PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Samochody z czasów współczesnych Panu Samochodzikowi
Autor Wiadomość
Macker 
Sympatyk Samochodzika
zapalony Cytryniarz

Wysłany: 2015-03-10, 12:00:33   

Mija napisał/a:
Gerard1 napisał/a:
Hydromechanika pojawiała się w mercedesach również (adenauer). Jadąc DS-em nie myślisz o tym ! W ogóle nie musisz myśleć! Po prostu płyniesz jak transatlantykiem . To jazda , którą możesz w 100 % nazwać przyjemnością. Nie wiem nic o problemach w DS z hydromechaniką. BX owszem! Jacek będzie wiedział coś więcej o tym modelu.

Myślę że zarówno z BXem, Xantią czy wspomnianym DSem strach ma wielkie oczy, zbyt dużo aut jeździ z tym rozwiązaniem praktycznie bezawaryjnie. Znajomy, użytkuje już kolejne auta z tymi rozwiązaniami od lat i nie ma problemów.

Przecież w tradycyjnym zawieszeniu też trzeba od czasu do czasu coś naprawić.

Deeski jeżdżą dzisiaj właściwie już tylko okazjonalnie więc eksploatacja nie jest mocno kłopotliwa. Ale w przypadku trio BX/Xantia/XM sprawa zaczyna się nieco komplikować bo zaczyna brakować na rynku niektórych części typu zawór i dystrybutor hamulcowy czy korektory wysokości w dobrym stanie bo o nowych można pomarzyć. Przewody hudrauliczne, przynajmniej te elastyczne, to nie problem bo są zakłady które je zakuwają na nowo za ułamek ceny nowych. Nie jestem pewien czy takie rozwiązanie jest trwałe, ale mój mechanik robił to w niejednej Xantii i zdawało egzamin. A sfery, zwane potocznie gruszkami, w starszych modelach można naprawiać poprzez uzupełnienie gazu za ok. 30zł za sztukę.

Reasumując, bać się nie ma czego, trzeba tylko przy kupnie dokładnie posprawdzać wszystkie elementy i znaleźć mechanika od hydro, który się zna i przy okazji nie liczy sobie swoje usługi jak za przysłowiowe "zboże" ;)

Orion 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2015-09-03, 19:06:46   

Ja też mam w garażu wehikuł z epoki Pana Samochodzika

Rocznik 73
w miarę marnego budżetu, udręczonego kredytem, skromnie zarabiającego funkcjonariusza publicznego, staram się go odbudować do stanu oryginału. Nie jest łatwo ale gdy go kupiłem wyglądał tak:

No ale nie planuję się z nim rozstawać i mam jeszcze całe lata na realizacje marzeń.

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2015-09-03, 19:28:41   

Rocznik 73, czyli mógłby to być pojazd Pięknego Lola, tyle, że przemalowany...
To górne zdjęcie, to pod Łysą Górą vel Świętym Krzyżem?

Orion 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2015-09-03, 20:47:25   

Z24 napisał/a:
...To górne zdjęcie, to pod Łysą Górą vel Świętym Krzyżem?

Zgadza się!

Najbardziej lubię podróżować Fiatem przez "szare drogi powiatu". A Świętokrzyskie to moje rodzinne strony. Pełne takich urokliwych miejsc gdzie czas się zatrzymał. W sam raz na nieśpieszną weekendową podróż klasykiem.

A fiat mógłby też być Księdza Mizerery vel Pazerery ze Skiroławek gdyby był w kolorze Yellow Bahama :D

ViW 
Forumowy Badacz Naukowy
Obywatel Globalnej Sieci

Wysłany: 2015-09-03, 20:50:22   

Kiedyś też miałem takiego... Tyle, że w kolorze białym...
Stare dzieje...

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2015-09-03, 23:14:10   

Orion napisał/a:
ajbardziej lubię podróżować Fiatem przez "szare drogi powiatu". A Świętokrzyskie to moje rodzinne strony. Pełne takich urokliwych miejsc gdzie czas się zatrzymał. W sam raz na nieśpieszną weekendową podróż klasykiem.

Ja też przepadam za tamtejszymi krajobrazami, choć koszmarnie dawno już tam nie byłem. Przedeptałem tam kiedyś trochę ścieżek...

Orion napisał/a:
A fiat mógłby też być Księdza Mizerery vel Pazerery ze Skiroławek gdyby był w kolorze Yellow Bahama

Tak jest. A wikary jeździł emzetką ;-) .

Berta von S. 
Forumowy Badacz Naukowy
nienackofanka

Pomogła: 100 razy
Wysłany: 2015-09-04, 10:46:14   

Orion napisał/a:
A Świętokrzyskie to moje rodzinne strony. Pełne takich urokliwych miejsc gdzie czas się zatrzymał. W sam raz na nieśpieszną weekendową podróż klasykiem.

Coś w tym jest. Ostatnio podróżowałam kilka dni po Świętokrzyskim i zdumiał mnie widok konia z wozem (z tyłu sterczały widły bez żadnej szmaty na końcu). Od lat już takiego widoczku na polskiej szosie nie widziałam, a tutaj w ciągu 4 dni kilka razy! I jeszcze mnóstwo jakichś takich malutkich traktorków z mini-cysternami krążyło. :)
Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2015-09-04, 10:54, w całości zmieniany 1 raz  

Kapitan Jack 
Sympatyk Samochodzika

Wysłany: 2016-05-17, 17:52:39   

Orion napisał/a:
Z24 napisał/a:
...To górne zdjęcie, to pod Łysą Górą vel Świętym Krzyżem?

Zgadza się!

Najbardziej lubię podróżować Fiatem przez "szare drogi powiatu". A Świętokrzyskie to moje rodzinne strony. Pełne takich urokliwych miejsc gdzie czas się zatrzymał. W sam raz na nieśpieszną weekendową podróż klasykiem.

A fiat mógłby też być Księdza Mizerery vel Pazerery ze Skiroławek gdyby był w kolorze Yellow Bahama :D

Ja także pochodzę ze świętokrzyskiego i często odwiedzam rodzinne strony. Może kiedyś urządzimy FORUMOWY RAJD POJAZDAMI SAMOCHODZIKOWYMI PO ŚWIĘTOKRZYSKIM..? A oto moje pojazdy, którymi poruszam się na co dzień, a są z epoki:
JAWA 353/04 z 1961 roku

oraz RENAULT 5 z 1985 roku- następca RENAULT 5 ALPINE. I choć wiem, że ALPINE RENAULT ciotki Evelin był całkiem inny, to swoją perełkę nazywam właśnie ALPINE RENAULT :)

wilk1984 
Czytał Samochodzika
wilk1984

Wysłany: 2018-10-14, 01:54:58   

Duży Fiat bardzo ładny śnie o takim po nocach ,w Zagadkach był jeszcze jeden ford kto kojarzy

MarcinB 
Stały bywalec forum
www.facebook.com/28cali

Wysłany: 2018-12-27, 16:57:44   

Daj fotkę

Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali

Odpowiedz do tematu