PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy lubicie podglądać przyrodę?
Autor Wiadomość
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14105
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-04-11, 20:22:00   

Szara Sowa napisał/a:
A skąd wiesz że to nutria? Z daleka trudno takie zwierzaki rozpoznać. Chyba że to jakaś oswojona. :)
Bo ją sobie mogłem dobrze obejrzeć. Za tym domem są kanały i stawy.

 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-16, 17:00:02   

Niedaleko Poznania (jelenie):

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-04-17, 10:38:25   

No to u mnie:

./redir/www.eska.pl/szcze...-xzgj-jNnB.html
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-04-27, 10:05:27   

Pamiątka po wichurach:

_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-01, 00:21:21   

Nie dam!

a.JPG
Plik ściągnięto 25 raz(y) 1,11 MB

b.JPG
Plik ściągnięto 31 raz(y) 1,15 MB

_________________
Drużyna 5

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-10-01, 06:55:23   

Słodziak!

A gdzie to?
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-02, 23:50:03   

irycki napisał/a:
Słodziak!

A gdzie to?

W Sztynorcie, a dokładniej w "Córce Rybaka". Pies żeglarski, jak widać, bo przy obróżce szekla. :)

A swoją drogą - tak się właśnie zastanawiam, czy tylko mi się wydaje, czy coraz mniej się dziś używa szekli?
_________________
Drużyna 5

 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-10-03, 22:00:48   

Ja przyrodę obserwuje z balkonu czyli pospolite stada saren , lisów jest tak dużo że jest odstrzał w nocy przy pomocy celowników noktowizyjnych ( w tamtym miesiącu 2 sztuki w odległości 100 metrów ode mnie). Sowy w nocy siedzią na pobliskich krzakach , myszołowy widzę codziennie przez całą zimę . Zające łażą po asfalcie 7 metrów od balkonu , o kunach tchórzach to nie ma co wspominać, całe stada łażą po wszystkim. Ale kilka miesięcy temu pierwszy raz w życiu widziałem borsuka , łaził po asfalcie , 7-8 metrów od mojego balkonu . Tyle razy łaziłem po lesie , a pierwszy borsuk się trafił bez wyłażenia z chałupy .Mimo tego że widziałem go po raz pierwszy w życiu, to jest tak charakterystyczny że nie da się go pomylić z niczym . Jest więcej lisów niż kotów i psów razem wziętych . Sarny drą się , stanie taki jeden i drze się z pół godziny. Najmniej jest ptaków typu wróble , kawki itp. wszystko siedzi w mieście -czyli tam gdzie żarcie darmowe.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Berkut 2022-10-03, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14105
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-10-04, 22:01:16   

Berkut napisał/a:
Ja przyrodę obserwuje z balkonu czyli pospolite stada saren , lisów
To brzmi niemal fantastycznie! Sowy chyba w życiu jeszcze nie widziałem na wolności. Borsuka też nie. A z tymi ptakami to też masz rację, w mieście jest ich najwięcej. Oportuniści.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-10-05, 08:53:52   

John Dee napisał/a:
Sowy chyba w życiu jeszcze nie widziałem na wolności.


U mnie w parku przez długi czas była sowa, w nocy często słyszałem pohukiwanie, a ze dwa razy widziałem, ale od dłuższego już czasu cisza, nie ma :(
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-06, 18:41:47   

Berkut napisał/a:
Ale kilka miesięcy temu pierwszy raz w życiu widziałem borsuka , łaził po asfalcie , 7-8 metrów od mojego balkonu . Tyle razy łaziłem po lesie , a pierwszy borsuk się trafił bez wyłażenia z chałupy .Mimo tego że widziałem go po raz pierwszy w życiu, to jest tak charakterystyczny że nie da się go pomylić z niczym.

Fakt, też nie miałam wątpliwości. Ja swojego pierwszego (i jedynego) borsuka spotkałam w podjerzwałdzkim lesie 2 lata temu. Stał nawet przez chwilę spokojnie i się na mnie gapił, ale z wrażenia za późno wygrzebałam aparat.

Berkut napisał/a:
Najmniej jest ptaków typu wróble , kawki itp. wszystko siedzi w mieście -czyli tam gdzie żarcie darmowe.

I wrony. :diabelek: Z roku na rok jest ich w miastach coraz więcej i są coraz pewniejsze siebie...
_________________
Drużyna 5

 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14105
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-10-06, 21:11:12   

Chemas napisał/a:
U mnie w parku przez długi czas była sowa, w nocy często słyszałem pohukiwanie, a ze dwa razy widziałem, ale od dłuższego już czasu cisza, nie ma :(
Wielka szkoda. Kaczki i gęsi rozmnażają się jak grzyby po deszczu, a tak rzadki, owiany tajemnicami i legendami ptak jak sowa, po prostu znika. :(
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-10-07, 10:56:30   

John Dee napisał/a:
Kaczki i gęsi rozmnażają się jak grzyby po deszczu


I jeszcze są dokarmiane (mówię o kaczkach), chociaż nie powinny być, nawet zimą, no ale cóż...
Łabędzie podobnie, chociaż chyba rzadsze niż kaczki. Nie mam odniesienia do innycn regionów kraju czy świata, bo u mnie są już od wielu lat i mają się dobrze.

John Dee napisał/a:
Wielka szkoda.


Szkoda! Muszę się popytać znajomych z ochrony przyrody, co z tą sową się stało i jak w ogóle w moim regionie wygląda sytuacja z tym ptakiem.

Podobnie z dzięciołami, było ich trochę w tym parku. Do ich stukania już byłem tak przyzwyczajony, a tu od jakiegoś czasu cisza.
Był nawet jeden aparat, któremu się coś pokręciło i zamiast w drzewo walił w blaszaną lampę :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-10-07, 11:04:20   

Dzięciołów ostatnio jest multum! Chyba z racji tego, że leśnicy postanowili nie zbierać opadłych gałęzi i wywróconych i uschniętych drzew aby zwiększyć bioróżnorodność. I jest teraz więcej wszelkich robaków, a tym samym dzięcioły mają więcej jedzenia.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-10-08, 07:23:50   

Szara Sowa napisał/a:
Dzięciołów ostatnio jest multum!


Pewnie te moje gdzieś się wyniosły, a w jakieś spokojniejsze miejsce :)

A ten od blachy, albo się zdenerwował, albo padł z głodu, bo nie przebił blachy ;-)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2022-10-08, 07:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2022-10-13, 00:53:07   

Z ptactwa takie mam z weekendu. ;-)

DSC06605.JPG
Plik ściągnięto 21 raz(y) 1,04 MB

_________________
Drużyna 5

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-10-13, 09:03:44   

Kureczki :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14105
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2022-10-13, 17:33:10   

Chemas napisał/a:
Pewnie te moje gdzieś się wyniosły, a w jakieś spokojniejsze miejsce :) A ten od blachy, albo się zdenerwował, albo padł z głodu, bo nie przebił blachy ;-)
Z mojego ulubionego parku zniknęły gęsi egipskie, których populacja przez wiele lat rosła i rosła, tak że byłem przekonany, że zadomowiły się tam na amen. Podejrzewam, że to jakoś administracja parków się do tego przyczyniła. Wiem, że podbierają gęsiom jajka z gniazd, aby kontrolować ich liczbę, ale w tym wypadku zniknęły WSZYSTKIE ptaki, co jest mocno niepokojące. No dobra, w pewnym sensie był to gatunek inwazyjny, ale komu one przeszkadzały? :/

 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-10-13, 21:36:10   

Z ciekawszych obserwacji oprócz tego borsuka to miałem spotkanie z sową w stodole . Ptaszysko o rozpiętości skrzydeł metr , latało 3 metry nad moją głową w te i we wte. Dwie małe sowy siedziały obok siebie na moim orzechu , gapiły się na mnie i pohukiwały. Widziałem 3 myszołowy włochate na raz , czyli każdy miał swój rewir, odległości ode mnie pierwszy 270m, drugi coś koło 700 metrów , trzeci coś koło 1700m .Myszołowy są bardzo charakterystyczne, ich sposób polowania i czas kiedy to robią ( te w dużej odległości widzę jako coś dużego na gałęzi bez liści -ten z 270 metrów widzę na tyle dobrze że dam rade go zidentyfikować ) . Widziałem też jak polują i pożerają gryzonie . Jeśli chodzi o sowy to widzę je w nocy . Mam potężną latarkę CONVOY L-6 , tak samo z borsukiem ,lisami ,kunami , tchórzami (najłatwiej je zobaczyć w nocy ). W dzień to bażanty , kuropatwy . Sarny w dzień i w nocy . W nocy podejdą na odległość 20 metrów , w dzień nie bliżej niż 50-100.
No i jeszcze żurawie . Jak leci klucz to słychać ich zawodzenie . U mnie jest cicho,to efekt jest super , daleko się niesie ich dźwięk . No i jeszcze żaby , jak mają gody , to w nocy efekt jak w dżungli , tak jakby było ich tysiące (chodzi o kumkanie ).
Widziałem też ptaki -UFO. Odległość 3-4 kilometry , niski pułap coś koło 100 metrów. przemieszcza się coś białego ,podłużnego na tle gór-drzew. Od razu widać że to nie samolot , za małe , za wolno leci . Przez lornetkę okazało się że to dwa duże białe ptaki leciały jakby jeden za drugim , widać było machanie skrzydeł . Bez lornetki to UFO.
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Berkut 2022-10-13, 21:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2022-10-13, 23:13:49   

Ciężko jest ptaka rozpoznać bez zrobienia mu zdjęcia. Ten ze zdjęcia to pewnie dzięcioł duży (samiec).

ptak4.jpg
Plik ściągnięto 24 raz(y) 776,4 KB

ptak5.jpg
Plik ściągnięto 20 raz(y) 631,13 KB

_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Berkut 2022-10-13, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 17