PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
109. Machina Chaosu
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-12-14, 15:29:42   109. Machina Chaosu

Tytuł idealnie pasuje do tego, co nam zaserwował Marek Żelech w kolejnym tomie. Narracja jeszcze bardziej skomplikowana niż w "Promieniach śmierci". Trzcim narratorem (sic!) została "Różdżka"...

Co to ma wspólnego z przygodami pana samochodzika??? Kompletnie nic. Nigdy nie sadziłem że kiedykolwiek to powiem, ale nawet Olszakowski był bardziej samochodzikowy niż Żelech. Nie tędy droga...

Zaczynam tracić nadzieję, że jeszcze kiedyś pojawi się autor, który zbliży się poziomem swoich książek do Arkadiusza Niemirskiego.

Odradzam czytanie dylogii "Fundacja i zakon". Jeszcze kilka takich książek i dołączę do Czesia ze swoimi poglądami na temat kontynuacji...
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2012-12-14, 15:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-14, 15:55:26   

Michal_bn napisał/a:
Odradzam czytanie dylogii "Fundacja i zakon". Jeszcze kilka takich książek i dołączę do Czesia ze swoimi poglądami na temat kontynuacji...

O Matko Boska, zawału dostałam!

Michał, chyba Czesio Cię zaraził ciężką chorobą....ja się boję.
 
 
Gromiłło 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 43
Dołączył: 12 Gru 2009
Posty: 22
Skąd: EPBY
Wysłany: 2014-01-15, 09:22:15   

Witam!
Jestem świeżo po lekturze kilku "kontynuacji", podzielę się zatem opinią na temat dylogii pana Żelecha.

W skrócie...nie powiem, że czyta się to źle. Przeciwnie. To są niezłe przygodówki, tyle że raczej powinny być "współczesnymi kontynuacjami" Indiany Jonesa niż PS. Klimatu Samochodzików jest bowiem ZERO, ba - minus 200. Ale czego tam nie ma...Hoho!

W "Machinach Chaosu" Paweł jest w sumie dodatkiem do Nackiego i "Róźdżki". Wszyscy są oczywiście komandosami, latają z najnowocześniejszą bronią, ratują świat przed coraz to straszniejszymi przeciwnikami, szlajają się po starożytnych kompleksach pełnych "templariuszowych" pułapek żywcem wyjętych z filmów o Indianie i gier przygodowych.

Wszystko okraszone, jak zwykle u Żelecha "lekką nutką" fantastyki i historii alternatywnej.

Narracja w trójcy (nie)świętej faktycznie wprowadza chaos, choć specjalnie mi nie przeszkadzała. Plusem (dla mnie, jako miłośnika lotnictwa) jest spory udział statków powietrznych i całkiem rzetelny ich opis.

Dobra lektura na nudę, na kibel czy do wanny. Na pewno nie kontynuacja Samochodzików.
Panie Żelech - niech Pan pisze, bo to złe nie jest. Tylko nie w formie kontynuacji PS. Nie ma to najmniejszego sensu. A i do Dana Browna troszkę jednak brakuje... ;)
 
 
 
Wacek Krawacik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2014-03-08, 08:28:13   

Popieram poprzednika. Ksiazka nadaje sie na scenariusz do gry komputerowej lub autor przerysowal to juz z istniejacej gry. Niestety, jestem w wieku gdy mnie to bawilo wiele lat temu. O ile "Promienie Smierci" byly fatalne, to "Machina Chaosu" jest fatalna do kwadratu. Moja ocena to 1/10.
 
 
Brodkasz 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 52
Dołączył: 28 Cze 2014
Posty: 125
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2014-06-29, 08:33:35   

Jeżeli mogę wtrącić swe prywatne zdanie. Przeczytałem kontynuacje tego Pana bo "Samochodzik" ale jak dla mnie najmniej "Samochodzikowy" :(
_________________
Pozdrawiam Brodkasz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 11