PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2023-07-05, 09:02
Pan Samochodzik i templariusze na Netflix
Autor Wiadomość
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2024-04-25, 09:07:10   

Marku napisał/a:
Film własnie zdobył nagrodę

Brawa dla jury :564:

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Kozak 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-04-25, 09:40:38   

Chemas napisał/a:
Marku napisał/a:
Film własnie zdobył nagrodę

Brawa dla jury :564:

:564:

Artur Pacuła 
Twórca
Artur Pacuła - autor powieści samochodzikowych

Wysłany: 2024-04-25, 10:56:07   

Miałem nadzieję, ale jednak dwie nagrody wpadły...

./redir/kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30918411,weze-2024-rozdane-wsrod-najgorszych-filmow-byl-wyrazny-lider.html#s=BoxOpImg4

Artur Pacuła

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-04-25, 12:23:01   

Artur Pacuła napisał/a:
Miałem nadzieję, ale jednak dwie nagrody wpadły...

./redir/kultura.gazeta.pl/kultura/7,114438,30918411,weze-2024-rozdane-wsrod-najgorszych-filmow-byl-wyrazny-lider.html#s=BoxOpImg4

:D :D :D

Najbardziej mi się spodobało, że "komisja zatęskniła za filmami Patryka Vegi..."

Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2024-04-25, 13:34:33   

Dobrze, może coś zacznie się zmieniać i filmy zaczną znów tworzyć scenarzyści i reżyserzy, a nie PR-owcy i księgowi.

Ciekawi mnie tylko, dlaczego autorzy nagród w kwestii nowego Pana Samochodzika słówkiem nie wspomnieli o przyprawiającym o nudności feminizmie, który wylewa się z ekranu i który jest w tym filmie najważniejszy. Pal sześć templariuszy i skarb, kto dziś pamięta w tym filmie o odkryciu Tomasza i dziecięcej krucjacie? Za to drewniane dialogi między Wiewiórą, a Karen, lub Anką do dzisiaj mi się odbijają...
Nowoczesne rozmowy harcerskie? Nie przypominam sobie. Może i coś było w nich na rzeczy, ale nie na tyle, żeby zapadło w pamięć.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-04-26, 08:53:01   

Z24 napisał/a:
Najbardziej mi się spodobało, że "komisja zatęskniła za filmami Patryka Vegi..."

To jest faktycznie dobre :564:
Upaść poniżej Vegi, to jest sztuka :564:

Bóbr Mniejszy napisał/a:
Dobrze, może coś zacznie się zmieniać i filmy zaczną znów tworzyć scenarzyści i reżyserzy, a nie PR-owcy i księgowi.

Nie podzielam tej wiary Bobrze, chociaż też bym bardzo chciał.
Już w temacie filmów pisałem, że teraz nastały czasy platform, które ZARABIAJĄ. Zarabiają, ale na innych zasadach, niż kiedyś wytwórnie filmowe, którym na prawdę zależało by film był dobry.
Do tego dochodzi poważne wspomaganie komputerowe, co powoduje, że się nie chce podejść poważnie do sztuki filmowej. Ważne jest by sprzedać, a jeśli chodzi o platformy streamingowe, wcisnąć produkt jeleniowi. Z całym szacunkiem dla subskrybentów streamingów wszelakich.

Najgorsza sprawa, że siada polska produkcja filmowa. Bo przecież spuścizną literacką po Nienackim niekoniecznie musiał się zainteresować Netflix. Ale jeszcze nie jest tak źle, może coś odżyje. W końcu mieliśmy Kleksa i znakomitych Chłopów.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Z24 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-04-26, 10:01:35   

Chemas napisał/a:
Najgorsza sprawa, że siada polska produkcja filmowa.

:564:

Myślę, że to jest winna nie tylko kwestia produkcji, ale - a może przede wszystkim - kwestia dystrybucji. Polski producent ma szanse się przebić do sieci kinowych, tylko kiedy zrobi knota, albo zrobi coś na aktualny temat ("Kler").
Bo nasze media zdemoralizowały publiczność nachalnym wciskaniem sensacji na siłę i jak w filmie gra się toczy o coś niżej niż ratowanie świata, to już jest gwarantowanym niewypałem.

PS. Ze źródeł dobrze poinformowanych i których ocenom można ufać, ostatnio dotarło do mnie, że "Czerwone maki" to obciach, a co najgorsze, dobry temat - można rzec, samograj - został spalono na jakieś dwadzieścia lat.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2024-04-26, 10:17:26   

Z24 napisał/a:
PS. Ze źródeł dobrze poinformowanych i których ocenom można ufać, ostatnio dotarło do mnie, że "Czerwone maki" to obciach, a co najgorsze, dobry temat - można rzec, samograj - został spalono na jakieś dwadzieścia lat.

Wybierałem się na ten film, ale jakoś nie po drodze mi było i w końcu nie dotarłem. I całe szczęście :) Znajomy był i klął, mówił, że zmarnował kasę.

Z24 napisał/a:
kwestia dystrybucji

Też tak sądzę. W tym roku byłem na trzech filmach, jak na moją pipidówę to i tak nieźle. No przecież na bajki dla dzieci nie będę chodził. W końcu obejrzę w TV w trakcie robienia śniadania. ;-)

Byłem z kolegą na nowej wersji Kleksa i jestem zadowolony. Ocena 6+ / 10. Główna zasługa to dzieciaki i Kot.
Byłem na Oppenhairmer i jestem bardzo zadowolony, chociaż znam opinie słabe.
I byłem na nieszczęsnej Diunie, i tego żałuję, szkoda kasy, tym bardziej, że się dowiaduję po jakimś miesiącu, że ląduje na platformie streamingowej. :diabelek:

Natomiast bardzo się cieszę, że nie udało mi się wykupić subskrypcji na Netflixa na Samochodzika, to dopiero byłby żal. :)

Odpowiedz do tematu