PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 10:00
Rowery i rowerzyści
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2020-08-15, 20:54:37   

Ledowe lampki przednie okrutnie oślepiają o czym rowerzyści wydaje się, że nie mają pojęcia.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-17, 08:25:21   

Warto mieć i tak zapasową dętkę - niekiedy dziura może być na tyle przykra, że łatki nie poradzą sobie :)

Co do tylnej lampki - to ja serdecznie z całego serca polecam poczytać o tej:
Bontrager Flare RT
Nie jest to najtańsza lampka, ale proszę wierzyć, że warta swojej ceny i widoczność jej światła w dzień (co bardzo ważne aby być widocznym w słoneczne dni, gdzie słońce jest ostre lub przy drodze rosa drzewa jest na przemian słońce/cień) jak i w nocy jest niesamowita. Osobiście jej używam, wiem że Marcin tez. Lampka jest ładowana i ma bardzo długi czas działania.
Zachęcam do zapoznania się opiniami, filmami itp.


Cytat:
Szara Sowa
PostWysłany: 2020-08-15, 21:54 Temat postu:
Ledowe lampki przednie okrutnie oślepiają o czym rowerzyści wydaje się, że nie mają pojęcia.


To prawda, ale tak jak w autach - wystarczy je odpowiednio ustawić aby nie oślepiały.
_________________
 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2020-08-17, 13:51:52   

Dobry Wojtek.
Dziękuję, poszukam.
_________________
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-17, 18:02:56   

Muzygog napisał/a:

Poproszę jeszcze o dobre światełko tylne.


./redir/mactronic.pl/pl/lampa-rowerowa-tylna-wall-e-18-lm

Tania, dostępna, potwornie mocna i co ważne - na baterie paluszki.
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2020-08-17, 18:08:04   

Ważne jest, aby mieć przerzutkę. :)
_________________


 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2020-08-17, 20:31:27   

bans napisał/a:
Muzygog napisał/a:

Poproszę jeszcze o dobre światełko tylne.


./redir/mactronic.pl/pl/lampa-rowerowa-tylna-wall-e-18-lm

Tania, dostępna, potwornie mocna i co ważne - na baterie paluszki.


Dziękuję. Sie rozważy.

Lolek napisał/a:
Ważne jest, aby mieć przerzutkę.


W hopla z przerzutką zaopatrzono mnie na starcie.
_________________
 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-18, 12:32:26   

bans napisał/a:
Muzygog napisał/a:

Poproszę jeszcze o dobre światełko tylne.


./redir/mactronic.pl/pl/lampa-rowerowa-tylna-wall-e-18-lm

Tania, dostępna, potwornie mocna i co ważne - na baterie paluszki.


Z mojego punktu ważne jednak jest aby nie była na baterie - nie zawsze można je dostać na, trasie (powerbank pozwoli ładować te akumulatorowe czy podłączyć się gdziekolwiek) i jest to bateria - dla mnie mało ekologiczne rozwiązanie. :|
_________________
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 14:04:31   

Czarny Wojtek napisał/a:


Z mojego punktu ważne jednak jest aby nie była na baterie - nie zawsze można je dostać na, trasie (powerbank pozwoli ładować te akumulatorowe czy podłączyć się gdziekolwiek) i jest to bateria - dla mnie mało ekologiczne rozwiązanie. :|


No widzisz, a z mojego jest dokładnie na odwrót: baterie paluszki kupisz w najmniejszym wiejskim sklepiku. Ekologia? Używaj akumulatorów w kształcie baterii paluszków (na marginesie - przecież je również można ładować z powerbanku)

Zresztą jeden zestaw "paluszków" wystarcza mi (w trybie migającym, inny zresztą w tylnej lampce nie ma moim zdaniem racji bytu) na cały sezon.

Powerbank jest potrzebny do innych urządzeń, w których już nie masz możliwości innego zasilania...

Wall-E to lampka już od wielu lat sprawdzona i przez rzesze rowerzystów uznawana za bezkonkurencyjną ;)
Ostatnio zmieniony przez 2020-08-18, 14:14, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-18, 14:29:26   

Nie twierdzę ze nie jest to dobra lampka, znam. Jednak ja wybrałem Flare RT, jak także rzesza innych kolarzy, rowerzystów itp...którzy uważają ja za bezkonkurencyjną :D

A tak naprawdę to ważne aby mieć dobą lampkę tylną - taką która sprawi, ze będzie rowerzysta widoczny w nocy jaki i a może przede wszystkim o każdej porze dnia.
Flare RT widać z 2 km.
A czy to będzie ta czy inna - grunt aby mieć przekonanie, że zrobiliśmy wszytko aby być zauważonym i czuć się o ile to możliwe bezpiecznym i pewnym że kierowca nas zauważy odpowiednio wcześniej.

To przynajmniej Muzygog ma teraz wybór :okulary:
_________________
 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2020-08-18, 14:37:57   

Przy moim systemie podróży ładowanie powerbanku rzadko jest możliwe.

Telefon mogę trzykrotnie naładować z powerbanku do pełna, a chciałbym jeszcze laptop, czasem lampkę przednią...

Wersja z bateriami dla mnie bardziej korzystna.

Może ktoś poleci powerbank?
Mój to ADATA P20000D.
_________________
 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-18, 16:48:30   

Jasne, trzeba pod siebie kompletować sprzęt. Jednak pozwolę sobie zwrócić Twoją uwagę na to,ze przy Twoim długodystansowym jeżdżeniu ok 6-7h dziennie - to wymiana baterii +/- co 4 dni. Przy lampce ładowanej ładowanie co 2 dni (ja z reguły jeżdżę na trybie migania 45 lm)

Flare RT
Tryb migania: 90 lm – 6 godz., 45 lm – 12 godz., 5 lm – 15 godz. Tryby stałe: 25 lm – 4,5 godz., 5 lm – 13,5 godz.

Wall'e
Czas pracy 30 h
Moc światła [lm] 18
Źródło światła 2 x 0.5 W LED
Zasilanie 2 x AAA


Skoro masz przednią lampkę ładowaną i też inne "gadżety" to nie lepiej zostać przy tym systemie. A mając naładowanego laptopa można z niego ładować lampki :) Może drugi powerbank lub mocniejszy. Tu niestety nie pomogę mam chyba 4 letni o pojemność 10200, zatem nic powalającego - ale jeszcze nie potrzebowałem większego.
Można też rozważyć solarny power bank (osobiście wiem, ze są i widziałem na campingach oraz na sakwach u innych - ładowanie podczas podrózy : ) )


./redir/www.mytrendyphone...BCABEgL84vD_BwE
_________________
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 17:25:22   

Czarny Wojtek napisał/a:
,ze przy Twoim długodystansowym jeżdżeniu ok 6-7h dziennie - to wymiana baterii +/- co 4 dni.
Czas pracy 30 h


Napisałem ci wyraźnie - 2 bateryjki AAA wystarczają na sezon. Piszę z doświadczenia. Dlaczego ignorujesz moje argumenty? Taka dyskusja nie ma sensu - zaczynasz teoretyzować, w dodatku twój tok myślenia jest nieprawidłowy. Nie 30h tylko 60h - bo tyle według producenta działa w trybie migania. I czy ty jeździsz w dzień z włączoną lampką?! Przez 6-7h?!

No i na koniec - kompletnie olałeś że napisałem że akumulatorki AAA również można ładować z powerbanku - bo ten argument zupełnie neguje sens używania twojej lampki - wiec udałeś że go nie było. Byle "twoja racja była twojsza"...
Ostatnio zmieniony przez 2020-08-18, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
bans
[Usunięty]

Wysłany: 2020-08-18, 17:30:22   

Czarny Wojtek napisał/a:
ze będzie rowerzysta widoczny w nocy jaki i a może przede wszystkim o każdej porze dnia.


Jeśli chcesz jeździć w biały dzień z włączonymi światłami rowerowymi - to śmiało (różne są fobie lub/i natręctwa, nic mi do tego), ale w takim przypadku sugeruję jednak dynamo w piaście, a nie bawienie się ładowanie lampek...
 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-18, 17:54:20   

hmm...ciut napastliwy ton odczytuje i generalnie dość niemiły i niestosowny chyba do sytuacji!
po pierwsze moja odpowiedź była skierowana do Myzygoga nie do Ciebie
po drugie dane o 30h wziąłem z linku który podałeś.
po trzecie akumulatorki są ok, jednak to trzeba też ładować a to kłóci się z Twoim argumentem że komplet bateryjek na sezon.
po czwarte TAK- jeżdżę tak jak większość dbających o swoje bezpieczeństwo ludzi z włączoną lampką z przodu i z tyłu. I nie nazwałby tego "fobia" czy "natręctwem" - raczej dbaniem o swoje bezpieczeństwo i wyobraź sobie, ze też jeżdżę w kasku.
Podstawowi użytkownicy dróg, Ci najwięksi - kierowcy samochodów mają obowiązek jeździć z włączonymi światłami - właśnie po to aby było ich widać.

Przykro mi nie znając mnie ocenisz mnie i atakujesz - proszę abyś mnie więcej nie oceniał i podchodził do rozmowy w sposób merytoryczny.
To ze Ty widzisz, nie oznacza że Ciebie widzą - szczególnie w ostrym świetle czy jak zmianę jest przy drodze światło/cień od drzew.
Chyba różnimy się w podejściu do jazdy rowerem - ale co ja tam wiem.
Tak czy tak miłego wieczoru i zakończmy tą rozmowę a Myzygog sam zdecyduje co wybrać.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Czarny Wojtek 2020-08-18, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2020-08-18, 21:06:09   

Chciałam się poradzić, jaki zegarek garmina sobie kupić, ale po lekturze ostatnich postów mi się odechciało. :/
_________________
Drużyna 5

 
 
MarcinB 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3405
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2020-08-18, 21:11:02   

Polecam Mactronic NOISE XTR03, przy odpowiednim ustawieniu rowerowe lampki ledowe nie oślepiają. XTR03 ma odpowiednio wyprofilowany strumień światła. Świetna lampka. Na pewnej mocy można śmiało jeździć nocą po lesie :-D
_________________


Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali
 
 
Czarny Wojtek 
Fanatyk Samochodzika
Czarny Wojtek


Pomógł: 5 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Sty 2019
Posty: 2419
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-08-18, 22:42:22   

Berta von S. napisał/a:
Chciałam się poradzić, jaki zegarek garmina sobie kupić, ale po lekturze ostatnich postów mi się odechciało. :/


Przykro mi :| , ze swojej strony przepraszam.
_________________
 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6117
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2020-08-19, 04:35:05   

Berta von S. napisał/a:

Czarny Wojtek napisał/a:
Mam tez wpinane buty w pedały a to nie ułatwia w takich momentach...

:zdziw:
A po co w ogóle coś takiego?? Brzmi jak niebezpieczne utrudnienie.

Dla zawodowców, jeden but depcze pedał, a drugi w tym czasie ciągnie go do góry, dzięki czemu zawodnik zwiększa wydajność i mniej się męczy. Mój tato, zapalony entuzjasta rowerowy też miał takie rozwiązanie. Dla mnie to istotnie niebezpieczne utrudnienie, ale co Pani poradzisz na bzika ;-)
Ja z kolei na Hallera we Wrocławiu też raz przytuliłem bruk, a miałem zwykły rower. Matka-marzycielka pozwoliła swojemu ledwo dreptającemu szkrabowi "wybiec" (haha) na ścieżkę rowerową. No ale dzięki temu nie uszkodziłem dziecka, a i kobietę spontanicznie uszczęśliwiłem (to było jeszcze przed ślubem) :D
_________________
Drużyna 2

 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2020-08-19, 04:47:10   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Czarny Wojtek napisał/a:
Mam tez wpinane buty w pedały a to nie ułatwia w takich momentach...

:zdziw:
A po co w ogóle coś takiego?? Brzmi jak niebezpieczne utrudnienie.

Dla zawodowców, jeden but depcze pedał, a drugi w tym czasie ciągnie go do góry, dzięki czemu zawodnik zwiększa wydajność i mniej się męczy. Mój tato, zapalony entuzjasta rowerowy też miał takie rozwiązanie. Dla mnie to istotnie niebezpieczne utrudnienie, ale co Pani poradzisz na bzika ;-)
Ja z kolei na Hallera we Wrocławiu też raz przytuliłem bruk, a miałem zwykły rower. Matka-marzycielka pozwoliła swojemu ledwo dreptającemu szkrabowi "wybiec" (haha) na ścieżkę rowerową. No ale dzięki temu nie uszkodziłem dziecka, a i kobietę spontanicznie uszczęśliwiłem (to było jeszcze przed ślubem) :D


Powoli ich pozamykamy...
_________________
 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5815
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2020-08-19, 06:53:23   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Berta von S. napisał/a:

Czarny Wojtek napisał/a:
Mam tez wpinane buty w pedały a to nie ułatwia w takich momentach...

:zdziw:
A po co w ogóle coś takiego?? Brzmi jak niebezpieczne utrudnienie.

Dla zawodowców, jeden but depcze pedał, a drugi w tym czasie ciągnie go do góry, dzięki czemu zawodnik zwiększa wydajność i mniej się męczy. Mój tato, zapalony entuzjasta rowerowy też miał takie rozwiązanie. Dla mnie to istotnie niebezpieczne utrudnienie, ale co Pani poradzisz na bzika ;-)


Pewnym rozwiązaniem, nie tak efektywnym ale bezpieczniejszym, są nieprzypinane "noski". Nie umożliwiają co prawda ciągnięcia pedału w całym zakresie, tak jak buty wpinane, ale umożliwiają rozpoczęcie "pchania" sporo przed najwyższym punktem. A jednocześnie nie utrudniają wypięcia nogi.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 15