PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 10:00
Poszukiwanie skarbów i śladów przeszłości
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-09-22, 09:19:16   

GeoExplorer napisał/a:
Wołoszański jak napisałem wcześniej a reszta odcinek w tv.

No ale nie pociągnął tematu, nie zrobił jakiegoś programu, że niby wszystko jest otwarte?
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-22, 09:37:36   

Powiem tak - nie ten poziom co "szklanej Aśki" - chyba rozumiesz... :)
Ta nieomieszkała zrobić tandetny materiał i szarpnąć kasę :027:
Ostatnio zmieniony przez GeoExplorer 2019-09-22, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-22, 09:57:00   

Cd...

Pierwsze niewyjaśnione "na Hof":

Po prospekcji na Hof, sąsiadującej górze Junak (na północ) i terenie po byłej Werke Hankego, przeszliśmy do LindeBerg 415, o czterech kulminacjach z nabitymi granitowymi niemieckimi gradientami - I, II, III, IV.
Jest to wychodnia latytowa na południowy- zachód od Hof, kończąca/ograniczająca prace na granicy Czeskiej. Od północy przywierają dwa stawy (nie sprawdzone), wokół prowadzą wygodne drogi.

Co przykuło naszą uwagę? Zwróćcie uwagę na zrzuty z lidara (!). Teren wokół jest płaski. LindeBerg dosłownie wystrzela w górę. Od południowo-wschodniej strony, od pól, od rzeki Ścinawki i Lindebach... w górę wchodzi tunel! Dosłownie! Gródź nawet widać na powierzchni ale kto by przypuszczał?!
"Tunel" ma około 60m długości i 10m szerokości...
Sprawdźcie sami na lidarze.
Co kryje?
To jest pierwsze niewyjaśnione...

Cdn...
Ostatnio zmieniony przez GeoExplorer 2019-09-22, 10:04, w całości zmieniany 1 raz  

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-22, 10:31:15   

Cd...

Drugie niewyjaśnione "na Hof"...

Z Hof przesuńmy się kilkadziesiąt metrów na zachód, drogą, zostawiając od południa (po lewej) LindeBerg.
Znajdują się tam sztucznie utworzone dwa wąwozy.
I nie jest to wybranie po biciu sztolni. W rzeczywistości są one na tyle szerokie i tak ukształtowane, jakby po łuku miały się łączyć i spokojnie mogły do wnętrza wjechać ciężarówki. Wagony też ale nie ma śladów po torowisku. Być może planowano jakąś bocznicę ale nie na mój nos.
Nie są to wybrania "po kamień", tzw. łomy.
Zrzuty z lidara Wam zobrazują, zerknijcie zresztą sami na geoportal ;-)

PS: Gdyby ktoś wybierał się do Mieroszowa niech dołoży do planu te 5 km i zajrzy na Hof i jego okolice. Warto! Oczywiście przez te 4,5 roku od mojej "wizyty" co nieco mogło się zmienić, a gdyby ktoś łazikował po północno-wschodnim zboczu LindeBerg i schodząc w kierunku pierwszego stawu trafił na wykop w kształcie litery "L" niech da mi znać ;-)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-09-22, 11:45:54   

GeoExie, ode mnie "pomógł", bo dzięki Tobie mogłem zweryfikować poprawność mojego myślenia o tych sprawach. To miłe, że w tych sprawach daje się słyszeć głos rozsądku, bo generalnie to, co dostajemy z publikacji jest obciążone wadami myślenia, nie mówiąc już o deficytach wiedzy (historycznej, geograficznej, psychologicznej itd.) . Ale może tak jest i lepiej: więcej zostanie dla nas (kogokolwiek to oznacza :D ) do szukania, podczas gdy reszta będzie szukała tunelu z Gold Zugiem wraz z tym - pamiętasz? - konserwatorem zabytków... ;-)

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-22, 19:28:08   

Z24 napisał/a:
GeoExie, ode mnie "pomógł", bo dzięki Tobie mogłem zweryfikować poprawność mojego myślenia o tych sprawach. To miłe, że w tych sprawach daje się słyszeć głos rozsądku, bo generalnie to, co dostajemy z publikacji jest obciążone wadami myślenia, nie mówiąc już o deficytach wiedzy (historycznej, geograficznej, psychologicznej itd.) . Ale może tak jest i lepiej: więcej zostanie dla nas (kogokolwiek to oznacza :D ) do szukania, podczas gdy reszta będzie szukała tunelu z Gold Zugiem wraz z tym - pamiętasz? - konserwatorem zabytków... ;-)

Dzięki :564:

Gwoli uzupełnienia - kiedyś gdzieś wspominałem, że poszukiwaniami zajmuję się od prawie 30 lat i zajmuję się nimi również komercyjnie, na zlecenia. Pomimo obowiązywania "klauzuli poufności", która mnie wiąże na jakiś czas, jeżeli coś tematu nie dotyczy, staram się dzielić wiedzą w posiadanie której wchodzę w trakcie prac. W miarę możliwości podpieram się fotografiami by bardziej coś uzmysłowić, uwiarygodnić, poruszyć wyobraźnię. Wiele informacji przekazuję dalej. Są to głównie te nieleżące w moim spektrum zainteresowań a szkoda by zostały bezpowrotnie zaprzepaszczone. Przekazuję je do urzędów, instytucji, organizacji i stowarzyszeń, nawet dziennikarzom "w temacie".

Ale wiele pozostaje u mnie w obawie przed pseudoposzukiwaczami lub celowo mylę tropy korzystając z tego co napisałeś - sposobu myślenia innych, wadami myślenia. Poszukiwacz musi być swego rodzaju detektywem, mieć tą żyłkę, smykałkę, zmysł. Bez tego na nic najdroższy i najwyższej klasy sprzęt, sponsorzy i cała oprawa.

Tutaj, w przypadku Hof wszystko wyłożyłem na ławę, wszystko można zweryfikować w domowy zaciszu, w internecie, mapach, materiałach źródłowych.

Deficyty wiedzy chyba ma każdy z nas, nawet ja szarak, nigdy nie uważałem się za alfę i omegę i wolę sceptycyzm, wolę pozostać z boku, nie mam parcia na szkło. Po prostu "robię swoją robotę". Kładę nacisk na doświadczenie.
Doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie + wiedza.
Jest takie powiedzenie - małą łyżką zawsze się najesz, dużą możesz się zachłysnąć. Ilu już takich zachłyśniętych znamy (?!) ;-)

Motywują mnie wymierne efekty i to że ciągle się uczę, zdobywam doświadczenie. Oczywiście kiedyś trzeba będzie odejść "na emeryturę". Niestety :p

A co do konserwatora zabytków, który potwierdzał za panami odkrywcami na 99% istnienie Gold Zugu przy ul. Uczniowskiej, pozostanę neutralny jak ... pH :D
Ale chętnie mogę panu konserwatorowi jeszcze raz poszukać Gold Zugu za odpowiedzią kontraktową gażę 😁
Swoją drogą prezydent Wałbrzycha też się... khy, khy... :D

Bardzo ważne jest to co napisałeś 👍i niech niektórzy wezmą to sobie do serca.
Mile połechtało :564:
Ostatnio zmieniony przez GeoExplorer 2019-09-22, 19:34, w całości zmieniany 1 raz  

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-09-22, 19:32:41   

GeoExplorer napisał/a:
poszukiwaniami zajmuję się od prawie 30 lat i zajmuję się nimi również komercyjnie, na zlecenia.

A może w jakimś programie w tv się pojawiłeś/przewinąłeś? :)
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-23, 04:17:27   

Szara Sowa napisał/a:
A może w jakimś programie w tv się pojawiłeś/przewinąłeś? :)

Jeżeli już, to nie w polskim :D
"Panie... nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem..." ;-)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-09-23, 17:36:47   

GeoExplorer napisał/a:
Ale wiele pozostaje u mnie w obawie przed pseudoposzukiwaczami lub celowo mylę tropy korzystając z tego co napisałeś - sposobu myślenia innych, wadami myślenia.

:564:

O niektórych tematach w ogóle nie puszcza się farby. Zwłaszcza o tych, które dobrze rokują, to znaczy gdzie prawdopodobieństwo istnienia skarbu wydaje się wysokie.

GeoExplorer napisał/a:
Poszukiwacz musi być swego rodzaju detektywem, mieć tą żyłkę, smykałkę, zmysł. Bez tego na nic najdroższy i najwyższej klasy sprzęt, sponsorzy i cała oprawa.

:564: :564: :564:

Sam sprzęt niczego jeszcze nie znalazł. I niektórzy nie mają poczucia obciachu.

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-23, 19:06:38   

Z24 napisał/a:
O niektórych tematach w ogóle nie puszcza się farby. Zwłaszcza o tych, które dobrze rokują, to znaczy gdzie prawdopodobieństwo istnienia skarbu wydaje się wysokie

Sie kennen solche Leute? ;-)
Ich werde ihnen ein Diplom geben, ihnen die Hand geben und ihnen Koordinaten geben Gold Zug aba Bernsteizimmer. :D
Sie verstehen? :D

Pierre Tendron 
Forumowy Badacz Naukowy
Forumowicz nr 1000!

Wysłany: 2019-09-23, 23:04:39   

Szara Sowa napisał/a:
A wracając do pociągu, to jak w tej sytuacji zachował się Wołoszański, bo już nie pamiętam?

Tutaj:
./redir/www.woloszanski.com/Blog/
Wołoszański wypowiedział się na ten temat (3 ostatnie wpisy).

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-24, 04:28:51   

Pierre Tendron napisał/a:

Bardzo trafny link 👍

Zacytuję siebie z kilku postów wcześniej:
"Powiem tak - nie ten poziom co "szklanej Aśki" - chyba rozumiesz... :)
Ta nieomieszkała zrobić tandetny materiał i szarpnąć kasę"

I pamiętajcie, że Wołoszański jest dziennikarzem, nie eksploratorem-poszukiwaczem ;-)

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-24, 05:04:00   

Dodam jeszcze, że burmistrz Mieroszowa, Raczyński, w 2015' chcąc być na topie i chyba niesiony falą własnych fantazji, wymyślił sobie ukryty kolejny Gold Zug w tunelu kolejowym w Unisławiu Śląskim - miałem okazję weryfikować te jego "rewelacje".
Po odpadnięciu fragmentu tynku wewnątrz w kształcie łuku, ukazał się niemiecki beton wraz z odciśniętym szalunkiem.
Raczyński starał się rozkręcić swój sezon ogórkowy i podniecał się rzekomym ukrytym bocznym tunelem.
Niestety ten płomień szybko zdusiliśmy w zarzewiu, a burmistrz został sprowadzony na ziemię. Facet ośmieszył się przed mieszkańcami.
Ot taki dziwny typ z Sokołowska :D

PS: Tunel jest takiej szerokości, że nie puszcza by wykonać tam boczny tor a o zwrotnicy w ogóle nie ma mowy (!). Otoczenie również nie puszcza. Odpadnięcie tynku w kształcie łuku i w tym akurat miejscu było czystym przypadkiem spowodowanym infiltracją wody.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2019-09-24, 07:32:27   

GeoExplorer napisał/a:

Bardzo trafny link 👍

No to brawa dla Wołoszańskiego! :564:

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-24, 15:23:39   

Wołoszański dodatkowo był pewien ściemy owych dwóch panów po konsultacji z Robertem (luty/marzec 2015). Robert był na ul. Uczniowskiej. Po tym Wołoszański w 100% mógł dementować wszędzie doniesienia o rzekomym Gold Zugu podpierając się dodatkowo innymi znanymi faktami historycznymi, które wypłynęły po wojnie. Wpis Wołosza jest z 31.08.2015 - zatem chyba zrozumiałe.
Lampka z kolei ("wielka poszukiwaczka") poszła w innym kierunku aby nabić sobie kabzę i nakręcała populinę dalej (zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz - przecież to jest jej standardowe postępowanie, robienie "wielkich sensacji" i konfabulacja).
Generalnie wszyscy ci cwaniacy wykorzystali naiwność Tadka S.
Szkoda gadać... :027:
Ostatnio zmieniony przez GeoExplorer 2019-09-24, 15:28, w całości zmieniany 1 raz  

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-09-24, 18:37:51   

GeoExplorer napisał/a:
Z24 napisał/a:
O niektórych tematach w ogóle nie puszcza się farby. Zwłaszcza o tych, które dobrze rokują, to znaczy gdzie prawdopodobieństwo istnienia skarbu wydaje się wysokie

Sie kennen solche Leute? ;-)
Ich werde ihnen ein Diplom geben, ihnen die Hand geben und ihnen Koordinaten geben Gold Zug aba Bernsteizimmer. :D
Sie verstehen? :D

:D :D :D Nie mogę1

ara Sowa napisał/a:
A wracając do pociągu, to jak w tej sytuacji zachował się Wołoszański, bo już nie pamiętam?

Tutaj:
./redir/www.woloszanski.com/Blog/

:D Można to zalinkować również do stosownego tematu we "Fantomasie".

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-28, 17:59:47   

Czy coś jeszcze na temat Mieroszowa?
Gold Zug ad acta, bo szkoda strzępić klawiszy ;-)

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2019-09-28, 19:27:11   

GeoExplorer napisał/a:
Czy coś jeszcze na temat Mieroszowa?
Gold Zug ad acta, bo szkoda strzępić klawiszy ;-)

Gold Zug ma swój własny temat:

https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=250515#250515

...A poza Gold Zug tym może zawsze się przydać dla odwrócenia uwagi konkurencji. Takie "zapuszczanie węża morskiego", jak to nazywano w "Sposobie na Alcybiadesa" ;-) . Rozpuszczamy "prawdziwe" wiadomości, że jest tu i tu, wszyscy tam jadą, a my spokojnie szukamy w zupełnie innym miejscu i zupełnie czego innego... ;-)

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-09-29, 11:13:23   

Eee... to nie tak się robi...
Np. gdy chcesz się dostać do sztolni, której wlot jest zawalony, a nie chce Ci się go przebijać, podajesz info, że z posiadanych informacji wynika iż ukryto w niej... itd :D
Odczekujesz trochę i znajdą się tacy którzy będą chcieli się dostać do. Robotę masz z głowy :D

GeoExplorer 
Forumowy Badacz Naukowy
Eksploracje-Poszukiwania

Wysłany: 2019-10-05, 18:57:57   

Z innej beczki ale samochodzikowo...
Ode mnie dla Was ;-)

./redir/zdziennikaodkrywcy.pl/zamek-w-radzyniu-chelminskim/

Odpowiedz do tematu