PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pogaduszki o różnych filmach
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-09-11, 21:07:35   

Na naszym forum oczywiście trochę obrazów van Gogha się znajdzie:

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=396548&highlight=#396548
:)
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

John Dee 
Moderator
Per divina gratia huomo libero

Wysłany: 2019-09-27, 08:07:17   

Ainsi va la vie à bord du Redoutable... :D

./redir/www.daily-movies....edoutable-2.jpg

./redir/lharmoniedesombres.files.wordpress.com/2017/09/redoutable-visuel2.jpg?w=960

John Dee 
Moderator
Per divina gratia huomo libero

Wysłany: 2019-10-08, 00:40:51   

Yesterday (Danny Boyle + Richard Curtis) 2019 r.

Całe szczęście, że nie przegapiłem tego filmu, bo jest o wiele lepsze niż oczekiwałem. Jaki byłby świat bez Beatlesów? Naprawdę c…owy. I w takim właśnie świecie budzi się po wypadku trzecioklasowy angielski muzyk Jack Malik. Po krótkich i niezbyt ciężkich rozterkach prezentuje szybko rosnącemu gronowi swoich fanów jeden przebój fab four po drugim, stając się oczywiście światową sensacją. Jedyne, co go teraz może jeszcze powstrzymać od osiągnięcia szczytu sławy jest jego dotychczasowa menadżerka Ellie, którą kocha, która jednak w przeciwieństwie do niego nie jest gotowa dla sławy poświęcić wszystkiego, jak zawód (jest nauczycielką matmy) oraz jego wyrzuty sumienia. Jack czuje się czasem jak największy oszust świata.
Są również dwaj nieznajomi wołający na konferencjach prasowych dziwne pytania (“Kogo lubiłeś najbardziej: Paula, Johna, Ringo czy George’a?”)

Obawiałem się, że film będzie przewidywalny, ale Richard Curtis raz jeszcze wysilił się na naprawdę oryginalny scenariusz, przy czym szczególnie ostatnia ćwiartka filmu okazała się doskonała, gdyż sprawy przybierają w niej dość nieoczekiwany obrót. Brawo Richard Curtis. Ważne jest również to, że utwory Beatlesów brzmią na medal, słyszałem znacznie, znacznie gorsze interpretacje, które de facto zabiły film (mam głównie na myśli “Across the Universe”). Że w filmie dość dużą rolę otrzymał Ed Sheeran oceniam pozytywnie, mimo że go nie znoszę

jednak najlepszym posunięciem było przekazanie roli głównej Himeshowi Patelowi, który jest w roli Jacka Malika po prostu boski! To on i scenariusz czynią film ponadprzeciętnym.

Co jeszcze? Pękałem ze śmiechu słysząc ten dialog:
— “Hey Dude"? Really?
— I can't apologize. It was bloody Ed Sheeran.

Dlaczego? Idziecie i dowiedzcie się sami, film jest definitywnie warty ceny biletu. Już choćby z tego powodu że ma w nim występ gościnny ktoś, kogo chyba naprawdę nikt nie oczekiwał. ;-)
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2019-10-08, 01:43, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu