PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsze Warszawskie Testy Gry Samochodzikowej
Autor Wiadomość
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-25, 13:30:32   Pierwsze Warszawskie Testy Gry Samochodzikowej

Liczna grupa forumowiczów (+ kilka osób zaprzyjaźnionych) miała wczoraj okazję uczestniczyć w pierwszym oficjalnym teście gry samochodzikowej. :) Robocza wersja kart i planszy była już prezentowana w innym wątku, ale dla przypomnienia nie zawadzi wrzucić.





Ponieważ gra jest przewidziana na 4 graczy, do stolika zasiadła pierwsza tura oraz obserwatorzy...




A twórca gry – czyli Maxxx 76 - zaczął tłumaczyć jej reguły.




A potem jeszcze przez jakiś czas tłumaczył reguły… ;-)




A potem dalej tłumaczył reguły… ;-) ;-)




I tłumaczył reguły… ;-) ;-) ;-)




Poziom intelektualno-poznawczy graczy był zróżnicowany (głównie mam tu na myśli swoje ograniczenia), ale w końcu z grubsza udało nam się opanować zasady i z powodzeniem rozegrać pierwszą partię. :)

Największe sukcesy odnosiła Bajeczka, ale wygranego nie było, bo gra ma charakter kooperacyjny (odnośnie tego punktu mamy pewną koncepcję udoskonalenia :p , która narodziła się już podczas nocnej dyskusji, ale to może później).

Po zakończonej sukcesem turze I - zmieniono obsadę kluczowego stolika i przystąpiono do tury II.



A Maxxxx zaczął ponownie objaśniać reguły nowym testerom (nie wiem, jak im szło, bo zajęłam się rozmową :oops: ).





Po pięciu godzinach testów i rozmów spotkanie się niestety rozgrupowało, bo część uczestników zaczęła odczuwać narastający głód na pizzę, a część już musiała wracać. :/

W ramach pożegnalnego akcentu przekazano jednak jeszcze Maxxxowi symboliczne gratulacje od administracji forum oraz wręczono skromny upominek w postaci dwóch tomów serii wydawanych przez wydawnictwo Edipresse (pogłoski, jakobym miała zabrać koledze książki po zrobieniu dokumentacyjnego zdjęcia były całkowicie bezzasadne!).



Okładka wyszła nieco niewyraźnie*, więc może wrzucę promocyjnego linka, aby zachęcić wydawnictwo do współuczestnictwa w tym samochodzikowym projekcie . :p



Gratuluję koledze koncepcji i przygotowania tego projektu i z przyjemnością będę uczestniczyć w kolejnych testach. Mam nadzieję, że uda się grę wydać.
:564:


*Światło było tego typu, że przy każdym ruchu obraz się rozmazywał, stąd fatalna jakość zdjęć.
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2015-10-25, 13:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
John Dee 
Moderator
Epicuri de grege porcus



Pomógł: 125 razy
Dołączył: 06 Wrz 2014
Posty: 14104
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2015-10-25, 14:28:55   Re: Pierwsze Warszawskie Testy Gry Samochodzikowej

Berta von S. napisał/a:
Pogłoski, jakobym miała zabrać koledze książki po zrobieniu dokumentacyjnego zdjęcia były całkowicie bezzasadne!)


Ne dziw się pogłoskom - trzymasz je tak kurczowo, jakby tylko z Twoich martwych rąk można było ci je wyrwać… :p
Ostatnio zmieniony przez John Dee 2015-10-25, 17:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Promethidion 
Twórca
Michał Młotek - autor książek dokumentalnych


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 20
Skąd: Iława
Wysłany: 2015-10-25, 14:48:45   

Niesamowity pomysł!

Trzymam kciuki za rozwój projektu. Gdy będzie gotowy produkt - oddaję swoje narzędzia i oferuję darmową reklamę!

Powodzenia!

Michał Młotek
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-25, 14:58:20   

Gratulacje dla Maxa!
Ale ostatecznie to kto na to spotkanie dotarł, szczególnie z nowych twarzy? :D
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Mysikrólik 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 5230
Skąd: Opalenica
Wysłany: 2015-10-25, 15:14:38   

Szara Sowa napisał/a:
nowych twarzy


bladych


Czy udoskonalenie wprowadzić miało by walkę na śmierć i życie?

Jakoś nie za bardzo lubię gry kooperacyjne. Nie ma jak kogoś uwalić :027:
_________________
 
 
Maxxx76 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-25, 18:44:23   

Dziękuje Wam wszystkim :)
Tłumaczenie nie było jak widać moją mocną stroną, ale gracze dzielnie brnęli przez meandry mych mętnych jak woda w Wiśle wyjaśnień i bardzo dzielnie sobie radzili :)
Przepraszam tych, z którymi nie zagrałem (jeśli byli chętni) oraz tych, z którymi drugiej partii nie dokończyłem (obowiązki wezwały). Mam nadzieję, że spotkaliśmy się nie ostatni raz :)
Za książki raz jeszcze dziękuję, wcale nie trzeba było ich wyrywać nikomu z łapek, nawet dostałem bonusową książeczkę :) Pozowanie do zdjęć było przyjemne i z chęcią je powtórzę :D :p :D
Czekam na Wasze opinie i pomysły, bo po naszym spotkaniu ja tez mam kilka mniejszych i większych koncepcji :)
 
 
Maxxx76 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-25, 18:45:31   

Mysikrólik napisał/a:


Czy udoskonalenie wprowadzić miało by walkę na śmierć i życie?

Jakoś nie za bardzo lubię gry kooperacyjne. Nie ma jak kogoś uwalić :027:


Króliku, zaplanowałem wersję rywalizacyjną, ale muszę Cię zasmucić - nie przewiduję uwalania, raczej wyścig :)
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-25, 20:13:07   

Serdecznie dziękuję Maxxxowi za możliwość zagrania, wszak wiadomo, że gry to jedna z moich pasji.
Duży ukłon za przygotowanie gry, wymyślenie fabuły i ciekawą pierwszą rozgrywkę.

Dziękuję Bercie i Emesowi za udzielenie mi noclegu i ugoszczenie w Warszawie.
Wszystkim pozostałym Forowiczom i Gościom dziękuję za miłe towarzystwo i jak zawsze inspirujące rozmowy.

Dodam, że narodziło się kilka, bardzo ciekawych i bardzo nowych pomysłów na jeszcze większe zaangażowanie się w promocję literatury naszego ukochanego Pisarza :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-25, 22:15:18   

Szara Sowa napisał/a:
Ale ostatecznie to kto na to spotkanie dotarł, szczególnie z nowych twarzy? :D

Ze „starych twarzy” formowych byli obecni: Yvonne, Milady, Bajeczka, Berta, Rdk, PawełK, Emes, Wash, z „młodych twarzy” formowych: Maxxx76, MrCzui i chkaplan, a z osób zaprzyjaźnionych „niezrzeszonych”: Kasia, Magda, żona chkaplana, Adam, Rysio i koledzy Maxxxa76 (nie jestem pewna imion – Tomek i Rafał?).

Maxxx76 napisał/a:
Dziękuje Wam wszystkim :)
Tłumaczenie nie było jak widać moją mocną stroną, ale gracze dzielnie brnęli przez meandry mych mętnych jak woda w Wiśle wyjaśnień i bardzo dzielnie sobie radzili :)

Wyjaśnienia były klarowne, to raczej kwestia braku praktyki w tego typu grach oraz trudności z koncentracją w tłumie. :)

Maxxx76 napisał/a:
Za książki raz jeszcze dziękuję, wcale nie trzeba było ich wyrywać nikomu z łapek, nawet dostałem bonusową książeczkę :)

Dzięki za przywrócenie dobrej opinii. ;-) Drugą dostałeś w sumie dlatego, że mi została nadprogramowa, bo nie było zwycięzcy. :D

Mysikrólik napisał/a:
Czy udoskonalenie wprowadzić miało by walkę na śmierć i życie? Jakoś nie za bardzo lubię gry kooperacyjne. Nie ma jak kogoś uwalić :027:

O to się właśnie rozchodzi. Dyskutując na temat gry stwierdziłyśmy, że jednak trochę brakowało nam rywalizacji (może mamy mało rozwinięty zmysł kooperacji :oops: ). No i zastanawiałyśmy się, jak można by to zmienić.

Najlepszą opcją byłoby chyba dodanie oddzielnej punktacji dla każdego z graczy. W tym wariancie celem gry byłoby nadal wspólne przejście przez 4 poziomy do szczęśliwego finału, ale każda osoba dostawałaby indywidualnie punkty za wykonanie konkretnych zadań, a zwyciężała osoba, która zgromadzi najwięcej punktów. Takie zmiany można wprowadzić minimalnie ingerując w prototyp. Ze zwycięzcą jednak byłoby fajniej, zawsze to więcej adrenaliny. :)

Inną/dodatkową opcją jest ocena szybkości zakończenia gry (liczba ruchów, nie czas, bo presja czasu utrudniałaby konieczne analizowanie ruchów). W tym wariancie można bić rekordy (np. wczoraj wykonaliśmy zadania w 30 rundach, a dziś udało się to osiągnąć już w 27! ;-) ).
_________________
Drużyna 5

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2015-10-25, 22:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxxx76 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-25, 22:31:37   

Czyli dodanie wersji rywalizacyjnej? :) Tak, to mogłoby uatrakcyjnić grę :)
Zastanawiałem się nad czymś podobnym wcześniej (jak już pisałem) i dochodzę do wniosku, że mogłyby to być dwa równorzędne sposoby grania. Ci, którzy wolą całkowitą kooperację nie liczą punktów i nie wyłaniają spośród siebie zwycięzcy, zaś ci, którzy wolę odrobinę rywalizacji wprost przeciwnie :D
Dzięki :)
Jeśli chodzi o czas gry czy raczej liczbę rund, to też niezły pomysł :) Można wprowadzić wówczas porównywanie wyników on-line :D prowadzenie statystyk dla samochodzikowych graczy itp :)
Dzięki ponownie :)
A jak same wrażenia z gry? Nie za długa? Nie za mała interakcja pomiędzy graczami? Czegoś było za dużo a czegoś za mało?
 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 08:46:01   

Ja już mówiłem- zróżnicowałbym postacie- wtedy kooperacja nabrałaby rumieńców- na przykład harcerze rozstawiają obóz, a Tomasz w tym czasie myk myk na piwko do Pilarczykowej :) ze wsparciem Hanki ;).
Punkty za zadania- to już standardowo- główny wykonawca- pełna pula- wsparcie połowa.

Byliscie na pizzy?
Ostatnio zmieniony przez MrCzui 2015-10-26, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-26, 08:50:57   

Berta von S. napisał/a:
Kasia, Magda, żona chkaplana, Adam, Rysio i koledzy Maxxxa76 (nie jestem pewna imion – Tomek i Rafał?).


A czemu nie ma ich jeszcze na forum? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
MrCzui 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 31 Sie 2015
Posty: 1507
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 08:52:10   

Rafał- to ja :) ...
Piwo Brackie za 7PLN- bardzo dobre. Lokal fajny bardzo.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-26, 09:00:44   

MrCzui napisał/a:
Rafał- to ja :) ...


No to super! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-26, 19:09:04   

Dopiszę się do wątku Berty, żeby niepotrzebnie nie zakładać następnego dotyczącego tego samego dnia :)

Mój wyjazd do Warszawy miał dwie odsłony. Jedną z nich była oczywiście możliwość zagrania w grę o przygodach naszego ulubionego bohatera, za co serdecznie jeszcze raz dziękuję Maxxxowi i współgraczom.
Drugim moim celem były łowy w warszawskich antykwariatach i zrobienie zapasów na pierwsze zimowe wieczory.
Łowy okazały się nad wyraz udane, zatem pochwalę się zakupami.

Jako pierwszy odwiedziłam Antykwariat Grochowski, gdzie kupiłam takie książki:



Następnie udałam się do Antykwariatu Troszkiewiczów, skąd wyszłam z pięknym dwutomowym wydaniem „Nędzników” opatrzonym wspaniałymi ilustracjami Antoniego Uniechowskiego:




Ale to nie był koniec książkowych łowów. Spotkanie z Pawłem zaowocowało wizytą w skupie makulatury, gdzie wynalazłam takie oto skarby (złotówka za sztukę!)



Jeszcze kilka fotek na tle starych szyldów:




To był naprawdę wspaniały weekend :)
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 20:21:15   

Maxxx76 napisał/a:
Czyli dodanie wersji rywalizacyjnej? :) Tak, to mogłoby uatrakcyjnić grę :) Zastanawiałem się nad czymś podobnym wcześniej (jak już pisałem) i dochodzę do wniosku, że mogłyby to być dwa równorzędne sposoby grania.

Można faktycznie podać w instrukcji dwie alternatywne wersje gry (w tej rywalizacyjnej nie powinno oczywiście być wspólnej kasy, każdy ciuła dla siebie). Ciekawe, która cieszyłaby się większym zainteresowaniem. :)

Maxxx76 napisał/a:

A jak same wrażenia z gry? Nie za długa? Nie za mała interakcja pomiędzy graczami? Czegoś było za dużo a czegoś za mało?

Długość dla mnie w sam raz. Interakcje były nieco utrudnione warunkami (dużo zagadujących z różnych stron ;-) ). Gdyby grać faktycznie tylko we czwórkę, łatwiej by się było skupić na ruchach współgraczy, ale w miarę udawało się analizować posunięcia innych. Dla osoby początkującej trochę trudne było szybkie rozważanie wielu opcji, podejrzewam jednak, że to kwestia poznania kart i przy następnej grze będzie łatwiej. :)

MrCzui napisał/a:
Byliscie na pizzy?

Owszem. Szkoda, że tylko same "stare twarze". ;-)

MrCzui napisał/a:
Rafał- to ja :) ...

Najwyraźniej idę w ślady Ornitologa. :D
Sorry! :oops: Za dużo bodźców, ludzi, nicków i imion na raz...

Yvonne napisał/a:

Jako pierwszy odwiedziłam Antykwariat Grochowski,
(...)
Ale to nie był koniec książkowych łowów. Spotkanie z Pawłem zaowocowało wizytą w skupie makulatury, gdzie wynalazłam takie oto skarby (złotówka za sztukę!)

Ano właśnie! Przy okazji wielkie dzięki dla PawłaK za pokazanie słynnej "makulatury" - na pewno tam jeszcze wrócę. I wielkie dzięki dla Yvonne za wytropienie dla mnie autobiografii Stanisława Jędryki - wreszcie sobie przeczytam.
:564:
_________________
Drużyna 5

 
 
Maxxx76 
Sympatyk Samochodzika


Dołączył: 14 Sie 2015
Posty: 134
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 20:51:54   

Spędziłem pracowity dzień nad grą i udało mi się wprowadzić kilka - mam nadzieję - interesujących poprawek. Jeśli ochota na dalsze testy testerom dopisze, to sądzę, że 14 listopada możemy powtórzyć spotkanie, które będzie nosić nazwę Drugie Warszawskie Testy Gry Samochodzikowej :)
 
 
Emes
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 822
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 21:52:51   

hmm...a co to za kryptoreklama konkurencji na fotce z szyldami? :027:
 
 
Yvonne 
Maniak Samochodzika
Witaj Przygodo!



Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 28 Wrz 2012
Posty: 7317
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2015-10-26, 21:54:55   

Emes napisał/a:
hmm...a co to za kryptoreklama konkurencji na fotce z szyldami?


Oups!
Cóż za faux-pas z mojej strony :oops:
_________________
Zapraszam na mój blog:

www.odbiblioteczkidoszafy.blogspot.com


 
 
Emes
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 822
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-10-26, 22:04:13   

żeby mi się to nie powtórzyło! ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,64 sekundy. Zapytań do SQL: 11