PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Czesio1
2010-08-18, 12:57
WITAM!!!
Autor Wiadomość
Petersen2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2009-08-19, 12:40:37   WITAM!!!

Chciałem przywitać wszystkich jako nowy użytkownik forum. Mieszkam na Dolnymśląsku i choć mam prawie czterdzieche na karku to od czasu do czasu powracam do starych dobrych Samochodzików. Pierwszy raz z Panem Samochodzikiem miałem styczność jakieś dwadzieścia pięć lat temu więc obchodzę w tym roku jubileusz. Mam syna, który lada moment wejdzie w wiek w jakim ja zainteresowałem się Samochodzikami. Mam nadzieję, że uda mi się zarazić Go do tych książek. Ostatnio, na allegro, skompletowałem całą białą serię Pana Samochodzika bo właśnie od takiej zacząłem moją przygodę z Panem Tomaszem. Trwało to trochę czasu, wymagało cierpliwości i niemałych nakładów ale udało się. Jeśli czas będzie mi pozwalał od czasu do czasu będę pisał na tym forum. Pozdrawiam wszystkich uczestników forum jeszcze raz WITAM!!!
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-08-19, 12:49:46   

Witaj Petersen na naszym forum!
Rozgość się i zostań z nami na dłużej. :564:
 
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-08-19, 14:13:46   

Witaj Petersen!
Gratuluję skompletowania białej serii :564:
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2009-08-19, 16:58:32   

Witaj kapitanie ;-)
Zarażaj swojego syna do samochodzików, jestem pewny że dobrze to wpłynie na jego rozwój intelektualny :)
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-19, 22:26:50   

Jak to ludzie mawiają, powitać, powitać!!! ;-)
 
 
Matviey 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd: Legnica
Wysłany: 2009-08-20, 12:44:52   

Witaj Petersen!!!
_________________
My name is... Tomas! Tomas NN!
 
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2009-08-20, 21:21:42   

Witaj :)
ciekaw jestem, jak potoczy sie sprawa "samochodzikacji" syna? ;)
jednak to już inne pokolenie (mnie nie udało się - po przeczytaniu jednej całej książki, utknął na drugiej i tak zostało...)
 
 
Petersen2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2009-08-20, 23:12:02   

Witam. I to jest właśnie dobrze postawione pytanie : jak? Myślę, że trzeba rozpocząć od najlepszej książki o przygodach pana Tomasza. Według mnie są to Templariusze. Wydaje mi się, że na pewnym etapie życia chronologia wydarzeń napisanych przez autora książek, dla małolatów nie ma większego znaczenia. Dlatego też wydaje mi się, iż mojemu synowi będzie to "dyndać" od, którgo tomu Pana Samochodzika zacznie czytać. Najważniejsze jest aby ta książka wciągnęła Go na maxa. Przyznam się, że ja zaczynałem swoją przygodę z Panem Tomaszem właśnie od Templariuszy. Podlaniem oliwy do ognia był też oczywiście serial telewizyjny oglądany, bo puszczany wówczas głównie na wakacjach przez TVP. Obecnie pokolenie mojego syna ma to wszystko podane na płytach DVD. Nawiasem mówiąc mój syn jest już lekko zarażony serialami typy : Samochodzik, Podróz za jeden usmiech czy Wakacje z duchami. Dlatego też wydaje mi się, że wszystko zależy od wyboru czegoś co jest najbardziej interesujacą pozycją. Najprawdopodobniej gdyby rozpoczął od Pierwszej Przygody Pana Samochodzika była by to ostatnia książka jaką przeczytał o przygodach pana Tomasza. A tak wracając już do chronologi książek o panu Samochodziku to mam wrażenia, że najbardziej rajcuje to nas, trochę już starszych czytelników, czyli tych, którzy przeczytali każdą książkę po kilka lub kilkanaście razy. Uff chyba trochę za długo.................
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-21, 07:48:34   

Jeśli chcesz synowi polecić książkę i mieć pewność, że go wciągnie to są też inni kandydaci. Jeśli mają występować harcerze i motyw biwakowy - tak by "zaraza" serialowa była pomocna - to zawsze można jeszcze postawić na Nowe Przygody Pana Samochodzika lub Księgę Strachów. Zwłaszcza ta druga ze względu na liczne zwroty akcji jest wg mnie idealna aby rozpocząć przygodę z Panem Samochodzikiem.
W każdym razie powodzenia :)
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2009-08-21, 07:56:59   

Ja tylko mogę doradzić czego na pierwszy rzut nie proponuj synowi. :509:
To tak żartem, a na serio to wybór jest trudny bo jest kilka pozycji wartych polecenia na ten pierwszy ogień ale to co podoba się jednej osobie niekoniecznie musi przypaść do gustu Twojemu synowi Peteresen. Prosty przykład z forum, moja ulubiona część to Wyspa złoczyńców, z czystym sumieniem poleciłbym ją Szarej Sowie do przeczytania a tu okazuje się, że jemu ona w ogóle się nie podoba. :D
Myślę, że powinieneś zwrócić uwagę na zainteresowania syna. Jeśli lubi historię to Templariuszy spokojnie mu podrzuć pod choinkę. :)
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2009-08-21, 08:07:21   

Jeszcze najlepiej jakieś wydanie z Siedmiorogu - i atrakcyjny prezent gotowy. Niekoniecznie pod choinkę, może trochę wcześniej.
 
 
Petersen2 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 19 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolnyśląsk
Wysłany: 2009-08-21, 08:22:26   

Kurcze muszę looknąć na to wydawnictwo bo widzę, że większość chwali i jakość wydania i cenę. Jeśli będzie atrakcyjne to faktycznie dobry pomysł. Ja jak wyzej wspominałem złożyłem całą biała serię ale to chyba bardzej z sentymentu.
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-08-26, 20:48:02   

Witaj kapitanie Petersen! :)
Ja myślę,że Templariusze będą najlepsi na początek,Mateusz mój syn od nich zaczął przygodę z Panem Samochodzikiem,a miał wtedy 7 lat,która trwa już szósty rok. Ale on interesuje się historią,nie wiem jak Twój syn? Drugą pozycją był Kapitan Nemo,za każdym razem jak ją czyta w wakacje wierci nam dziurę w brzuchu o wędkę i kartę wędkarską,ale musi mieć 14 lat na samodzielne łowienie! Trzecia była Księga Strachów,później Wyspa Złoczyńców. Jedynie UFO i Niewidzialnych nie mógł strawić,może kiedyś mu się uda! Pozdrawiam!
 
 
lukinis131 
Czytał Samochodzika


Wiek: 30
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 99
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2009-08-26, 21:14:12   

Ja jako pierwszą swoją pozycję z Samochodzików przeczytałem Niewidzialnych , których na 8 urodziny podarowała mi babcia :)
Potem była Wyspa Złoczyńców , Księga Strachów i tak dalej .
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-08-28, 19:30:28   

Witaj na forum! Wcale nie prawdą jest, że Pan Samochodzik jest tylko dla młodzieży. Zapraszam cię do miłej dyskusji i pozostania z nami na dłużej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 11