policzyć, zanim zaznaczę w sondzie. Na przełomie liceum i studiów spędzałam pod namiotem prawie całe wakacje :) Najczęściej na bindudze nad Nidzkim (na początku w takim namiocie beztropikowym made in ZSRR, jak bardzo padało lepiej było go dodatkowo obwiązać folią...). Do tego ciężkie i zimne śpiwory + ciężkie dmuchane materace + worek konserw - było co nosić...

Ostatnio spałam pod namiotem w czerwcu (ale to się właściwie nie liczy, bo tylko jedną noc). Tak nieco dłużej to dwa lata temu w Anglii. Faktycznie się człowiek z wiekiem robi wygodny i najczęściej już teraz wybiera agroturystykę... :(
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 101 razy
Wiek: 53
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 41495
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-29, 11:49:23   

Ja owszem bywałem za młodu pod namiotem. Szczególnie pamiętam 2-tyg. pobyt, niby taki obóz harcerski nad morzem. Pogoda była fatalna i połowa grupy się pochorowała. Potem była przerwa. Ale jednak duch samochodzikowy w końcu się we mnie odezwał i od czasu jak dzieci powyrastały z pieluch odbyliśmy kilka wypraw nad morze. Warunek konieczny to perspektywa kilku dni z ładną pogodą no i nie nastawianie się na dłuższy pobyt. Plusy są takie, że nie trzeba robić wielkich rezerwacji, przedpłat itp. Przyjeżdżasz kiedy chcesz, wyjeżdżasz kiedy chcesz.
Ma to swój urok nawet dziś. :D
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieciPomógł: 32 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 13153
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-09-29, 12:21:25   

A mi do dzisiaj służy mój Marabut 2+1 z przedsionkiem, nabyty w roku Pańskim 1993. :)
_________________
I wish I could abort the government

 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
AldonaPomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 6512
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2014-09-29, 12:47:28   

Nietajenko napisał/a:
nabyty w roku Pańskim 1993


chyba tylko w słońcu użytkowany? :D
_________________
 
 
The Saint 
Fanatyk SamochodzikaWiek: 38
Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 3667
Skąd: Katowice
Wysłany: 2014-09-29, 15:40:43   

Wybrałem odpowiedź: "ani jednego dnia" i niech tak pozostanie na zawsze. Amen. :D :D
_________________


"Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją – są niebezpieczni"
Świat samochodów!
Ostatnio zmieniony przez The Saint 2014-09-29, 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 195
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-29, 16:44:13   

Mi to by z dziesięć lat się uzbierało :) Każde wakacje spędzam po 3 tygodnie pod namiotem, no od 3 lat w przyczepie campingowej. Do tego co weekend jakaś chatka myśliwska/bacówka/szałas, lub też jaskinia, bunkier itd. Zimą oczywiście też, tak 49-50 weekendów w roku. Tylko Wielkanoc i ŚBN w domu.
Żona mi towarzyszy w ciepły czas ale nie wszędzie ;)
Namieszkałem się za młodu w różnych hotelach zawodowo i ich nie znoszę, niezależnie czy są jedno czy też pięciogwiazdkowe. W namiocie jest się tak blisko przyrody, słychać budzące się ptaki, nocne podchody zwierzów różnych. Wieczorem ognicho jako telewizor i grzejnik. A przygody to osobna historia, czysta racja w PS że przygody tylko czekają aż się człowiek za nimi oglądnie - chodzą stadami i są wszędzie ;-)
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
AldonaPomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 6512
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2014-09-29, 16:45:06   

Spałeś w bunkrze?
_________________
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieciPomógł: 32 razy
Wiek: 42
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 13153
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2014-09-29, 18:53:49   

Aldona napisał/a:
Spałeś w bunkrze?

A Ty nie, Aldonka? Zawiodłem się na Tobie. ;-)
Mnie się zdarzyło na ambonie strzeleckiej i... na podłodze w knajpie. ;-)
_________________
I wish I could abort the government

 
 
omszały głaz 
Sympatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 195
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-09-29, 18:54:59   

Aldona napisał/a:
Spałeś w bunkrze?

Nie jeden raz, to zazwyczaj niezłe miejscówki.
 
 
Aldona 
Maniak Samochodzika
AldonaPomogła: 10 razy
Dołączyła: 11 Sty 2014
Posty: 6512
Skąd: Skąd?
Wysłany: 2014-09-29, 18:56:13   

Nietajenko napisał/a:
Aldona napisał/a:
Spałeś w bunkrze?

A Ty nie, Aldonka? Zawiodłem się na Tobie. ;-)
Mnie się zdarzyło na ambonie strzeleckiej i... na podłodze w knajpie. ;-)


No cholerka nie spałam w bunkrze w sensie, zeby pomieszkiwać jak w namiocie. Ale drzemałam i owszem. :D ale krótkoterminowo.
_________________
 
 
Piotrus 
Fanatyk Samochodzika
piotrus


Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 2096
Skąd: PL/UA
Wysłany: 2014-09-29, 19:00:58   

Jeśli chodzi o nietypowe miejsca, to raz udało mi się przespać noc w paśniku dla zwierząt, na sianku :) I chyba na ambonie też raz
_________________
 
 
M.Gośka 
Forumowy Badacz Naukowy
Gośka & GerswaldePomogła: 15 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 09 Sie 2014
Posty: 649
Skąd: LDZ
Wysłany: 2014-09-29, 19:14:59   

Piotrus napisał/a:
w paśniku dla zwierząt, na sianku :) I chyba na ambonie też raz
:D :D :564: nietypowe miejsce na nocleg g;)
_________________
Zakochana w Jerzwałdzie
 
 
Michal_bn 
Maniak SamochodzikaPomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 7256
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2014-09-29, 20:31:32   

Ja też swego czasu spędziłem sporo nocy pod namiotem. Co to były za czasy :) Aż się łezka w oku kręci...
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 15