PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydania wszystkie "Pan Samochodzik i Templariusze"
Autor Wiadomość
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-27, 18:11:03   Wydania wszystkie "Pan Samochodzik i Templariusze"

Witajcie powtórnie :)

Prezentacja wszystkich wydań "Wyspy Złoczyńców" wzbudziła pewną dyskusję - tak jak zapowiadałem, czas na kolejny tom PS

O ile jednak "Wyspa" wzbudziła zainteresowanie taką ilością wydań - to sądzę, że niewielu będzie, których zaskoczy ilość wydań "Templariuszy", w końcu to kultowa powieść, a wielu z Nas wychowało się na kolejnych powtórkach filmowej ekranizacji książki, w której mocno "maczał palce" sam Nienacki.

Piotr Szymczak - które jeszcze pewnie nie raz będzie przywoływany - gdy kończył "wiekopomne dzieło" (nie waham się użyć tego słowa - bo wszak jego serwis zachaczył o XX i XXI wiek :053: ) - gdy zamieszczał swoje ostatnie okładki w serwisie nienacki.art.pl - tomów "Wyspy" wymienił 12 w tym jedna obcojęzyczna (Ikar, 2006 r.), a "Templariuszy" widział wówczas 15 sztuk (nota bene, pominął kilka) w tym aż 3 obcojęzyczne (Albatros, 1978; Mlade Leta 1984 i Vaclav Vavra 2008)
Właściwie polskich wydań było niemal tyle samo.
W tym przypadku jest ich już o 4 więcej - tak to prawda - łączna ilość wszystkich Templariuszy od 1966 roku (wyd I, Nasza Księgarnia), do 2018 roku (Siedmioróg) liczy już 24 tomy ! A w tym można już łatwo się pogubić.

Odmiennie jednak niż w przypadku Wyspy, odnalezienie tanich wydań I lub II (z 1969 r) jest trudne - wiedzą o tym wszyscy, którzy usiłowali zebrać wszystkie I wydania wszystkich Samochodzików - pewnym wyjściem jest znalezienie - jeszcze czasem bardzo tanio wydania III też z Naszej Księgarni ale już w zmienionej szacie graficznej - jeżeli się uda to polecam, bo tekst i rysunki są nadal Pani Teresy Wyblik. Równie trudno jest natrafić na Pojezierze z 1980 roku z rysunkami Szymona Kobylińskiego.

O ile jednak zmiany tekstu w Wyspie - co uwypuklał serwis nienacki.art.pl są niewielkie, to już w Templariuszach ingerencja była spora - Piotr Szymczak opisując różnice w dostępnych mu wydaniach zamieszcza ich sporo (./redir/nienacki.art.pl/z_templariusze.html).

Dlatego miłośników "tekstów oryginalnych" odsyłam do pierwszych wydań - albo co paradoksalne do ostatnich wydań z Siedmioroga, z 2018 roku (alternatywnie do Edipresse z 2015 i 2017 r, które wydało PS na licencji Siedmioroga)

Dlaczego Siedmioróg - skoro Piotr Szymczak opisując wydanie Siedmioroga z 2000 r, opisuje go jako mocno zmienionego ?
Otóż ostatnie wydania Siedmioroga w warstwie tekstowej wróciły do pierwszych wydań z Naszej Księgarni ich ceny nie są wygórowane a wydanie jakościowo o niebo lepsze od wiekowych już wydań z Naszej Księgarni, które się już sypią (zresztą Biała Seria też się sypie, a ma pewne zmiany w stosunku do oryginału, [nie wpominając o cenie, która w przypadku dobrej jakości może przekraczać nawet 100 zł)

Rozpisałem się, a tu pewnie wszyscy czekają na okładki wydań - poniżej prezentuję, zachęcając do dyskusji co do poszczególnych wydań :)

5[4](2)-nk-templariusze-1966_m.jpg
Nasza Księgarnia
1966
Plik ściągnięto 7345 raz(y) 5,33 KB

5[4](2)-nk-templariusze-1969_m.jpg
Nasza Księgarnia
1969
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,3 KB

5[4](2)-nk-templariusze-1974_m.jpg
Nasza Księgarnia
1974
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 6,53 KB

5[4](2)-pojez-templariusze-1980_m.jpg
Pojezierze
1980
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,02 KB

5[4](2)-pojez-templariusze-1988_m.jpg
Pojezierze
1988
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,44 KB

5[4](2)-pojez-templariusze-1990_m.jpg
Pojezierze
1990
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,29 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-1990_m.jpg
Siedmioróg
1990
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 6,05 KB

5[4](2)-warm-templariusze-1993_m.jpg
Warmia
1993
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,66 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-1998_m.jpg
Siedmioróg,
1998
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 6,68 KB

5[4](2)-swiat-templariusze-1998_m.jpg
Świat Książki
1998
Plik ściągnięto 7344 raz(y) 5,45 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-1999_m.jpg
Siedmioróg,
1999
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 6,77 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2000_m.jpg
Siedmioróg
2000
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 6,99 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2001_m.jpg
Siedmioróg,
2001
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 7,03 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2003_m.jpg
Siedmioróg
2003
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 5,56 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2005_m.jpg
Siedmioróg,
2005
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 7 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2006m_m.jpg
Siedmioróg -miękka
2006
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 6,9 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2006_m.jpg
Siedmioróg -twarda
2006
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 4,95 KB

literatura-templariusze-2008_m.jpg
Literatura
2008
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 5,13 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2008_m.jpg
Siedmioróg
2008
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 4,18 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2010_m.jpg
Siedmioróg
2010
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 6,21 KB

edipresse-2-templariusze-2015_m.jpg
Edipresse-Kolekcje
2015
Plik ściągnięto 7343 raz(y) 6,25 KB

literatura-templariusze-2015_m.jpg
Literatura
2015
Plik ściągnięto 7341 raz(y) 3,85 KB

5[4](2)-edipresse-siedmiorog-templariusze-2017_m.jpg
Edipresse
2017
Plik ściągnięto 7341 raz(y) 6,16 KB

literatura-templariusze-2018_m.jpg
Literatura
2018
Plik ściągnięto 7341 raz(y) 5,54 KB

siedmiorog-2-templariusze2018_m.jpg
Siedmioróg,
2018
Plik ściągnięto 7341 raz(y) 5,97 KB

_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-27, 19:30:25   

Kawał dobrej roboty!
Nie wiedziałem że Edipresse dokonało już drugiego wydania i to z inną okładką!

5[4](2)-edipresse-siedmiorog-templariusze-2017_m.jpg
Edipresse
2017
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 37 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 6143
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2019-10-27, 19:44:11   

Bardzo podoba mi się takie zestawienie i trzymam kciuki, żebyś dociągnął je do końca cyklu ;-) Ile to ja się naszukałam, żeby sprawdzić jak wyglądały okładki konkretnych wydań...
:564: :564: :564:
_________________
Drużyna 5

 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2019-10-27, 19:45:02   

Kiedyś na Allegro widziałam też "dziwne" wydanie, w płóciennej okładce...no, nie pamiętam dokładnie...
Ale na pewno wcześniej go nie widziałam i w Twoim zestawieniu też go nie ma.
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-27, 19:52:20   

Szara Sowa napisał/a:
Kawał dobrej roboty!
Nie wiedziałem że Edipresse dokonało już drugiego wydania i to z inną okładką!

5[4](2)-edipresse-siedmiorog-templariusze-2017_m.jpg
Edipresse
2017


Dzięki Szara Sowo :564:

Już ktoś kiedyś pisał, że nie wiedział o tym - była to ich jednorazowa akcja - nic później samochodzikowego nie wydali

Jest to książka o której w stopce opisali jako: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Szkolne, tom 24 i co najciekawsze dodali iż jest to ni mniej ni więcej (Wydanie: III) - numeracja nie wiadomo skąd ?

W ogóle numeracja (przez różne wydawnictwa jest podawana co najmniej dziwacznie - o ile pierwsze wydania próbują zachowywać jakiś porządek, to później to się wszystko rozsypuje.

Ostatnie w kolejności wydanie to Pojezierze z 1990 r. (Wydanie: VI, druk z diapozytywów wydania V)

Później np. Literatura podaje wydania kolejne we własnym wydawnictwie - a np. Siedmioróg zaczął powtórnie numerację od wydań twardych (tj.np. I-2006, II-2008)
_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2019-10-28, 01:19:43   

Król jest tylko jeden , podoba mi się okładka z białej serii . Trzeba dodać że jest to jedyna okładka białej serii która mi się podoba -jest nie z tej parafii -cała reszta białej serii jest inaczej rysowana (gorzej) jeszcze Księga strachów wygląda dobrze . Ale cena za to wydanie jest absurdalna , nawet jakieś destrukty poklejone taśmą z pieczątkami ,rozłażące się, też mają cenę z kosmosu (ja nie dał bym za takiego destrukta nawet browara z biedronki . Chciałem mieć wydanie starsze, ale cena też jakaś wysoka , a okładki jakoś mi się nie podobały . Końskim targiem wybrałem wydanie serii kolorowej z 1990 roku wydanie VI . Zaletą niska cena , łatwa dostępność , duży format, papier dobry . Za 10 zł spokojnie da radę kupić praktycznie niezniszczoną, okładka nie podoba mi się -ale dokonało się ! Są ilustracje w książce , jak znajdę zmiany w tekście z innych wydań - to zrobię sobie wklejkę do swojego wydania (ilustracje też) , będę miał historię istotnych zmian .
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
Ostatnio zmieniony przez Berkut 2019-10-28, 03:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-29, 19:38:22   

Berkut napisał/a:
Król jest tylko jeden , podoba mi się okładka z białej serii . Trzeba dodać że jest to jedyna okładka białej serii która mi się podoba -jest nie z tej parafii -cała reszta białej serii jest inaczej rysowana (gorzej) jeszcze Księga strachów wygląda dobrze . Ale cena za to wydanie jest absurdalna , nawet jakieś destrukty poklejone taśmą z pieczątkami ,rozłażące się, też mają cenę z kosmosu (ja nie dał bym za takiego destrukta nawet browara z biedronki . Chciałem mieć wydanie starsze, ale cena też jakaś wysoka , a okładki jakoś mi się nie podobały . Końskim targiem wybrałem wydanie serii kolorowej z 1990 roku wydanie VI . Zaletą niska cena , łatwa dostępność , duży format, papier dobry . Za 10 zł spokojnie da radę kupić praktycznie niezniszczoną, okładka nie podoba mi się -ale dokonało się ! Są ilustracje w książce , jak znajdę zmiany w tekście z innych wydań - to zrobię sobie wklejkę do swojego wydania (ilustracje też) , będę miał historię istotnych zmian .


Tak to prawda okładka z białej serii jest trafieniem w 10. Owszem Templariusze z serii kolorowej są niedrogie i można je kupić za kwotę nawet niższą - aktualnie na allegro jest wydanie V za jedyne 5 złociszy - co prawda na wysyłkę należy jeszcze dodać 4 zł - ale i tak jest to poniżej 10 zł.

Natomiast ja upierał bym się przy zaproponowanego wyd. III z Naszej Księgarni - bo nie ma żadnych zmian w tekście - ma grafikę Pani Wilbik i w ogóle jest przyzwoicie wydana - nie rozsypuje się nawet w wyniku wielokrotnego czytania, co prawda dodać należy kilka złotych ale warto !
_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-29, 20:47:44   

Ha, Ha - sam się z siebie śmieję - bo dopiero teraz weryfikując dane okładek - sprawdziłem (i tak zresztą zamieściłem !) - 25 okładek templariuszy - zasugerowałem się kopią mojej strony poświęconej wszystkim wydaniom Przygód Pana Tomasza NN - którą mam na kompie.

A ostatnio stwierdziłem przeglądając wszystkie wydania - że nie mam jednego z 1999 roku - zakupiłem i zeskanowałem - ale nie dodałem do kopii strony - stąd ostateczna ilość wszystkich wydań Templariuszy - to 25 - ale trochę się rozgrzeszam - bo choć post był czytany przez wielu - to także nikt (a może jednak ktoś - tylko nie chciał się przyznać !?! - to zauważył)

A skoro powróciłem do tematu okładek - to być może kogoś zdziwi, że było tyle wydań w kolejnych latach (od 1998 r- do 2006) - z wydawnictwa Siedmioróg, w tzw serii miękkiej - ja też byłem mocno tym zadziwiony - ale tak rzeczywiście było !

Poszczególne wydania w tych latach różnią się niewiele - ja sam musiałem bacznie się przypatrywać okładkom zanim dostrzegłem minimalne różnice. Podobnie było z wydaniami tzw serii twardej z lat 2006, 2008 i 2010.

Wydania serii miękkiej różnią się dosłownie przesunięciem grafiki na okładce.

O ile jeszcze w wydaniu z 1998 r.biały napis "Siedmioróg" znajduje się na tylnym kole - to w latach kolejnych napis zmienia kolor i przenosi się "między koła" - a jedyne różnice - to tylko przesunięcia obrazka - które widać najlepiej gdy obserwuje się wielkość błękitnej kałuży na dole obrazka w okolicach przedniego koła na dole - w roku 2001 jest ona niemal niewidoczna - (dół obrazka kończy się właściwie pod tylnym kołem), a najlepiej widoczna jest (kałuża) w roku 2000 - załączam stosowne skany (tym razem większe) stron tytułowych z tych lat - i pozdrawiam

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-1998.jpg
Templariusze,
1998
Plik ściągnięto 176 raz(y) 83,33 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2000.jpg
Templariusze,
2000
Plik ściągnięto 152 raz(y) 89,88 KB

5[4](2)-siedmiorog-templariusze-2001.jpg
Templariusze,
2001
Plik ściągnięto 184 raz(y) 95,61 KB

_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
Ostatnio zmieniony przez chkaplan 2019-10-29, 20:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-29, 22:00:58   

chkaplan napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Kawał dobrej roboty!
Nie wiedziałem że Edipresse dokonało już drugiego wydania i to z inną okładką!

5[4](2)-edipresse-siedmiorog-templariusze-2017_m.jpg
Edipresse
2017


Dzięki Szara Sowo :564:

Już ktoś kiedyś pisał, że nie wiedział o tym - była to ich jednorazowa akcja - nic później samochodzikowego nie wydali

Jest to książka o której w stopce opisali jako: Kanon Literatury Dziecięcej - Lektury Szkolne, tom 24 i co najciekawsze dodali iż jest to ni mniej ni więcej (Wydanie: III) - numeracja nie wiadomo skąd ?


To może miałbyś ochotę uzupełnić poniższy temat o tę zieloną okładkę templariuszy? :)
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=250169#250169
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berkut 
Uwielbia Samochodzika
hodowca kur



Pomógł: 1 raz
Wiek: 55
Dołączył: 13 Lip 2018
Posty: 652
Skąd: Boleszyn
Wysłany: 2019-10-30, 09:30:21   

Do swojej książki z kolorowej serii dołączę wklejki, ze sprostowaniem że w Templariuszach Tomasz nie jest urzędnikiem Centralnego zarządu muzeów , ale wolnym strzelcem . Czyli zmiany na urzędnika już są w białej serii ( są cztery istotne fragmenty do dodania) . ./redir/web.archive.org/w...mplariusze.html
_________________
Tarasująca zazwyczaj chodnik hałaśliwa gromada
niechlujnie ubranych mężczyzn koło budki z piwem rozstąpiła się przede mną z ogromnym
szacunkiem. Mój avatar to licznik od Ferrari 410.
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-30, 13:29:42   

Szara Sowa napisał/a:
chkaplan napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:

Nie wiedziałem że Edipresse dokonało już drugiego wydania i to z inną okładką!

... była to ich jednorazowa akcja - nic później samochodzikowego nie wydali


To może miałbyś ochotę uzupełnić poniższy temat o tę zieloną okładkę templariuszy? :)
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=250169#250169


Bardzo chętnie bym to zrobił - ale jak to ująłem powyżej, była to akcja jednorazowa Edipresse - nie związana z serią "Klub Książki Przygodowej" - a więc nie kwalifikuje się do tego wątku - chyba żeby złożyć nowy wątek, ale dla jednej książki chyba nie warto !

Chyba, że masz inny pomysł aby wypromować ten właśnie tytuł ?
_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
chkaplan 
Forumowy Badacz Naukowy
badacz forumowy



Pomógł: 11 razy
Wiek: 61
Dołączył: 30 Lip 2015
Posty: 305
Skąd: Wawa
Wysłany: 2019-10-30, 13:45:33   

Berkut napisał/a:
Do swojej książki z kolorowej serii dołączę wklejki, ze sprostowaniem że w Templariuszach Tomasz nie jest urzędnikiem Centralnego zarządu muzeów , ale wolnym strzelcem . Czyli zmiany na urzędnika już są w białej serii ( są cztery istotne fragmenty do dodania) . ./redir/web.archive.org/w...mplariusze.html


Można i tak - ale na marginesie treści Twojego postu - dodam, że tzw. "Centralny Zarząd Muzeów" nigdy fizycznie nie istniał w Ministerstwie Kultury (no chyba, że była to tajna komórka ds. specjalnych - a Tomasz jej "tajnym agentem" ha, ha - co zresztą znając życiorys Nienackiego nie było by to nic nadzwyczajnego :D )

Zgadza się, że pierwsze poważniejsze zmiany zaczęły się od "białej serii" - dlatego nadal polecam wyd. III Naszej Księgarni, która jest niemal niezmieniona w stosunku do wyd. I

(jedyna różnica [wg. nienacki.art.pl] - to poprawa błędu drukarskiego na str. 99 - gdzie błędny tekst ze str 105 wyd. I "Anka zgodziła się pożyczyć kajak, ale pod warunkiem, że zabiorą ją z sobą." poprawiono na zapis prawidłowy "Anka zgodziła się pożyczyć kajak, ale pod warunkiem, że zabiorę ją z sobą."

Więc w pewnym sensie wyd. III jest nawet "bardziej" oryginalne niż wyd. I :D
_________________
Wśród dolin, wśród lasów i jezior i kniej. Ktoś szukał przygody. Nie znalazł tam jej. I morze przepłynął. Przemierzył wzdłuż świat. Nie znalazł przygody, Zagubił jej ślad.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-10-30, 13:54:58   

chkaplan napisał/a:
Bardzo chętnie bym to zrobił - ale jak to ująłem powyżej, była to akcja jednorazowa Edipresse - nie związana z serią "Klub Książki Przygodowej" - a więc nie kwalifikuje się do tego wątku - chyba żeby złożyć nowy wątek, ale dla jednej książki chyba nie warto !


Tytuł tematu, ktory faktycznie dotyczy serii, może mieć jeden wyjątek (a nawet wiecej), bo przecież chodzi tu tak naprawdę o samochodziki wydane przez Edipresse. Więc nie krępuj się! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 2,1 sekund. Zapytań do SQL: 40