PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Klimat nam się zmienia?
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2020-01-24, 09:20:37   Klimat nam się zmienia?

Chyba takiego tematu jeszcze nie mieliśmy, a tymczasem co chwila pojawiają się jakieś informacje, które ten smutny wniosek potwierdzają.
Np.:
Przybysze z południa Europy na ulicach Poznania. Zamieszkali na drzewach

Prawdopodobnie jest to pierwsze udokumentowane występowanie tego gatunku pluskwiaka na terenie Poznania - wyjaśnili strażnicy.
Owad pochodzi z rejonu basenu morza Śródziemnego.

./redir/epoznan.pl/news-news-102119-przybysze_z_poludnia_europy_na_ulicach_poznania_zamieszkali_na_drzewach?newsletter=1

Pluskwiak.jpg
pluskwiak śródziemnomorski (oxycarenus lavaterae).
Plik ściągnięto 40 raz(y) 153,26 KB

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

bans 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2020-01-24, 10:23:09   

Klimat się zmieniał zawsze. Być może teraz zmienia się szybciej pod wpływem działalności człowieka - w ten sposób automatyczne sam gatunek ludzki zmniejszy swoją liczebność.
ale na pewno dowodem na to nie jest pojawienie się jakiegoś gatunku tam gdzie go wcześniej nie było, to dowód typu "panie, jak byłem mały to były zimy!"

100 lat temu na Ziemi żyło 2 miliardy ludzi - a teraz prawie 8. I żadne przepisy ani edukacja nie zmniejszą chęci tego gatunku do konsumpcji dóbr, jedyny sposób przybycie czterech jeźdźców apokalipsy.
Płacze "ojej, ciepło się robi" ludzi nie rozumiejących nawet podstaw fizyki atmosfery czy geofizyki tylko mnie śmieszą - zdawałem z tego sporo egzaminów na studiach i wiem jak trudno jest stworzyć poprawne modele do analiz takich zmian.

MarcinB 
Fanatyk Samochodzika
inżynier mechanik

Wysłany: 2020-01-24, 18:43:19   

Wpływ człowieka na planetę musi wywoływać zmiany klimatu. Przed rewolucją przemysłową nie eksploatowano w takim stopniu środowiska naturalnego.

Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali

– To co ty, Jurek, tam robisz na tej wsi cały dzień?
– Siedzę i myślę.
– I masz na to czas?
– Jak nie mam czasu, to tylko siedzę.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2020-01-24, 21:12:57   

Mnie nachodzi za to myśl, że winna może być jednak trwająca nadal eksplozja demograficzna. Jest ona niezauważana przez naukowców z bogatych krajów, gdzie tego problemu w większości już nie ma. Tymczasem w skali świata ten przyrost jest nadal ogromny.
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej

Wysłany: 2020-01-24, 22:17:44   

Szara Sowa napisał/a:
trwająca nadal eksplozja demograficzna.

Oby tylko koronawirus nie rozwiązał tego problemu...

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2020-01-25, 01:09:28   

bans napisał/a:
Płacze "ojej, ciepło się robi" ludzi nie rozumiejących nawet podstaw fizyki atmosfery czy geofizyki tylko mnie śmieszą - zdawałem z tego sporo egzaminów na studiach i wiem jak trudno jest stworzyć poprawne modele do analiz takich zmian.

:564:

U mnie jeszcze dochodzi do tego odruch warunkowy: im bardziej natrętnie ktoś mnie do czegoś usiłuje przekonać, tym więcej mam wątpliwości... ;-)

Rólka napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
trwająca nadal eksplozja demograficzna.

Oby tylko koronawirus nie rozwiązał tego problemu...

Ja się bardziej obawiam pijanych kierowców. Zabijają w Polsce więcej ludzi w porównywalnym okresie niż ów wirus w skali świata ;-) . A w każdym razie niewiele mniej.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2020-01-25, 01:13, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2020-01-27, 13:08:56   

Ostatnio wpadło mi w ręce poniższe zestawienie. Średnie temperatury miesięczne w Polsce od 1970 r. Porównajcie sobie np. miesiące letnie (lipiec-sierpień) w latach 70-tych i 80-tych i w latach ostatnich. Zestawienie to potwierdza zresztą to co sam pamiętam, że przed 1990 r. ciepłe lata, w tym upalne okresy były rzadkością. Przeważnie lata w tamtych okresie to deszcze i długie okresy chłodu. Temperatura +25 stopni była już wielkim upałem...
A dziś jak widać rozpędzony pociąg gna coraz szybciej. A na wykresie nie ma ostatnich lat 2017-2019, które znów pobiły rekordy.

tempaeratury.png
Plik ściągnięto 49 raz(y) 88,82 KB

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2020-01-27, 13:11, w całości zmieniany 2 razy  

Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2020-01-30, 21:27:30   

Tylko, że raczej nie są negowane same zmiany, a wpływ człowieka na nie... W obie strony.

Odpowiedz do tematu