PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2015-12-08, 17:01
Stanisław Jędryka - pytania do reżysera
Autor Wiadomość
Sławek 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2011-07-13, 23:22:26   Stanisław Jędryka - pytania do reżysera

prawdopodobnie bede miał możliwość porozmawiania ze Stanisławem Jędryką, reżyserem Wyspy Złoczyńców. Pisze ten post bo może Wy forumowicze, mielibyście jakies pytania do Pana Stanisława. Ja z chęcią zapytam to w Waszym imieniu, o coś co Was interesuje. Jako, że jestem nowym forumowiczem, chciałbym rownież wniesc cos do forum od siebie, więc może w taki sposób przyczynie się do tego :) Planuje się spotkać na początku sierpnia, więc czasu nie pozostało dużo :) . Ja ze swojej strony wypytam o szczegóły, miejsca, anegdoty związane z tą ekranizacją.

TomaszK 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2011-07-14, 11:08:07   

Odpowiem tutaj na pytanie, które zadałeś w innym temacie, ale stamtąd nas wyrzucają :)
Cytat:
na jakiej podstawie sądzisz, że Antoninów to Brześć Kujawski ?

Potwierdzenie znalazłem w książce pt. „Monografia powiatu włocławskiego” pod red. Stanisława Łaguny, wydanej w 1968 roku, zawierającej m.in. rozdział „Dotychczasowy stan badań antropologicznych regionu Brześcia Kujawskiego”, autorstwa Zdzisława Kapicy. Badania starych cmentarzysk w okolicach Brześcia były prowadzone na początku lat 60-tych przez Katedrę Antropologii Uniwersytetu Łódzkiego, wespół z archeologami, też z Uniwersytetu Łódzkiego. Nienacki przez kilka lat jeździł na badania z łódzkimi archeologami, co zaowocowało trzema książkami, oprócz „Wyspy”, jeszcze „Uroczysko” i „Atanaryk”. A dowodem na, to że Nienacki opisuje wykopaliska z Brześcia Kujawskiego, jest opis wizyty Tomasza z harcerzami na cmentarzysku badanym przez dr Alinę, pod koniec książki. Spróbuj porównać ten opis z opisem stanowiska 4 w Starym Brześciu Kujawskim w artykule Kapicy, który jest w całości przytoczony na stronie internetowej Brześcia Kujawskiego ./redir/www.brzesckujawsk...eologiczne.html punkt 7. Najbardziej zbieżne są wzmianki o pustym „pogańskim” grobie na skraju cmentarza i o znalezieniu lnianej wstążki. Poza tym, z rzeczy wymienionych na początku książki Nienackiego, obok Brześcia jest linia kolejki wąskotorowej i cukrowania, obecnie w stanie upadłości. Wisły w Brześciu nie ma, ale jest jeziorko. Może to nad nim były rozbite namioty antropologów ?
A Stanisława Jędrykę możesz spytać, czy Brześć był brany po uwagę, jako miejsce kręcenia filmu. Byłem tam, miasteczko jest bardzo nastrojowe, senne i zabytkowe jednocześnie.

Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-07-14, 11:25:02   

TomaszuK, zawsze możesz stworzyć nowy temat w dziale Zbigniew Nienacki » Przygody Pana Samochodzika » Wyspa Złoczyńców np. pod tytułem "Miejsce akcji".
Bardzo się dziwię, że ktoś z uprawnieniami nie przerzucił jeszcze tej dyskusji, która teraz już jest w dwóch tematach :)

TomaszK 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2011-07-14, 14:07:41   

Pan Tragacik napisał/a:
TomaszuK, zawsze możesz ...

TomaszuK to jakoś tak z ukraińska, mów mi TomaszKu, to mnie odmładza...

Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika

Wysłany: 2011-07-14, 16:24:39   

TomaszK napisał/a:
Pan Tragacik napisał/a:
TomaszuK, zawsze możesz ...

TomaszuK to jakoś tak z ukraińska, mów mi TomaszKu, to mnie odmładza...

:D :D :D

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-07-15, 13:31:31   

Gratuluję Sławek możliwości spotkania z p. Jędryką. Przy okazji pozdrów go w moim imieniu i podziękuj za te wszystkie wspaniałe filmy na których się wychowałem ,no i moje dzieciaki. Trzymam je dla wnuków bo nic się nie zestarzały. Tak na gorąco parę pytań ode mnie.
1. Zawsze intrygowały mnie ruiny pojawiające się na planie Wyspy Złoczyńców. Nie chodzi tu o Janowiec czy Kazimierz , ale o ruiny na wyspie. Widać na filmie , że ruiny te stoją nad samą wodą a obydwa wymienione zamki znajdują się w sporej od niej odległości. Mimo, że pasjonuję się zamkami tych ruin nadal nie zidentyfikowałem. Może odpowiedż zna ktoś z forumowiczów?
2. Na planie Podróży za.......... jest jezioro przy którym bohaterowie obozują z Ciocią Ulą czyli Aliną J. Zrobiliśmy motocyklami taką podróż za jeden uśmiech , oczywiście zgodną z serialem bo ten od pierwowzoru bardzo się różni i niestety nie udało się nam zidentyfikować tego miejsca . Nie udało się też spotkanie z Heniem Gołębiewskim bo akurat po wielu latach niebytu znalazł się na planie Ediego.
3. Właśnie z tym związane jest trzecie pytanie . Wiem, że ktoś przez lata podcinał Heniowi skrzydła i to ze środowiska filmowego. Może uda Ci się wyciągnąć to nazwisko.
4. Bąrdzo interesują mnie dalsze losy bohaterów jego filmów. Wiem , że utrzymuje z nimi kontakt. Tolek Banan i inni jest tego najlepszym przykładem. I nie chodzi tutaj o te znane postacie jak Henio, Filip ale Perełka, Karioka ,Cygan . No i to co niedopowiedziane czyli okoliczności śmierci Tolka czyli jacka Zejdlera.
5. Idąc tym tropem może kilka słów o nieodżałowanym Marku Sikorze.I plenerach z Szaleństwa Majki S.No i dalsze losy Paragona

Wszystko co uda Ci się wyciągnąć od Pana Stanisława będzie dla mnie cenne i czekam na Twoją relację z niecierpliwością . Twoje zdrowie. :564:

marjech73 
Słyszał o Samochodziku
marjech73

Wysłany: 2011-07-15, 19:29:37   

Jestem nowy na tym forum więc wybaczcie gafy jeśli takie mi się zdarzą. To niezwykła gratka mieć mozliwość spotkania tego już kultowego rezysera. Pierwsze co mi przyszło namyśl to pytanie czy nie było planów nakręcenia jeszcze jakiejś powieści pana Nienackiego i czy nie żałuje z dzisiejszej perspektywy. :D

Sławek 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2011-07-15, 20:32:31   

Dla mnie to też bedzie wielkie wydarzenie. Mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć wszystkiego co w mojej głowie siedzi :) . Oczywiście postaram sie opisać to pózniej na forum. Znając zycie tylko raz uda mi sie z nim spotkać więc mój temat tutaj jest celowo, zeby być jeszcze bardziej przygotowanym do rozmowy. Jak pisalem wcześniej planuje tak w połowie sierpnia, może do końca sierpnia, ale to max.

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-08-23, 15:10:23   

Sławku co tam słychać u p. Jędryki ? Czy jest już po spotkaniu ? Napisz kilka słów . Czekamy.

Sławek 
Słyszał o Samochodziku

Wysłany: 2011-08-25, 22:45:08   

hej, spotkanie mam umowione na 4 wrzesnia. mam nadzieje ze sie uda i nic nie stanie na przeszkodzie, żeby doszło do skutku.

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-08-25, 23:15:56   

To czekamy. I trzymamy kciuki. Proszę nie zapomnij pozdrowić p. Jędrykę i podziękować mu za te wszystkie filmy, które dodały kolorów naszej młodości. Przynajmniej w moim imieniu. :)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2011-08-26, 08:50:53   

W moim także!!! :D
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Unieski 

Wysłany: 2011-09-11, 12:39:55   

I jak, doszło do spotkania?

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2011-10-24, 20:21:02   

veg1 napisał/a:
. Bąrdzo interesują mnie dalsze losy bohaterów jego filmów. Wiem , że utrzymuje z nimi kontakt. Tolek Banan i inni jest tego najlepszym przykładem. I nie chodzi tutaj o te znane postacie jak Henio, Filip ale Perełka, Karioka ,Cygan . No i to co niedopowiedziane czyli okoliczności śmierci Tolka czyli jacka Zejdlera.

Vegu, tak napisałeś, że mnie zmyliło...a nie każdy jest tak na bieżąco w temacie starej kinematografii jak Ty!
Trzeba było dać cudzysłów, czyli "Tolek Banan i inni" to wtedy i ja bym załapał że to jakiś film!
Bo jakby kto nie wiedział jest to film dokumentalny o dalszych losach bohaterów Tolka Banana nakręcony w 1995 r. i możliwy do obejrzenia na you tube!
Dopiero dziś przypadkiem go odkryłem i jak najbardziej polecam!
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-12-30, 21:24:55   

Właśnie dzisiaj dowiedziałem się jak odszedł Tolek Banan , czyli Jacek Zajdler. Piszę o tym już teraz bo temat jest na czasie. Odszedł w sylwestrowy wieczór 1979r. Jak ktoś jak np. ja będzie miał nieudanego sylwestra ( mam nockę w pracy !!!! :027: ) to niech wypije za moje zdrowie i jego pamięć.

./redir/www.filmpolski.pl/fp/index.php/16347_5

Co zatem stało się pod koniec 1979 roku, w Opolu, gdzie Jacek Zejdler przeniósł się, by grać w tamtejszym teatrze? Dziś już wiem. Sylwestra miał spędzić z dziewczyną, jednak ona wyjechała z innym do Szwecji. Zdradzony i upokorzony, nie wytrzymał tej próby. Jedna decyzja przekreśliła wszystko. Kiedy za ścianą trwała zabawa, zamknął się w domu, wszedł do śpiwora i włożył głowę do piecyka gazowego. Wcześniej wyciągnął korki, żeby nie spowodować wybuchu. Znaleziono go po dwóch dniach...
Pozostała legenda i czarno-biały serial. I słowa piosenki, która rozpoczynała każdy odcinek: a potem odszedł, odszedł daleko, za siedem gór, siedem rzek. Jednak o Tolku piosnka zostanie, czy chcecie wierzyć, czy nie...

Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2011-12-30, 21:52:14   

Wiesz Veg, nigdy nie potrafię pogodzić się z taką bezsensowną śmiercią.... :/
Nasz kolego wiele lat temu przez dziewczynę, zatruł się spalinami samochodowymi, wjechał do lasu i znaleźli go po kilku tygodniach, szkoda mi go do dzisiaj. :/

Czesio1 
Były administrator

Wysłany: 2011-12-30, 21:57:30   

Iwmali napisał/a:
Wiesz Veg, nigdy nie potrafię pogodzić się z taką bezsensowną śmiercią.... :/
Nasz kolego wiele lat temu przez dziewczynę, zatruł się spalinami samochodowymi, wjechał do lasu i znaleźli go po kilku tygodniach, szkoda mi go do dzisiaj. :/

Wszystko przez te baby. :/

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-12-30, 22:18:53   

Cytat:
Wszystko przez te baby.

Czesio - filozof. :D
Ciekawe ile wyciąga filozof na miesiąc ? Bo na budowie to podobno nawet nieżle. :043:

A mnie nikt nie pożałował. :p

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2011-12-31, 13:31:12   

Dzięki Czesia2 od razu mi lepiej. :D :D :D

veg1 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2012-01-01, 14:26:52   

Ja dopiero dzisiaj będę świętował :p :p :p
A gdybyś cofnęła się do poprzedniego roku w gratulacjach i życzeniach to także składałem Wam życzenia wychodząc na nockę do pracy. To drugi sylwester w pracy pod rząd . Jakieś fatum, czy co.Ale mnie dzisiaj główka nie boli!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D

Odpowiedz do tematu