PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Robert M. Rynkowski
Autor Wiadomość
RobertR 
Twórca
Robert M. Rynkowski


Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-31, 05:30:09   

Rólka napisał/a:
Robercie, Życzę Ci takiej ilości czytelników, a co za tym idzie i zysków, by ich ilość dała się policzyć dopiero po sprzęgnięcie wielu komputerów, jak przy kopaniu krypto-walut!!!

:564: :564: :564:


Dziękuję bardzo, bardzo! Ale myślę, że to będzie możliwe dopiero wtedy, gdy się przerzucę na pisanie literatury o posmaku erotycznym. Jakieś "366 dni" czy coś takiego :D
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-07-31, 18:13:34   

Lub ''Zaułek Sześćdziesiąty Dziewiąty '' ;-)
_________________
 
 
RobertR 
Twórca
Robert M. Rynkowski


Dołączył: 09 Lip 2018
Posty: 26
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-07-31, 19:26:08   

Rólka napisał/a:
Lub ''Zaułek Sześćdziesiąty Dziewiąty '' ;-)

Niezły pomysł na tytuł dla tego rodzaju literatury. ;-) Nie będziesz wnosiła roszczeń do praw autorskich do niego, jeśli go wykorzystam, jak już napiszę erotyk? ;-)
 
 
Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej



Pomógł: 56 razy
Wiek: 54
Dołączył: 26 Maj 2015
Posty: 13291
Skąd: Mikołów
Wysłany: 2019-08-01, 09:50:27   

Tytuł jest Twój, pod warunkiem że dostanę jeden egzemplarz z dedykacją! :)
_________________
 
 
Kris 
Sympatyk Samochodzika


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Paź 2010
Posty: 104
Skąd: Niesamowity Dwór
Wysłany: 2019-08-07, 09:20:12   

Takimi ponoć fajnymi edytorami, które nie rozpraszają są Ommwriter i Focus Writer:)
Ale np. słynny George R.R. Martin do pisania używa starego komputera z systemem DOS oraz tekstowego edytora Wordstar ;-)
 
 
Piratka 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 15 razy
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 3238
Skąd: Wyspa Skarbów
Wysłany: 2019-10-17, 11:06:42   

John Dee napisał/a:
Miło słyszeć, że ktoś ceni Pana Samochodzika i Fantomasa tak samo wysoko, co ja.
Tak jak i ja.
Szara Sowa napisał/a:
Czy wiecie, że są specjalne programy dla pisarzy, które powodują, że na ekranie komputera nie widać nic oprócz edytora tekstu? Żadnych powiadomień, że przyszedł e-mail, żadnych powiadomień z Facebooka, Twittera itp. Czegoś takiego powinienem używać.Nie widziałem że coś takiego istnieje, ale to bardzo dobry wynalazek na wiele okazji! :)
Z Facebooka etc. nie korzystam, a żeby wiedzieć, że przyszedł e-mail muszę otworzyć pocztę.
_________________


- A czy nie ma dobrych piratów?
- Nie. Bo to się mija z samym założeniem piractwa.
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-17, 21:04:03   

Piratka napisał/a:
John Dee napisał/a:
Miło słyszeć, że ktoś ceni Pana Samochodzika i Fantomasa tak samo wysoko, co ja.
Tak jak i ja.


:564:

Ja również :) .

Piratka napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Czy wiecie, że są specjalne programy dla pisarzy, które powodują, że na ekranie komputera nie widać nic oprócz edytora tekstu? Żadnych powiadomień, że przyszedł e-mail, żadnych powiadomień z Facebooka, Twittera itp. Czegoś takiego powinienem używać.Nie widziałem że coś takiego istnieje, ale to bardzo dobry wynalazek na wiele okazji! :)
Z Facebooka etc. nie korzystam, a żeby wiedzieć, że przyszedł e-mail muszę otworzyć pocztę.


:D Tak jak i ja.
_________________
Z 24
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-18, 12:23:00   

Z24 napisał/a:
Piratka napisał/a:
John Dee napisał/a:
Miło słyszeć, że ktoś ceni Pana Samochodzika i Fantomasa tak samo wysoko, co ja.
Tak jak i ja.


:564:

Ja również :) .

Piratka napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Czy wiecie, że są specjalne programy dla pisarzy, które powodują, że na ekranie komputera nie widać nic oprócz edytora tekstu? Żadnych powiadomień, że przyszedł e-mail, żadnych powiadomień z Facebooka, Twittera itp. Czegoś takiego powinienem używać.Nie widziałem że coś takiego istnieje, ale to bardzo dobry wynalazek na wiele okazji! :)
Z Facebooka etc. nie korzystam, a żeby wiedzieć, że przyszedł e-mail muszę otworzyć pocztę.


:D Tak jak i ja.

Oraz ja. Nawet nie wiedziałam, że się komuś może wyświetlać coś poza edytorem tekstów, kiedy jest w edytorze tekstów. :)

Zabawne w sumie - najpierw trzeba stworzyć problem, a potem "bardzo dobry wynalazek" jako jego rozwiązanie. :D
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-10-18, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Członek Kapituły Samochodzikowej Książki Roku



Pomógł: 139 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6655
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2019-10-18, 15:21:38   

Berta von S. napisał/a:
Zabawne w sumie - najpierw trzeba stworzyć problem, a potem "bardzo dobry wynalazek" jako jego rozwiązanie. :D

Podobno - już w swojej epoce rozwoju techniki - Julian Tuwim mawiał: "Radio to wspaniały wynalazek. Pstryk - i nic nie słychać."

Oferta i sposób przekazu są masowe, a komu nie odpowiadają - ten szuka sposobów, by chronić się przed nimi indywidualnie.

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-06-10, 10:54:00   

„Szekspir, róże i Święty Graal, czyli gdzie jest skarb esesmana?” to moim zdaniem najlepsza część, obecnie już 3-tomowego cyklu przygód młodych bohaterów. Młodzi poszukiwacze nieco już podrośli, mierzą się z dość ponurą historią sięgającą czasów ostatniej wojny, a nawet czasów bardzo odległych. Dodatkowo zwiedzają Bieszczady, zahaczają o Warszawę i oczywiście bliską Autorowi Suwalszczyznę. Książka wciąga, z przyjemnością śledzi się przygody bohaterów, którzy muszą zmierzyć się także ze swoimi słabościami, z dorastaniem, pierwszymi uczuciami. Trochę może szkoda niedopowiedzianego do końca zakończenia, ale cóż, nawet samochodziki kończą się nie zawsze w 100% tak jakbyśmy tego chcieli.

Książka została zgłoszona do konkursu na najlepszą Samochodzikową Książkę 2019 roku.:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=417301#417301
Trochę szkoda, że w tym roku poziom wielu zgłoszonych książek jest wyjątkowo wysoki i niestety nie wszystkie dobre powieści będą mogły znaleźć się w nominowanej piątce. Kapituła będzie miała trudny wybór.

Rynkowski Święty Graal.jpg
Plik ściągnięto 93 raz(y) 393,39 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2020-06-10, 11:48:01   

Szara Sowa napisał/a:
Książka została zgłoszona do konkursu na najlepszą Samochodzikową Książkę 2019 roku.
Nagrodę za najbardziej pretensjonalny tytuł roku już ma zaklepaną. :diabelek:
 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji



Pomogła: 41 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 8117
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2020-06-10, 12:32:17   

John Dee napisał/a:
Nagrodę za najbardziej pretensjonalny tytuł roku już ma zaklepaną.

:053: :053: :053:
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Robinoux 
Twórca
Autor książek dokumentalnych oraz poezji



Pomógł: 8 razy
Wiek: 52
Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 5001
Skąd: inąd
Wysłany: 2020-06-10, 14:58:25   

John Dee napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Książka została zgłoszona do konkursu na najlepszą Samochodzikową Książkę 2019 roku.
Nagrodę za najbardziej pretensjonalny tytuł roku już ma zaklepaną. :diabelek:


Prawie jak "Arszenik i stare koronki" albo "Pięcioro dzieci i coś" :D
_________________


"Agencja Detektywistyczna. Tanio i dyskretnie. Paryż Bulwar Clochardów 10"
Ostatnio zmieniony przez Robinoux 2020-06-10, 14:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11310
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-06-10, 19:26:47   

John Dee napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Książka została zgłoszona do konkursu na najlepszą Samochodzikową Książkę 2019 roku.
Nagrodę za najbardziej pretensjonalny tytuł roku już ma zaklepaną. :diabelek:


:D ... I barokowy chyba też.
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-05-20, 11:16:56   

Robert M. Rynkowski "Szczęśliwy zegar z Freiburga"

Kolejna powieść dot. przygód grupki młodych osób, rozgrywająca się na Suwalszczyźnie, tym razem zimowej. Książka jest dobrze napisana, zawiera sporo humoru, ciekawych obserwacji zachowań młodych osób w wieku szkolnym. Akcja nawiązuje do interesującej historii młodego wynalazcy z Dolnego Śląska (nie z Badenii-Wirtembergii). Czyta się sympatycznie, choć mały minus dałbym do odlotowego, ale przyznam, że filmowego zakończenia. Trochę też jest dla mnie dziwne, że bohaterowie do porządku dziennego przechodzą nad było nie było dramatyczną śmiercią negatywnej postaci.
Całość jest jak najbardziej godna uwagi, szczególnie dla młodszych czytelników.

Rynkowski Szczęśliwy zegar.jpg
Plik ściągnięto 31 raz(y) 61,12 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-07-31, 16:06:54   

Szara Sowa napisał/a:
Robert M. Rynkowski "Szczęśliwy zegar z Freiburga"


Zainteresowałeś mnie Sowo, a że muszę sobie coś nowego ściągnąć z EMPIK-u, zajrzałem i poza tą książką widzę, że jest kolejna. Komputer Sterna.

./redir/lubimyczytac.pl/ksiazka/4995739/komputer-sterna

Co ciekawe w EMPIKu nazywają pozycję jako: Komputer Sterna. Szczęśliwy zegar z Freiburga. Tom 2

Zamówiłem już obie.
Niestety inne pozycje tego autora są niedostępne. Mam nadzieję, że chwilowo.

I faktycznie jest książka teologiczna, pod tytułem Każdy jest teologiem.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-03-05, 23:33:25   

No i przeczytałem wszystko co mogę dostać Roberta to znaczy przygody paczki z Suwałk w składzie Karol, Kasia i Jolaka. Czyta się dobrze, wciąga. Chociaż od razu zaznaczam, że dość nietypowe są te przygody i w dużej mierze fantastyczne, szczególnie Komputer Sterna.
Polecam jednak wszystkim ze szczerego serca :)

Tak trzymać Panie Robercie :564:

Muszę teraz zdobyć wcześniejsze powieści.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2023-03-14, 12:25:03   

Robert M. Rynkowski - "Komputer Sterna"

Kolejną część cyklu przygodowego Roberta Rynkowskiego odebrałem tym razem dwojako. Godny pochwały jest bardzo dobry styl literacki, ciekawe dialogi, promocja krajoznawcza Suwalszczyzny. Bardzo dobrze oceniam także psychologię młodzieżowych postaci (w tym uzależnienie od smartfona, w ogóle duży udział internetu w całej akcji), z powodu której pojawiają się kolejne przygody. Jako pewien minus mogę natomiast zapisać swoją prywatną obserwację, że trochę zbyt zaskakujące są połączenia kolejnych wątków. Dla przykładu bohaterowie odbywają podróż z Suwalszczyzny do Warszawy tylko po to aby porozmawiać z pewną osobą, z którą i tak mają kontakt internetowy (prawdopodobnie chodziło o możliwość dość przypadkowego zdobycia pewnego zabytku). No i trochę zaskoczyło mnie to, że okazuje się na końcu, ze nastolatkowie musieli ratować cały świat. Ale to chyba teraz takie czasy. :)
Generalnie jest to ciekawa i sprawnie napisana powieść skierowana dla młodszej młodzieży.

Komputer Sterna.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 93,98 KB

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-03-14, 12:58:34   

Szara Sowa napisał/a:
Dla przykładu bohaterowie odbywają podróż z Suwalszczyzny do Warszawy tylko po to aby porozmawiać z pewną osobą, z którą i tak mają kontakt internetowy (prawdopodobnie chodziło o możliwość dość przypadkowego zdobycia pewnego zabytku).


Fakt, też na to zwróciłem uwagę. Trochę to na siłę. Widocznie było to konieczne dla utrzymania fabuły.

Końcówka książki jest absolutną fantazją. :D
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,54 sekundy. Zapytań do SQL: 14