PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-02, 22:09
Sztuki teatralne
Autor Wiadomość
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-11-09, 10:22:02   

Nietajenko napisał/a:
Czesiu bądź Szara Sowo, a może warto by założyć jako temat główny pomiędzy "Inne powieści [...]" a "Nienackofani" temat "Sztuki teatralne" właśnie. Pod innymi powieściami jakoś mi nie pasuje a stronie głównej jak i samemu mistrzowi z pewnością dodałoby splendoru. Poza tym myślę, że zachęciłoby to forumowiczów do podjęcia kolejnych dyskusji na temat ;-) Nieśmiało dodam, że sobie właśnie sztuki odświeżam.

Podejrzewam, że dyskusji na tematy sztuk teatralnych nie byłoby chyba zbyt wiele, poza tym tematów też pewnie byłoby jak na lekarstwo a tworzenie nowego działu głównego dla jednego-dwóch pod-tematów chyba mija się z celem. Zostawmy na razie tak jak jest, w końcu sztuki teatralne można traktować jako inne powieści Nienackiego.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-11-09, 10:29:20   

Czesio1 napisał/a:
Podejrzewam, że dyskusji na tematy sztuk teatralnych nie byłoby chyba zbyt wiele, poza tym tematów też pewnie byłoby jak na lekarstwo a tworzenie nowego działu głównego dla jednego-dwóch pod-tematów chyba mija się z celem.

Myślę, że coś by się tam jednak znalazło. Taki temat warto by założych chociażby po to by dodać stronie prestiżu oraz (poprzez jego uwypuklenie) pozwoliłoby młodszym oraz "nieobznajomionym" z literatury Nienackiego poznać również tę stronę twórczości mistrza. Tak myślę
P.S. Coż mi z tym "rz" i "ż" nie idzie ;-)
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-11-09, 10:39:21   

Nietajenko napisał/a:

Myślę, że coś by się tam jednak znalazło. Taki temat warto by założych chociażby po to by dodać stronie prestiżu oraz (poprzez jego uwypuklenie) pozwoliłoby młodszym oraz "nieobznajomionym" z literatury Nienackiego poznać również tę stronę twórczości mistrza. Tak myślę

Umówmy się tak, że jeżeli jeszcze kilka osób wyrazi chęć dyskusji w tematach teatralnych to wtedy coś zmontujemy ok?

Nietajenko napisał/a:

P.S. Coż mi z tym "rz" i "ż" nie idzie ;-)

Nie da się ukryć. :D
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-09, 10:47:42   

Czesio1 napisał/a:
Podejrzewam, że dyskusji na tematy sztuk teatralnych nie byłoby chyba zbyt wiele, poza tym tematów też pewnie byłoby jak na lekarstwo a tworzenie nowego działu głównego dla jednego-dwóch pod-tematów chyba mija się z celem. Zostawmy na razie tak jak jest, w końcu sztuki teatralne można traktować jako inne powieści Nienackiego.


Zgadzam się z powyższą wypowiedzią szanownego przedmówcy :)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-11-14, 09:38:27   Myszy króla Popiela

Sobie odświeżyłem tą sztukę. Bardzo ciekawe studium władzy. Okazuje się, że już w 1963 roku Nienacki miał inklinacje do przedstawienia dziejów przedhistorycznej Polski, której upust daje w swoim wielkim dziele Dagome iudex (nota bene mojej ulubionej powieści mistrza). Z uwagi na to, że o okresie pierwszego tysiąclecia niewiele wiemy, jego historia zdaje się nam barbarzyńska. Otóż Nienacki daje nam wyraźne dementi takiego podejścia. Co więcej, wskazuje na wysublimowane intrygi, których dopuszczać się mieli nasi protoplaści a opisuje to tak realistycznie, że czułem się jakbym niemal był świadkiem tamtych zdarzeń i rozmów. Polecam gorąco. Liczę też na wasze opinie.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48392
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-11-18, 13:15:51   

Nietajenko napisał/a:
Liczę też na wasze opinie.


Wygląda na to że się przeliczyłeś ;-)
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-11-19, 15:03:44   

Szara Sowa napisał/a:
Nietajenko napisał/a:
Liczę też na wasze opinie.


Wygląda na to że się przeliczyłeś ;-)

No bo jeszcze nie wielu nie zdążyło nabyć egzemplarza sztuk a tym samym zapoznać się z lekturą! Potem z pewnością opinie się posypią! :p
_________________
 
 
Kustosz
[Usunięty]

Wysłany: 2012-01-03, 13:36:24   

Szara Sowa napisał/a:
Nietajenko napisał/a:
Liczę też na wasze opinie.


Wygląda na to że się przeliczyłeś ;-)

A nie mówiłem?
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2012-01-18, 10:14:33   

Kustosz napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Nietajenko napisał/a:
Liczę też na wasze opinie.


Wygląda na to że się przeliczyłeś ;-)

A nie mówiłem?


Zaintrygowana ciekawymi recenzjami "Sztuk teatralnych" Nienackiego, zaopatrzyłam się wczoraj w ich egzemplarz wydawnictwa Rzecz Kultowa. Zdążyłam zapoznać się dopiero z Nekropolis.Czytać będę powoli (kilka ważnych spraw pochłania teraz mój czas wolny bez reszty), jednakże liczę, iż do końca tygodnia przedstawię swoją opinię na ich temat.
Nietajenko, uszy do góry :)
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-01-18, 10:51:48   

Milady napisał/a:
Kustosz napisał/a:
Szara Sowa napisał/a:
Nietajenko napisał/a:
Liczę też na wasze opinie.


Wygląda na to że się przeliczyłeś ;-)

A nie mówiłem?


Zaintrygowana ciekawymi recenzjami "Sztuk teatralnych" Nienackiego, zaopatrzyłam się wczoraj w ich egzemplarz wydawnictwa Rzecz Kultowa. Zdążyłam zapoznać się dopiero z Nekropolis.Czytać będę powoli (kilka ważnych spraw pochłania teraz mój czas wolny bez reszty), jednakże liczę, iż do końca tygodnia przedstawię swoją opinię na ich temat.
Nietajenko, uszy do góry :)

A widzicie, niedowiarki! Mówiłem, że zainteresowanie będzie! ;-)
_________________
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2012-01-18, 10:59:45   

Nietajenko napisał/a:

A widzicie, niedowiarki! Mówiłem, że zainteresowanie będzie! ;-)

Zainteresowanie będzie (ja też się dołączam, bo już jakiś czas temu nabyłem sztuki teatralne; na razie leżą na półce) tylko zobaczymy jak wypadną recenzje. :)
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Anna 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 1184
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2012-01-22, 17:38:22   

Milady napisał/a:


Zaintrygowana ciekawymi recenzjami "Sztuk teatralnych" Nienackiego, zaopatrzyłam się wczoraj w ich egzemplarz wydawnictwa Rzecz Kultowa. (...)


Czekam i ja z niecierpliwością!
pozdrawiam,
Anna
_________________

pozdrawiam serdecznie,
Anna
 
 
Anna 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 1184
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2012-01-22, 17:39:42   

Czesio1 napisał/a:
Nietajenko napisał/a:

A widzicie, niedowiarki! Mówiłem, że zainteresowanie będzie! ;-)

Zainteresowanie będzie (ja też się dołączam, bo już jakiś czas temu nabyłem sztuki teatralne; na razie leżą na półce) tylko zobaczymy jak wypadną recenzje. :)

Ha -a ta najważniejsza- własna?! No gdzie...?! :065:
pozdrawiam,
Anna
_________________

pozdrawiam serdecznie,
Anna
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2012-01-22, 18:03:51   

Anna napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Nietajenko napisał/a:

A widzicie, niedowiarki! Mówiłem, że zainteresowanie będzie! ;-)

Zainteresowanie będzie (ja też się dołączam, bo już jakiś czas temu nabyłem sztuki teatralne; na razie leżą na półce) tylko zobaczymy jak wypadną recenzje. :)

Ha -a ta najważniejsza- własna?! No gdzie...?! :065:
pozdrawiam,
Anna


Masz rację Anno. Nietajenko, śmigaj tu ze swoją opinią. Chyba przeczytałeś sztuki. :027:
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2012-01-22, 18:06:32   

Witamy Anno po dłuższej przerwie. Jak szlachetne zdrowie? Zostaniesz z nami już na dłużej?
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Anna 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 1184
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2012-01-22, 18:16:16   

Czesio1 napisał/a:
Witamy Anno po dłuższej przerwie. Jak szlachetne zdrowie? Zostaniesz z nami już na dłużej?

Czesiu, nie wymiguj się, ja czekam (i zapewne nie tylko ja...!) na recenzje Sztuk, wychodzące spod Twojego pióra! Bycie pierwszym po Ojcu Założycielu zobowiązuje!

Pozdrawiam,
Anna

P.S. Zdrowie, hm...dalej nie jestem na nogach, ale podobno wszystko przede mną. gD>
Nie mialam sily zaglądać do internetu (a raczej czytać na ekranie), niestety środki p.bólowe bardzo "zamulają". Ale ogólnie jest coraz lepiej. O! :597:
_________________

pozdrawiam serdecznie,
Anna
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2012-01-22, 18:21:33   

Anna napisał/a:

Czesiu, nie wymiguj się, ja czekam (i zapewne nie tylko ja...!) na recenzje Sztuk, wychodzące spod Twojego pióra! Bycie pierwszym po Ojcu Założycielu zobowiązuje!

No ba, ja jeszcze ich nie przeczytałem. :/

Anna napisał/a:

Ale ogólnie jest coraz lepiej. O! :597:

I tak 3maj! :564:
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2012-01-22, 19:02:55   

Anna napisał/a:
Czesio1 napisał/a:
Nietajenko napisał/a:

A widzicie, niedowiarki! Mówiłem, że zainteresowanie będzie! ;-)

Zainteresowanie będzie (ja też się dołączam, bo już jakiś czas temu nabyłem sztuki teatralne; na razie leżą na półce) tylko zobaczymy jak wypadną recenzje. :)

Ha -a ta najważniejsza- własna?! No gdzie...?! :065:
pozdrawiam,
Anna

Pokusiłem się przecież o krótką opinię na temat Myszy. :D Niedawno także wypociłem także parę słów o Golemie ale jak na złość (pisałem w robocie) mi się system zaktualizował gdy musiałem na parę minut wyjść i moje piękne okrągłe zdania szlag jasny trafił. Ogólnie Golem to strasznie intrygująca sztuka z haczykiem (mistrz takie lubił). W kilku zdaniach można ją opisać jako studium człowieczeństwa w kontekście autodestrukcji. Golem (ten sam co w Tajemnicy Tajemnic) stanowi tło do przedstawionych wydarzeń (trzech alternatywnych). Niezależnie od tego kto jaką rolę w wydarzeniach wypełnia zawsze prowadzi do tego samego - zniszczenia. A Golem? On zdaje się być tylko biernym obserwatorem tak niejako zza kurtyny. :D
_________________
 
 
Anna 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 11 Mar 2011
Posty: 1184
Skąd: z Krainy Deszczowców
Wysłany: 2012-01-22, 20:03:30   

Cytat:

Pokusiłem się przecież o krótką opinię na temat Myszy

Zle odczytales moja wypowiedz: ona byla skierowana do Czesia!

Tak sie czasami dzieje z wielokrotnymi cytatami w cytacie, ze trudno sie polapac do kogo sie odnosi.
Natomiast Czesio -odczytal mnie prawidlowo...i przyznal sie...do nieprzeczytania ha :okulary2: , tychze sztuk!
Ale daje mu szanse poprawy;
i oczywiscie z niecierpliwoscia czekam na recenzje zarowno Twoje, jak innych czytelnikow!
Sztuki...sa dosc malo znane (i nie pomaga temu to jedno, male wroclawskie wydanie) stad ciekawe sa opinie osob, ktorym udalo sie je przeczytac.
pozdrawiam,
Anna
_________________

pozdrawiam serdecznie,
Anna
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2012-01-22, 20:07:00   

Anna napisał/a:

Natomiast Czesio -odczytal mnie prawidlowo...i przyznal sie...do nieprzeczytania ha :okulary2: , tychze sztuk!
Ale daje mu szanse poprawy;

Anno wszystko w swoim czasie. Na mojej półce w kolejce do czytania jest kilka innych pozycji przed Sztukami. Obiecywałem sobie, że więcej czasu na czytanie poświęcę w zimie ale jakoś czasu brakuje. :/
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 11