PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 14:44
Badania naukowe we Fromborku
Autor Wiadomość
tiges 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 47
Dołączył: 06 Mar 2009
Posty: 20
Skąd: Wrocław/Warszawa
Wysłany: 2009-03-17, 12:33:35   

czesio1 napisał/a:
tiges napisał/a:
akurat Frombork to takie miejsce, gdzie nie trzeba sie samochodzikiem "podpierac". W końcu to gród Kopernika z piękną katedrą oraz zabytkowymi organami.

No tak, tak, ale co 6-letnie dziecko może wiedzieć o Koperniku i co moze z tego rozumieć? Może kiedyś jak uda mi się w córci zaszczepić zainteresowanie samochodzikiem, to moze wtedy będzie większa ku temu okazja by wybrać się sladami Pana Tomasza również do Fromborka?


moje dzieci maja lat 4 i 6 .. sluchaly przewodnika zachwycone, poogladaly w muzeum lunety, a do planetarium musialem isc 2x :P

a tu mlodziez zadowolona w Malborku:
Ostatnio zmieniony przez tiges 2009-03-17, 12:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2009-03-17, 18:04:44   

Fajna fotka - mam taką samą :D

A we Fromborku byłam 3 lata temu -córka miała wtedy 5 lat i też jej się podobało. Niestety nie zaliczyłam wtedy krainy straszliwego asa ale może w przyszłym roku się uda :)
 
 
michaŁ
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 741
Skąd: Łódź
Wysłany: 2009-03-18, 23:25:32   

Moja miała w zeszłe wakacje 4 lata.
Ale podczas wycieczki do Fromborka też nie zaliczyliśmy krainy Asa i obozowiska Batury.

[ Dodano: Sro 25 Mar, 2009 23:13 ]
Zainteresowanym przypominam, że do obejrzenia Katedry trzeba mieć wykupiony bilet :/
Są o to niezłe scysje z bileterką, ale w sumie co kobitka winna...
_________________
I znowu polski rycerz dumnie podejmuje złotą rękawicę
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-03-31, 10:43:06   

gregoriusmagnus napisał/a:
Rzeczywiście, cieżko jest przekonac "niesamochodzikowych" towarzyszy wyprawy do "samochodzikowego" zwiedzania. No niestety tak bywa.


Ja znalazłem sposób! Trzeba dzieciom przeczytać na glos jedną lub 2 części a na pewno załapią bakcyla. Można sie tez posilkowac serialem o Templariuszach!
Ja podejrzewam że w tym roku moje dzieciaki bardziej bedą chciały zobaczyć samochodzikowe rejony niż ja. A swoją drogą to być może w końcu i ja w tym roku zawitam do Fromborka, gdyż w zeszłym dotarłem tylko do Malborka i podobnie jak Karen:


Karen napisał/a:
Fajna fotka - mam taką samą :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-06, 12:19:34   

gregoriusmagnus napisał/a:
Ile osób zwiedzało Frombork z Samochodzikiem w ręku? Ja tak zrobiłem w poprzednią zimę. Rewelacja. Chociaż zawód przeżyłem idąc na cmentarz, tym niemniej sama obecnośc w miasteczku powodowała, że miało się wrażenie uczestniczenia w całej tej akcji... :D


Ja zwiedzałam Frombork z książką PS,muszę Ci przyznać,że wrażenia są niesamowite! Znalazłam chyba wszystkie miejsca z PS,wiele mnie rozczarowało! Właśnie cmentarz...ja myślę,że jak Nienacki pisał Zagadki Fromborka to on tak wyglądał,ale od 1972 roku minęło wiele lat! Na pewno groby z tamtych lat zostały zastąpione nowymi,ja też szukałam starych nagrobków i nie znalazłam. A może Nienacki tylko tak opisał cmentarz,a tak naprawdę to go w ogóle nie widział??? No bo skąd na tak małym cmentarzyku,tyle rzędów z grobami? My szukamy wszystkich miejsc z książek,a może to była częściowa fikcja literacka...a może po tych 37 lat te miejsca zmieniły się nie do poznania??? :065: Jestem w trakcie przygotowywania relacji z sierpniowej wyprawy,a jest trochę tych zdjęć,więc muszę poświęcić tej relacji trochę czasu. :)
 
 
Pigeon 
Uwielbia Samochodzika



Wiek: 28
Dołączył: 30 Cze 2009
Posty: 925
Wysłany: 2009-09-11, 19:11:33   

Mógłby ktoś odświeżyć wiadomość z pierwszego postu?
_________________
 
 
Marczak 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 104
Dołączył: 21 Kwi 2008
Posty: 633
Skąd: MKiSz
Wysłany: 2009-09-18, 13:50:40   

Hmm... To się chyba nie da :okulary2:
_________________
prof. dr hab. Jan Marczak,
Dyrektor Centralnego Zarządu Zabytków,
Ministerstwo Kultury i Sztuki
 
 
 
stalker 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-09-23, 10:10:12   

Pigeon napisał/a:
Mógłby ktoś odświeżyć wiadomość z pierwszego postu?


Tematyką pavimentum, czyli "płyty obserwacyjnej" Kopernika interesuję się od dawna. Staram się też zbierać odnośniki do informacji i wzmianek o poszukiwaniach. Niestety wygląda na to, że pavimentum nie udało i nie uda się odnaleźć - prawdopodobnie zostało przypadkowo zniszczone i wywiezione w latach 70. XX wieku podczas robienia wykopów pod rury ciepłownicze :(

Oto zebrane przeze mnie odnośniki do informacji o pavimentum i - dla zainteresowanych - obszerny artykuł o domniemanym obserwatorium Kopernika we Fromborku. Można się z niego sporo dowiedzieć o wzgórzu katedralnym.

A dla zainteresowanych Fromborkiem od innej strony pozwolę sobie nieskromnie polecić swoją stronę, którą od lat poświęcam właśnie Fromborkowi. Może znajdziecie tam coś ciekawego dla siebie -> ./redir/stalker.republika.pl/frombork.html :)
 
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2009-09-23, 10:51:41   

Muszę Ci przyznać,że Twoja strona jest suuuuuper!!! Już kiedyś na niej byłam,jak szukałam wiadomości o Fromborku!
 
 
stalker 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 45
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 7
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-09-24, 13:55:34   

iwmali napisał/a:
Muszę Ci przyznać,że Twoja strona jest suuuuuper!!! Już kiedyś na niej byłam,jak szukałam wiadomości o Fromborku!


Dziękuję. Miło wiedzieć, że komuś się przydała :)
 
 
 
Duch 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 306
Wysłany: 2015-03-01, 21:48:46   

Ja byłem kiedyś we Fromborku przez całe ferie zimowe, na harcerskim zimowisku. Mieszkaliśmy w jednej kanonii, zajęcia mieliśmy w drugiej. A nie wiecie nic na temat badań archeologicznych w tym mieście i okolicy pod kątem staropruskim?
 
 
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 66 razy
Wiek: 61
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 11311
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-12, 14:04:01   

A to najświeższa ciekawostka o Fromborku:

./redir/historia.wp.pl/title,Podczas-remontu-katedry-odnaleziono-kapsule-czasu,wid,18463924,wiadomosc.html

Wspomniano tam też o nieudanych poszukiwaniach pavimentum i o grobie.
_________________
Z 24
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowy



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6785
Skąd: PRL
Wysłany: 2017-02-09, 11:10:33   

Archeolodzy zakończyli badania krypty biskupa Krzysztofa Andrzeja Jana Szembeka, która znajduje się w archikatedrze we Fromborku w woj. warmińsko-mazurskim. Potwierdzili, że pochowano tam sześć osób. Naukowcy znaleźli też porozrzucane przedmioty.

Czytaj więcej na ./redir/www.rmf24.pl/fakt...campaign=chrome

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 11