PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-09, 15:45
Winnetou - recenzja
Autor Wiadomość
Makova 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2008-12-07, 20:48:02   

"Winnetou" to obok "Templariuszy" moja ukochana pozycja. Wześniej głównie zachycałam się PS bo były wątki historyczne, a ja historię uwielbiam. :) A tu taka niespodzianka! Książka po psrotu bajeczna! Jestem w niej zakochana. Gdy skończyłam ją czytać, żałowałam, że to już koniech. Nie czułam czegoś takiego jak niedosyt, po prostu chciałam więcej! :)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2008-12-08, 08:32:32   

Bardzo ładnie napisane! Miałem podobne odczucia. A dzięki alcotronicowi mam tę książkę już na stałe! Cóż więcej może brakować do szczęścia? ;-)

Z ostatniej chwili!
Zapraszam na konkurs dot. PS i Winnetou!
http://pansamochodzik.net...php?p=7213#7213
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2012-05-17, 14:35, w całości zmieniany 2 razy  

grossb 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2009-03-15, 18:49:06   

Winnetou zajmuje w moim rankingu miejsce ostatnie. Zupełnie mi się nie podoba, choć kocham jeziora. Poprostu nie znosze książek, w których autor narzuca swój światopogląd w tak bezpośredni sposób (nawej jeśli się z nim zgadzam) i te indiańskie gadki :zzz:
Ostatnio zmieniony przez grossb 2009-03-15, 18:51, w całości zmieniany 2 razy  

matteo8282 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2009-05-17, 21:45:01   

No może te gadki rzeczywiście dziecinne ale książka wg mnie 8/10

grossb 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2009-05-31, 00:51:55   

Jako, ze w temacie nic sie nie dzieje, to mam nadzieje, ze wybaczycie mi offtopa.
Ostatnio duzo jezedze autem - taka praca, wymyslilem więc, ze zamiast oglupiajacej muzyki w radio, bede sluchal audiobookow :)
Nawiązują jednak trochę do wątku zakupiłem "Winetou" do słychania i powiem Wam, że (tak samo jak z "Samochodzikami") naprawdę fajnie wrócić do książki którą się czytało X lat temu.
Może jeszcze raz przeczytam PS i Winnetou? Może pod wpływem prawdziwego Winnetou teraz innaczej spojrzę na dzieło Nienackiego?
Ostatnio zmieniony przez grossb 2009-05-31, 00:52, w całości zmieniany 1 raz  

Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator

Wysłany: 2009-05-31, 09:57:50   

grossb napisał/a:
Jako, ze w temacie nic sie nie dzieje, to mam nadzieje, ze wybaczycie mi offtopa.
Ostatnio duzo jezedze autem - taka praca, wymyslilem więc, ze zamiast oglupiajacej muzyki w radio, bede sluchal audiobookow :)
Nawiązują jednak trochę do wątku zakupiłem "Winetou" do słychania i powiem Wam, że (tak samo jak z "Samochodzikami") naprawdę fajnie wrócić do książki którą się czytało X lat temu.
Może jeszcze raz przeczytam PS i Winnetou? Może pod wpływem prawdziwego Winnetou teraz innaczej spojrzę na dzieło Nienackiego?

Tylko nie czytaj Winnetou podczas jazdy samochodem :D
A tak całkiem serio to ja wprawdzie dużo nie jeżdżę tzn. jeżdżę codziennie ale raczej krótkie trasy robię to mimo to często słucham audiobooków w swoim odtwarzaczu. Według mnie czas wtedy płynie przyjemniej a i jazda się skraca.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść

TomaszNN 
Ojciec Założyciel

Wysłany: 2009-06-01, 18:11:45   

Ja podobnie ja grossb jeżdżę bardzo dużo, próbowałem w czasie jazdy słuchać audiobooków ale nie mogłem się skupić. Raz zasłuchałem się i o mało nie spowodowałem wypadku, nie mam podzielnej uwagi. Taką przyjemność wolę pozostawić sobie na wolny czas :)

Czesio1 
Były administrator

Wysłany: 2009-06-01, 18:30:12   

TomaszNN napisał/a:
Ja podobnie ja grossb jeżdżę bardzo dużo, próbowałem w czasie jazdy słuchać audiobooków ale nie mogłem się skupić. Raz zasłuchałem się i o mało nie spowodowałem wypadku, nie mam podzielnej uwagi. Taką przyjemność wolę pozostawić sobie na wolny czas :)

Do jazdy po mieście to może audiobooki mniej się nadają. Ale jak się jedzie gdzieś dalej, w trasie to wynalazek jak znalazł. Przynajmniej dla mnie. Ja w ogóle bardziej od słuchania muzyki wolę posłuchać jakichś pierdów. Tak bez urazy dla nikogo, chodzi mi generalnie o to, że lubię słuchać jakiejś gadaniny. M. in. dlatego też bardzo lubiłem swego czasu słuchać radiowej Trójki a w niej takich audycji jak Klub Trójki no i obowiązkowo Zapraszamy do Trójki.

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)

TomaszNN 
Ojciec Założyciel

Wysłany: 2009-06-01, 18:34:41   

Ja natomiast w czasie jazdy słucha Zetki, uwielbiam audycję Janusza Weissa, tam jest dużo gadaniny i często można się szczerze uśmiać. Zazwyczaj jeżdże w dalsze trasy, takie do 300 km w jedną stronę :)

Czesio1 
Były administrator

Wysłany: 2009-06-01, 18:39:30   

TomaszNN napisał/a:
Ja natomiast w czasie jazdy słucha Zetki, uwielbiam audycję Janusza Weissa, tam jest dużo gadaniny i często można się szczerze uśmiać. Zazwyczaj jeżdże w dalsze trasy, takie do 300 km w jedną stronę :)

Pewnie Ci się narażę TomaszuNN ale ja nie cierpię Zetki. Może dlatego, że jestem raczej starym Trójkowym słuchawkiem a może też dlatego, że za dużo w Zetce komercji. Choć w kierunku tej ostatniej również i Trójka trochę odeszła.

TomaszNN 
Ojciec Założyciel

Wysłany: 2009-06-01, 19:03:26   

Spokojnie Czesiu, nie narazisz się, każdy słucha to co lubi. Co do komercji to niestety jest teraz wszędzie.

matteo8282 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2009-06-01, 19:27:13   

ja tam wolę radio ESKA :D

Marczak 
Uwielbia Samochodzika

Wysłany: 2009-06-01, 19:56:12   

Ale Państwo offtopicujecie. Wstyd!

grossb 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2009-06-01, 22:57:02   

Co do audiobookow, to sam sie zdziwilem, jak mnie to wciagnelo! A zaczelo sie od tego, ze przypadkiem wpadl mi a-book "20000mil podmorskiej zeglugi" i teraz nie wyobrazam sobie sluchania czego innego.
Czasem jak ktoś sie dowie, ze czytam i slucham ksiazki dla mlodziezy, to dziwnie reaguje. Ja nie zamierzam się wstydzić, bo wstydzić się może połowa naszego społeczeństwa, która czyta statystycznie jedną książkę rocznie :okulary2:

Swoją drogą, rzeczywiście offtop wyszedł mi potężny :oops:

Czesio1 
Były administrator

Wysłany: 2009-06-02, 21:41:15   

grossb napisał/a:
Co do audiobookow, to sam sie zdziwilem, jak mnie to wciagnelo! A zaczelo sie od tego, ze przypadkiem wpadl mi a-book "20000mil podmorskiej zeglugi" i teraz nie wyobrazam sobie sluchania czego innego.

Dla mnie z kolei ponadczasowy wymiar jeśli takiego określenia mogę użyć mają audiobooki Lalka, Chłopi i Znachor.

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2009-06-19, 11:40:39   

A wracając do meritum tematu to zapraszam wszystkich wielbicieli Winnetou do głosowania w naszym plebiscycie na najlepszą część Pana Samochodzika:

http://pansamochodzik.net...p?p=10865#10865
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2009-06-22, 17:09:27   

Niestety Szara Sowo, ale nowi wielbiciele Pana Samochodzika chyba zagłosowali inaczej :]
Co nie zmienia faktu, że Winnetou to świetna książka i postaci na długo zapadające w pamięci...

presto 
Czytał Samochodzika

Wysłany: 2009-07-02, 10:12:22   

Powieść dla wielbicieli Mazur. :)
Wspaniałe mazurskie krajobrazy, świetna historia (choć tym razem bez historycznych zagadek), barwne postacie (Lady Elisabeth, Krwawa Marry, czy Winetou).
To wszystko składa się na to, że czyta ją się jednym tchem.
Jedna z najlepszych w cyklu.
Ocena: 5/5

Babie_Lato 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2009-08-06, 16:49:15   

Po powrocie z dalszych wojaży zatęskniłam za wypadem nad jezioro. I tak spędziłam ostatni weekend- pod namiotem, na leśnej polance nad jeziorem. :) Zabrałam ze sobą Winetou i był to wybór znakomity! To kolejna książka, którą najlepiej czytać w "jej duchu". Poranne mgły nad taflą jeziora, cisza przerywana jedynie śpiewem ptaków, zapach dymu ogniska, które paliło się jeszcze wieczorem i znakomity Nienacki- połączenie jedyne w swoim rodzaju. Polecam je z całego serca!

Babie_Lato 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2009-08-06, 21:10:14   

Ten weekend zamierzam spędzić też pod namiotem, ale w nadmorskiej małej miejscowości (w Wisełce- kto był, ten zna jej urok). No i mam problem, którą część PS zabrać. Chyba zostało mi tylko UFO, bo to tak ni przypiął ni przyłatał :D (ale się zaraz na mnie posypią gromy!)

Odpowiedz do tematu