PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Nietajenko
2015-11-30, 15:44
ME w koszykówce kobiet - POLSKA 2011
Autor Wiadomość
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-19, 20:28:36   ME w koszykówce kobiet - POLSKA 2011

Od wczoraj w Katowicach i Bydgoszczy trwają ME w koszykówce. Po dotkliwej, bo aż 17-to punktowej porażce Polek z Czarnogórą, nasze koszykarki odniosły zwycięstwo nad Niemkami 75:60. Miałem przyjemność z bliska śledzić poczynania naszych pań i muszę stwierdzić, że Ewelina Kobryń rozegrała doskonałe zawody w odróżnieniu od meczu sobotniego. Nadal w naszej grze jest sporo chaosu, mnóstwo nerwowości i niska skuteczność, ale patrząc na dzisiejsze spotkanie, da się dostrzec światełko w tunelu :)

Trzymajmy mocno kciuki za nasze zawodniczki, a kto wie może powtórzą sukces sprzed 12 lat i sięgną po zloty medal ;-) ;-) ;-) Wtedy tez grały w grupie okropnie, a od ćwierćfinału wygrały 3 kolejne mecze i zostały najlepszą drużyną na naszym kontynencie :)
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2011-06-19, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-19, 20:53:13   

Zwycięstwo nad naszym zachodnim sąsiadem zawsze cieszy! :564:
Oby teraz było już z górki!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-20, 18:41:29   

Niestety Polski przegrały dziś wysoko z Hiszpankami :( :( :(

Po trzech kwartach był remis, a w czwartej brązowe medalistki mistrzostw świata nas rozjechały :( :( :(


Teraz dzień przerwy i zobaczymy jak pójdzie naszym reprezentantkom dalej...
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-20, 19:27:52   

Ale o medalu już można zapomnieć :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-20, 19:43:01   

Szara Sowa napisał/a:
Ale o medalu już można zapomnieć :/


Dlaczego???
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-20, 19:51:21   

Z tego co wiem zalicza się punkty z meczy grupowych ale tylko z przeciwnikami którzy przeszli dalej. Czyli na starcie Polska - 0 pkt. :(
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-20, 20:18:36   

Szara Sowa napisał/a:
Z tego co wiem zalicza się punkty z meczy grupowych ale tylko z przeciwnikami którzy przeszli dalej. Czyli na starcie Polska - 0 pkt. :(


To nas absolutnie nie przekreśla. W drugiej fazie z grupy wychodzą do ćwierćfinału aż cztery z sześciu zespołów. Jeszcze wszystko jest otwarte i wszystko zależy od naszych pań. :)
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-23, 08:51:10   

Niestety, wczorajsza porażka z Łotwą praktycznie przekreśliła nasze szanse na wyjście z grupy. W pierwszych dwóch kwartach Polki grały bardzo dobrze. Był taki moment w drugoej kwarcie, gdzie nasze zawodniczki prowadziły ośmioma (!) punktami. Niestety niemoc rzutowa zwłaszcza w trzeciej kwarcie i chaos w naszej grze, a także bardzo słaba tego dnia forma Eweliny Kobryń sprawił,y że mimo dość przeciętnej gry Łotyszek , to właśnie one zostały zwyciężczyniami tego meczu.
To co mnie jeszcze zasmuciło, to... praktycznie pusty Spodek. Był wypełniony może w 1/5, ale nic ponadto... W miejscu w którym siedziałem miałem przed sobą same puste trybuny (nie licząc kilku komentatorów i dziennikarzy...). Dobrze chociaż, że w TV można było odnieść wrażenie że jest więcej ludzi. Tak przynajmniej wyglądało, gdy zerkałem czasem na telebim :D
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-06-23, 11:48:13   

No i wykrakałem. Ale trzeba było być niepoprawnym optymistą żeby przed mistrzostwami obstawiać nawet pierwszą piątkę. :/
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-23, 12:34:21   

Szara Sowa napisał/a:
No i wykrakałem. Ale trzeba było być niepoprawnym optymistą żeby przed mistrzostwami obstawiać nawet pierwszą piątkę. :/




Tak samo jak 12 lat temu. Niestety widocznie cuda 2 razy się nie zdarzają :(
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-26, 17:31:15   

W swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Polki przegrały z Francją po walce 54:58. Smutne są to mistrzostwa. Duża impreza, ale puściuteńkie hale... Nawet na meczach naszych zawodniczek nie było pełnego Spodka. W Bydgoszczy na mecze przychodzi około 50 osób. Aż smutno na to patrzeć w TV. Teraz zawodniczki przeniosą się do Lodzi. Aż strach pomyśleć ile będzie kibiców w tej wielkiej hali...

Jak wy oceniacie ten turniej zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Mam tez pytanie: czy w waszym regionie mówi się cokolwiek o tym, że w Polsce trwają od 2 tygodni mistrzostwa Europy???
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-06-26, 19:36:25   

michal_bn napisał/a:
W swoim ostatnim meczu na mistrzostwach Polki przegrały z Francją po walce 54:58. Smutne są to mistrzostwa. Duża impreza, ale puściuteńkie hale... Nawet na meczach naszych zawodniczek nie było pełnego Spodka. W Bydgoszczy na mecze przychodzi około 50 osób. Aż smutno na to patrzeć w TV. Teraz zawodniczki przeniosą się do Lodzi. Aż strach pomyśleć ile będzie kibiców w tej wielkiej hali...

Jak wy oceniacie ten turniej zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Mam tez pytanie: czy w waszym regionie mówi się cokolwiek o tym, że w Polsce trwają od 2 tygodni mistrzostwa Europy???


Nie chcę być złośliwy ale to samo się nasuwa. Przecież właśnie możesz osiągnąć to co chcesz na imprezie sportowej - możesz kulturalnie pokibicować ze znajomymi. Nasze panie nie wzbudzają w ludziach pasji, nikt (albo prawie nikt) nie jeździ za reprezentacją, skoro piszesz, że w Bydgoszczy na meczach było po 50 osób, to oznacza, że nie tylko nasze panie uprawiają dyscyplinę niszową. Generalnie to nikogo nie obchodzi i tyle.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-26, 20:16:11   

Właśnie mnie to dziwi Pawle, bo koszykówka nie jest dyscypliną niszową. Polacy wolą chodzić na imprezy niższe rangą (gale bokserskie, liga, PŚ w skokach) niż na Mistrzostwa Europy w koszykówce. Wstyd się przyznać ale na meczu Polska Łotwa kibice Łotewscy pokazali nam jak się powinno dopingować. Jednocześnie dziwi mnie fakt, że na ME w piłce nożnej, sporcie, w którym nasza reprezentacja (podobnie jak obecnie w koszykówce) nie odgrywa żadnej świecie, cieszy się taką popularnością. Może lubimy oglądać porażki???

A tak na serio, to z pewnością dużą rolę odegrało to że impreza kompletnie nie była reklamowana w mediach. Dziś np w Orange Sport Info pokazano sondę zrobioną w Warszawie: w jakiej dyscyplinie sportu trwają ocenie mistrzostwa Europy kobiet i jedyna osoba, która to wiedziała (z kilkunastu) był... Turek........
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-06-26, 20:42:10   

Na Łotwie kosz to chyba bardziej narodowy sport niż piłka nożna, więc to akurat mnie nie dziwi.
Co do Warszawy, to koszykówka kobiet nigdy nie była tutaj popularna (bo chyba trudno mówić o popularności koszykarek Polonii) a sukcesy koszykówki męskiej to też historia.
Poza tym, może jednak nie lubimy oglądać porażek?
A co do ME w piłce nożnej to powiedzmy sobie szczerze - inny rozmiar imprezy to i inaczej ludzie na to patrzą. No i przecież wszyscy się znają na piłce nożnej, a koszykówka to taka dziwna dyscyplina, gdzie nic nie można zrozumieć, jakieś kroki, cały czas faule, których nikt nie widzi i mnóstwo innych dziwnych przepisów. W piłce nożnej nikt nie rozumie o co chodzi w spalonym, cała reszta jest prosta jak budowa cepa.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-27, 08:42:52   

michal_bn napisał/a:
Jak wy oceniacie ten turniej zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Mam tez pytanie: czy w waszym regionie mówi się cokolwiek o tym, że w Polsce trwają od 2 tygodni mistrzostwa Europy???

A czy są w PL w ogóle jakieś ME? Ja się o tej imprezie dowiedziałem z tego forum.
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-27, 13:22:36   

johny napisał/a:

A czy są w PL w ogóle jakieś ME? Ja się o tej imprezie dowiedziałem z tego forum.



To już jest przesada :D :D :D


Macie ćwierćfinały, półfinały i finał w Atlas Arenie, a Ty nic o tym nie wiesz??? :D :D :D

Hmm, nie wiem jak to wyjaśnić :027: ? Ja byłbym na każdym meczu, gdyby w Spodku były finały, a wy macie pod nosem, tylko że nic o tym nie wiecie ;-)
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2011-06-27, 13:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-30, 21:14:25   

Zakończyły się mecze ćwierćfinałowe. Niespodzianką jest pierwsza porażka niepokonanej dotąd Czarnogóry i to z drużyną Turcji, która wygrała zaledwie 2 mecze w grupie i z czwartego miejsca weszła do ćwierćfinału.

Wyniki:

Rosja - Łotwa 83:72
Czechy - Chorwacja 79:63
Czarnogóra - Turcja 44:56
Francja - Litwa 66:58
Ostatnio zmieniony przez Michal_bn 2011-06-30, 21:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-06-30, 21:26:58   

michal_bn napisał/a:
Zakończyły się mecze ćwierćfinałowe. Niespodzianką jest pierwsza porażka niepokonanej dotąd Czarnogóry i to z drużyną Turcji, która wygrała zaledwie 2 mecze w grupie i z czwartego miejsca weszła do ćwierćfinału.

Wyniki:

Rosja - Łotwa 83:72
Czechy - Chorwacja 79:63
Czarnogóra - Turcja 56:44
Francja - Litwa 66:58


No tak Czarnogóra przegrała z Turcją 56 do 44, a najwięcej osób w Polsce nie zaliczyło matury z matematyki :027:
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-06-30, 21:28:59   

Dzięki Pawle. Już poprawiłem.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-07-01, 21:17:43   

Ależ emocje!!! Sensacja stała się faktem!!! Turcja, która z wielkim trudem wyszła z grupy E, pokonała po dogrywce Mistrzynie Europy Francję 68:62. Fantastyczny mecz!!!

Wyniki półfinałów:

Rosja - Czechy 85:53
Turcja - Francja 68:62

Oby mecze o trzecie miejsce i finał dostarczyły tyle emocji co spotkanie Francji z Turcją!!!
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 11