PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Protoavis
2015-12-30, 12:49
Stanisław Jędryka - reżyser Wyspy Złoczyńców - wywiad
Autor Wiadomość
Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-05-05, 14:17:00   

Kozak napisał/a:
Obrazy Matejki są dobrem publicznym, ale ... :)
./redir/www.rp.pl/interne...afowac-za-darmo

Ciekawy kawałek, mimo ewidentnej ignorancji PT Państw Redaktorów. Szanowna PT Publiczność udaje że nie wie, że za wszystko się płaci i rzuca wiaderko i łopatkę. Przecież, cholera, nie ma obowiązku chodzenia do muzeów, a już na pewno na robienie tam zdjęć. No, chyba że ktoś ma ochotę przekonać samego siebie, że naprawdę istnieje i gromadzi dowody na tę okoliczność...

Dla ścisłości, miałem na myśli przemalowanie oryginału.

Kozak napisał/a:
A ten przypadek ... (mam na myśli dobra osobiste twórcy do obrazu ;-) )?
./redir/www.rp.pl/prawo-k...teczowa-aureola

Trudno mówić o sprawach nie czytając akt, ale jedno da się powiedzieć: skoro Szanowne Panie Aktywistki rozdawały rzeczony obrazek jako swego rodzaju odpowiedź na akcję związaną hmm... z dekoracją Grobu Pańskiego, to jak rozumiem, poczuły się dotknięte wymową tejże dekoracji. I zapragnęły się odegrać na hmm... pomysłodawcach i wykonawcach w/w dekoracji, a niewykluczone, że i na osobach powiązanych ideowo z tymi pomysłodawcami itd. Intencja, jaką się te panie kierowały jest więc oczywista: chciały obrazić uczucia (czy w ogóle można obrazić jakieś abstrakcyjne "uczucia? ;-) ) tych w/w kategorii osób, stosując swego rodzaju retorsję. Obraziliście nas, my obraziliśmy was. W porządku. Tylko dlaczego się do tego nie przyznać? Kiedy ktoś na mnie pluje, ja pluję na niego. Poprawi mi się od tego nastrój. Czego tu się wstydzić?

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-05-05, 21:07:41   

Z24 napisał/a:
Kozak napisał/a:
Obrazy Matejki są dobrem publicznym, ale ... :)
./redir/www.rp.pl/interne...afowac-za-darmo

Dla ścisłości, miałem na myśli przemalowanie oryginału.

Ok :D

Z24 napisał/a:
Kozak napisał/a:
A ten przypadek ... (mam na myśli dobra osobiste twórcy do obrazu ;-) )?
./redir/www.rp.pl/prawo-k...teczowa-aureola

Trudno mówić o sprawach nie czytając akt, ale jedno da się powiedzieć: skoro Szanowne Panie Aktywistki rozdawały rzeczony obrazek jako swego rodzaju odpowiedź na akcję związaną hmm... z dekoracją Grobu Pańskiego, to jak rozumiem, poczuły się dotknięte wymową tejże dekoracji. I zapragnęły się odegrać na hmm... pomysłodawcach i wykonawcach w/w dekoracji, a niewykluczone, że i na osobach powiązanych ideowo z tymi pomysłodawcami itd. Intencja, jaką się te panie kierowały jest więc oczywista: chciały obrazić uczucia (czy w ogóle można obrazić jakieś abstrakcyjne "uczucia? ;-) ) tych w/w kategorii osób, stosując swego rodzaju retorsję. Obraziliście nas, my obraziliśmy was. W porządku. Tylko dlaczego się do tego nie przyznać? Kiedy ktoś na mnie pluje, ja pluję na niego. Poprawi mi się od tego nastrój. Czego tu się wstydzić?

Ogólnie rzecz ujmując! Nie jestem zabetonowanym patriotą RP , ale uważam, że są symbole, których nie należy szargać. W ogólnym ujęciu takim symbolem nie tylko jest obraz Matki Bożej Częstochowskiej, ale m.in. Polska flaga (barwy narodowe chronione ustawą), która namiętnie jest obmalowywana różnymi emblematami. Niby nic, bo powszechne, ale wkurzające.
Ostatnio zmieniony przez Kozak 2024-05-05, 21:17, w całości zmieniany 1 raz  

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-05-05, 22:48:09   

Kozak napisał/a:
uważam, że są symbole, których nie należy szargać. W ogólnym ujęciu takim symbolem nie tylko jest obraz Matki Bożej Częstochowskiej,

:564:

Oczywiście, są lub lub powinny być jakieś... niech będzie imponderabilia.

Kozak napisał/a:
Polska flaga (barwy narodowe chronione ustawą), która namiętnie jest obmalowywana różnymi emblematami. Niby nic, bo powszechne, ale wkurzające.

Mój brat mówi to samo :D . Ja do tego złośliwie dodaję, że tak się wyraża idea "małych ojczyzn" ;-) .
Szczególnie jest to widoczne na imprezach sportowych. I, zdaje mi się, że to ostatecznie rozpowszechniło się w czasach sukcesów Adama Małysza.

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-05-06, 03:02:21   

Mazanie po flagach to jedno, taka radosna oddolna inicjatywa.
Ale dlaczego od lat przedsiębiorcy, którzy produkują flagę państwową do sklepów, marketingowo, lecz bezmyślnie umieszczają na niej godło? Wszak to już jest bandera morska, która powinna być używana tylko na wodzie.

aman 
Fanatyk Samochodzika

Wysłany: 2024-05-06, 14:31:53   

Może liczą na zainteresowanie producentów jachtów maści wszelakiej ;-)
I cen na tyle atrakcyjnych, żeby kto chce mógł sobie na taką jednostkę pozwolić :D

#######

Wracając do kolorowania. Osobiście nie przeszkadza mi to, pod warunkiem, że nie jest to zastępowanie oryginału, a li tylko pokazanie, jak mogłoby to wyglądać, przy innych warunkach technicznych, zakupu taśmy kodaka itp. ;-)
Nie można wszak wykluczyć, że gdyby autorzy dzieł niektórych mieli możliwości skorzystania z kolorowej taśmy to tak by i uczynili. A ograniczeni systemem, brali co dawali :(

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-05-06, 17:59:40   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Ale dlaczego od lat przedsiębiorcy, którzy produkują flagę państwową do sklepów, marketingowo, lecz bezmyślnie umieszczają na niej godło? Wszak to już jest bandera morska, która powinna być używana tylko na wodzie.

No właśnie. Może to takie "dwa w jednym". Ja bym zaproponował, żeby taka flaga sama jeszcze grała "Mazurek Dąbrowskiego".

aman napisał/a:
Może liczą na zainteresowanie producentów jachtów maści wszelakiej ;-)
I cen na tyle atrakcyjnych, żeby kto chce mógł sobie na taką jednostkę pozwolić :D

:564: :D

... Głównie klasy "MD" ("Materac Dymaniec")
Ostatnio zmieniony przez Z24 2024-05-06, 18:00, w całości zmieniany 1 raz  

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2024-05-07, 09:30:11   

Z24 napisał/a:
Ja bym zaproponował, żeby taka flaga sama jeszcze grała "Mazurek Dąbrowskiego".

Powiewając na wietrze :D
To da się zrobić. :)

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Odpowiedz do tematu