PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Uwielbienie Nienackiego dla poprzedniego ustroju
Autor Wiadomość
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-05-24, 19:18:20   

PawelK napisał/a:
O ile dobrze pamiętam cukierki nigdy nie były na kartki


Jak pamiętam czekoladowe były, podobnie jak czekolada. Swoją drogą to ciekawe czy rzuciłyby się tak na chleb? :p

PawelK napisał/a:
Myślę, czego nie można powiedzieć o Tobie.


Też myślę że przesadziłeś.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2012-05-24, 20:55:08   

Szara Sowa napisał/a:
PawelK napisał/a:
O ile dobrze pamiętam cukierki nigdy nie były na kartki


Jak pamiętam czekoladowe były, podobnie jak czekolada. Swoją drogą to ciekawe czy rzuciłyby się tak na chleb?


To są szczegóły czy gra słów, czekoladowe cukierki czy czekoladki czy może cukierki. Cukierki to cukierki a czekoladki to czekoladki i cukierki na kartki nie były a dzieci się były bo nie miały za co kupić sobie słodyczy w sklepie.

Szara Sowa napisał/a:
PawelK napisał/a:
Myślę, czego nie można powiedzieć o Tobie.
Też myślę że przesadziłeś.


Też myślę, że Veg przesadził a gdzie drwa rąbią tam wióry lecą.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
veg1 
Fanatyk Samochodzika


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 1270
Wysłany: 2012-05-24, 21:33:37   

Sorry Pawle brakło mi piwa w organiźmie. Zawsze żle to na mnie działa. Zamiast zastanawiać się czy posiadasz zdolniość honorową by wyzwać Cię na uklepaną ziemię. Powinienem wypić kilka piw i Cię przeprosić. Mam taki charakter , że zawsze najpierw zabiję , a potem najgłosniej będę płakał na pogrzebie. Nie szukam zwady, ale zawsze ruszam na pierwszy gong. Nie gniewaj się , ale miej wyrozumialość dla innych niż Twoje poglądów. We mnie masz przeciwnika. Ale nie tylko.
_________________
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 21:38:53   

veg1 napisał/a:
że zawsze najpierw zabiję , a potem najgłosniej będę płakał na pogrzebie.

O matko, to chyba dobrze, że nie jedziemy razem na zlot do Radzynia, może byśmy się pozabijali, bo ja też najpierw zabijam, a później przepraszam. :D :564:
 
 
TomaszK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 62
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 1478
Wysłany: 2012-05-24, 22:02:00   

Iwmali napisał/a:
chyba dobrze, że nie jedziemy razem na zlot do Radzynia, może byśmy się pozabijali

Obiecujemy toczyć za Was dyskusje światopoglądowe. My z Jackiem jako najbardziej doświadczeni w życiu w PRL-u weźmiemy to na siebie.
A przy okazji Iwmali, wszystkiego najlepszego. :588:
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-24, 22:06:29   

Dzięki Tomaszu! :)
TomaszK napisał/a:
My z Jackiem jako najbardziej doświadczeni w życiu w PRL-u weźmiemy to na siebie.

Ale jakby co to nie pozabijacie się z Jackiem, bo będzie mi żal was obu! :D :564:
 
 
Jacekxt 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2701
Wysłany: 2012-05-25, 06:28:19   

Cytat:
Sorry Pawle brakło mi piwa w organiźmie.
-rzekł VEG.
Ja mam osobiście taki system wartościowania (z Modlitwy Pańskiej zaczerpnięte "...i odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym..."), że strasznie cenię nie tych, co w zatrzeciewieniu gustują, a tych, co potrafią pierwsi podać rękę do zgody.
(PawelK już na pewno piwo kupuje, bo to chłop mądry jest... :) )
Kochana Iwmali, o jakim zabijaniu mówisz Niewasto! Ja to nawet własnej Małżonki-Kochanki nie uderzyłbym, a co dopiero kogoś innego. To nie ja! Zaś TomaszK to osoba o najwyższej kulturze, która może być dla nas tylko przykładem. Dla mnie jest! :)
 
 
TomaszK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 62
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 1478
Wysłany: 2012-05-25, 07:28:38   

:oops: :oops: :oops:
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 07:43:11   

Wszyscy tak mówią, a jak zaczyna się dyskusję o polityce to wióry lecą w najlepszej rodzinie, jeśli prezentują strony inne opcje polityczne! :D
Wiem co mówię, bo u mnie na imprezach jest zakaz politykowania. :diabelek:
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-05-25, 08:13:53   

Ja polityce na zlocie powiem głośne... :fuckyou: Zbyt wiele jest innych fajnych rzeczy, którymi można się zajmować!
 
 
Jacekxt 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2012
Posty: 2701
Wysłany: 2012-05-25, 09:52:03   

Świetny pomysł! Złóżmy Przysięgę, że nie będzie na Zlocie polityki!

(tu Jacek wstał od kompa, wyprostował się, spojrzał na obrazek Skrzatuskiej Świętej Panienki , po czym przykładając rękę do serca, zaś drugą unosząc, wyszeptał słowa Przysięgi, którą san zresztą ułożył....)
:) :) :)
 
 
TomaszK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 9 razy
Wiek: 62
Dołączył: 12 Sie 2010
Posty: 1478
Wysłany: 2012-05-25, 10:01:54   

Oczywiście ! Żadnej polityki !
Iwmali napisał/a:
Wszyscy tak mówią, a jak zaczyna się dyskusję o polityce to wióry lecą
I Jacek i ja, jesteśmy raczej osobami łagocącymi spory i to nie tylko na tematy polityczne. Myśle, że niezależnie od zakazu Johny'ego, będziemy łagodzić nawet dyskusję na temat jakości spożywanego piwa :D .
 
 
rwsp 
Słyszał o Samochodziku


Pomógł: 1 raz
Wiek: 63
Dołączył: 24 Lut 2022
Posty: 14
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2023-01-15, 17:42:02   Dokumen Czasów Minionych

Znalazłem to w starym czaopiśmie. Między sygnatariuszami jest Zbigniew N.

OŚWIADCZENIE
Zebrani w dniu 20 sierpnia 1983 roku w Warszawskim Klubie Księgarza pisarze polscy stwierdzają z ubolewaniem, że wielomiesięczne rozmowy przedstawicieli władz politycznych i państwowych z przedstawicielami władz Związku Literatów Polskich skończyły się niepowodzeniem. Wobec rozwiązania ZLP powstał stan szkodliwy dla polskiego środowiska literackiego. W tej sytuacji istnieje pilna potrzeba odtworzenia zawodowo-twórczej organizacji pisarzy skupiającej wszystkich niezależnie od orientacji politycznej, światopoglądu i artystycznej praktyki, szanujących ustrój i prawa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej.
Stowarzyszenie takie w sposób aktywny walczyć powinno o swobody twórcze, o matenalne zabezpieczenie bytu pisarzy, o godność i rangę naszego zawodu w całokształcie socjalistycznej kultury. Sytuacja pisarzy i piśmiennictwa polskiego wymaga bowiem pilnych i rozumnych decyzji.
W tym stanie rzeczy zebrani zgłaszają gotowość do podjęcia prac nad ponownym zorganizowaniem środowiska pisarskiego, apelując do wszystkich koleżanek i kolegów o przyłączenie się do ich inicjatywy.

Halina Auderska, Aleksander Barszczewski, Wacław Biliński, Roman Bratny, Zdzisław Brudnicki Leopold Buczkowski, Zofia Bystrzycka, Alina Centkiewicz, Czesław Centkiewicz, Tadeusz Chróścielewski, Krzysztof Coriolan, Bohdan Czeszko, Janusz Domagalik, Zbigniew Domino, Janina Dziarnowska, Feliks Fornalczyk, Krzysztof Gąsiorowski, Jan Maria Gisges, Teodor Goździkiewicz, Jan Górec-Rosiński, Zygmunt Greń, Jerzy Grzymowski, Jerzy Harasymowicz, Tadeusz Hołuj, Stanisław Horak, Tadeusz Jasiński, Jerzy Jesionowski, Tadeusz Kajan, Ireneusz Gwidon-Kamiński, Stanisław Kamiński, Julian Kawalec, Ryszard Kłyś, Bogusław Kogut, Janusz Koniusz, Jan Koprowski, Jerzy Kossak, Zbigniew Kośmiński, Kazimierz Koźniewski, Zbigniew Krempf, Jerzy Księski, Czesław Kuriata, Jan Kurowicki, Józef Lenart, Zygmunt Lichniak, Henryk Liwor-Piotrowski, Jan Łysakowski, Marcin Łysakowski, Władysław Machejek, Józef Ozga-Michalski, Zbigniew Nienacki, Karol Obidniak, Tadeusz Ostojski, Hanna Ożogowska, Henryk Panas, Gabriela Pauszer-Klonowska, Jan Pierzchała, Janusz Przymanowski, Andrzej Przypkowski, Marian Reniak, Janusz Roszko, Michał Rusinek, Wiesław Rustecki, Wacław Sadkowski, Zbigniew Safian, Artur Sandauer, Igor Sikirycki, Jerzy Sokołowski, Włodzimierz Sokorski, Tadeusz Sokół, Stanisław Stanuch, Marian Stępień, Stanisław Sulima-Kamiński, Józef Szczawiński, Andrzej Twerdochlib, Andrzej Wasilewski, Jerzy Wawrzak, Marek Wawrzkiewicz, Jerzy Wittlin, Zygmunt Wójcik, Stanisław Zieliński, Stanisław Załuski.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 10