PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Czesio1
2012-10-04, 08:53
Testament rycerza Jędrzeja - wrażenia
Autor Wiadomość
JaksaZKopanicy 
Uwielbia Samochodzika
Wychowany na PS



Pomógł: 1 raz
Wiek: 41
Dołączył: 01 Sie 2010
Posty: 905
Wysłany: 2010-10-18, 20:20:40   

No właśnie muszę zdobyć "Zabójstwo..." żeby odreagować tego "potworka" :P
_________________
Dziwna rzecz z tymi rzekami i drogami – rozmyślał Ryjek. – Widzi się je, jak pędzą w nieznane, i nagle nabiera się strasznej ochoty, żeby samemu też się znaleźć gdzie indziej, żeby pobiec za nimi i zobaczyć, gdzie się kończą...


 
 
Pan Konfiturek 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 275
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-22, 22:31:29   

Harcerz z fioletowo-żółtymi włosami a'la punk? Podrasowana Syrenka ze śmietnikową klapą na dachu i "ustami" nad przednim zderzakiem? Batura junior rzuca nożami? Dresiarze z kijami od baseball'a? Przykro mi. Ja wysiadam. Kontynuacje są jednak nie dla mnie...

Sama powieść była dla mnie w miarę spójna i ciekawa do momentu wyjazdu z Nieborowa. Potem następuje "przeskok czasowo-przestrzenny", w którym ja już nie potrafiłem się odnaleźć. Przyznaję... Przemęczyłem cały "warszawski wątek".

Była to moja pierwsza i ostatnia przeczytana powieść spoza kanonu.
_________________

"Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu."
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-01-22, 22:32:38   

A czytałeś pierwowzór tej książki? :)
 
 
 
Pan Konfiturek 
Stały bywalec forum


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Kwi 2010
Posty: 275
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-01-22, 22:43:29   

O ile zdążyłem się zorientować, zdobycie tego w formie drukowanej jest praktycznie niemożliwe. E-booka chyba nie dałbym rady przeczytać. Kiedyś próbowałem, ale takie siedzenie przed monitorem to nie to samo, co czytanie książki :)
Jeśli ktoś to kiedyś wyda w starej formie, na pewno powrócę do tej lektury, choćby przez wzgląd na wspomniane wcześniej tutaj wątki "integracyjno-libacyjne" i "damsko-męskie", których zabrakło w nowym wydaniu...
_________________

"Dorośli bardzo rzadko przeżywają takie przygody jak Pan Samochodzik. Nie mają na to czasu."
 
 
Stefanmalek 
Fanatyk Samochodzika



Dołączył: 14 Lis 2009
Posty: 1781
Wysłany: 2011-01-22, 23:23:47   

Pan Konfiturek napisał/a:
E-booka chyba nie dałbym rady przeczytać.



Zawsze możesz sobie "druknąć". Nie da to efektu jak przy książce, ale na pewno lepiej będzie Ci się czytało. Cały koszt powinien się zamknąć w cenie normalnej książki przygodowej.
_________________


Medycyna zna różne przypadki...
Ostatnio zmieniony przez Stefanmalek 2011-01-22, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-01-23, 08:30:16   

Chyba większość z nas tak właśnie weszła w posiadanie swojego egzemplarza "Zabójstwa". Wystarczy wydrukować na A5 i zabindować. Powiedziałbym, że koszt nawet niższy niż koszt książki. A że warto to nie każ się przekonywać :)
_________________
 
 
Waldemar Batura2 
Słyszał o Samochodziku


Wiek: 39
Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 45
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-03-15, 16:13:00   

Moje wrażenia po "Rycerzu Jędrzeju" to totalna konfuzja. Nie wiem, czy to prequel, czy sequel, czy midquel, czy interquel. Zupełnie na siłę wrzucona rzecz do serii. Widać, że Babie Lato się nie postarzała, Samochodzik postarzał się wolniej, a Nataniel jakiś taki sztuczny. Zresztą w latach 90 zawód poety raczej nie gwarantował willi :) Czy to znaczy, że złe. Nie, nawet nie. Ciekawe to było, bowiem zupełnie nieprzewidywalne. Nie wiem ile używek Szumski zażywał w czasie pisania (niebieskowłosy harcerz :)) ale coś było na rzeczy. Nie jestem w stanie wystawić oceny, bowiem to się nie kwalifikuje to oceniania. A tak ogólnie to proszę na priva o informację w jakich numerach jakich czasopism można zdobyć oryginał czyli "Zabójstwo". Cóż, z ciężkim sercem siadam do kolejnych kontynuacji.
 
 
hrynio 
Słyszał o Samochodziku



Dołączył: 27 Lut 2011
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 2011-04-24, 15:40:55   

Jak dla mnie w "Testamencie..." panuje za duże zamieszanie(dresiarze,"udziwnione" syrenki). Wolę jednak klasycznego PS.Na plus zaliczam "Metallicę" :p :) Zobaczymy co przyniosą kolejne tomy.
 
 
Piotreek 
Forumowy Badacz Naukowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2007
Posty: 994
Wysłany: 2011-04-25, 11:22:14   

Waldemar Batura napisał/a:
A tak ogólnie to proszę na priva o informację w jakich numerach jakich czasopism można zdobyć oryginał czyli "Zabójstwo". Cóż, z ciężkim sercem siadam do kolejnych kontynuacji.


1958 "Zabójstwo Herakliusza Pronobisa" "Odgłosy", nr 1-9, 11-22
"Głos Robotniczy", nr 161-213/1962


./redir/www.nienacki.art.pl/g_bibliografia.html - jeśli masz ochotę szukać ponownie tego, co już dawno zostało znalezione : )
 
 
Arsen Lupin 
Sympatyk Samochodzika


Wiek: 35
Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 113
Skąd: Oława
Wysłany: 2011-06-12, 12:50:49   

po Testamencie mozna dostać depresji, napisana w szarym, ciężkim męczącym tonie. To juz nie jest dobry Samochodzik z dawnych lat
 
 
Matviey 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 48
Dołączył: 26 Kwi 2009
Posty: 26
Skąd: Legnica
Wysłany: 2011-07-07, 10:30:21   

Mnie się książka podobała ale niestety brak spójności z pozostałymi częściami (wiadomo z jakich względów). Nie wiem czy to był dobry pomysł aby na siłę tunningować pod serię z Samochodzikiem?
_________________
My name is... Tomas! Tomas NN!
 
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-07-07, 14:27:06   

Matviey napisał/a:
Nie wiem czy to był dobry pomysł aby na siłę tunningować pod serię z Samochodzikiem?

Nie był.
 
 
 
uranik 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 35
Dołączył: 05 Wrz 2009
Posty: 32
Wysłany: 2011-08-30, 14:29:16   

też tak myślę ;-) Ale to nie zmienia faktu ze powieść mnie zaskoczyła pozytywnie >Dla mnie ma cień samochodzika
Ostatnio zmieniony przez uranik 2011-08-30, 14:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-09-16, 13:39:31   

ufff ... skończyłem w wielkich męczarniach :zzz: strasznie ciężka lektura ... jakaś porażka .... poplątanie z pomieszaniem ....

nie podoba mi się kilka elementarnych części :
1. Tomasz jako materialista-ateista (podobało mi się, że Nienacki w ogóle tematu religijności Tomasza nie poruszał)

2.Za dużo o wódzie (przecież to powieść dla dzieci i młodzieży a nie dla dorosłych)

3.ogólne poplątanie różnych wątków, stylów, jakby tą książkę kilku pisarzy robiło

4.Tomasz w cieniu ''mistrza''

5.Nataniel - skąd on się dorobił jako wierszokleta w tamtych czasach :065:

6.Niebiesko włosy harcerz :065: :509:

7.Tomasz rzuca Babie Lato w trakcie poważnej rozmowy bo przylatuje harcerz :galy: - troszkę niepoważne. Szumski zrobił z niego większą dupę i ignoranta niż był w poprzednich częściach.

Fabuła i pomysł całkiem niezły tylko wykonanie marniutkie. Początek bardzo fajny, wartka akcja, ale po opuszczeniu Nieborowa tępo siada. Omijam kindżał i zaczynam wkrótce bursztynową komanatę. :043:
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2011-09-16, 22:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-09-16, 22:01:00   

Nemo napisał/a:
2.Za dużo o wódzie (przecież to powieść dla dzieci i młodzieży a nie dla dorosłych)

3.ogólne poplątanie różnych wątków, stylów, jakby tą książkę kilku pisarzy robiło

2. Pierwowzór dla dzieci z pewnością przeznaczony nie był.

3. Wystarczył jeden nieudolny, który wszystko zepsuł.

P.S. Niech ktoś poprawi błędy, bo mnie w oczy kłują :D

To jeszcze nie wszystko Czesiu :D
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2011-09-16, 22:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-09-20, 10:15:13   

Unieski napisał/a:

2. Pierwowzór dla dzieci z pewnością przeznaczony nie był.


zgadza się Zabóstwo H. Pronobisa to pozycja ewidentnie dla dorosłych, ale przecież Szumski powinien książkę przerobić pod kątem młodzieży i niektóre fragmenty zmienić lub opuścić (skoro pisał o Panu Samochodziku). Jestem staroświecki pewnie...
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-10-27, 16:48:17   

a ja widziałem dziś harcerza o punk-fryzurze (co prawda nie niebieskiej) :D więc Szumski chyba wiedział co pisze pod tym względem
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
 
 
Demondos 
Słyszał o Samochodziku
wychowany na ps


Wiek: 40
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 1
Skąd: gorlice malopolska
Wysłany: 2012-04-15, 18:41:16   

Słów kilka dołączę:)
pozycja zmasakrowana przez Szumskiego. Kaszana i padaka. ewidentnie na sile wklejone watki wehikułu i harcerzy. jak mozna bylo taka sieczke wydac???
jedzie Tomasz nie wiadomo gdzie , dostrzega kogos kto jakas bombe nie wiadomo po co?? :/ zalosny , patetyczny opis jak kladzie rece na kierownicy- i po wehikule!!
nagle jakis koles poruszajacy sie syrena na sterydach pojawia sie w krzakach :/
( z ta syrena to chyba dla jaj bylo ) jakis poscig tym strasznym pojazdem za nie wiadomo kim :/ no a jak Batura zadzwonil ze umiera hahahaha
brak slow!!! wszystko sie kupy nie trzyma. na sile, bez pomyslu,bez polotu no szok !!!
po tak pieknych 13 tomach taka zenada :/
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2012-04-15, 20:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-04-15, 18:53:13   

Uprasza się o rozpoczynanie zdań wielką literą.

Demondos napisał/a:
wechikulu

I o stosowanie zasad ortografii.
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2012-04-15, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2012-04-15, 20:07:08   

Demondos napisał/a:
Kaszana i padaka. (...) taka zenada :/

Demondos, jeśli zarzucasz komuś żenadę to sam najpierw racz zwrócić uwagę na ortografię i interpunkcję swoich wypowiedzi. Zbyt jestem leniwy, żeby wszystko Ci poprawić, chcę wierzyć że sam się poprawisz w następnej wypowiedzi.
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14