PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wpadki w serialu o templariuszach
Autor Wiadomość
M_ajk 
Stały bywalec forum


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 12 Paź 2009
Posty: 259
Skąd: Łódź / Warszawa
Wysłany: 2015-02-05, 19:31:27   Wpadki w serialu o templariuszach

W końcowej scenie pierwszego odcinka "Po przygodę" (tu: https://www.youtube.com/watch?v=QvYycYqeGT8 od 31' 52") widać młodzieńca z rurą "robiącą dym". Po chwili młodzieniec chowa się za trabantem.
To tak przy okazji kolejnej powtórki w Kino Polska...
_________________
Zapraszamy na szlaki:
www.zamek-chojnik.cba.pl
www.owrp.cba.pl
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-12-10, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Macker 
Sympatyk Samochodzika
zapalony Cytryniarz



Wiek: 40
Dołączył: 27 Kwi 2010
Posty: 122
Skąd: 7km od Olsztyna
Wysłany: 2015-02-09, 13:06:32   Re: Wpadka?

Akurat dziś oglądałem ten odcinek na yt i w komentarzach pod filmem ktoś także zwrócił uwagę na tego "zadymiarza". Mam wrażenie że ten chłopak sam nie do końca wiedział co ma ze sobą zrobić. Wygląda na kompletnie zagubionego...schowac się czy się nie schować?? I w końcu stanął biedak z rurką aż kamera z niego zjechała ;)
_________________
Coraz starszy wiekiem, coraz młodszy duchem :)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-10, 17:22:24   

Przy okazji konkursu z serialu, który akurat trwa na naszym forum, pozwoliłem sobie odświeżyć całość i przy okazji odkryłem 2 błędy – nieścisłości. Po pierwsze: w scenie gdy wywraca się żaglówka – po jej odwróceniu przez Tomasza i rozpoczęciu holowania, w żaglówce jest pełno wody, praktycznie aż po końce burt, a na końcu holowania, gdy dobijają do brzegu w żaglówce wody praktycznie brak, jest lekka i z wdziękiem dobija do brzegu.
Druga sprawa: jeszcze w ruinach zamku (Radzyń) pod koniec 1 odcinka Karen i Tomasz przechodzą oficjalnie na „ty”. Tymczasem w 3 odcinku (6.40), gdy spotykają się pierwszy raz pod zamkiem w Malborku, Karen zwraca się do Tomasza per „pan”.
:)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2016-12-10, 17:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Mysikrólik 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 5230
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2016-12-12, 11:08:22   

Szara Sowa napisał/a:
Druga sprawa: jeszcze w ruinach zamku (Radzyń) pod koniec 1 odcinka Karen i Tomasz przechodzą oficjalnie na „ty”. Tymczasem w 3 odcinku (6.40), gdy spotykają się pierwszy raz pod zamkiem w Malborku, Karen zwraca się do Tomasza per „pan”.
:)


To akurat się zdarza, że po przejściu na "ty" czasem wymsknie się jeszcze pan/pani. Przynajmniej ja tak mam.
_________________
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2016-12-12, 12:04:17   

Szara Sowa napisał/a:
Przy okazji konkursu z serialu, który akurat trwa na naszym forum, pozwoliłem sobie odświeżyć całość

Chyba jesteś pierwszym uczestnikiem konkursu, który się przyznał, że przed drugim etapem obejrzał serial:)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-12, 12:19:24   

Nie było nas zbyt wielu, ale parę osób też sugerowało że coś tam obejrzało. To taka skromność w czystej postaci! :)

Mysikrólik napisał/a:
To akurat się zdarza, że po przejściu na "ty" czasem wymsknie się jeszcze pan/pani. Przynajmniej ja tak mam.


Jasne, ze w życiu tak bywa, no ale w filmie ktoś w końcu od początku wymyśla a ktoś inny zatwierdza dialogi, więc to jest jednak wpadka. :)

A tak swoją drogą, to tym razem zauważyłem że dialogi w serialu są bardzo dobre, czasami wręcz rewelacyjne. A musiał je pisać sam Nienacki, jako autor scenariusza. I zacząłem się zastanawiać, czemu Stanisław Jędryka do swojej ekranizacji Wyspy uznał je za mało ciekawe i zatrudnił dodatkowo do ich przerobienia Stanisława Dygata?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2016-12-12, 12:31:02   

Szara Sowa napisał/a:
I zacząłem się zastanawiać, czemu Stanisław Jędryka do swojej ekranizacji Wyspy uznał je za mało ciekawe i zatrudnił dodatkowo do ich przerobienia Stanisława Dygata?

Bo ten rodzaj narracji trzeba chyba po prostu lubić. Nienacki był specyficznym autorem przygodówek dla młodzieży. Bliżej mu było do literatury dorosłej i takiego używał języka. Co innego Minkowski, Bahdaj czy Niziurski. Dziedziną Jędryki były filmy dla młodzieży i zapewne miał on jakiś stereotyp ekranizowanych powieści, w który Nienacki się średnio wpisywał.
_________________
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-12, 21:40:33   

Kustosz napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Przy okazji konkursu z serialu, który akurat trwa na naszym forum, pozwoliłem sobie odświeżyć całość

Chyba jesteś pierwszym uczestnikiem konkursu, który się przyznał, że przed drugim etapem obejrzał serial:)

O przepraszam, ja się przyznałam bez bicia! :027:
http://pansamochodzik.net...r=asc&start=840
_________________
Drużyna 5

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-12, 21:57:50   

No właśnie głównie Cię miałem na myśli, pisząc że nie tylko ja oglądałem. :564:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Cze 2014
Posty: 8160
Wysłany: 2016-12-13, 15:32:08   

Ja też obejrzałem. :D Konkurs przypomniał mi, że dawno Templariuszy nie oglądałem i choć zamierzałem tylko chwilę pooglądać, to skończyło się na całości. :D Ale pomimo to, w konkursie poszło mi gorzej niż pierwszego dnia... pewnie wszyscy obejrzeli, a ja najmniej uważnie... ;-)
_________________
Drużyna 3

 
 
Borsuk 
Twórca
Mieczysław Płocica autor książek dokumentalnych



Pomógł: 16 razy
Dołączył: 15 Mar 2014
Posty: 550
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2017-07-21, 22:16:02   

Jeszcze jedna ciekawostka. Na placu przed zamkiem w Malborku załapał się jako statysta Lublin ekipy filmowej. Dla porównania foto z fototeki, link do zdjęcia ./redir/fototeka.fn.org.pl/pl/strona/wyszukiwarka.html?key=samochodzik+i+templariusze&search_type_in=tytul&view_type=info&sort=alfabetycznie&result%5B%5D=6663&lastResult%5B%5D=6663&pageNumber=1&howmany=50&view_id=16&hash=1500671406

Tak wiem, to nie żaden błąd, ale chyba do tego wątku w miarę pasuje.

Lublin 51 ekipy filmowej.jpg
Plik ściągnięto 250 raz(y) 286,08 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14