PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-11-13, 11:31
Katarzyna Majgier
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-07-06, 10:55:01   Katarzyna Majgier

Książka Katarzyny Majgier - "Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic" została zgłoszona do konkursu na Samochodzikową Książkę Roku 2014 organizowanego przez nasze forum.
Głosami Kapituły Konkursu, powieść ta została uhonorowana wyróżnieniem!

Naprawdę miło było czytać tę książkę. Dopracowana akcja, ciekawe wątki oraz lekkie pióro Autorki powodowało, że trudno się było od tej powieści oderwać. Mimo iż głównymi bohaterami są dość młode osoby, to jednak p. Katarzyna zdołała poruszyć szereg także poważniejszych tematów. Fanom Pana Samochodzika być może brakowało dorosłej wiodącej postaci, ale inne zalety tej książki z pewnością mogą ten brak zrekompensować. Polecam!
Wkrótce na naszym forum spodziewajcie się rzecz jasna wywiadu z p. Katarzyną! :)

tajemnice starego palacu duch z niewiadomic.jpg
Plik ściągnięto 147 raz(y) 166,53 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Protoavis 2017-12-28, 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowyPomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6801
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-07-14, 19:47:44   

Kilka słów o powieści:

Rodzice dwunastoletniej Magdy wygrywają w grze losowej olbrzymią sumę pieniędzy. Sytuacja życiowa mieszkającej w bloku, zwyczajnej dotąd rodziny zmienia się z dnia na dzień. Państwo Czereśniakowie postanawiają nabyć stary pałac położony w miejscowości Niewiadomice. Niezbyt zadowolona z przeprowadzki dziewczynka zaczyna z czasem fascynować się dziejami pałacu. Z tajemniczą budowlą związana jest legenda o duchu ostatniej właścicielki, którego rzekomo spotkało kilkunastu okolicznych mieszkańców. Pani Niewiadomska zaginęła wkrótce po rozpoczęciu II wojny światowej. Według opowieści została zabita przez Niemców, którzy później podpalili pałac. Jej ciało nigdy nie zostało jednak odnalezione.

Magda poznaje mieszkającego nieopodal rówieśnika - Wiktora. Chłopiec od dawna interesuje się historią pałacu, marzy nawet, że kiedy zostanie bogaty będzie mógł w nim zamieszkać. Z niechęcią patrzy na zmiany w wystroju rezydencji dokonywane przez pozbawionych gustu nowych właścicieli. Mili i sympatyczni bohaterowie zaprzyjaźniają się i razem postanawiają odkryć jaką zagadkę skrywają mury wiekowego zabytku. Nie będę oczywiście zdradzał zakończenia powieści, ale chyba warto napisać, że autorka zeszła z drogi utartych schematów i czytelników, którzy spodziewają się w finale odnalezienia kufra wypełnionego kosztownościami czeka duża niespodzianka.

Katarzynie Majgier udało się stworzyć wciągającą książkę przygodową. Autorka unikając moralizowania zwróciła uwagę młodych czytelników na wiele poważniejszych tematów: miłość do historii, szacunek dla starszych czy konsekwencje dokonywania nieprzemyślanych wyborów. W krzywym zwierciadle, z humorem, przedstawiła także przeobrażenia jakie nastąpiły w życiu (i psychice) rodziny Czereśniaków po niespodziewanej zmianie statusu materialnego.

Powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” została zgłoszona do drugiej edycji konkursu na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. W konkursie zajęła drugie miejsce. Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować także powieść wyróżnieniem za krzewienie pasji historycznej oraz popularyzację zainteresowania zabytkami wśród młodych czytelników. Nie są to pierwsze i jedyne wyróżnienia dla „Ducha z Niewiadomic.” Powieść została także nominowana do nagrody IBBY w kategorii "Książka roku." Czytelnicy oraz autorka zapewne polubili bohaterów, gdyż po wakacjach pojawi się kolejny tom przygód Magdy i Wiktora, a Katarzyna Majgier jeszcze w tym roku rozpocznie pracę nad tomem trzecim. Polecam.


Źródło:
./redir/www.zapomnianabib...acu-duch-z.html

2014 wyróżnienie zolty.png
Plik ściągnięto 100 raz(y) 615,43 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2017-07-04, 19:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowyPomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6801
Skąd: PRL
Wysłany: 2015-11-13, 11:32:15   

Katarzyna Majgier – pisarka. Jej powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” została zgłoszona do drugiej edycji konkursu na Najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. W konkursie zajęła drugie miejsce. Kapituła Konkursu postanowiła uhonorować także powieść wyróżnieniem za krzewienie pasji historycznej oraz popularyzację zainteresowania zabytkami wśród młodych czytelników.


Cz. I.

1. Forum Miłośników Pana Samochodzika: Pani powieść „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” zajęła drugie miejsce oraz otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepszą Samochodzikową Książkę 2014 roku. Czy spodziewała się Pani, że książka może zostać wyróżniona przez fanów twórczości Zbigniewa Nienackiego?

Katarzyna Majgier: Nie spodziewałam się. :-) A to wspaniała niespodzianka, bo mam sentyment do tych książek.

2. Czy bliskie są Pani powieści o Panu Samochodziku autorstwa Zbigniewa Nienackiego?

Oczywiście! Na takich książkach się wychowałam. Jako dziecko lubiłam powieści przygodowe i historyczne, właśnie takie, jak ta seria. Bohaterowie tych książek badali nieznane terytoria, odkrywali niezwykłe tajemnice, rozwiązywali zagadki przeszłości, prowadzili śledztwa, no i oczywiście mieli ciekawe przygody. Też tak chciałam. :-)

3. Które tomy przygód Pana Samochodzika należą do Pani ulubionych?

Chyba najbardziej zapamiętałam tom „Pan Samochodzik i Templariusze”. Od tej książki zaczęła się moja przygoda z serią i zainteresowałam się templariuszami, starymi zamkami i nierozwikłanymi zagadkami historycznymi. Zaczęło się od serialu, oglądałam go w czasie którychś wakacji i wciągnął mnie. Oczywiście musiałam potem przeczytać książkę. Spodobała mi się, więc ucieszyłam się, że są kolejne tomy i sięgnęłam także po nie.

4. Czy zna Pani powieści Zbigniewa Nienackiego dla dorosłych czytelników?

Wydaje mi się, że ich nie czytałam. Muszę to nadrobić.

5. W Pani bibliografii znajdziemy wyłącznie utwory adresowane do młodych czytelników. Którą ze swoich książek zaproponowałaby osobom, którym przypadła do gustu nagrodzona powieść?

Ostatnio ukazała się druga część „Tajemnic Starego Pałacu”. Nosi tytuł „Milioner z Gdańska” i znalazły się w niej dalsze przygody Wiktora i Magdy. Oboje są zafascynowani wynikami swojego śledztwa, ale muszą też strzec tajemnicy pałacu. A może okaże się, że ma on więcej tajemnic?

Poza książkami dla młodzieży wydałam też powieść dla dorosłych czytelników - „Stuletnią gospodę”. To saga, opisująca losy trzech pokoleń prowadzących tytułową gospodę od zakończenia drugiej wojny światowej do czasów współczesnych. Teraz myślę o serii dla dorosłych czytelników, której akcja obejmowałaby jeszcze dłuższy czas – od dziewiętnastego wieku do współczesności.

6. Na co autor zwraca największą uwagę pisząc dla dzieci lub młodzieży?

Trudno mi się wypowiadać w imieniu wszystkich autorów. Sama staram się, żeby książki były jak najbardziej dopracowane. Dbam o szczegóły, sprawdzam fakty historyczne, bo rażą mnie błędy rzeczowe w takich książkach i zawsze się boję, że sama też takich narobię.

Zależy mi też na tym, żeby postacie były wiarygodne i żeby budziły emocje u czytelników. Chodzi o to, żeby podczas lektury przede wszystkim dobrze się bawili. Jeśli przy okazji czegoś się dowiedzą, to tym lepiej.

Katarzyna Majgier l.jpg
Plik ściągnięto 71 raz(y) 54,84 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-13, 11:34:56   

Wkrótce na naszym forum spodziewajcie się rzecz jasna wywiadu z p. Katarzyną! :)

No i słowo stało się ciałem!
A kolejna, wspomniana książka Katarzyny Majgier „Milioner z Gdańska” jest już zgłoszona do konkursu na Samochodzikową Książkę 2015 r.!

Mam też przy okazji pytanie dodatkowe:
niektórzy z naszych forumowiczów uważają, że „Tajemnice starego pałacu. Duch z Niewiadomic” jest niezwykle zbliżony klimatem do Pana Samochodzika. Brak mu jednak jednego elementu – dorosłego głównego bohatera. Czy Pisarka przewiduje więc taką innowację w swoich kolejnych książkach?
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-11-20, 11:50:16   

Cz. II.

7. Czy postacie bohaterów „Ducha z Niewiadomic” były inspirowani prawdziwymi dziećmi z Pani rodziny lub sąsiedztwa?

Chyba w większym stopniu dziećmi, jakimi kiedyś byliśmy ja i moi przyjaciele, z którymi swego czasu prowadziłam różne dziwne śledztwa, łamałam szyfry i poszukiwałam tropów czegoś ciekawego. Bardzo chcieliśmy wtedy mieć przygody i „żeby coś się działo”. Czytaliśmy książki, które rozbudzały naszą wyobraźnię. Poza powieściami Nienackiego popularna była wtedy seria A. Szklarskiego o Tomku Wilmowskim, książki Bahdaja, Ożogowskiej, Niziurskiego, ale też książki o Indianach i podróżnikach. Tam zawsze dużo się działo i marzyliśmy o takich przeżyciach.

8. Czy pałac podobny do tego w Niewiadomicach istnieje gdzieś w kraju?

Jeśli chodzi o wygląd pałacu, istnieją podobne do niego. Widziałam kilka budynków, których wygląd od razu skojarzył mi się ze scenerią książki dla dzieci. Należy do nich Pałac Schöna w Sosnowcu. To niezwykła, eklektyczna rezydencja, zwieńczona neogotycką wieżą, która wygląda nieco bajkowo. Chciałam, żeby pałac w Niewiadomicach był do niego podobny. Poprosiłam ilustratora książki, Bartka Drejewicza, o uwzględnienie tego. Bartek też interesuje się historią i stworzył świetne, klimatyczne ilustracje.

9. „Duch z Niewiadomic” został wyróżniony „za krzewienie pasji historycznej oraz popularyzację zainteresowania zabytkami wśród młodych czytelników.” Czy jest Pani jakiś sposób zawodowo związana z historią?

Nie, ale interesuję się nią.

10. Pracuje Pani nad kolejnymi przygodami Magdy i Wiktora. Czy podobnie jak Nienacki zamierza Pani stworzyć cykl tomów na wzór „Pana Samochodzika”?

Tak długiego cyklu chyba z tego nie będzie. Pisząc pierwszą część w ogóle nie myślałam o serii, dopiero po rozmowach z wydawnictwem uznałam, że może nastąpić dalszy ciąg. Druga część „Tajemnic...” - „Milioner z Gdańska” właśnie się ukazała, a ja pracuję nad trzecią. W drugiej części będzie więcej bohaterów: z wakacji wróci Arnold, brat Magdy, który „działa szybciej niż myśli”, pojawi się też tytułowy milioner z Gdańska. Okaże się też, że pałacowe lochy intrygują i kuszą więcej osób.

11. Jak Pani wspomniała właśnie ukazała się druga część „Tajemnic starego pałacu”, która nosi tytuł „Milioner z Gdańska.” W jaki sposób zachęciłaby Pani czytelników do sięgnięcia po tę powieść?

Jeśli komuś spodobała się pierwsza część, w drugiej może poznać dalsze losy bohaterów, dowiedzieć się, jak Wiktor i Magda poradzą sobie w roli strażników tajemnicy i kto może chcieć ją odkryć. Starałam się, żeby w kolejnych częściach nie zabrakło przygód, zwrotów akcji i zagadek, ale także ciekawostek historycznych.

Konsultantką merytoryczną „Milionera z Gdańska” była Iwona Kienzler, autorka książek historycznych wydawanych przez Bellonę. To osoba o szerokiej wiedzy. Autorem ilustracji nadal jest Bartek Drejewicz, dzięki któremu są one świetne i klimatyczne, podobnie jak okładka. Cieszę się, że miałam okazję pracować z takimi osobami.

Dziękujemy za rozmowę.


Dyskusję na temat wywiadu można prowadzić tutaj:
http://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?t=3311

t_tajemnice_starego_palacu_duch_z_niewiadomic_855.jpg
Plik ściągnięto 133 raz(y) 44,59 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-11-20, 11:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Z24 
Forumowy Badacz NaukowyPomógł: 47 razy
Wiek: 58
Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 9661
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-11-20, 17:21:40   

Szara Sowa napisał/a:
Poza powieściami Nienackiego popularna była wtedy seria A. Szklarskiego o Tomku Wilmowskim, książki Bahdaja, Ożogowskiej, Niziurskiego, ale też książki o Indianach i podróżnikach.


Jakby to powiedzieć... Pani K.M. nie wygląda na swoje lata... ;-)
_________________
Z 24
 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-01-14, 13:32:50   

Kontynuacja "Ducha z Niewiadomic" Katarzyny Majgier czyli „Milioner z Gdańska” nie wciągnął mnie aż tak bardzo jak część pierwsza. Bo też i fabuła jest mniej skomplikowana, przygotowana jakby pod kolejną, już trzecią część cyklu.
Pojawia się nowy bohater młodzieżowy oraz kilku nowych bohaterów dorosłych, pojawiają się nowe wątki, ale jednak czegoś brakuje. Trochę brak ciekawych przygód, zwrotów akcji. Wszystko toczy się dość spokojnie w utartych ramach części pierwszej. Ale czyta się miło i szybko, gdyż styl autorki jest bardzo lekki, a obserwacje psychologiczne, często zabawne, trzymają się kupy. Ogólnie rzecz biorąc fajna, profesjonalnie napisana książka. Można polecić.

Milioner z Gdańska.jpg
Plik ściągnięto 144 raz(y) 103,12 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezjiPomogła: 23 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 19 Sie 2013
Posty: 5876
Skąd: Bath, UK
Wysłany: 2016-01-14, 18:57:23   

Szara Sowa napisał/a:
przygotowana jakby pod kolejną, już trzecią część cyklu

Miałam dokładnie takie same odczucia. W tej książce prawie nic się nie działo, jest tylko i wyłącznie wstępem do kolejnego tomu. Owszem, czytało się lekko i szybko, ale brakowało akcji.
_________________


Quidquid agis, prudenter agas et respice finem
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowyPomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6801
Skąd: PRL
Wysłany: 2016-12-20, 15:41:03   

W styczniu ukaże się kolejna powieść Katarzyny Majgier "Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy"

Trzeci tom znakomitej serii przygodowej! Czereśniakowie boją się, że ich dzieciom może grozić niebezpieczeństwo, starają się więc – z pomocą ochroniarza – kontrolować każdy ich ruch. W tej sytuacji trudno szukać odpowiedzi na nurtujące Magdę pytania, bo wymaga to śledztwa w terenie. Jeszcze trudniej utrzymać w sekrecie dotychczasowe odkrycia. Zwłaszcza że nie wiadomo komu z otoczenia można zaufać. Na dodatek na horyzoncie pojawia się nowa postać – tajemnicza guwernantka z Paryża… Czy wszystkie tajemnice pałacu w Niewiadomicach zostaną wreszcie wyjaśnione? (opis wydawcy)

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-12-20, 19:00:19   

Czyli wystartuje dopiero w przyszłorocznym konkursie. :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofankaPomogła: 138 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 30747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-21, 00:29:48   

Protoavis napisał/a:
W styczniu ukaże się kolejna powieść Katarzyny Majgier "Tajemnice starego pałacu. Konserwator z Warszawy"
Obrazek

Kupię na bank. Bardzo lubię lekkie pióro i wyraziste (choć czasem nieco groteskowe) postaci Katarzyny Majgier. :)
_________________
 
 
Kynokephalos 
Moderator
Przewodniczący Kapituły Samochodzik. Książka RokuPomógł: 86 razy
Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 6186
Skąd: z dużego miasta.
Wysłany: 2016-12-21, 05:46:01   

Berta von S. napisał/a:
Kupię na bank.

Ja pewnie też, chociaż nie spodobał mi się manewr wydawnictwa, które zdecydowało się (bez ostrzeżenia na okładce że to tylko fragment całości) przerwać przygody bohaterów "Milionera" w pół kroku, każąc czytelnikom tyle miesięcy czekać na kontynuację. Ale po bardzo dobrej pierwszej części (czyli "Duchu") jest jeszcze kredyt zaufania.

W każym razie potencjalnym nabywcom należy się informacja, że "Konserwator" najpewniej będzie rozwinięciem akcji rozpoczętej w "Milionerze z Gdańska" (a uszczypliwi mogliby powiedzieć - rozpoczęciem wreszcie jakiejś żywszej akcji wiążącej liczne przedstawione tam postacie).

Pozdrawiam,
Kynokephalos
_________________
Wonderful things...
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2019 r.

 
 
Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofankaPomogła: 138 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 30747
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-12-21, 20:27:48   

Kynokephalos napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Kupię na bank.

Ja pewnie też, chociaż nie spodobał mi się manewr wydawnictwa...

Fakt. Ale zakładam, że autorka jest niewinna. ;-)
_________________
 
 
Protoavis 
Admin Emeritus
Archeolog książkowyPomógł: 42 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 6801
Skąd: PRL
Wysłany: 2017-01-27, 22:31:35   

"Konserwator z Warszawy" - trzeci tom serii "Tajemnice starego pałacu" już w księgarniach :)
_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum

 
 
Szara Sowa 
Ojciec ZarządzającyPomógł: 107 razy
Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 42886
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-09-12, 18:15:50   

"Konserwator z Warszawy" to trzecia już część z serii o pałacu w Niewiadomicach. Jest to sympatyczna powieść, nawiązująca stylem oraz akcją do udanej części pierwszej tego cyklu pt. "Duch z Niewiadomic". Śledzimy zgrabnie napisane kolejne przygody głównych, młodych bohaterów. Pani Katarzyna może pochwalić się lekkim, bardzo przyjemnym stylem pisania, a także akcja nie przysypia ani na moment. Warto też ostrzec czytelnika, że niewiele zrozumie z części 3 jeżeli wcześniej nie zaznajomi się z pierwszymi częściami cyklu!
Książka została zgłoszona do naszego konkursu na Samochodzikową Książkę Roku!:
http://pansamochodzik.net...p=317541#317541

Majgier Konserwator.jpg
Plik ściągnięto 134 raz(y) 107,4 KB

_________________
Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Teresa van Hagen 
Maniak SamochodzikaPomogła: 23 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 5430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-10, 10:20:01   

Szara Sowa napisał/a:
Warto też ostrzec czytelnika, że niewiele zrozumie z części 3 jeżeli wcześniej nie zaznajomi się z pierwszymi częściami cyklu!


No właśnie! Czytam Konserwatora, a tam nie ma słowa wprowadzenie... Myślałam, że mam wybrakowany egzemplarz... Zdecydowanie nie podoba mi się taki zabieg...
_________________
 
 
Teresa van Hagen 
Maniak SamochodzikaPomogła: 23 razy
Dołączyła: 20 Lut 2017
Posty: 5430
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2018-03-12, 15:50:57   

Książka nie ma też prawdziwego zakończenia... Nie wiem czy powinna być traktowana jako osobna pozycja, bo jest to trochę wprowadzanie w błąd czytelników...
Jeżeli ktoś zaczyna tak jak ja, od tego tomu, to naprawdę trochę zajmuje czasu zorientowanie się kto jest kim, czego szukają, i skąd się wzięli... Wyraźnie książka nie rozstała napisana jako niezależny tom, a tylko ktoś sztucznie rozdzielił ją kilka niezależnych publikacji...
Sama książka jest napisana lekko i przyjemnie, ale fabuła jest "cienka"... Cały pomysł na zagadkę to zgromadzenie wielu podejrzanych bohaterów i piętrzenie dziwnych przeszkód, które hamują potencjalną akcję.
_________________
 
 
JASTIN 
Czytał Samochodzika
JASTIN


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lip 2017
Posty: 66
Skąd: Siedlce
Wysłany: 2018-12-31, 11:08:23   

Czyta się przyjemnie ale razi brak wstępu ze streszczeniem poprzednich tomów. Gdybym nie czytał poprzednich dwóch tomów nie wiedziałbym o co chodzi.
_________________
J74
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 16