PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycieczki Marcina B.
Autor Wiadomość
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2023-01-16, 10:27:07   

Lolek napisał/a:
Dlatego polecam mapy.cz

Potwierdzam, wlaśnie intensywnie testuję i jest super, najlepsza chyba mapa z jaką miałem do czynienia.

Co do ścieżek / tras rowerowych, ja zawsze kojarzyłem, że to jest to samo, a jeśli szlak rowerowy biegł jakimiś duktami leśnymi, z nie wyznaczoną dokładnie trasą, często się to zdarza, to pop prostu ogólnie szlak rowerowy :)

PS Chociaż z drugiej strony, ścieżka rowerowa nie koniecznie chyba musi być szlakiem rowerowym, jak na przykład ścieżka rowerowa ode mnie do Połczyna, a tylko na pewnym odcinku jest szlak niebieski. Tak mi się zdaje przynajmniej, bo dawno tu nie jeździłem.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2023-01-16, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  

Lolek 
Twórca
Grafik forumowy

Wysłany: 2023-01-16, 10:37:00   Mapy.cz

Berta von S. napisał/a:
Intryguje mnie natomiast, dlaczego mapy google nie pokazują na terenie Czech i Słowacji trasy, jeśli się zaznaczy opcję "rower"?

Polecam mapy.cz z włączoną warstwą mapy "turystyczną" (1).

Można tam zobaczyć wszystkie trasy (2) rowerowe (również na Słowacji, w Czechach i w Polsce... wszędzie). Linia (3) przerywana oznacza ścieżkę/trasę rowerową biegnącą wzdłuż wcześniej istniejącej ścieżki/drgi, linia ciągła to ścieżka/trasa rowerowa, która została zbudowana w tym celu. Wszystkie ścieżki/trasy rowerowe są oznaczone (4) nazwą i numerem, są to oficjalne ścieżki/trasy rowerowe.

Możesz również zobaczyć informacje o zaznaczonym miejscu na mapie, często są też zdjęcia (5). Każdy może wstawiać zdjęcia (6) - kiedyś nie trzeba było być zalogowanym, teraz chyba tak (nie wiem, mam tam swoje konto).
Można tam zaplanować (7) wycieczkę/trasę (pieszo, rowerem, samochodem -> ma też wbudowaną nawigację).
Możesz zmienić język mapy (8).

Jest to również aplikacja mobilna, możesz pobierać mapy offline zgodnie z wybranym regionem. Gorąco polecam. :564:

Wrzucę np. zrzut ekranu z tej okolicy, którą odwiedził Marcin.

mapy_cz.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 642,08 KB

Alea iacta est.
(Ernő Rubik)
Ostatnio zmieniony przez Lolek 2023-01-16, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  

Berta von S. 
Administratorka Wspomagająca
nienackofanka

Pomogła: 160 razy
Wysłany: 2023-01-17, 23:08:15   

Lolek napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Intryguje mnie natomiast, dlaczego mapy google nie pokazują na terenie Czech i Słowacji trasy, jeśli się zaznaczy opcję "rower"?

Polecam mapy.cz z włączoną warstwą mapy "turystyczną" (1).

Można tam zobaczyć wszystkie trasy....

O, dziękuję za szczegółowe objaśnienia! :)

Znam mapy.czy, ale korzystam z nich dopiero od kupna smartfona, czyli od jesieni, więc czasem łatwiej mi się porusza w mapach googlowych, z których korzystałam przez lata. No i na G. jest streetview, co się przydaje do sprawdzenia niektórych szczegółów. Najczęściej więc patrzę i na tych i na tych. ;-)

Chemas napisał/a:

Co do ścieżek / tras rowerowych, ja zawsze kojarzyłem, że to jest to samo, a jeśli szlak rowerowy biegł jakimiś duktami leśnymi, z nie wyznaczoną dokładnie trasą, często się to zdarza, to pop prostu ogólnie szlak rowerowy :)
.

Absolutnie nie to samo. Tras rowerowe (podobnie jak w Czechach) przeważnie polegają na namalowaniu znaków na drzewach, a prawdziwych ścieżek rowerowych (czyli opcji 1 i 2 w podziale Lolka) jest u nas mało. :/

Przy planowaniu wycieczki to dla mnie kluczowe, czy jest oddzielna ścieżka, czy leśny dukt, czy zwykła asfaltowa droga. A jeśli asfaltowa droga, to jakie natężenie ruchu... Żeby się nie wpakować na coś, po czym strach jeździć.

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2023-01-18, 09:00:04   

Berta von S. napisał/a:
Absolutnie nie to samo.

Teraz już wiem :)

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Lolek 
Twórca
Grafik forumowy

Wysłany: 2023-01-18, 18:21:17   

Berta von S. napisał/a:
dziękuję za szczegółowe objaśnienia

To miało być bardziej ogólne, gdyby ktoś nie wiedział. ;-)
Każdy korzysta z map, które są dla niego najwygodniejsze.

Alea iacta est.
(Ernő Rubik)

Odpowiedz do tematu