PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamek w Stobnicy - wybudować czy rozebrać?
Autor Wiadomość
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-07-17, 18:15:30   

Berta von S. napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Nieoczekiwanie, bo po tak długim okresie, aresztoiwano od razu aż 7 osób
To chyba normalne tempo działania naszych sądów.

Nie Sądów tylko Prokuratury :)
_________________
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-07-17, 18:29:49   

Ciekawe o co się czepiają architekta? Architekt robi projekt i o ile wiem może mieć głęboko w rzyci to, czy inwestor ma stosowne pozwolenia. Nie jego broszka.
Więc albo pełnił, poza rolą architekta, jeszcze jakąś inną, albo to kolejna typowa dla naszych "organów" akcja pt. "zgarnijmy ilu się da, będzie dobrze w prasie wyglądać". :/
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-17, 19:37:35   

Berta von S. napisał/a:

A co z budową, wstrzymana?
Na tym etapie to byłoby już kompletnie bez sensu.


Zgadza się, byłem pod tym zamkiem z miesiąc temu i wygląda naprawdę imponująco. Jak skończą go okładać tym czymś udającym kamień (albo i prawdziwym kamieniem) to będzie wyglądał jeszcze ciekawiej.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-17, 22:57:45   

irycki napisał/a:
Ciekawe o co się czepiają architekta? Architekt robi projekt i o ile wiem może mieć głęboko w rzyci to, czy inwestor ma stosowne pozwolenia. Nie jego broszka.
Więc albo pełnił, poza rolą architekta, jeszcze jakąś inną, albo to kolejna typowa dla naszych "organów" akcja pt. "zgarnijmy ilu się da, będzie dobrze w prasie wyglądać".


:564:

Tak jest. A inwestor, czyli osoba trzymająca kasę jest w tym kraju świętą krową.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-18, 00:19:40   

No fakt, dziwne to aresztowanie architekta.

Szara Sowa napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

A co z budową, wstrzymana?
Na tym etapie to byłoby już kompletnie bez sensu.

Zgadza się, byłem pod tym zamkiem z miesiąc temu i wygląda naprawdę imponująco. Jak skończą go okładać tym czymś udającym kamień (albo i prawdziwym kamieniem) to będzie wyglądał jeszcze ciekawiej.

Mi nie chodzi o jego urodę, tylko nie widzę sensu blokady na tym etapie. Bo wycięty las już nie odrośnie, a alternatywą jest rozgrzebana ruina do ćwiczeń dla fanów wspinaczki. To już niech lepiej ten obiekt jakoś funkcjonuje, przynajmniej trochę ludzi z okolicy znajdzie pracę.
_________________
Drużyna 5

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-07-18, 07:01:27   

Wynik tak medialnej sprawy?
Wobec podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych w kwotach od 10 000 złotych do 200 000 złotych, zakazu opuszczania kraju, zakazu komunikowania się pomiędzy sobą, a ponadto wobec urzędników zawieszenia w czynnościach. Prokuratura zabezpieczyła na mieniu podejrzanych łączną kwotę blisko 100 tys. złotych.
Najbardziej śmieszy mnie ten zakaz komunikowania się pomiędzy sobą :D
Wolne media

Podobnie jak Berta uważam, że budowa zamku powinna zostać dokończona. W przeciwnym razie popadująca w ruinę inwestycja będzie zagrożeniem nie tylko dla ludzi, ale również i środowiska.
_________________
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-07-18, 07:25:58   

Berta von S. napisał/a:
No fakt, dziwne to aresztowanie architekta.



Pewnie jakiś powieszony za Ziobro dostał prikaz, że ma się zająć tą bulwersującą sprawą... W sumie ja bym się tak nie ograniczał, na budowie tej wielkości musiało pracować kilkadziesiąt osób, proponuję zatrzymać je wszystkie. :diabelek:

Generalnie jak zwykle w naszym kraju, problemem zajmujemy się od rzyci strony i dopiero wtedy, jak mleko się już wylało.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-07-20, 07:43:01   

Berta von S. napisał/a:
Bo wycięty las już nie odrośnie.
No proszę, znowu się nauczyłem czegoś nowego. Myślałem, że odrasta. :okulary:

Berta von S. napisał/a:
alternatywą jest rozgrzebana ruina do ćwiczeń dla fanów wspinaczki. To już niech lepiej ten obiekt jakoś funkcjonuje
Tylko jak on ma inaczej funkcjonować niż jako hotel wypełniony do pełnej pojemności, latem jak i zimą, bo inaczej koszta budowy i utrzymania przenigdy się nie zamortyzują?
 
 
Hebius 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 8 razy
Wiek: 55
Dołączył: 06 Wrz 2017
Posty: 2925
Skąd: z doskoku
Wysłany: 2020-07-20, 15:44:07   

Przyszła kryska na warszawskiego Czarnego Kota, to i na ten zamek może przyjść, jeśli stoi niezgodnie z prawem.
_________________
Drużyna 2

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-20, 23:46:02   

John Dee napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Bo wycięty las już nie odrośnie.
No proszę, znowu się nauczyłem czegoś nowego. Myślałem, że odrasta. :okulary:

Coś tam by pewnie na gruzowisku wyrosło, ale raczej nie porównywalne do prawdziwej puszczy. I obawiam się, że przy rozbiórce takiego obiektu jeszcze więcej by poniszczono.

John Dee napisał/a:

Berta von S. napisał/a:
alternatywą jest rozgrzebana ruina do ćwiczeń dla fanów wspinaczki. To już niech lepiej ten obiekt jakoś funkcjonuje
Tylko jak on ma inaczej funkcjonować niż jako hotel wypełniony do pełnej pojemności, latem jak i zimą, bo inaczej koszta budowy i utrzymania przenigdy się nie zamortyzują?

Może funkcjonować jako centrum szkoleniowe połączone z jakimś pożytecznym celem. Ale bym go skonfiskowała z ramach kary nieuczciwemu inwestorowi. :okulary:
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-07-22, 07:15:56   

Berta von S. napisał/a:
Może funkcjonować jako centrum szkoleniowe
Tego też nie widzę. Organizatorzy sympozjów/ kursów szkoleniowych musieliby sobie wirtualnie dawać klamkę w rękę, by pokryć jakoś koszta utrzymania tego obiektu. Poza tym: tego rodzaju imprezy przeprowadza się w hotelach w wielkich miastach, a nie w miejscach, gdzie lis z zającem mówią sobie dobranoc.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-22, 07:37:39   

John Dee napisał/a:
Poza tym: tego rodzaju imprezy przeprowadza się w hotelach w wielkich miastach, a nie w miejscach, gdzie lis z zającem mówią sobie dobranoc.


Niekoniecznie, robi się też je np. w pałacach na wsi. Dużo pałaców zostało np. centrami szoleniowymi dla firm, które je wykupiły (np. znam jeden bank, który ma coś takiego pod Poznaniem). Tak samo znam nawet kilka takich ośrodków prowadzonych przez leśników. Sa też obiekty komercyjne, do wynajęcia przez każdego.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-07-22, 07:39:38   

Tylko że to jest chyba ciut za duże na tego typu centrum szkoleniowe...
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-22, 07:42:56   

Ale jako hotel/pensjonat i centrum szkoleniowe w jednym to czemu nie?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-07-23, 00:40:05   

Szara Sowa napisał/a:
John Dee napisał/a:
Poza tym: tego rodzaju imprezy przeprowadza się w hotelach w wielkich miastach, a nie w miejscach, gdzie lis z zającem mówią sobie dobranoc.

Niekoniecznie, robi się też je np. w pałacach na wsi...

Jasne, że tak. Większość szkoleń, warsztatów i konferencji organizowana jest w atrakcyjnych miejscach, najczęściej blisko łona natury, a nie w mieście. Do tego dochodzą masowo organizowane "zielone szkoły", finansowane z projektów studia podyplomowe i.t.p.

Wielkość obiektu rzeczywiście może być problemem, ale można by w sumie ze dwa piętra przeznaczyć na DPS czy jakiś inny społeczny cel.

P.S. Teraz mi jeszcze wpadło do głowy - a jakby tak skonfiskować z przeznaczeniem na więzienie? Podobno brakuje miejsc. ;-)
_________________
Drużyna 5

 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2020-07-23, 09:04:52   

Berta von S. napisał/a:
a jakby tak skonfiskować z przeznaczeniem na więzienie?

I wsadzić tam inwestora.
Wszyscy zadowoleni: obiekt skonfiskowany, winni ukarani, a on mieszka tam, gdzie chciał.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-07-23, 10:47:28   

Ale czy tam winny jest inwestor, czy ci co wydali pzowolenia? Siedzą chyba ci drudzy...
Karanie więc inwestora to nie jest właściwa ścieżka, chyba że pojawi się wątek korupcyjny.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 36 razy
Dołączył: 30 Cze 2018
Posty: 7211
Skąd: Górny Śląsk
Wysłany: 2020-07-23, 11:08:47   

Szara Sowa napisał/a:
Ale czy tam winny jest inwestor, czy ci co wydali pzowolenia? Siedzą chyba ci drudzy...

Nikt z zatrzymanych nie siedzi. Wszyscy zostali obłożeni wolnościowymi środkami zapobiegawczymi, w tym zakazem obustronnego kontaktowania się :D
_________________
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-07-23, 16:17:20   

Kynokephalos napisał/a:
z przeznaczeniem na więzienie?… I wsadzić tam inwestora…mieszka tam, gdzie chciał.
:564:

Przeistaczanie budynków, z którymi nie wiadomo, co uczynić - myślenie wzdłuż tych osi nie jest nowe, przypomnę tylko, że zarówno Mont-Saint-Michel jak i wiele słynnych klasztorów - Fontevraud, Clairvaux - były kiedyś lub nada są więzieniem. Ładnie, że ta tradycja, co najmniej w Polsce, nadal żyje. ;-)

Niestety, za tego rodzaju przekroczenia czy nawet już przestępstwa do kicia raczej nikogo się na dłuższy czas nie wsadza. Pocieszyć można się jedynie myślą, że jeżeli inwestorzy znaleźli się w tarapatach, to w czasach kryzysu spowodowanego pandemią, gdzie tak dużo przedsiębiorstw cierpi że tak powiem bez własnej winy, nie będzie im łatwo się z nich wydostać. Z tego powodu rozważania nad alternatywnymi opcjami nie wydają mi się być przedwczesne.

Osobiście jestem za rozbiórką. :)
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2020-07-23, 17:32:58   

Szara Sowa napisał/a:
chyba że pojawi się wątek korupcyjny.

A jak myślisz?

John Dee napisał/a:
Osobiście jestem za rozbiórką. :)

Ja, w zasadzie, też. Chodzi mi właśnie o tę zasadę. Oczywiście w tym czy innym przypadku doraźny rachunek korzyści i strat może sugerować pozostawienie budowli w całości. Ale patrząc szerzej - gdyby udało się doprowadzić do sytuacji, w której z góry wiadomo, że nie da się wymusić usankcjonowania samowoli argumentem "stanu faktycznego", to w dłuższej perspektywie byłoby lepiej i z punktu widzenia poszanowania prawa, i kosztów społecznych, i z punktu widzenia środowiska również.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 10