PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
48. Zagadka kaszubskiego rodu
Autor Wiadomość
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-02, 15:47:52   

Aldona napisał/a:
Przecież Czesio jest wcieleniem spokoju :D

Anioł...po prostu Anioł Czesław! :D :564: Tylko skąd te różki na głowie... :zdziw: :zdziw: :zdziw:
 
 
Aldona
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-02, 15:52:01   

Iwmali!? No jak to skąd.... to sa CZUŁKI przecież! Ty taka znawczyni tematu i nie rozpoznałas .... :DDDD
 
 
Iwmali
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-02, 15:58:01   

Aldona napisał/a:
Iwmali!? No jak to skąd.... to sa CZUŁKI przecież! Ty taka znawczyni tematu i nie rozpoznałas .... :DDDD

Na pewno to są małe różki, takie jak u początkujących diabełków! :D
 
 
Nardo 
Stały bywalec forum


Dołączył: 27 Gru 2009
Posty: 254
Skąd: Okolice Poznania
Wysłany: 2011-04-23, 21:08:24   

No...już kilka dni minęło po przeczytaniu kolejnej kontynuacji Niemirskiego, a ja jeszcze się nie wypowiedziałem...najwyższy czas.
Otóż kontynuacja nie była moim zdaniem zła, ale na pewno nie powalała podczas czytania.
Zresztą po Panu Niemirskim spodziewałem się czegoś więcej. Głównym minusem jest obecność tej pielęgniarki, Gerdy.Na koniec przybywa z niewiadomo skąd i okazuje się, że zna miejsce ukrycia tych waz i próbuje je wykraść. Na dodatek współpracuje z Kaltzem
Gdzie tu sens, gdzie tu logika? Dodanie tej postaci było według mnie zupełnie niepotrzebne, jakby mało negatywnych bohaterów uczestniczyło w tej powieści.
Kolejnym błędem było, jak już wyżej wspomniano, robienie z Pawła idioty, a z kusowników wytrawnych przestępców.
Co dalej? Pozytywem jest natomiast to, że Paweł wybrał się na wakacje pod namiot, poznaje młodych ludzi-chwilamia aż pachniało Panem Samochodzikiem :D
Chociaż ja nie jestem aż takim fanem tych powieści, w których Tomasz spędził przygodę w takim klimacie(namiot, młodzież, jeziora itd)...ale mniejsza z tym.
Ogólnie jednak książka jest dobra, choć jak już wspominałem nie powala.
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-29, 13:12:09   

Książka mnie zaskoczyła (jak zwykle u Niemirskiego pozytywnie) przede wszystkim prostą (za to przeciekawą) jak na autora intrygą ale potem wszystko się plącze i gmatwa coraz bardziej a zakończenie jest tradycyjnie zaskakujące.

Wspaniały klimacik... poniemieckie dworki ... historia pomorza środkowego ... skarb ... i wiele wiele innych plusów decyduje o tym, że u mnie ta część jest na 2 miejscu tuż za Europejską przygodą :okulary:
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Nemo 2011-12-29, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Michal_bn 
Maniak Samochodzika



Pomógł: 9 razy
Wiek: 41
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 6753
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Wysłany: 2011-12-29, 13:47:54   

Akurat jestem w trakcie odświeżania tego tomu :) :) :)

Nie jest to mój ulubiony, ale trzyma poziom i czyta się bardzo przyjemnie. Kompletnie nie przeszkadza brak Tomasza. Polecam wszystkim, którzy nie przepadają za Pawłem Dańcem ;-)
_________________


"... i tak moich marzeń Wam nie oddam,
Póki w żyłach krew, nigdy się nie poddam..."
 
 
Nemo 
Sympatyk Samochodzika



Wiek: 37
Dołączył: 26 Sie 2011
Posty: 151
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-12-30, 15:57:13   

michal_bn napisał/a:
Akurat jestem w trakcie odświeżania tego tomu :) :) :)

Nie jest to mój ulubiony, ale trzyma poziom i czyta się bardzo przyjemnie. Kompletnie nie przeszkadza brak Tomasza. Polecam wszystkim, którzy nie przepadają za Pawłem Dańcem ;-)


Ja na początku lektury miałem problem z odzwyczajeniem się od pana Tomasza :zdziw: ale potem jakoś poszło ze względu na wciągającą akcję
_________________
Gdy znalazłem na podłodze kartkę z pierwszą wieścią o Ałbazinie, zostałem opętany myślą rozwiązania zagadki, dotarcia aż nad Amur, myślałem, że doznam rozczarowania i zostanę uwolniony z opętania. Nie przeżyłem jednak nic takiego. Powróciłem z tą samą chorobą, która mnie stąd wygnała. Sądziłem, że tutaj czeka mnie uwolnienie. I znowu nic. Choroba ma jest nieuleczalna. Gdyby mi znowu przyszło powtórzyć tę podróż bez przyczyny i bez rezultatu, zrobiłbym to bez wahania. Czy nie ma dla mnie ratunku?
Ostatnio zmieniony przez Czesio1 2011-12-30, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Unieski 
Zasuszony Fan Samochodzika



Pomógł: 3 razy
Wiek: 27
Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 15867
Skąd: Mazowsze
Wysłany: 2012-04-08, 20:50:37   

Bodaj najlepszy tom od czasów lektury Arsena Lupina :564: Ciekawa zagadka, dobry klimat, miło się czytało :)
Ostatnio zmieniony przez Unieski 2012-04-08, 20:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wacek Krawacik 
Słyszał o Samochodziku


Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2013-02-19, 20:34:11   

Dobra ksiazka. Jest wartka akcja, fajne opisy Pomorza i Kaszub, nawet Batura jakos mi nie przeszkadzal w tej historii. Jedyny minusik to zakonczenie, gdzie bardzo duzo sie wydarzylo oraz postac pielegniarki Gerdy, ktora wczesniej zupelnie nie byla widoczna. Zakonczenie bylo dobre, ale powinno zdarzyc sie troche wczesniej, przed remontem dworu. Ale ksiazka i historia bardzo "samochodzikowa", PD wypadl bardzo dobrze, nawet bez PS. Moja ocena 8.5/10.
 
 
Mig 
Twórca
Łukasz Supel -autor powieści samochodzikowych



Pomógł: 3 razy
Wiek: 44
Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 629
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2018-03-08, 09:40:30   

Skarb, piękne krajobrazy, namiot, ciekawa akcja - zdecydowanie polecam. I tylko, jak zwykle, wątek pięknej dziewczyny tak nagle się urywa...
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 11