PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-12-30, 12:49
Stanisław Jędryka - reżyser Wyspy Złoczyńców - wywiad
Autor Wiadomość
Artomi 
Twórca
Autor filmów dokumentalnych

Wysłany: 2024-01-24, 17:26:00   

Raz jeszcze (oprócz napisów końcowych) oficjalnie chciałbym podziękować wszystkim forumowiczom, którzy przyczynili się do powstania następnego odcinka filmu.
Szczególny udział w całym serialu mają: Berta von S., Garamon, Dart oraz Szara Sowa.
Przez tego ostatniego musieliśmy specjalnie jechać do Łodzi, no proszę państwa ... no kto to widział ;-)

Armi Artomi

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-01-24, 19:21:24   

Artomi napisał/a:
Przez tego ostatniego musieliśmy specjalnie jechać do Łodzi, no proszę państwa ... no kto to widział ;-)

Tak naprawdę, mi też to ktoś podpowiedział, chyba Berta. :)
Dzięki za uwzględnienie nas w filmie!
Klikam "pomógł"!
A film jest świetny, genialny!

Poza tym już dawno zasłużyłeś na rangę "Twórca"! :564:

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2024-01-24, 19:43, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-01-24, 19:58:58   

Artomi, tak przy okazji, ponieważ widzę, że masz wyczulony nos na podmianę głosów aktorów, to co sądzisz o mojej hipotezie odnośnie Gwiazdowskiego w "Templariuszach"? (niestety jeden link tam nie działa a nie znalazłem alternatywnego, ale zapewne poradzisz sobie bez tego!).

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=565578#565578

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-01-24, 20:10:18   

Szara Sowa napisał/a:
Artomi napisał/a:

no to w takim razie Berta mi za to odpowie ;-)

Szara Sowa napisał/a:
Poza tym już dawno zasłużyłeś na rangę "Twórca"! :564:

No dzięki, tylko w moim przypadku twórca piszemy przez duże TFU ;-)

Co do reszty to popatrzę. Dart też ma "dobre ucho".

.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2024-01-24, 20:14:33   

Filmik jest naprawdę świetny, a końcówka to już wymiata! Tylko czasami nie wiadomo, czy śmiać się jednocześnie z ujęć, z 0djazdowych komentarzy słownych czy informacji pisemnych. :D

Dart 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2024-01-30, 22:19:35   

Film świetny, gratulacje Artomi/inka! :564: :564: :564:
Jezioro, gdzieś Ty jest?

Oczywiście Ostrzyckie, to z parą innych uciekinierów, to była lokalizacja w miarę prosta. Przy okazji: miejscówka w latach 80/90 zeszłego wieku (o rany!) zwana była po prostu Wieżycą (plaża Wieżyca, ośrodek Wieżyca, wtedy był chyba Stoczni Gdynia). I chyba do dziś tak się mówi, choć adres Kolano, to nie spotkałem się wtedy z taką nazwą. Dla odróżnienia, miejscówka przy górze Wieżyca to Koszałkowo. I tu, i tu pływałem, zjeżdżałem na nartach, kuligowałem, nocowałem, w pokojach i pod namiotem. Już na początku lat 90. ośrodek stoczniowy ("Kolano/Wieżyca") podupadał.

Natomiast, jeśli odkryjecie, jakie to jezioro zagrało przy okazji noclegu z "królową autostopu" i wcześniej (chyba to samo?) grzybobrania — to będzie sztos! Przyznaję z niejakim wstydem, że choć obszedłem (opłynąłem kajakiem, opłynąłem wpław) kiedyś prawie wszystkie kaszubskie jeziora, to żadne mi specjalnie nie pasuje. Oczywiście biorę pod uwagę lokalizację blisko Kartuz. Tylko, że... Ten las wygląda mi na akwen bardziej w kierunku Borów Tucholskich. I raczej położony równoleżnikowo. I tak — na przykład — choć jeziora Strupino i Białe (to szczególnie), oba koło Wąglikowic, wydają mi się bardzo podobne, to trudno przypuszczać, żeby ekipa zapędzała się w tak niedostępne rejony. W dodatku mam wrażenie, że niektóre ujęcia (to np. z "Szapiro") kręcone były jeszcze gdzie indziej. Niezbyt mi też pasują jeziora w okolicy Chmielna, choć się oczywiście narzucają (np. Białe albo Rekowo). Jednak poznawałem je najwcześniej w końcówce lat osiemdziesiątych, a serial był kręcony prawie 20 lat wcześniej.

Reasumując. Czekam na Wasze odkrycia i powodzenia! :564:

— Więc nie ma ratunku dla mojego bohatera?
— Przykro mi, ale nie ma.

(Uwodziciel)
Ostatnio zmieniony przez Dart 2024-01-30, 22:52, w całości zmieniany 11 razy  

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-01, 22:09:11   

Dziękujemy za ciepłe słowa.

O Stoczni Gdyńskiej wspominałem już w narracji filmu.
Ciekawy materiał z 1976 roku z przystani
https://www.youtube.com/w...6vCSBi5KJc&t=2s

Tutaj widać w jakim stanie jest obecnie:
https://www.youtube.com/watch?v=sFsZ1tzk4QQ

Hmm, szykuj proszę literki na gratulacje.
Wybacz, ale nie podam teraz nowych lokalizacji, bo zepsułbym premierowe niespodzianki ;-)
Są to moje autorskie odkrycia tak jak np. Ręboszewo (trudne) i pchanie Żuka. Albo ten budynek podczas jazdy meblowozu z Chełmna (bardzo łatwe).
https://www.google.com/ma...i8192?entry=ttu
Czasem "odkrywałem" lokalizacje takie jak plac Rybaków w Sopocie, by później informacja znalazła się w sieci. Czyli w pewnym sensie na nowo odkrywałem Amerykę.

To czego wciąż brakuje to CPN - jak sądzę to tylko kwestia czasu i jezioro z pływającym Dudusiem na materacu (studenci nad jeziorem).
O to jezioro w desperacji pytałem bezpośrednio nawet Pana Filipa.

Ta ostatnia lokalizacja była przyczyną naszego czwartego już wyjazdu na Kaszuby. Sądziłem, że to musi być, bo jakże inaczej miejscowość Zawory - jezioro Brodno. Tak wynikało z logiki mapy/zdjęć i kształtu jeziora. Potwierdzały to nawet materiały łódzkie (lokacje opisane jako "Obóz Studentów", "Las I" a później "Podwórze Leśniczówki" i "Strych"). Te dwa ostatnie miejsca, to oczywiście Smętowo Chmieleńskie (nie moje odkrycie).

No niestety, na miejscu okazało się inaczej. To było moje największe rozczarowanie. Mówię o tej lokacji:
https://www.google.com/ma...ser=0&entry=ttu

Co do "Szapiro" to było chyba najłatwiej odszukać, nawet jeśli w sieci nie ma słowa na ten temat, ale to dopiero w odcinku 5.
Obawiam się, iż Camping (też odc. 5) pozostanie na zawsze tajemnicą dlatego, że zbyt mało tam widać. To prawdopodobnie jest okolica Smętowa - tak wynika z chronologii zdjęć. Gwarancji też nie ma, bo materiały z Łodzi pokazują tylko planowane działania, a nie dokument wykonania prac :-|

Z kolei, jeśli to Ty trafisz na jakiś ślad, to wciąż pozostaję otwarty na informacje - miejsca na podziękowania w napisach końcowych jest dużo ;)

powodzenia wzajemnie :-)

Armi Artomi
Ostatnio zmieniony przez Artomi 2024-02-01, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

Dart 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2024-02-01, 23:49:17   

Fajnie. :564:

No to na szybko to, co podpowiada mi intuicja.

CPN to Egiertowo (na razie niepotwierdzone w terenie)
./redir/www.google.pl/map...i6656?entry=ttu

Jezioro z grzybobrania i to z campingu z Janowską — to dwa różne akweny.
W tym pierwszym (bardzo ciasne kadry) woda jest brudnawa, nieprzeźroczysta. Z otoczenia grają tylko jakieś barierki i sklecony z żerdzi pomost. To może być prawie wszystko, nawet któreś z jezior w Kartuzach. Drugie jest zupełnie inne. Dość żwawy nurt, wysokie, piaszczyste brzegi, bardzo czysta woda, zatoczki. Na tyle jednak cywilizowane, że mógł podjechać fiat z aktorem Bąkiem.

Na podstawie fryzur chłopców można stwierdzić, że najpierw skręcono sceny na biwaku z Aliną Janowską. Grzybobranie to jakieś 2 tygodnie później. Ale i tak grzybów borowikowatych nie było, oprócz dwóch drewnianych. :)

Na wiosnę jadę na Kaszuby, to sobie pooglądam jeziora.

— Więc nie ma ratunku dla mojego bohatera?
— Przykro mi, ale nie ma.

(Uwodziciel)
Ostatnio zmieniony przez Dart 2024-02-02, 01:34, w całości zmieniany 3 razy  

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-02, 01:49:06   

Dart napisał/a:
Fajnie. :564:
CPN to Egiertowo (na razie niepotwierdzone w terenie)
Jezioro z grzybobrania i to z campingu z Janowską — to dwa różne akweny.

Na wiosnę jadę na Kaszuby, to sobie pooglądam jeziora.

1. Nie. Zupełnie inny horyzont. W Kartuzach jak piszą inni też nie.
2. Tak. To dwa różne jeziora, ale to można wysnuć z moich informacji ... skoro znam lokalizację jeziora z namiotem (co widać też w czołówce odc. 3), a szukam tego ze studentami ;-)

.
Ostatnio zmieniony przez Artomi 2024-02-13, 17:03, w całości zmieniany 1 raz  

She 
Junior Adminka

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2024-02-02, 10:47:29   

Jestem pod wrażeniem Waszej (Artomi i Dart) spostrzegawczości i znajomości terenów.
Aż takie szczegóły! :galy:

Semel scriptum, decies lectum!

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-03, 01:23:11   

She napisał/a:
Jestem pod wrażeniem Waszej (Artomi i Dart) spostrzegawczości i znajomości terenów.

Jeśli chodzi o mnie to jestem "dojezdny" (w kontekście Kaszub), szczegółów nie znam dlatego pomagam sobie googlem. Tak jest zdecydowanie taniej ... no bo wiesz - "nie ma forszy".
Niemniej jeśli uda się nam odszukać CPN i jezioro ze studentami, pojedziemy piąty raz i zdaję sobie sprawę z tego, że to "normalne" nie jest.
Stąd można wysunąć wniosek, że Dart jest zupełnie normalny ;-)
- bo nie jeździ tyle.
Ma oko i ucho, a ostatnio dowiedziałem się, że ma tez nosa ;-)
(Dart z całym szacunkiem)

.

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Pomogła: 170 razy
Wysłany: 2024-02-12, 12:16:08   

Artomi napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Artomi napisał/a:

no to w takim razie Berta mi za to odpowie ;-)

Berta nic nie odpowie, bo pierwsze słyszy o jeżdżeniu do Łodzi. :p

Za to może pochwalić film, ponieważ (nawet bez napisu na murze ;) jak zwykle w dechę.
:564:

She napisał/a:

No, zaimponowali mi, takie rekonstrukcje w terenie/na mapie lubię najbardziej. :)
Niestety Kaszuby za słabo znam, żeby się włączyć.

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-12, 15:56:44   

Berta von S. napisał/a:

Berta nic nie odpowie, bo pierwsze słyszy o jeżdżeniu do Łodzi. :p

Już teraz wiem jak się czułaś wtedy w archiwum. Kraty w oknach, strażnicy, ale przynajmniej już na sali choć czujni to uśmiechnięci normalni ludzie.
MOŻNA FOTOGRAFOWAĆ do woli, skaner też był dostępny chyba 2 zł za skan czy jakoś tak czyli cena "ludzka". Można nawet skany zamówić zdalnie, ta sama cena.
Z panem kierownikiem nie miałem przyjemności się spotkać osobiście tak jak Ty, ale za to dwukrotnie przed wyjazdem rozmawialiśmy telefonicznie - rozmowny i sympatyczny.
Bardzo ciekawą informacją jest to, że w wykazie archiwów widnieje ... scenopis, ale brak go na miejscu. Widać ktoś nie oddał, a my wiemy kto. Niestety nie był zainteresowany ściąganiem i rozgrzebywaniem sprawy, pewnie dla świętego spokoju.
W rezultacie, jak mówię w filmie był to udany wyjazd. Stąd dzięki za informację Tobie i Szaremu.

Za pochwały jako "TFUrca" skromnie dziękuję.
Wszystkim przypomnę, że Berta, Garamon i Dart są niejako współautorami serialu - mają swój udział.

Berta von S. napisał/a:

No, zaimponowali mi, takie rekonstrukcje w terenie/na mapie lubię najbardziej. :)
Niestety Kaszuby za słabo znam, żeby się włączyć.

Zawsze można googlem popatrzeć na Kaszuby - ładnie tam mają, ale to nie to samo. Byliśmy tam już cztery razy i wszystko wskazuje na to, że w tym roku pojedziemy tam po raz piąty - na kolejną dokrętkę.

Armi Artomi

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-02-12, 17:17:32   

Artomi napisał/a:
Niemniej jeśli uda się nam odszukać CPN i jezioro ze studentami (...)

Próbowaliście dotrzeć do aktorów?

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-12, 18:18:25   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Próbowaliście dotrzeć do aktorów?

Jeśli się przyznam z kim rozmawialiśmy nie będzie niespodzianki.

Mogę powiedzieć, że rozmawiałem ponad 15 min telefonicznie z Panem Jerzym Braszką.
Mogę powiedzieć też, że .... nic nie pamięta z Podróży, a w trakcie rozmowy przypomniał sobie duble/bieganie do Żuka w Krakowie - bo się zmęczył :-) no i to tyle.

Jak chcesz to możesz pomóc miałbym zadanie dla Ciebie, jeśli dane z Twojego opisu są prawdziwe.

.

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-02-12, 20:17:59   

Miałem bardziej na myśli dziecięcych aktorów. Zresztą tyle lat minęło, że każdy głos jest na wagę złota.
W miarę dość ograniczonego czasu, jak bedę umiał, tak pomogę. Pisz, co potrzebujesz :)

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2024-02-12, 23:28, w całości zmieniany 1 raz  

She 
Junior Adminka

Pomogła: 83 razy
Wysłany: 2024-02-12, 23:29:57   

Artomi napisał/a:
następny odcinek filmu

A skąd pomysł na śląskie wstawki?

Semel scriptum, decies lectum!

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-13, 15:40:52   

She napisał/a:
A skąd pomysł na śląskie wstawki?

To wynika z treści narracji i końcówki odcinka drugiego.
Czyli w rozmowie z Voltą (odc. 2) wymieniam "Perełkę w Koronie", a w narracji (odc. 3) godam o ekipie realizatorów - to ci sami ludzie.

Mój tekst, zgodził się przetłumaczyć Krzysztof Hanke (Rak):

Zanim się podziwomy "Na rajza za jedna lacha" bez chwila się podziwomy na "perła w koronie" Kazimierza kutza.
Film nagroł Stanisław Loth. kanera trzymoł Andrzej Gronau (Gronio) przy pomocy Jorgusia Białka
Scenografio postawioł Bolesław Kamykowski. Jest rok 1971 a jak jest w "Rajzie... ?"
- tak samo - tyn som mannschaft
... i se tak myśla, że to może jest odpowiedź na pytanie: Pojakiymu zdjyncia do wakacyjnyj "Rajzy" zaplanowali dopiero pod koniec lipca?.
Do kompletu dodejmy jeszcze dwóch sztudyntów autosztopowiczów Andrzeja Wojaczka i Jorga Cnotę.

Nawet żech niy był w sztandzie sie wyforsztelować, że poradza godać.

No to dlatego ;-)

Berta von S. 
Twórca
nienackofanka

Pomogła: 170 razy
Wysłany: 2024-02-15, 10:21:41   

Artomi napisał/a:

MOŻNA FOTOGRAFOWAĆ do woli, skaner też był dostępny chyba 2 zł za skan czy jakoś tak czyli cena "ludzka". Można nawet skany zamówić zdalnie, ta sama cena.

:zdziw:
No no, nowe idzie.

Artomi napisał/a:

Zawsze można googlem popatrzeć na Kaszuby - ładnie tam mają, ale to nie to samo. Byliśmy tam już cztery razy i wszystko wskazuje na to, że w tym roku pojedziemy tam po raz piąty - na kolejną dokrętkę.

Ja niby 3 razy byłam, ale nie mam poczucia, żebym znała te tereny. W kazdym razie widok linni brzegowej zupełnie nic mi nie mówi. :( Chyba, że macie do identyfikacji jakieś sceny z budynkami?

Ostatnio zmieniony przez Berta von S. 2024-02-15, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  

Artomi 
Twórca

Wysłany: 2024-02-17, 05:51:36   

Berta von S. napisał/a:
W kazdym razie widok linni brzegowej zupełnie nic mi nie mówi. :( Chyba, że macie do identyfikacji jakieś sceny z budynkami?

Przepraszam za zwłokę w odpowiedzi.
Powiem Berto tak: prace trwają i obaj z Dartem jesteśmy dobrej myśli.

Odpowiedz do tematu