PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
18. Bursztynowa Komnata
Autor Wiadomość
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 16:35:28   

Po prostu gdyby książka była w jednym tomie byłoby wszystko ok! Rozciąganie akcji i wątków na dwa tomy tak się zawsze kończy, no prawie zawsze! :/

JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS

Wysłany: 2010-11-13, 16:40:29   

Iwmali napisał/a:
Po prostu gdyby książka była w jednym tomie byłoby wszystko ok! Rozciąganie akcji i wątków na dwa tomy tak się zawsze kończy, no prawie zawsze! :/

Myślę, że nawet jeden tom byłby za dużo... Przecież obydwa tomy prowadzą do nikąd - w pierwszym znajdują puste skrzynie, w drugim pusty bunkier.
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...

Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 16:46:16   

No niby tak ale sam temat bursztynowej komnaty jest dla mnie ciekawy, dlatego czytam wszystko co znajduję w tym temacie! :) Może kiedyś ja się pochwalę Wam forumowicze, że odkryłam miejsce w którym jest BURSZTYNOWA KOMNATA! :D :564:

JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS

Wysłany: 2010-11-13, 16:51:56   

Tiaaa... I ta rewelacje będzie pewnie brzmiała w stylu: u Czesia w piwnicy ;)
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...

Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-13, 17:02:41   

JaksaZKopanicy napisał/a:

U Czesia w piwnicy już szukałam... nie ma tam! :p

Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator

Wysłany: 2010-11-13, 17:28:08   

Iwmali napisał/a:
JaksaZKopanicy napisał/a:

U Czesia w piwnicy już szukałam... nie ma tam! :p

Za nisko szukałaś. Miało być na głębokości 9 metrów. :p

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:17:58   

Chociaż na forum nie było mnie od dawien dawna, nie znaczy to, że zakończyłem znajomość z Panem Samochodzikiem. Z ciekawości zajrzałem w końcu do kontynuacji i podzielę się spostrzeżeniami odnośnie BK... Generalnie, jak już wspominaliście, ta książka w ogóle nie trzyma się kupy. Nie rozumiem co gna bohaterów w jedno czy drugie miejsce, dziwi mnie, że w każdym niemal drzewie czy bunkrze jest jakiś skarb (to już lata dziewięćdziesiąte, ja pod ich koniec odwiedziłem kilka bunkrów i nic :p ). Poza tym pełno tu pomyłek czy w druku, czy logicznych, i ogólnego niedbalstwa. Może to ja już mam coś ze wzrokiem, ale sprawdzałem kilka razy i drzewo prawdy zamienia się nagle w drzewo życia. Tym podobnych dziwnych zmian jest jeszcze co najmniej kilka.
Co do samych bohaterów to Paweł Daniec pomimo całej swojej niby inteligencji i żyłki detektywa polega głównie na teleradiestezji (o co chodzi - czy Tomasz nie naśmiewał się we Fromborku z podobnych praktyk? Nagle wszyscy wierzą w moc różdżki?) i bieganiu z wykrywaczem - szkoda słów. Bijatyki i inne niesamowite wydarzenia tylko pogrążają tę książke. A na koniec dodam jeszcze coś co chyba wywoła u Was szok - przeczytałem obie książki niemal za jednym posiedzeniem i czytało mi się dość fajnie. Dobrze było przeczytać chociażby o Marczaku czy Samochodziku, chociaż to już nie to samo. Może to ze mną jest coś nie tak? :D

P.S. Zakończenie zakrawa na potężną kpinę.
P.P.S. Od kiedy punki słuchają techno?!?!

Unieski 

Wysłany: 2010-12-18, 12:20:29   

Pan Tragacik napisał/a:
A na koniec dodam jeszcze coś co chyba wywoła u Was szok - przeczytałem obie książki niemal za jednym posiedzeniem i czytało mi się dość fajnie.

Szok :galy:
Pan Tragacik napisał/a:
P.P.S. Od kiedy punki słuchają techno?!?!

Poważnie takie coś wystąpiło? :053:

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:23:13   

Mówiłem, że szok :) To chyba syndrom głodu samochodzikowego :)
Co do punków to owszem - Jacek jest punkiem i słucha cały czas techno z jamnika...

Unieski 

Wysłany: 2010-12-18, 12:25:22   

Pan Tragacik napisał/a:
Co do punków to owszem - Jacek jest punkiem i słucha cały czas techno z jamnika...

Respekt :D

Michal_bn 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:31:40   

Unieski napisał/a:
Pan Tragacik napisał/a:

Respekt :D

Hmmm muszę zaprotestować!

Mimo ze książka jest cienka, to nigdzie nie jest napisane że Jacek jest punkiem tylko że jest wygolony na punka. U mnie tak co piąty uczeń chodzi do szkoły, ale żaden nie jest punkiem :D :D :D

Unieski 

Wysłany: 2010-12-18, 12:33:10   

m_pufi napisał/a:
U mnie tak co piąty uczeń chodzi do szkoły, ale żaden nie jest punkiem :D :D :D

Patologia jakaś :D
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2010-12-18, 12:33, w całości zmieniany 1 raz  

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:40:18   

Cytat:
Szkoda, że jest już święty Jacek - zaśmiał się - bo słyszałem, że mamy wstąpić do zakonu franciszkanów. Proszę na mnie spojrzeć, czyż nie wyglądam świątobliwie?
Teraz ja się zaśmiałem:
- Święty punk! No, no! Już widzę te pielgrzymki pofarbowanych, obwieszonych blachami...
- Ee tam, punk - westchnął chłopak. - Półpunk. Na miarę, na jaką pozwala dyrekcja naszej szkoły... Ale podczas ferii...

Cytat:
Gdy wyszedłem przed “Akcent” zobaczyłem Jacka otoczonego przez czterech osiłków, którym zdawał się przewodzić szczególnie pękaty.
- Panowie mają jakąś sprawę do tego młodzieńca? - spytałem podchodząc na lekko rozkołysanych nogach (dzięki temu jest się przygotowanym na odparcie ataku z każdej strony).
- Nie pańska rzecz - napuszył się pękaty - ale akurat my nie lubimy punków...

Cytat:
- Będzie ich pan tak radośnie eskortował aż do przejścia granicznego? - z przekąsem spytał Jacek.
- Młody punku - przeciągnąłem się - dam się ostrzyc i ufarbować włosy na podobieństwo twoich, jeśli oni spróbują legalnie przekroczyć granicę.

Więc jest punkiem czy nie? Myślę, że po prostu Pan Szumski nie odrobił zajęć z subkultur :)

Michal_bn 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:50:31   

Nie jest. Jacek jest managerem Zosi :D A ona śpiewa pop a nie punk ;-)
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2010-12-18, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:54:48   

Nie zdradzaj dalszych wydarzeń :)

Michal_bn 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2010-12-18, 12:58:00   

Ok, przepraszam... :oops:

"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."

Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych

Wysłany: 2010-12-19, 19:58:53   

Pan Tragacik napisał/a:
A na koniec dodam jeszcze coś co chyba wywoła u Was szok - przeczytałem obie książki niemal za jednym posiedzeniem i czytało mi się dość fajnie. Dobrze było przeczytać chociażby o Marczaku czy Samochodziku, chociaż to już nie to samo. Może to ze mną jest coś nie tak? :D

Uważam, że to właśnie świadczy o tym, że kontynuacje można traktowac jako przyjemne książki przygodowe i często do nich zaglądac. Podkreślam oczywiście, że nie musi to byc jednoznaczne z traktowaniem tych książek jako PS. Ja też większośc kontynuacji (zwłaszcza Miernickiego) w jeden dzień lub wieczór, jeśli tylko czas pozwala. Akurat w te święta zabieram się ponownie za "Bursztynową Komnatę", ale mam tylko drugi tom, więc szybko pójdzie ;-)

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2010-12-19, 21:20:58   

Szkoda tylko, że pełno tu różnych "dziwnych" drobiazgów, które mnie osobiście irytują. I to nie tylko w świetle PSa, ale w ogóle...

Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-12-19, 23:15:22   

Ja właśnie zabieram się ponowie, po Waszych ciekawych postach za Bursztynową Komnatę, czytałam ją tak dawno chyba ze 3 lata temu, że mało z niej pamiętam...jakaś skleroza czy cóś???? :D Czesio mogę Ci zeskanować i przysłać do poczytania na święta! :027:

Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych

Wysłany: 2010-12-21, 14:55:11   

Właśnie skończyłam - tak jak podejrzewałam, szybko poszło. Czytałam teraz tylko drugi tom. I cóż? Nie mam negatywnego zdania na temat książki. Rzeczywiście może drażnic to, że Daniec odkrywa mnóstwo innych rzeczy, jakby przy okazji. W związku z tym powieśc jest w pewnym momencie o niczym, bardziej pokazuje codziennośc bohatera, różne jego przygody. Ale czy nie często jest tak, że to, czego się szuka, nigdy nie zostaje odnalezione? Czasem, gdy wszystko układa się jak po nitce do kłębka, akcja wydaje się nazbyt naiwna, zbyt przewidywalna.
Poza tym ciekawe jest zakończenie, bardzo nietypowe. Ponadto otwiera autorowi furtkę do napisania kolejnych dwóch tomów "Bursztynowej Komnaty" :D

Odpowiedz do tematu