PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Na czym czytamy e-booki?

Jeśli e-book to na czym?
Na ekranie komputera
10%
 10%  [ 9 ]
Na laptopie
8%
 8%  [ 7 ]
Na tablecie
9%
 9%  [ 8 ]
Na telefonie
5%
 5%  [ 5 ]
Na czytniku
32%
 32%  [ 28 ]
Na czymś innym
0%
 0%  [ 0 ]
Z wydrukowanych kartek
7%
 7%  [ 6 ]
Nie czytam w ogóle e-booków
25%
 25%  [ 22 ]
Głosowań: 85
Wszystkich Głosów: 85

Autor Wiadomość
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2014-01-14, 10:29:34   

Szkoda, że niektórzy są w stanie dopiero przejrzeć na oczy dopiero po wydaniu nie małych pieniędzy na Kindla.
Samo nakręcająca się reklama: dlaczego Kindle? Bo najwięcej osób używa. Dlaczego używa? Bo najwięcej osób poleca. I tak w kółko. Pamiętacie hasło z murów "jedzcie g**o, miliony much nie mogą się mylić"?

Co oferuje Kindle czego nie potrafią czytniki innych firm?
Nic. Pearla, wifi, dotykowe ekrany, podświetlenie ma już chyba każda firma w swojej ofercie.

Co oferują czytniki innych firm w stosunku do Kindla?
Możliwość odczytywania wielu formatów a nie tylko trzech i to z problemami jak w przypadku np. pdfów. Kindle nie ma funkcji "reflow" w tym formacie czyli nie potrafi podzielić linijki na pół i przenieść jej do nowego wiersza jeśli ktoś zmieni skalę czcionki.

Można się bawić z konwersjami, ale po co skoro inne czytniki przyjmują niekindlowe formaty bez kombinowania?
Świat nie kończy się tylko na MOBI i TXT. Są jeszcze ePUB, PDF (z "reflow"), DjVu, RTF, DOC, DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX, HTML, FB2, CHM, PDB, TXT, ZIP, CBR, CBZ, czy graficzne JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF.

Dziwić się potem, że ktoś uważa iż tablet jest lepszy od dedykowanego czytnika skoro użył wersji dość ułomnej w możliwościach, stworzonej specjalnie tylko dla JEDNEJ księgarni na świecie.
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-14, 10:42:10   

Moore napisał/a:
Można się bawić z konwersjami, ale po co skoro inne czytniki przyjmują niekindlowe formaty bez kombinowania?


A co byś konkretnie proponował innego?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Moore 
Stały bywalec forum



Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 303
Skąd: z kątowni
Wysłany: 2014-01-14, 11:04:40   

Ponieważ sytuacja na rynku elektroniki jest bardzo dynamiczna więc nie zaproponuję żadnego konkretnego modelu, gdyż jest to bezcelowe a ja w temacie na co dzień nie siedzę.
Warto jednak zainteresować się ofertami Pocketbook, Onyx a jeszcze lepiej zapoznać ze specyfikacjami. Jak w każdym temacie jest i forum które zajmuje się czytnikami :)
./redir/forum.eksiazki.org/eczytniki-f151/
_________________
Zwycięzca rywalizacji rowerowej w 2016 i 2017 r.
 
 
JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 905
Wysłany: 2014-01-14, 11:36:48   

No cóż - skoro kolega tak ładnie napisał to aż grzech nie odpisać ;)

Moore napisał/a:

Szkoda, że niektórzy są w stanie dopiero przejrzeć na oczy dopiero po wydaniu nie małych pieniędzy na Kindla.

Niemałych? Ja za swojego łącznie z przesyłką dałem 450 pln - kiedy go kupowałem jakieś trzy lata temu był jeden z najtańszych modeli na rynku. I właściwie chyba nadal jest - wersja z reklamami jest do dostania za 270pln z Amazonu. Czy są to niemałe pieniądze? Pewnie kwestia względna. Za 270pln można kupić w empiku z jakieś 5 książek
Dla równowagi; najtańszy czytnik jaki znalazłem na ceneo kosztował 79-120pln a najdroższy 1400pln.

Moore napisał/a:

Co oferuje Kindle czego nie potrafią czytniki innych firm?
Nic. Pearla, wifi, dotykowe ekrany, podświetlenie ma już chyba każda firma w swojej ofercie.

To prawda; aktualnie między popularnymi czytnikami nie ma większych różnic. Jakiś czas temu Kindle 3g oferował coś istotnego - możliwość darmowego dostępu do internetu (w ograniczonym co prawda zakresie) na całym świecie. Przydatne? Dla mnie średnio; ale znam dwie osoby dla których to przeważyło o wyborze.

Moore napisał/a:

Samo nakręcająca się reklama: dlaczego Kindle? Bo najwięcej osób używa. Dlaczego używa? Bo najwięcej osób poleca. I tak w kółko. Pamiętacie hasło z murów "jedzcie g**o, miliony much nie mogą się mylić"?

Kolega tak na poważnie?

Moore napisał/a:

Co oferują czytniki innych firm w stosunku do Kindla?
Możliwość odczytywania wielu formatów a nie tylko trzech i to z problemami jak w przypadku np. pdfów. Kindle nie ma funkcji "reflow" w tym formacie czyli nie potrafi podzielić linijki na pół i przenieść jej do nowego wiersza jeśli ktoś zmieni skalę czcionki.


To fakt; na moim starym Kindle 3.4 nie ma takiej opcji co dyskwalifikuje czytanie PDFów. Jedyne czego faktycznie brakuje to wsparcie dla ePub (może z jedna na pięćdziesiąt książek jakie chcę kupić nie ma odpowiednika w MOBI).

Moore napisał/a:

Można się bawić z konwersjami, ale po co skoro inne czytniki przyjmują niekindlowe formaty bez kombinowania?
Świat nie kończy się tylko na MOBI i TXT. Są jeszcze ePUB, PDF (z "reflow"), DjVu, RTF, DOC, DOCX, XLS/XLSX, PPT/PPTX, HTML, FB2, CHM, PDB, TXT, ZIP, CBR, CBZ, czy graficzne JPG, PNG, GIF, BMP, TIFF.


Zapomniałeś wymienić AZW i PRC.
Ale powiedzmy sobie szczerze; z wymienionych formatów jedyne, które mają sens na czytnikach to MOBI, TXT, ePUB, PDF, DjVu, RTF, DOC(x). Jak dla mnie "mnogość" formatów w przypadku tanich modeli była to zawsze "chłytem" marketingowym (coś jak ilość gigaherzów przy wyborze komputera albo ilość megapikseli przy wyborze aparatu fotograficznego).
Dlaczego tak uważam? Wystarczy wejść na stronę dowolnej polskiej księgarni (virtualo, woblink, ebookpoint...) - nikt nie sprzedaje książek w formacie DOC, HTML czy XLS.

Moore napisał/a:

Dziwić się potem, że ktoś uważa iż tablet jest lepszy od dedykowanego czytnika skoro użył wersji dość ułomnej w możliwościach, stworzonej specjalnie tylko dla JEDNEJ księgarni na świecie.


Fakt, ale myślę, że gdyby w tym podsumowaniu zastąpić kindle dowolnym czytnikiem wybranym z Empiku efekt byłby ten sam - tablet zawsze by wygrywał. Każdy ma jakieś swoje ułomności.
_________________
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...


 
 
Święty 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 774
Skąd: SILESIA
Wysłany: 2014-01-15, 21:20:39   

Moore napisał/a:
Szkoda, że niektórzy są w stanie dopiero przejrzeć na oczy dopiero po wydaniu nie małych pieniędzy na Kindla.


Co do ceny KINDLE to co jakiś czas są ciekawe promocje cenowe: A tu ciekawostka cenowa, KINDLE w Niemczech po 49 Euro. ./redir/swiatczytnikow.pl/kindle-classic-w-niemczech-za-49-euro/

Moore napisał/a:
Samo nakręcająca się reklama: dlaczego Kindle? Bo najwięcej osób używa. Dlaczego używa? Bo najwięcej osób poleca. I tak w kółko. Pamiętacie hasło z murów "jedzcie g**o, miliony much nie mogą się mylić"?


Skoro temat brzmi: "na czym czytamy e-booki", podaliśmy swoje typy. Nie wiem dlaczego niektórzy odebrali to jak reklamę. :galy:

Dla mnie KINDLE jest bardzo fajnym czytnikiem, używam go już od pewnego czasu i e-book-ów nie czytam na niczym innym (po się męczyć, czytnik to prawie jak papierowa książka).
_________________


All that we see or seem
Is but a dream within a dream
Ostatnio zmieniony przez Święty 2014-01-15, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Anna 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 1184
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2014-01-18, 00:13:12   

Ale ja -chcialam rozwinac ten temat, czyli oprocz tego NA CZYM czytamy ebooki; to jednak CO CZYTAMY.
Bo ostatecznie to nie urzadzenie sluzace do czytania jest najwazniejsze, ale to, co na nim mozna przeczytac.
Czyli czekam na Wasze dalsze propozycje lektur!!!!

Jeszcze garsc informacji od wlascicielki Kindle, takich o ktorych nikt z Was nie pisal. Nie wiem, na ile jest to nie-poloska specyfika, byc moze nic z tego nie dotyczy naszych krajowych warunkow, ale dla calosci obrazu pomyslalam ze napisze:
Tak jak napisalam -najbardziej przypadl mi do gustu tablet Samsunga; glownie ze wzgl. na dodatkowe cechy, czyli nie wylacznie podlaczenie sie i zakupy jedynie w Amazon. To duze ograniczenie samego Kindle. Dla mnie wazne bylo i to, co jest "dodatkowe" czyli przykladowo (podkreslam: mowimy tutaj tylko o ksiazkach/czasopismach) sprawdzenie -od reki - ich cen, recenzji, etc. w internecie. Z tym dostepem do Internetu przez Kindle-ten 3G jest -kiepsko! Tzn. w takim przypadku jak my (tj. ja i wlascicielka rzeczonego Kindle) mieszkamy b. daleko od centrali telefonicznej, sygnal internetowy jest kiepski (ten "po przewodach"); a ona sama przyznala, ze bezprzewodowy praktycznie nie dziala, i jesli sama chce zaladowac nowe ksiazki, to musi albo pojechac do miasta (tzn. w poblize centrali); albo sie podlaczyc, inaczej nic z tego.
Nie wiem, jak wyglada sprawa CEN ksiazek (te nieliczne ksiegarnie oferujace polskie pozycje-oferuja je w praktycznie identycznych cenach!!!) -pytanie do Was, czy faktycznie tak jest? CZy ceny sie roznia. Znalazlam oferte dotyczaca literatury SF-gdzie czytelnik wybiera cene, ale to raczej wyjatek.
, ale dla nas Amazon -nie jest wcale najtanszy, tzn. sa tu ksiegarnie sprzedajace ebooki taniej. Sa tez -roznorodne promocje typu kupujesz ksiazke w normalnej ksiegarnni, i dostajesz kupon na ksiazke elektroniczna (albo za darmo, albo za przyslowiowa zlotowke); lub dwie w cenie jednego etc. etc. Tego jest tu cala masa.
A wiem, od mojej znajomej, ze trzeba sie troche nagimnastykowac, zeby zaladowc je na Kindle. Tzn. producent/dystrybutor -czyli: Amazon "nie lubi" zeby kozystac z "usprawnien" lub znizek oferowanych przez konkurencje. Na poczatku Kindle w ogole tylko dzialal pod serwisem Amazon, ale zdaje sie ze zagrozono im jakimis procesami o "nieuczciwa" konkurencje, i wtedy dopuszczono te dodatkowe serwisy do Kindle.
Czytniki innych firm -nie maja tego typu wad.
Acha, powinnam jeszcze dodat -probowalam czytac ksiazke na telefonie 3.7 cala...to tylko dla wielbicieli "dokonan" ekstremalnych...
_________________

pozdrawiam serdecznie,
Anna
 
 
Jolly Roger 
Uwielbia Samochodzika



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 783
Wysłany: 2014-05-20, 20:48:28   

Przeczytalam juz prawie wszystkie kontynuacje "samochodzikow " w pdf, używając komputera, laptopa, netbooka i telefonu.
Bardzo sobie chwale wszystkie opcje :)
I najbardziej odpowiada mi pdf jak widac kazdy lubi co innego.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-05-21, 07:49:55   

Jolly Roger napisał/a:
rzeczytalam juz prawie wszystkie kontynuacje "samochodzikow "


Rozumiem, że niebawem o każdej napiszesz u nas choć minirecenzję! :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Jolly Roger 
Uwielbia Samochodzika



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 783
Wysłany: 2014-05-21, 14:20:14   

Przykro mi, nie zostaja na dlugo w pamieci :)
 
 
JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 905
Wysłany: 2014-05-21, 18:50:05   

Miałem znajomego, który miał odwrotną tendencję; ilość książek w pamięci rosła przy jednocześnie stałej ilości przeczytanych książek (czytaj: bliskiej zera) ;)
_________________
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...


 
 
omszały głaz 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-21, 19:18:12   

Próbowałem czytać ebooki na telefonie 3,7" ale to była porażka. Chciałem zainwestować w czytnik, już zrobiłem odpowiedni doktorat ale w międzyczasie zakupiłem telefon 5" i okazało się że spokojnie da się czytać, jest to nawet wygodne :)
Ostatnio zmieniony przez omszały głaz 2014-05-21, 19:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2014-05-21, 19:34:04   

omszały głaz napisał/a:
Próbowałem czytać ebooki na telefonie 3,7" ale to była porażka. Chciałem zainwestować w czytnik, już zrobiłem odpowiedni doktorat ale w międzyczasie zakupiłem telefon 5" i okazało się że spokojnie da się czytać, jest to nawet wygodne :)

Telefon czytnika nie zastąpi, wiem to po sobie ;-)
 
 
 
omszały głaz 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-21, 19:42:02   

Unieski napisał/a:
omszały głaz napisał/a:
Próbowałem czytać ebooki na telefonie 3,7" ale to była porażka. Chciałem zainwestować w czytnik, już zrobiłem odpowiedni doktorat ale w międzyczasie zakupiłem telefon 5" i okazało się że spokojnie da się czytać, jest to nawet wygodne :)

Telefon czytnika nie zastąpi, wiem to po sobie ;-)

Pewnie masz rację ale jedno urządzenie mniej, poza tym jestem zaskoczony komfortem czytania z tego telefonu, połknąłem już z nim 8 ksiąg.
 
 
Jolly Roger 
Uwielbia Samochodzika



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 783
Wysłany: 2014-05-22, 15:14:30   

pewnie ze nie zastąpi :)
ale telefon mam zawsze przy sobie, wiec gdy mam chwilkę czasu mogę czytac zamiast gapic sie w niebo :)
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2014-05-22, 16:43:58   

Jolly Roger napisał/a:
zamiast gapic sie w niebo :)


Gapienie się w niebo też poprawia nastrój. :D
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Jolly Roger 
Uwielbia Samochodzika



Dołączyła: 20 Kwi 2013
Posty: 783
Wysłany: 2014-05-22, 16:55:06   

pewnie :D ale pojawia sie alternatywa ;)
 
 
Komar 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 11
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2014-08-05, 12:40:56   

Kiedyś czytałem na telefonie, teraz na tablecie.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-05, 12:49:18   

A ile Wam wytrzymują tablety? Mojemu synowi padł po roku (a nie był z tych najtańszych). Fakt, że był dość intensywnie użytkowany. Najpierw były problemy z gniazdkiem ładowania, można było ładować tylko przez gniazdko usb, potem padł dźwięk, w końcu nie dało się już tableta podłączyć tak aby miał prąd. :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Święty 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 774
Skąd: SILESIA
Wysłany: 2014-08-05, 18:59:19   

jeśli chodzi o czytanie książek elektronicznych - to moim zdaniem TYLKO i WYŁˇCZNIE na CZYTNIKU np. Kindle.
Mimo, że pisałem już na ten temat dodam ponownie: technologia wyświetlacza E-ink (papier elektroniczny) nie męczy wzroku - w porównaniu do LED czy LCD.
./redir/swiatczytnikow.pl/o-co-chodzi/czytniki-ebookow-i-e-papier-co-to-jest/
_________________


All that we see or seem
Is but a dream within a dream
 
 
Komar 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 26
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 11
Skąd: Nasielsk
Wysłany: 2014-08-06, 13:57:50   

Szara Sowo, w domu od ponad roku mam dwa tablety Prestigio z T-Mobile. Jeden użytkują rodzice, a jeden my, tj. ja i moich dwóch braci. Pierwszy działa bardzo dobrze, zero rys itp. Rodzice korzystają z niego wyłącznie do przeglądania internetu, robienia zdjęć. Żadnych gier itp. Nasz wykorzystywany jest do gier, aplikacji, internetu, muzyki, filmów i ebooków. Tablety trzymają już ponad rok, dokładnie od kwietnia 2013, i tylko na naszym jest rysa, duża, lecąca przez cały wyświetlacz, ale "jako tako" nie przeszkadza. A co do baterii - starcza ona na około 5 godzin gry, 8 słuchania muzyki, 10 czytania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13