PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Powrót Bursztynowej komnaty
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Pomogła: 100 razy
Wysłany: 2019-07-05, 01:00:01   

Kynokephalos napisał/a:
być może z każdym oddechem chłoniemy i oddajemy atmosferze fragmenty Bursztynowej Komnaty, która w ten sposób wiecznie w nas żyje.

Na niedoczynność tarczycy byłoby to pożądane. ;-)

Z24 napisał/a:
Kynokephalos napisał/a:
Bursztyn się topi, ale także się pali.

:D Tak jest pali się jak cholera, a popiołów po nim zostaje niewiele. Więcej popiołów zostałoby po drewnianych panelach, na których umocowany był bursztyn, ale powinny pozostać miedziane elementy tych stelaży.

Zasmuciliście mnie. Zawsze sobie wyobrażałam, że bursztyn się topi podobnie jak plastik, czyli zostaje po nim jakaś charakterystyczna czarna masa. A skoro niczego takiego w dużych ilościach dotąd nie odnaleziono, to znaczy, że BK nadal gdzieś jednak czeka... :/
Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2019-07-05, 01:00, w całości zmieniany 1 raz  

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-07-05, 17:15:21   

Berta von S. napisał/a:
Zasmuciliście mnie.

Nie przejmuj się Berto, oni na pewno żartują, a komnata dobrze schowana czeka na odkrycie... :okulary:

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-06, 00:35:10   

Pierre Tendron napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Zasmuciliście mnie.

Nie przejmuj się Berto, oni na pewno żartują, a komnata dobrze schowana czeka na odkrycie... :okulary:

Mówiąc absolutnie poważnie: uważam, że są duże szanse, że ona rzeczywiście została gdzieś ukryta.

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-06, 08:19:58   

Z24 napisał/a:

Mówiąc absolutnie poważnie: uważam, że są duże szanse, że ona rzeczywiście została gdzieś ukryta.

Też tak uważam. Czyli są duże szanse, że ona rzeczywiście została gdzieś ukryta. :D

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-07-06, 10:14:35   

No ale ani Niemcy ani Rosjanie nic by o tym nie wiedzieli (w sensie ich rządy)?
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji rowerowej

Wysłany: 2019-07-06, 16:15:41   

Może wiedzą że jest na terenie Polski, a że boją się że jej nie oddamy, to zachowują się jak pies ogrodnika.

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-07-06, 16:36:46   

Z24 napisał/a:

Przy tylu teoriach, poszlakach, tropach, jakie w tej sprawie istnieją, ja już nie wiem, co o tym myśleć, ale oczywiście wolałbym aby odnaleziono komnatę, a nie przeoczone elementy stelaży czy okuć w Kaliningradzie. :)

Szara Sowa napisał/a:

Spotkałem się też z taką teorią, że komnata już dawno się "odnalazła" i jest na swoim miejscu w Carskim Siole, natomiast cała historia z wykonaniem kopii służy jedynie uniknięciu niewygodnej sytuacji zainteresowanych stron... ale taką wersję można chyba spokojnie zaliczyć do kategorii teorii spiskowych... :okulary:

Rólka napisał/a:
Może wiedzą że jest na terenie Polski, a że boją się że jej nie oddamy, to zachowują się jak pies ogrodnika.

To chyba bardzo możliwe, bo przecież na pewno są ludzie, którzy coś na temat losów komnaty wiedzą, a większość tropów prowadzi do miejsc znajdujących się teraz w naszym kraju.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-07-06, 18:02:48   

Szara Sowa napisał/a:

Spotkałem się też z taką teorią, że komnata już dawno się "odnalazła" i jest na swoim miejscu w Carskim Siole, natomiast cała historia z wykonaniem kopii służy jedynie uniknięciu niewygodnej sytuacji zainteresowanych stron... ale taką wersję można chyba spokojnie zaliczyć do kategorii teorii spiskowych... :okulary:

Ale gdyby się odnalazła to powinna wrócić do Rosji...
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-07, 01:49:16   

Szara Sowa napisał/a:

Przecież to była wojna, czyli totalny zamęt. Nie wszyscy wszystko wiedzą, a jeszcze przeciwnicy przeszkadzają sobie w przepływie wiedzy. Nadto, w Niemczech na skutek klęski, nastąpiła przerwa w funkcjonowaniu różnych organów państwowych ;-) . Nadto ludzie, którzy przeprowadzali różne operacje mogli zginąć, albo z tych czy innych względów nie chwalili się swoimi dokonaniami.

Rólka napisał/a:

Nawet sobie wyobrażałem takie sytuację (to nietrudne ;-) ) jak np. trwają targi o wymianę Komnaty na resztki, czegoś co latało, ale już nie lata ;-) . Myślałem, czy nie napisać na ten temat jakiejś satyry, jednakowoż obawiam się, że byłbym spalił temat, bo to trzeba być naprawdę dobrym, jak np. Mark Twain, żeby to ogarnąć. No i by mnie zamknęli za obrazę narodu or something like that.

Też o tym czytałem i jestem zdania, że ta hipoteza... hmmm... nie świadczy dobrze o rozsądku jej autorów ;-) .

Przy tylu teoriach, poszlakach, tropach, jakie w tej sprawie istnieją, ja już nie wiem, co o tym myśleć, ale oczywiście wolałbym aby odnaleziono komnatę, a nie przeoczone elementy stelaży czy okuć w Kaliningradzie. :)

:564:

Tak jest :) .

Rólka napisał/a:

To chyba bardzo możliwe, bo przecież na pewno są ludzie, którzy coś na temat losów komnaty wiedzą, a większość tropów prowadzi do miejsc znajdujących się teraz w naszym kraju.

:564:

Tak, oczywiście, nie można wykluczyć, że Komnata znajduje się na naszym terytorium. A czy są jacyś ludzie, którzy wiedzą na ten temat więcej? Być może, choć raczej nie bezpośrednio, bo jednak upływa czasu robi swoje... :/

Szara Sowa napisał/a:

Oczywiście, tu raczej nie ma wątpliwości natury prawnej.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2019-07-13, 01:06, w całości zmieniany 4 razy  

Bóbr Mniejszy 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2019-07-07, 07:14:44   

Z24 napisał/a:

:D Tak jest pali się jak cholera, a popiołów po nim zostaje niewiele. Więcej popiołów zostałoby po drewnianych panelach, na których umocowany był bursztyn, ale powinny pozostać miedziane elementy tych stelaży.

Jak zwykle nieco spóźniony dodam, że bursztyn to w przybliżeniu zastygła żywica. A ta pali się elegancko, nawet MacGyver montował z niej jakieś odstraszacze :D

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji rowerowej

Wysłany: 2019-07-07, 13:50:32   

Cytat:
Ale gdyby się odnalazła to powinna wrócić do Rosji

Tak jak wiele naszych dzieł sztuki z magazynów Ermitażu. :D

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-07-07, 14:47:25   

Rólka napisał/a:
Cytat:
Ale gdyby się odnalazła to powinna wrócić do Rosji

Tak jak wiele naszych dzieł sztuki z magazynów Ermitażu. :D

No, tutaj byłyby trudności natury jurydycznej zależne już w konkretnych przypadkach od rodzaju i pochodzeniu obiektu. Mam na myśli argumenty dla jakiegoś sądu czy arbitrażu.
Ostatnio zmieniony przez Z24 2019-07-07, 14:51, w całości zmieniany 2 razy  

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-07-07, 18:01:13   

Z24 napisał/a:
Tak, oczywiście, nie można wykluczyć, że Konata znajduje się na naszym terytorium. A czy są jacyś ludzie, którzy wiedzą na ten temat więcej? Być może, choć raczej nie bezpośrednio, bo jednak upływa czasu robi swoje... :/

Zakładając, że dla ludzi bezpośrednio ukrywający komnatę, było to ostatnie zadanie, co jest chyba bardzo prawdopodobne, to myślę, że w taką operację wtajemniczonych było parę ważniejszych osób, z których przynajmniej część przeżyła wojnę. Oczywiście mało prawdopodobne jest, aby żyli do dzisiaj, ale informacje o losach tak ważnego depozytu raczej by komuś przekazali.

Nawet, jeżeli komnata zakończyła jednak swoją wędrówkę w królewieckim zamku i spłonęła, to też pewnie były osoby, które o tym wiedziały.

Szara Sowa napisał/a:

A wtedy kopia mogłaby trafić np. do Zamku Książ, gdzie podobno jedną z sal przygotowano do zamontowania komnaty. ;-)
Ostatnio zmieniony przez Pierre Tendron 2019-07-07, 18:04, w całości zmieniany 2 razy  

John Dee 
Moderator
Per divina gratia huomo libero

Wysłany: 2019-07-07, 18:12:42   

Nawet, jeżeli komnata zakończyła jednak swoją wędrówkę w królewieckim zamku i spłonęła, to też pewnie były osoby, które o tym wiedziały.
Cztery literki: NKWD. ;-)

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-07-07, 18:48:39   

No to wiemy już, gdzie szukać informacji, pozostaje tylko wytypować delegację forum... :p

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Pomogła: 100 razy
Wysłany: 2019-07-09, 19:31:35   

Rólka napisał/a:

Niemcy czy Rosjanie? Jeśli Niemcy - to trudno mówić o "oddaniu", a jeśli Rosjanie - to w okresie PRL-u zapewne bez większych problemów mogliby ją sobie zabrać...

Ale generalnie cieszę się, że jeszcze ktoś oprócz mnie ma nadzieję. ;-)

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-07-11, 13:51:19   

Berta von S. napisał/a:
Niemcy czy Rosjanie? Jeśli Niemcy - to trudno mówić o "oddaniu", a jeśli Rosjanie - to w okresie PRL-u zapewne bez większych problemów mogliby ją sobie zabrać...

Nie jestem pewien, ale z Twojego postu Berto, wnioskuję, że chodzi raczej o Niemców. ;-)

Odpowiedz do tematu