PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: TomaszNN
2007-09-22, 09:42
Witam, nazywam się Maciek Horn
Autor Wiadomość
maciek 
Twórca
Maciek Horn - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-07-10, 17:25:07   Witam, nazywam się Maciek Horn

Witam wszystkich. Nazywam się Maciek Horn. Bardzo się cieszę, że powstało takie forum i że znalazła się tu wzmianka o mojej książce. Życzę wszystkim uczestnikom forum powodzenia i miłej lektury.

A wszystkim, którzy zetknęli się z moją częścią i chcą podzielić się opiniami zapraszam do pisania drogą mailową.

:-D
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-07-10, 20:49:58   

Witaj Maciek na forum :-D

Mam nadzieje że często będziesz zaglądał, jestem pewny że właśnie na nazszym forum poznasz opinie czytelników i sam przyłączysz się do dyskusji. Może nawet zdradzisz nam jakie masz plany, może piszesz kolejną część z przygodami Pana Samochodzika :-D

Chętnie bym się dowiedział jak wpadłeś na pomysł napisania książki i jak przebiegało samo pisanie. Więc jeżeli znajdziesz czas i ochote zachęcam Cie do tego :-D
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
maciek 
Twórca
Maciek Horn - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-07-10, 23:02:48   

Nie obiecuję, ale spróbuję czasem coś napisać. Zwłaszcza odpowiem czytelnikom :-D

Rzeczywiście, próbuję pisać kolejną część, będzie o grodziskach w północno-wschodniej Polsce, więc znów wokół archeologii. Chciałbym, żeby się nieco różniła od pierwszej, tzn. była bardziej przygodowa niż detyktywistyczna. Tymczasem polecam "Truso". :-)

PS. Poprawiłem swój mail, bo był błednie podany, już powinno być ok.
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-07-11, 15:43:58   

Tu spotkasz nie tylko swoich czytelników ale i potencjalnych czytelników więc myśle że kilka słów zachęty od samego autora wyjdzie tylko na dobre ;-)

Czekamy w takim razie na Twoją kolejną książke, może zdradzisz jak jest daleko posunięta, kiedy mniej więcej można się jej spodziewać. Co do wątku detektywistycznego nie pomijaj go, zabawa w odkrywaniu kolejnej zagadki razem z bohaterem sprawia wiele przyjemności. Mi osobiście bardzo się to podoba :-D
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-08-01, 22:01:03   

Witamy serdecznie :lol:

Zapraszamy oczywiście do udziału. Jak napisał nasz Admin, może się ktoś skusi na twoją książkę.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-16, 19:44:13   

Przyznam, że jestem świeżo po lekturze tomu 87. Nie chciałbym słodzić autorowi ;) ale książka naprawdę jest ciekawa. Utrzymana w takim samochodzikowym, lekkim klimacie. Ciekawa akcja, fajne postacie - muszę przyznać, że przeczytałem dwoma tchami ;) całość - jak mało, którą kontynuację. Brawo i oby kolejne książki był co najmniej tak samo dobre :-)
 
 
maciek 
Twórca
Maciek Horn - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-08-30, 08:05:35   

No bardzo dziękuję i cieszę się, że Ci się spodobało. Może to będzie zachętą dla tych, którzy nie wiedzą, od której częsci zacząć czytać kontynuacje?

Prawdopodobnie Twoja opinia jest pierwszą pozytywną recenzją osoby, której osobiście nie zachęciłem do czytania lub nie dałem książki (przynajmniej nie kojarzę!!!!????). Więc myślę, że to obiektywne słowa.
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-08-30, 22:37:06   

maciek napisał/a:


Prawdopodobnie Twoja opinia jest pierwszą pozytywną recenzją osoby, której osobiście nie zachęciłem do czytania lub nie dałem książki (przynajmniej nie kojarzę!!!!????). Więc myślę, że to obiektywne słowa.

Nie chce mi się wierzyć, że książka (w domyśle autor) zbiera tak negatywne oceny :546: Szczególnie, że utwór naprawdę się wyróżnia.

Przy okazji: Rufus - bardzo nie typowe imię. Skąd przyszło Ci do głowy? Zresztą Bazylii też nie zbyt popularne ;)
 
 
maciek 
Twórca
Maciek Horn - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-09-02, 20:40:56   

Paweł Daniec napisał/a:
Nie chce mi się wierzyć, że książka (w domyśle autor) zbiera tak negatywne oceny :546: Szczególnie, że utwór naprawdę się wyróżnia.


:597: Chyba się źle zrozumieliśmy. :) Jak dotychczas (mówię szczerze) nie spotkałem negatywnej opinii, tym bardziej gdzieś tam wydrukowanej, czy upublicznionej. Ostatnio tylko jeden fajny archeolog z W-wy, który teraz kopie w Truso, powiedział: "wiesz, to już nie to" (ale książkę przeczytał w jeden wieczór przy piwku, sam z siebie, nie wiem, skąd się dowiedział). Na szczęście spotkałem sie na razie z opiniami typu "ok", ale zazwyczaj osoby, które je wypowiadały, albo dostały ksiązkę ode mnie, albo przeczytały po mojej zachęcie. Tymczasem ty, jak rozumiem, sam sięgnąłeś po "Truso" i napisałeś, co napisałeś. Fajnie.

Cytat:
Przy okazji: Rufus - bardzo nie typowe imię. Skąd przyszło Ci do głowy? Zresztą Bazylii też nie zbyt popularne ;)


Imiona Rufusa, Andronika i Nereusza pochodzą z jednego źródła (kto zgadnie o jakie antyczne dzieło literackie chodzi?). Bazyli mi pasował do tych imion, też ma pochodzenie greckie. Natomiast Kuba, jako popularne współcześnie imię, to pewna przeciwwaga wobec tamtych, żeby urealnić te postacie.

Zresztą Bigos i Kugiel to też pewna gra słów. :) Zauważyłeś?

Przy okazji, może ktoś z was chciałby zaproponować, nazwisko lub ksywkę dla czarngo charakteru, który pojawi się w nowej książce?
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-02, 21:27:46   

Ciesze się Maciek że pracujesz nad nową książką :)
maciek napisał/a:
Przy okazji, może ktoś z was chciałby zaproponować, nazwisko lub ksywkę dla czarngo charakteru, który pojawi się w nowej książce?

Znałem kiedyś gościa, mało sympatyczny był i ogólnie nikt go nie lubił a na nazwisko miał KLESZCZ. Najwyraźniej przejoł cech po swoim dalekim krewnym ;)
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-10-30, 17:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-05, 19:44:44   

TomaszNN napisał/a:
Ciesze się Maciek że pracujesz nad nową książką :)
maciek napisał/a:
Przy okazji, może ktoś z was chciałby zaproponować, nazwisko lub ksywkę dla czarngo charakteru, który pojawi się w nowej książce?

Znałem kiedyś gościa, mało sympatyczny był i ogólnie nikt go nie lubiał a na nazwisko miał KLESZCZ. Najwyraźniej przejoł cech po swoim dalekim krewnym ;)
Ale ja Cię nie znam. Mam inaczej na nazwisko, ale moja ksywka to Kleszczu :P

Autorowi dziękuję za wyjaśnienia - faktycznie się nie zrozumieliśmy ;)


PS. z miła chęcią pożyczę temu typowi mojej ksywki - chociaż wolałbym użyczyć jej jakiejś pozytywnej postaci :)
Ostatnio zmieniony przez Paweł Daniec2 2007-09-05, 19:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-05, 20:41:41   

Nie twierdze że jesteś typem spod ciemnej gwiazdy :p Ty mi wyglądzasz na miłego Kleszcza :D
_________________
Władca ma prawo budzić strach u ludu, unikać jednak powinien jego nienawiści
 
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-09-05, 20:58:37   

W powieściach tzw. klasycznych czarny charakter zazwyczaj na poczatku wydaje się sympatyczny i niewinny. W Samochodzikach zawsze pachnie zagranicznymi perfumami i jeździ najlepszym samochodem, ale zazwyczaj nikt się nie domyśla (po nazwisku), że to przestępca. Więc może nie KLESZCZ, ale np. Biedronka albo Bocian (te zwierzątka tradycyjnie u nas cieszą się największą sympatią).
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
Paweł Daniec2 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Wiek: 37
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 400
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-06, 20:07:37   

maciek napisał/a:


Cytat:
Przy okazji: Rufus - bardzo nie typowe imię. Skąd przyszło Ci do głowy? Zresztą Bazylii też nie zbyt popularne ;)

Imiona Rufusa, Andronika i Nereusza pochodzą z jednego źródła (kto zgadnie o jakie antyczne dzieło literackie chodzi?). Bazyli mi pasował do tych imion, też ma pochodzenie greckie. Natomiast Kuba, jako popularne współcześnie imię, to pewna przeciwwaga wobec tamtych, żeby urealnić te postacie.
Zresztą Bigos i Kugiel to też pewna gra słów. :) Zauważyłeś?

1. Ja nie zgadnę. Nie cierpię antyku :!! :

2. Szczerze: nie zauważyłem. Zdradzisz o co chodzi :?:
Ostatnio zmieniony przez Paweł Daniec2 2007-09-06, 20:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Winnetou2 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 571
Skąd: puszcza mazurska
Wysłany: 2007-09-27, 21:56:40   

Cytat:
Zresztą Bigos i Kugiel to też pewna gra słów. Zauważyłeś?


Bigos i kugiel to nazwy potraw, tak?

Bigos - wiadomo (coś mi się zdaje, ze jakiś Bigos już w PS występował). Kugiel to regionalna (Mazowsze) nazwa babki ziemniaczanej, zwanej też w niektórych rejonach kartoflakiem.
_________________
100 godzin z Wami - dziękuję...
 
 
TomaszNN 
Ojciec Założyciel



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 22 Maj 2007
Posty: 1246
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 2007-09-27, 22:00:41   

Winnetou napisał/a:
(coś mi się zdaje, ze jakiś Bigos już w PS występował)

Niesamowity Dwór, Bigos-wielki miłośnik gitatary i jajecznicy na kiełbasie ;)
Ostatnio zmieniony przez TomaszNN 2007-09-27, 22:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
maciek 
Twórca
Maciek Horn - autor powieści samochodzikowych


Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 10
Wysłany: 2007-10-30, 13:54:29   

Tak, Bigos i Kugiel wzięli się z polskich potraw. Pan Jagoda myli ich i nazywa Budyń i Kisiel. Oczywiście Bigos był w Niesamowitym Dworze, może to jakieś podświadome zapożyczenie.

Kleszcz to fajna ksywka dla ciemnego typa. Na pewno się pojawi w "Jaćwingach".
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2012-02-04, 20:04:10   

Coś długo przychodzi nam czekać na kolejną książkę... Jestem pełen obaw, że się nie doczekamy... A szkoda, bo "Truso" było bardzo udane.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11