PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Masońskie przedmioty
Autor Wiadomość
Duch 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 294
Wysłany: 2023-01-23, 13:56:56   

Berta von S. napisał/a:
Z takich teorii to kiedyś na własne uszy słyszałam w Radio M, że dowodem na spisek żydowski jest gwiaździsty układ ulic w Paryżu (w przeciwieństwie do katolickich skrzyżowań pod kątem prostym rzecz jasna :D ).

Jak ktoś produkuje takie bzdury, to znaczy, że sam jest związany z masonerią. To są brednie w stylu wmawiania, że światem rządzą zmiennokształtne jaszczury. Tutaj macie najnowszy przykład "odkryć" pseudonaukowych, mających za cel pranie ludziom mózgów i kompromitowanie niezależnego obiegu informacji - propagowanie pomysłu, że fortyfikacje bastionowe to "elektrownie zapomnianej cywilizacji" :D : https://www.youtube.com/w...svhF3cU&t=129s.
Zresztą wszystkie środowiska kościelne zajmują się dezinoformacją, bo władze Kościoła katolickiego to jedna wielka loża. Nawet najbardziej, zdawałoby się, ideowi księża palą dziś, obok świeczki Panu Bogu, ogarek diabłu. Złapałem na tym nawet ks.ks. Glasa i Isakiewicza-Zaleskiego. To samo dotyczy dyżurnych świeckich intelektualistów katolickich, jak Terlikowski i Tekieli. Terlikowski to zresztą raczej pali diabłu świeczkę, a Panu Bogu ogarek...
Skrzyżowania pod kątem prostym nie mają NIC WSPÓLNEGO Z CHRZEŚCIJAŃSTWEM CZY TYM BARDZIEJ KATOLICYZMEM. Jest to starożytny grecki UKŁAD HIPPODAMEJSKI. Czyli, jeśli już, biorąc pod uwagę, że dziś Grecy są prawosławni, raczej należałoby go nazwać "układem prawosławnym" :D .
U Słowian z ziem polskich przyjął się w czasach Biskupina wcześniejszy, mniej wygodny model urbanistyczny, szeregowy. Był w użyciu aż do czasu wprowadzenia pełnego układu hipodamejskiego w miastach lokacyjnych na tzw. prawie niemieckim. Tylko od VIII w., kiedy po okresie chaosu i wyludnienia zaczęto na ziemiach słowiańskich znów budować miasta, wprowadzano pewne udogodnienia typu hippodamejskiego, np. stosując przerwy między domami (tzw. miedzuchy) i wprowadzając już tu i ówdzie poprzeczne ulice (przykładem Łuczyn z VIII-IX w., czyli obecnie Feldberg w Meklemburgii). Ale równocześnie powstał, choć rzadziej używany, plan... GWIAŹDZSTY, wynaleziony przez Słowian, mieszkających nad Wisłą! Jak widać, to jest NASZ RODZIMY WYNALAZEK! Wersja mniej regularna to był Chodlik na Lubelszczyźnie z VIII w., a w XI w. powstał bardziej regularny układ na podgrodziu gdańskim. Nie chodziło tu o żadne symbole, tylko o UŁATWIENIE OBRONY GRODU. A więc o stworzenie centralnego punktu, z którego byłby możliwie najłatwiejszy dostęp do dowolnego odcinka wału, ułatwiający dowodzenie i zarządzanie rezerwami!
Najstarszy nowożytny przykład układu gwiaździstego, Plac Gwiazdy, a obecnie de Gaulle'a w Paryżu na pewno nie ma nic wspólnego z Żydami, bo ta gwiazda ma nie 6, a 12 ramion! Są różne układy gwiaździste, o różnej ilości ramion. Nawet teoretycznie nie da się ich więc podciągnąć pod Żydów. A nawet pod masonów, bo nie słyszałem o układzie pięcioramiennym (no, może poza nieregularnym - Rondem "Solidarności" w Łodzi). Plac Gwiazdy powstał, z tego co wiem, przypadkiem. Po prostu, był to zbieg promieniście rozchodzących się dróg, wobec czego nie można było zastosować standardowego planu, nie wprowadzając utrudnień komunikacyjnych. Dlatego postanowiono utrzymać układ gwiaździsty, tylko w wersji regularnej. Ponieważ Francja była w XVIII w. i później bardzo modna, więc naśladowano to potem w innych krajach, w tym w Polsce.

Święty napisał/a:
a tutaj jest ciekawostka, jak ludzie czasem potrafią znaleźć "symbolikę masońską" na Chrześcijańskim Krzyżu.

Link: http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2700

Masońska symbolika ma charakter PROFANACYJNY. "Kradnie" różne symbole i nadaje im znaczenie ODWROTNE. Słowiański symbol rodziny, para ptaków (gołębi?), zmienił się np. bodajże w symbol rozpusty, chrześcijański symbol czystości, jednorożec - w symbol LGBT.
Nienacki przedstawiał masonerię jako nieszkodliwe, a nawet pożytecznie stowarzyszenie intelektualistów-niezależnych poszukiwaczy tajemnic. A to nie tak. To są bajeczki dla niżej postawionych reprezentantów rytu francuskiego, bo w masonerii ludziom każdego stopnia wtajemniczenia mówi się co innego. N.b, twórcą tej metody manipulacji jest... Marcin Luter!
Chyba tylko pentagram i to z głową kozła jest oryginalny, chociaż nie tyle masoński, co satanistyczny. Masoneria ostatecznie jest ruchem satanistycznym, ale masoni z niższych szczebli nie zdają sobie z tego sprawy (czy raczej nie zdawali, bo ostatnio sprawy poszły za daleko).

ViW napisał/a:
Athenais napisał/a:
niektórzy Szkoci noszą masońskie przypinki do kiltów


Nie ma najmniejszego problemu żeby... zostać masonem. Po prostu należy pójść na spotkanie i starać się zostać jednym z wolnomularzy. Kryteria nie są aż takie ostre: ze strony wyczytałem, że należy wierzyć w Boga (ale nie napisali w jakiego) i nie wolno być karanym.
Szczegóły są TUTAJ . Niektórzy jednak mogą mieć trochę daleko na spotkania...

Zależy od odłamu masonerii. We "francy" nie wymagają wiary w Boga. Ale przede wszystkim, oni sami sobie selekcjonują członków. Tylko tutaj ostrzegam - OBECNA MASONERIA NIE JEST TYM, CO DAWNA! Dawniej masonerii zależało na wizerunku i autopromocji, a także na posiadaniu potencjału intelektualnego, umożliwiającego zarządzanie społeczeństwami. Dlatego poszukiwani byli intelektualiści. Chociaż specyficzni: nie bardzo samodzielnie myślący (bo takim można wyprać mózgi w sekcie), albo na tyle wąsko wyspecjalizowani, że mogący przyjąć najgłupszą propagandę w każdej dziedzinie innej niż ta, którą się zajmują.
Dziś milej widziani są imprezowicze i ogólnie ludzi zainteresowani autodestrukcją. Takie typowe lemingi bez właściwości. Porównajcie sobie środowiska "postępowe" sprzed 1989 r. z obecnymi. Dziś szczytem intelektualizmu jest Trzaskowski, a popierające go nowa generacja "młodych, wykształconych (!), z dużych miast", czyli Julki walczące, a więc społeczne zaplecze dla masonerii, mają problem ze skleceniem zdania... Filmów, będących na to dowodem, w internecie jest dość. Mazowiecki, Michnik, Tusk, nawet Kuroń to była jednak inna liga. Nie wspominając o Nienackim.
Zresztą, właśnie to odrzucenie intelektualizmu powoduje, że masonom nie wychodzą ostatnio ich przedsięwzięcia. Myśleli, że wszystko mają już w garści, ale się przeliczyli i teraz wszystko im się rozłazi. Królowa brytyjska Elżbieta musiała przez to siedzieć na tronie do śmierci, zamiast wąchać na emeryturze róże w jednym ze swoich pałaców. Nie miała komu zostawić królestwa, bo nie wychowała sobie następcy. Karolek jest "łatwy w hodowli" dla wszystkich służb zagranicznych (Rosja, Chiny, Indie), marzących o tym, żeby zaorać masonów anglosaskich, by raz na zawsze zapobiec wojnom kolonialnym.
Przynależności do masonerii nie polecam więc także i z tego powodu, że zamiast spodziewanego poszukiwania tajemnic i intelektualnych dysput, natrafi się obecnie raczej z jednej strony na BEZKARNOŚĆ WOBEC PRAWA I ŁATWE PIENIĄŻKI, a z drugiej - na PRESJĘ, ABY SIĘ ZAĆPAĆ! I mówię to jako ktoś, kto zna obecne środowiska masońskie. Jeszcze na forum publicznym to one udają trochę kogoś na wyższym poziomie, ale prywatnie to po prostu wstyd się z takimi ludźmi zadawać. Szczególnie "franca" to są straszne chamidła - jak ktoś się naczytał Nienackiego, może się niemile rozczarować. Jak ktoś chce się przekonać, kim są "francuzi", to proponuję pójść na zebranie partyjne PSL-u. To jest typowa organizacja "francuska", zwłaszcza PSL w wydaniu lokalnym. "Szkoci" to aktualnie raczej lemingi. Może nie są takimi prostakami, ale nic wartościowego się z kontaktów z nimi nie wyniesie.

Szara Sowa napisał/a:
Naprawdę szkoda że żaden samochodzik nie został przełożony na angielski czy choćby niemiecki, o francuskim nie wspominając.

Może dlatego, że w krajach protestanckich masoneria działa bardziej otwarcie i tam by nikt nie uwierzył w tę bajeczkę o poszukiwaczach tajemnic? Tam masoneria kojarzy się bardziej z piciem krwi dzieci i składaniem ofiar z ludzi na Halloween. Zresztą, po Covidzie już wszędzie zaczyna się patrzeć inaczej na tych panów...
Ostatnio zmieniony przez Duch Wczoraj 13:59, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
MarcinB 
Fanatyk SamochodzikaPomógł: 12 razy
Wiek: 43
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3233
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2023-01-24, 20:02:01   

:530: :531: :530: :531: :530: :531: :530: :531: :530: :531: .
_________________


Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali
Ostatnio zmieniony przez MarcinB 2023-01-24, 20:03, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tytus Atomicus 
Stały bywalec forum


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 11 Wrz 2017
Posty: 366
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-25, 18:45:32   

Ja w tamtym roku odwiedziłem wreszcie Fremason’s Hall w Londynie. Chyba gdzieś wrzucałem tu zdjęcia…
./redir/www.instagram.com...id=MDJmNzVkMjY=
./redir/www.instagram.com...id=YmMyMTA2M2Y=

Swoją drogą, okazuje się, że piłka nożna to też masoński wynalazek:
./redir/www.instagram.com...id=MDJmNzVkMjY=
Ostatnio zmieniony przez Tytus Atomicus 2023-01-25, 18:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Duch 
Stały bywalec forum


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 05 Wrz 2013
Posty: 294
Wysłany: Wczoraj 1:52:37   

Tytus Atomicus napisał/a:
Swoją drogą, okazuje się, że piłka nożna to też masoński wynalazek:
./redir/www.instagram.com...id=MDJmNzVkMjY=

Wielka Brytania to tak opanowane przez masonów państwo, że wszystko, co powstało tam od XVIII w., można nazwać masońskim wynalazkiem :D .
Ponoć zresztą europejskie gry w piłkę wyrosły z rytualnych gier odciętymi głowami wrogów, szczególnie ulubionymi przez Celtów...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13