PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-12-01, 09:59
Harpagan i inne na orientacje
Autor Wiadomość
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-20, 07:28:49   Harpagan i inne na orientacje

Tak się zastanawiam, może wśród was też jest ktoś kto lubi z kompasem połazić? Od kilku lat uczestniczę w rajdach na orientację Harpagan. To impreza ekstremalna polegająca na tym by przejść dystans 100 km (oczywiście na orientację po punktach kontrolnych) w nieprzekraczalnym czasie 24 h. Więcej o rajdzie na stronce ./redir/www.harpagan.pl/rajd/ Polecam ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nietajenko 2018-08-09, 19:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-09-20, 07:35:06   Re: Harpagan

Nietajenko napisał/a:
Tak się zastanawiam, może wśród was też jest ktoś kto lubi z kompasem połazić? Od kilku lat uczestniczę w rajdach na orientację Harpagan. To impreza ekstremalna polegająca na tym by przejść dystans 100 km (oczywiście na orientację po punktach kontrolnych) w nieprzekraczalnym czasie 24 h. Więcej o rajdzie na stronce ./redir/www.harpagan.pl/rajd/ Polecam ;-)


Mój kolega co roku tam startuje, ale to jest dla mnie ekstremum nie dla każdego :)
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-20, 07:44:59   

Ja mam za sobą 6 startów w tym dwa ostatnie ukończone. ;-) Impreza bardzo pozytywna. Zawsze około tysiąca uczestników (z czego na wersję pieszą (bo jest też rowerowa) około 600) bierze w tym udział. Niesamowity jest obrazek sznura latarek czołówek sunącego po pofałdowanym polu po rozpoczęciu rajdu. Potem oczywiście się on rozmywa. No i cudowne uczucie gdy po dystansie powiedzmy 110 - 115 km non-stop (założone 100 km jest po najkrótszej drodze założonej przez organizatorów - po elementach liniowych) dochodzi się do bazy rajdu. Jak bosko smakuje wówczas heineken! ;-)
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-20, 07:59:16   

Faktycznie ekstremalna sprawa. Bez wcześniejszej zaprawy nie ma chyba co podchodzić. Podziwiam szczerze!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-20, 08:08:36   

Szara Sowa napisał/a:
Faktycznie ekstremalna sprawa. Bez wcześniejszej zaprawy nie ma chyba co podchodzić. Podziwiam szczerze!

Fantastyczne jest to, że wśród uczestników można zobaczyć zarówno dzieci z rodzicami jak i 60-latków. Rajdu nie trzeba ukończyć a marsz na orientację nocą daje wiele wrażeń i adrenaliny. Niektórzy startują by ukończyć tylko połowę dystansu (pętlę nocną) a potem poimprezować. Pozytywna sprawa taki rajd. :)
_________________
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2011-09-20, 08:26:51   

No to ja jestem za stara, wszak mam 80 lat[wg naszego Admina]...zresztą dystans 100 km jestem w stanie pokonać tylko i wyłącznie moim "Pikusiem". :D
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-09-20, 09:58:52   

Iwmali napisał/a:
wszak mam 80 lat[wg naszego Admina]


Ja widzę co innego :065:
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
MobyDick 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 38
Dołączył: 23 Cze 2011
Posty: 34
Skąd: Drawsko Pomorskie
Wysłany: 2011-09-20, 18:00:36   

Bardzo fajna sprawa, takie rajdy. Ale to jak już ktoś pisał, nie dla każdego, tak więc szacunek za chęci i że dajesz radę :564: .

Nietajenko napisał/a:
Zawsze około tysiąca uczestników (z czego na wersję pieszą (bo jest też rowerowa) około 600) bierze w tym udział.

Inna sprawa mnie zainteresowała, nigdy nie byłem na takiej imprezie dlatego jestem ciekaw, czy przy tej ilości uczestników, nie wygląda to jak pielgrzymka?
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-20, 18:25:34   

MobyDick napisał/a:
Inna sprawa mnie zainteresowała, nigdy nie byłem na takiej imprezie dlatego jestem ciekaw, czy przy tej ilości uczestników, nie wygląda to jak pielgrzymka?

Masz rację ale tylko troszeczkę. Rzeczywiście pierwsze 2 z 16 punkty kontrolne (ok. 10 km) wyglądają trochę jak taka luźna procesja. Potem jednak wszystko się "rozłazi", uczestnicy wybierają różne warianty przejścia. Trasa, która początkowo wydaje się prosta bo idzie się w tzw. "tramwaju" staje się coraz trudniejsza i zależna od trzech elementów: nawigacja, kondycja, psycha. Do dyspozycji jest tylko czołówka, kompas i mapa w skali 1:50000 z zaznaczonymi punktami kontrolnymi (żadnego GPS!!! - to dyskwalifikuje). Polecam i zapraszam. Rajdy się na pomorzu odbywają, co roku gdzie indziej i najczęściej na kaszebach, byś miał blisko. Pozdrawiam. :564:
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nietajenko 2011-09-21, 07:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-09-20, 19:03:44   

Nietajenko, w Tułaczu też bierzesz udział?
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-09-21, 07:23:01   

PawelK napisał/a:
Nietajenko, w Tułaczu też bierzesz udział?

Raz, parę lat temu. Potem mi się bąbel urodził i musiałem ograniczyć swoją aktywność do tych "niezbędnych". ;-) Trudniejszy technicznie od Harpagana bo opiera zię na pełnych zasadach InO czyli PK, PS, PM, start w interwałach, punkty ujemne itp. Jedynie mapa jest łatwiejsza bo skala większa 1:25000. A ty w Tułaczach bierzesz udział?
_________________
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-09-21, 07:52:04   

Nietajenko napisał/a:
. A ty w Tułaczach bierzesz udział?


Ja nie, ale mój kolega bierze (brał?) udział w organizacji tych rajdów, nawet swego czasu był kierownikiem. Więc mam na bieżąco wgląd w takie rajdy, również rowerowe - standardem jest u nas obserwowanie wyników Transcarpatii i późniejsze przeglądanie zdjęć rowerzystów unurzanych w błocie gór polskich.

Z ciekawych ale trochę innych rzeczy, w tym roku kilka znanych mi osób zaczęło się bawić (nie wiem czy to najlepsze słowo) w triatlon Ironman. Szczerze powiem, że jestem pełen podziwu :564:
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-10-16, 11:50:35   

Nietajenko, jak Twój wynik w Harpaganie?
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-10-18, 08:52:16   

PawelK napisał/a:
Nietajenko, jak Twój wynik w Harpaganie?

Ze wstępnych wyników jestem 135 z 405. Mogło być lepiej ale był to najtrudniejszy Harp w jakim brałem udział. Jak bym miał jednym zdaniem go opisać to użyłbym metafory " sześć błota stóp, sześć błota stóp i dziesięć sążni wody...". Błoto wlewało się do butów od góry, całą noc lał deszcz a w dodatku teren tak skomplikowany, że Bear Gryls byłby w swoim żywiole! Zabawa jednak przednia, polecam!!! Już się nie mogę doczekać następnej edycji.
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2012-02-16, 22:05:59   

Nietajenko, kolejny Harpagan 20-22 kwietnia. Zachęciłeś mnie i w tym roku mam zamiar wziąć udział. :) Nawet nie liczę na to, że dotrę do końca, ale mam nadzieję, na dobrą zabawę.
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-02-17, 13:23:54   

Splendid, już się czuję lepiej, że udało mi się kolejną owieczkę na dobrą drogę sprowadzić. :D Mam nadzieję, że się na bazie spotkamy i poznamy. Na początek rada: rozchodzone wygodne półbuty do trekingu i lekki plecak bez zbędnych klamotów. No chyba, że masz camelbaka to z plecaka możesz zrezygnować. :D
_________________
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2012-02-18, 10:13:45   

Nietajenko napisał/a:
Splendid, już się czuję lepiej, że udało mi się kolejną owieczkę na dobrą drogę sprowadzić. :D


I to nie jedną. Już mam czteroosobową ekipę, która ze mną pojedzie. :D

Nietajenko napisał/a:
Na początek rada: rozchodzone wygodne półbuty do trekingu i lekki plecak bez zbędnych klamotów. No chyba, że masz camelbaka to z plecaka możesz zrezygnować. :D


Mam buty trekingowe, w których chodzę po górach. Ciężkie, ale dobrze kostkę trzymają. Chyba się nadadzą. :)
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-02-20, 10:25:54   

Milady napisał/a:
Mam buty trekingowe, w których chodzę po górach. Ciężkie, ale dobrze kostkę trzymają. Chyba się nadadzą.

Właśnie ten błąd robiłem przy pierwszych Harpaganach. Dystans kilkudziesięciu kilometrów sprawia siłą rzeczy, że puchną kostki a nie ma nic gorszego nad opuchniętą kostkę opiętą cholewką pełnego buta. Najlepsze (według mnie ofkors) są półbuty trekingowe. Co prawda kostka pozostaje odsłonięta i trzeba z głową nogi stawiać ale ta niedogodność jest niewspółmierna do dolegliwości spowodowane ciężkim pełnym butem. Powodzenia i do zobaczenia. :D
_________________
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2012-03-01, 21:27:37   

Milady napisał/a:
Nietajenko, kolejny Harpagan 20-22 kwietnia.


No tak, dostaliśmy zaproszenie w ubiegłym tygodniu, tylko... Legia gra w ten weekend z Lechem. No chyba, że mecz będzie w niedzielę o 17...
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-04-17, 08:48:14   

Milady, masz już stresa przedrajdowego? :D
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 11