PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-08-01, 19:52
Kolejny zjazd Nienackofanów w Jerzwałdzie VI 2010
Autor Wiadomość
maq 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-06-23, 08:11:40   

Strasznie zazdroszczę zlotu. Ja niestety miałem w sobotę egzamin na uczelni i nie mogłem dotrzeć. Niby jest się prawie na miejscu cały czas a jednak coś przeszkadza w dotarciu :( Gratuluję frekwencji, na forum mało pisało się o zlocie a jednak masa ludzi na nim była. O znakomitych gościach nie wspominając :)

Szara Sowa Przyjeżdżasz na dłużej do Jerzwałdu? Może uda się jakieś spotkanie w domu lub okolicach mistrza? Samemu głupio mi się wybierać i prosić gospodarza o możliwość zwiedzenia a nigdy jeszcze nie byłem w tym domu.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-23, 09:38:40   

Hm, ja tam dotrę z rodzinką i tylko przejazdem więc raczej nie planowałem jakieś dogłębnego zwiedzania posiadłości czy wyczerpującej rozmowy z właścicielem (wiadomo - rodzinkę to niekoniecznie będzie interesować, a właściciel niekoniecznie może mieć czas i ochotę na pogaduchy).
Dodatkowo nie jestem w stanie określić kiedy dokładnie tam dotrę (będzie to piątek lub sobota 2 lub 3 lipca).
No chyba że zebrałoby się nas więcej i wtedy można by zrobić jakieś spotkanko popołudniową porą i wtedy jakoś bym się dopasował do ustalonej godziny.
Więc jeżeli ktoś by się jeszcze deklarował to proszę o szybkie decyzje bo jutro rano prawdopodobnie znikam z netu :/

Znicz od czesia jak i od siebie oczywiście zapalę!
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-23, 10:26:39   

Szara Sowa napisał/a:
Znicz od czesia jak i od siebie oczywiście zapalę!

A ode mnie? :(
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-23, 10:29:29   

No dobra, zapalę wspólny forumowy znicz, ok? :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-06-23, 10:38:58   

Super, ja w zeszłym roku też zapaliłam znicze od wszystkich! Dzięki Szara Sowo! :)
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2010-06-23, 11:32:20   

alcotronic napisał/a:
Wieczór spędziliśmy na rozmowach z kolejnymi przybyłymi zlotowiczami i obecnym właścicielem domu, który nie szczędził nam ciekawych opowieści o Nienackim i nie tylko. Dodam, że on sam posłużył Nienackiemu jako pierwowzór Józwy Maryna z „Wielkiego lasu”.


Ojej, czyżby się przyznał że był cynicznym szpiegiem? :065:


alcotronic napisał/a:
To wszystko oczywiście w OLBRZYMIM skrócie.


To może rozwiniesz temat?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Tomasz 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Wiek: 47
Dołączył: 30 Wrz 2009
Posty: 1182
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-25, 11:59:46   

maq - ja będę w Jerzwałdzie z rodzinką od 10 do 17 lipca na urlopie. Jak chcesz to przyjeżdżaj w tym czasie, to zwiedzimy razem dom Nienackiego. :564:
_________________
"Czytanie dobrych książek jest niczym rozmowa z najwspanialszymi ludźmi minionych czasów" - Kartezjusz
 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2010-06-28, 09:46:26   

Zlotu szkoda, ale niestety w tym roku nie mogłam :( Natomiast Jerzwałd planuję zwiedzic w pierwszej połowie sierpnia. Czy ktoś z Was będzie tam w tym czasie? Nie wiem jak trafic na grób, a poza tym chciałabym zajrzec do domu Nienackiego.
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2010-06-28, 09:57:44   

Afrodyta napisał/a:
Zlotu szkoda, ale niestety w tym roku nie mogłam :( Natomiast Jerzwałd planuję zwiedzic w pierwszej połowie sierpnia. Czy ktoś z Was będzie tam w tym czasie? Nie wiem jak trafic na grób, a poza tym chciałabym zajrzec do domu Nienackiego.

Cmentarz jest przy głównej szosie, jadąc od strony Zalewa po prawej stronie. Jedź powoli i przyglądaj się a na pewno nie przeoczysz.
Z kolei dom Nienackiego jest na samym końcu Jerzwałdu od strony Zalewa tuż przed znakiem z napisem "Jerzwałd". Tu masz zdjęcie domu od drugiej strony czyli od miejscowości Susz:
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Afrodyta 
Twórca
Luiza Frosz - autorka powieści samochodzikowych


Wiek: 38
Dołączyła: 22 Lis 2009
Posty: 1078
Wysłany: 2010-06-28, 11:40:14   

Dzięki za informacje, powinno być łatwiej :)
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2010-06-28, 11:48:50   

Afrodyta napisał/a:
Dzięki za informacje, powinno być łatwiej :)

Na pewno będzie łatwo trafić a w razie czego to koniec języka za przewodnika. :)
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
michaŁ
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 741
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-28, 20:10:55   

Dzisiaj po 9 - tej w Lecie z radiem gościła Ewa Szykulska i rozmawiała przez telefon ze Stanisławem Mikulskim (albo odwrotnie ;-) ) Pan Stanisław pochwalił się koleżance, że był na zlocie fanów i że było tam też tych trzech młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają koło pięćdziesiątki. Ogólnie podkreślał, że wróciły piękne wspomnienia, co jednak przeczy temu, że rola Samochodzika była mało znaczącym epizodem.

Prowadzący Lato z radiem dali plamę, bo dedykując gościom piosenkę puścili czołówkę Niesamowitego Dworu, co od razu wychwycili Mikulski z Szykulską, podkreślając, że to chyba nie ta wersja :043:
_________________
I znowu polski rycerz dumnie podejmuje złotą rękawicę
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2010-06-28, 20:20:24   

Można gdzieś to odsłuchać? :)
 
 
 
Karen 
Maniak Samochodzika



Pomogła: 4 razy
Wiek: 25
Dołączyła: 18 Cze 2008
Posty: 5120
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2010-06-29, 05:47:11   

Ech, szkoda, że nie słuchałam :( :( :(
_________________
 
 
michaŁ
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 741
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-29, 05:51:26   

Wiecie, ja tego niestety nie nagrałem, sam byłem zaskoczony. Akurat jak mogę to słucham Lato z radiem, ale o tym dowiedziałem się dopiero, jak usłyszałem głos S. Mikulskiego.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie podejmuje złotą rękawicę
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2010-06-29, 10:07:32   

michaŁ napisał/a:
Dzisiaj po 9 - tej w Lecie z radiem gościła Ewa Szykulska i rozmawiała przez telefon ze Stanisławem Mikulskim (albo odwrotnie ;-) ) Pan Stanisław pochwalił się koleżance, że był na zlocie fanów i że było tam też tych trzech młodych chłopaków, którzy dzisiaj mają koło pięćdziesiątki. Ogólnie podkreślał, że wróciły piękne wspomnienia, co jednak przeczy temu, że rola Samochodzika była mało znaczącym epizodem.
...


...mało znaczącym epizodem w karierze aktorskiej!
praca nad serialem trwała 3 miesiące, ale atmosfera na planie była bardzo rodzinna i dlatego chyba wszyscy grający w tym filmie darzą go wielkim sentymentem :)
 
 
maq 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 23 Mar 2010
Posty: 41
Wysłany: 2010-06-29, 21:18:49   

Tomasz, Afrodyta napiszcie na forum jak już będziecie w Jerzwałdzie jakieś konkretne daty to może uda się spotkać, nie musi to być weekend, byle po południu.
 
 
michaŁ
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 8 razy
Wiek: 44
Dołączył: 03 Lut 2008
Posty: 741
Skąd: Łódź
Wysłany: 2010-06-30, 06:19:38   

Ornitolog, nawiązałem do opinii, która się nieraz pojawiała tu i ówdzie, że sam S. Mikulski niezbyt przychylnie wypowiadał się o tej roli. Nie pamiętam już dokładnie, ale zdaje się było coś takiego, że ta rola to był występ w filmie dla dzieci czy młodzieży, a on chciał grać ambitniejsze role.

Tak jakoś zapamiętałem.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie podejmuje złotą rękawicę
 
 
Ornitolog 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 632
Skąd: z Warmii
Wysłany: 2010-07-01, 11:16:37   

Michale, pewnie dlatego tak sympatycznie wyszło, że "wielki aktor" przyjeżdżał na plan na zupełnym luzie, nawet scenariusza nie czytał, tylko grał "z marszu" ;)
 
 
Marek 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 55
Dołączył: 20 Cze 2010
Posty: 3
Skąd: LW
Wysłany: 2010-07-01, 22:52:09   

Jest artykuł w na stronie:
./redir/lidzbarkwarminski.wm.pl/9718,Pozdrowienia-od-ekipy-Pana-Samochodzika.html
Pozdrawiam uczestników zlotu. :564:
_________________
Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,31 sekundy. Zapytań do SQL: 11