PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Unieski
2011-08-25, 13:49
Wasze oczekiwania co do nowej ekranizacji
Autor Wiadomość
rtopki
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2011-07-16, 16:11:22   

Witam kolegów ponownie

Widzę, że temat trochę zamarł przez ten czas. Tymczasem w sprawie ekranizacji wiele się dzieje. Całkiem prawdopodobne jest, że serial ten, będzie kręcony sierpniu. Jego tytuł to "Niewidzialni". Jak pewnie zauważyliście, z tytułu zniknął pseudonim "Pan Samochodzik". To działanie celowe, gdyż na podstawie naszej ankiety na pewnej próbie telewidzów, pseudonim ten bez szerszej znajomości kontekstu jego pochodzenia i zastosowania odrzuca potencjalnych widzów od serialu, z powodu jego, że tak powiem dziecinności i narzuca złe skojarzenia.

A sam serial będzie na naprawdę wysokim poziomie. Zdjęcia do niego odbywać się będą między innymi w Warszawie, gdzie odbędą się wszystkie sceny opisywane w książce w Warszawie oraz te, we Frankfurcie. Większość lokalizacji na Mazurach pozostanie takich, jakie w oryginale. Dobrą wiadomością jest również zachowanie niemalże wszystkich postaci książkowych i nie wprowadzenie żadnej znaczącej nowej. Pomijając przeniesienie akcji w lata współczesne, zgodność scen i dialogów określam na jakieś 75-80%. Sami widzicie, że to dość realistyczna ekranizacja.

Oczywiście nie może zabraknąć wehikułu. Będzie to przebudowany dosyć mocno Mitsubishi Lancer Evo. W zasadzie karoseria mało przypominać będzie Mitsubishi, a bardziej książkowy wehikuł. Kilku ludzi pracujących nad przeróbką dołoży wszelkich starań. Będziecie mieli być może niedługo okazje sami zobaczyć to cudo na ekranie. Zostając przy samochodach, Greta Herbst jeździć będzie Mercedesem W210, Batura BMW F10, a Piękny Lolo Citroenem C5. Po prostu wszystko trochę się "uwspółcześni".

Nie popadajcie jednak w panikę. W serialu nie będzie na każdym kroku dzwonienia z komórek, czy siedzenia przy komputerze. Z całą pewnością zachowa się klimat z książki. Dodam jeszcze, że wystąpią ciekawi i powszechnie lubiani aktorzy. Pracuję przy tym projekcie jak sami pamiętacie już długi czas i mogę śmiało powiedzieć, że ten 12 odcinkowy serial może stać się telewizyjnym hitem tej jesieni/zimy. Data premiery jeszcze nie jest dokładnie znana. Wszystko zależy jak sprawnie pójdą zdjęcia.

Mam nadzieję, że cieszycie się, że uchyliłem rąbek tajemnicy, co do tej produkcji. Więcej jak na razie zdradzić nie mogę.

Pozdrawiam
 
 
She 
Junior Adminka



Pomogła: 83 razy
Dołączyła: 10 Sty 2010
Posty: 19574
Skąd: Tam i z powrotem
Wysłany: 2011-07-17, 18:29:59   

rtopki napisał/a:
wystąpią ciekawi i powszechnie lubiani aktorzy


Kto zagra Tomasza? :D
_________________


Semel scriptum, decies lectum!
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2011-07-17, 18:48:31   

She71 napisał/a:
rtopki napisał/a:
wystąpią ciekawi i powszechnie lubiani aktorzy


Kto zagra Tomasza? :D

Szyc :053:
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-18, 06:48:18   

Wiadomości wręcz sensacyjne, bardzo chciałbym by okazały się prawdziwe.
Czy mówimy o premierze już tej jesieni? Może jakieś zdjęcia z planu? :D

A gdzie można zgłaszać się do statystowania? :)
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pan Tragacik 2011-07-18, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2011-07-18, 09:31:20   

Ani Szyc, ani Adamczyk mam nadzieję!
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-18, 09:51:28   

A może Tomasza zagra...TomaszNN? I może stąd ta Jego długa nieobecność wśród nas? Może przygotowuje się do roli gdzieś w ciepłych krajach? :D
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
Milady 
Fanatyk Samochodzika
Profil zawieszony



Pomogła: 49 razy
Dołączyła: 03 Lut 2011
Posty: 4066
Skąd: Bezludna wyspa
Wysłany: 2011-07-18, 10:51:58   

Skoro TomaszNN zagra Tomasza to kogo zagra Czesio?
_________________


Zmierzch to okres pomiędzy dniem a nocą, w tym czasie ostatnie promienie światła mogą natrafić na coś nieludzkiego...
 
 
Czesio1 
Zasuszony Fan Samochodzika
Były administrator



Pomógł: 6 razy
Wiek: 48
Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 14370
Wysłany: 2011-07-18, 11:08:11   

Rosyjska Kotka napisał/a:
Skoro TomaszNN zagra Tomasza to kogo zagra Czesio?

Czesio cały czas jest na forum więc nikogo nie zagra. :D
_________________

Lepiej spróbować i wiedzieć, że się nie udało, niż żałować, że się nie spróbowało :-)
Murzyn zrobił swoje, Murzyn może odejść
 
 
 
PawelK 
Forumowy Badacz Naukowy



Pomógł: 14 razy
Dołączył: 03 Lip 2008
Posty: 6240
Wysłany: 2011-07-18, 20:57:19   

johny napisał/a:
Hmmm??? Czy na pewno aby nie ściemniasz???


Dla mnie to podpucha, o nowych produkcjach się pisze, w szczególności gdy mają w nich grać znani aktorzy. Nie ukrywam, że nieźle sobie radzę w szukaniu informacji w necie, na temat takiego serialu nie znalazłem ani słowa. Co więcej kolega rtopki niedawno twierdził, że jest w trakcie pisania scenariusza, a teraz już serial jest w fazie bliskiej produkcji. Nie znam się na produkcji filmów ale wydaje mi się prawie nierealne zdobycie zarówno finansów jak i znanej obsady w tak krótkim okresie, a słabo chce mi się wierzyć, że ktoś się zaangażował czy to aktorsko czy finansowo przed ukończeniem scenariusza.
_________________


to travel hopefully is a better thing than to arrive
Robert Louis Stevenson 'Virginibus Puerisque'
Ostatnio zmieniony przez PawelK 2011-07-18, 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-19, 07:48:20   

Potrzebujemy twardych dowodów :)
Ja też zapuściłem searcha w sieci i nic :p
_________________
 
 
Pan Tragacik 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 11 razy
Wiek: 39
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 3610
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 2011-07-19, 10:17:40   

Życzę sobie i Wam wszystkim byśmy za kilka miesięcy mogli napisać: "Przykro mi, że nie uwierzyłe/am".
_________________
 
 
Gotrek 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 56
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-20, 18:33:37   

1. Serial to będzie "niewidziany" - 12 odcinków po 10 minut, w tym 6 minut to czołówka i napisy końcowe.
2. Cyberpunkowa produkcja Studia Widmo w fazie REM.
3. Aktorzy wystąpią "znani z tego, że są znani".
Podsumowując to uwierzę jak zobaczę, a tak naprawdę to najlepiej żeby już żadna adaptacja czy ekranizacja nie powstała. Osobiście wystarczy mi Wyspa oraz Templariusze. Kropka.
_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.
 
 
johny
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-20, 21:10:42   

Gotrek napisał/a:
najlepiej żeby już żadna adaptacja czy ekranizacja nie powstała. Osobiście wystarczy mi Wyspa oraz Templariusze. Kropka.

Nie bądźmy tacy konserwatywni. Ja życzyłbym sobie porządnego serialu w oparciu o któryś tom. Niewidzialni moim zdaniem to byłby trafny wybór!
 
 
Gotrek 
Słyszał o Samochodziku



Wiek: 56
Dołączył: 02 Maj 2011
Posty: 20
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-07-21, 08:38:38   

johny napisał/a:
Nie bądźmy tacy konserwatywni


Oj, ten konserwatyzm to mi się zaraz jakoś politycznie brzydko kojarzy. Ad rem, to nie konserwatyzm tylko ostrożność. Odpowiedź jest w "arcydziełach" panów Kidawy i Tarnasa.
_________________
Quidquid agis, prudenter agas et respice finem.
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-07-25, 19:57:46   

Wydaje mi się jednak że całkiem niegłupim zabiegiem byłaby rezygnacja (w przypadku ekranizacji) z członu "Pan Samochodzik" w tytule. Wiadomo film musi zarobić, a wtedy może faktycznie realizatorzy nie starali by się na siłę infantylizować scenariusza?
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2011-07-25, 19:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nietajenko 
Forumowy Badacz Naukowy
Ojciec dwójki dzieci



Pomógł: 33 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Lip 2011
Posty: 11847
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2011-07-28, 09:16:32   

Mam kilka spostrzeżeń i uwag:
1. Na 99% przekonany jestem, że serialu Niewidzialni nie będzie. Ktoś sobie robi happening i tyle. W bluffie jest jednak plus - obudził dyskusję a przecież dyskusja jest jednym z filarów człowieczeństwa ;-)
2. Uważam, że uwspółcześnianie powieści jest niecelowe i ze szkodą dla dzieła. Jedną z podstaw Samochodzika jest echo II wojny światowej oraz powojenne antagonizmy. Tego w uwspółcześnionej wersji musiałoby z oczywistych przyczyn zabraknąć.
3. Jako przykład nieudanego uwspółcześnienia podam ekranizacje Morderstwa w Orient Expresie w/g kryminału A. Christie. Z jednej strony wpisana w ówczesne realia ekranizacja z Davidem Suchetem - rewelacja. Z drugiej zaś strony koszmarek Carla Schenkela przeniesiony w czasy nam współczesne - błe, dziwadło i obrzydlistwo.
4. Nie zgadzam się z poglądem, że PRL'owskie tło filmu stanowić będzie o braku popularności. Wręcz przeciwnie. Ostatnio przecież coraz częściej mamy do czynienia z serialami fabularno-historycznymi jak Tajemnica Twierdzy Szyfrów, Czas Honoru czy 1920. Wojna i Miłość. Nie są one tak popularne jak produkcje typu Dż jak Dżdżownica ale nie o to tu przecież chodzi. Poza tym przykładem sukcesu filmu sensacyjnego o komunie jest niewątpliwie Sztos Lubaszenki. I co? Da się?
5. A na koniec subiektywnie: Czesio i Iwmali, całą duszą jestem z wami! JA CHCĘ NIEWIDZIALNYCH W LATACH '70-TYCH!!!
Pozdrawiam
_________________
 
 
rtopki
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 5
Wysłany: 2012-01-01, 19:47:02   

Witam ponownie i życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku

Pragnę zacząć na początek od pewnych wyjaśnień. Informowałem was o prawdopodobnym rozpoczęciu zdjęć do serialu na Mazurach w sierpniu zeszłego już roku. Niestety producent serialu zmienił swoją decyzję i zdjęcia się nie rozpoczęły. Wszystko to ze względu na czas akcji książki. Jak pewnie wiecie akcja "Niewidzialnych" toczy się w kwietniu i maju. I to właśnie w tych miesiącach rozpoczętego właśnie roku będzie kręcony serial! Ponadto jako scenarzysta mogę was zapewnić, że przez ostatni czas ja, jak i cała ekipa pracująca przy serialu nie zasypiała gruszek w popiele. Dołożyliśmy wszelkich starań i dopracowaliśmy każdy szczegół scenariusza. Dobraliśmy także odpowiednie rekwizyty i dokładnie zaplanowaliśmy miejsca kręcenia naszego dzieła.

Zdradzę wam teraz kilka szczegółów. W roli Tomasza zobaczymy na ekranach znanego i lubianego aktora A. Pewnie już domyślacie się o kogo chodzi (celowo piszę skrótem, bo teoretycznie nie mogę tego ujawniać, ale dla wiernych fanów Pana Samochodzika robię wyjątek). Kilkanaście osób pracowało także przez długie miesiące nad wehikułem. Widziałem go już niemal gotowego i mogę zaświadczyć, że jest po prostu piękny.
Jeżeli już jesteśmy przy samochodach to poznajcie auto Waldemara Batury:

Mercedes Grety Herbst:

Zdjęcia wehikułu jednak pokazać nie mogę.

Aktualnie jestem na urlopie i przez kilka dni będę miał trochę wolnego czasu, także jeśli chcielibyście o coś zapytać, to róbcie to śmiało, a ja w miarę możliwości postaram się odpowiedzieć.

Pozdrawiam serdecznie
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-01-01, 20:09:59   

rtopki napisał/a:
W roli Tomasza zobaczymy na ekranach znanego i lubianego aktora A.

Adamczyk jak nic, koniec świata...

Iwmali napisał/a:
Właśnie, że Adamczyk! :diabelek:

No i wykrakała :/
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2012-01-01, 20:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-01-01, 20:44:17   

Byleby nie był ciapowaty jak w większości filmów.

Super że jest inicjatywa i możemy tylko trzymać kciuki żeby wyszło jak najlepiej:)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-01-01, 21:35:16   

Może po sukcesie Niewidzialnych nakręcą jakąś kontynuację? :D

W roli Pana Samochodzika proponuję Jirōemona Kimurę. Tylko z kręceniem filmu trzeba się bardzo pospieszyć.
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,42 sekundy. Zapytań do SQL: 12