PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wycieczki Marcina B.
Autor Wiadomość
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-01-16, 10:27:07   

Lolek napisał/a:
Dlatego polecam mapy.cz

Potwierdzam, wlaśnie intensywnie testuję i jest super, najlepsza chyba mapa z jaką miałem do czynienia.

Co do ścieżek / tras rowerowych, ja zawsze kojarzyłem, że to jest to samo, a jeśli szlak rowerowy biegł jakimiś duktami leśnymi, z nie wyznaczoną dokładnie trasą, często się to zdarza, to pop prostu ogólnie szlak rowerowy :)

PS Chociaż z drugiej strony, ścieżka rowerowa nie koniecznie chyba musi być szlakiem rowerowym, jak na przykład ścieżka rowerowa ode mnie do Połczyna, a tylko na pewnym odcinku jest szlak niebieski. Tak mi się zdaje przynajmniej, bo dawno tu nie jeździłem.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2023-01-16, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-01-16, 10:37:00   Mapy.cz

Berta von S. napisał/a:
Intryguje mnie natomiast, dlaczego mapy google nie pokazują na terenie Czech i Słowacji trasy, jeśli się zaznaczy opcję "rower"?


Polecam mapy.cz z włączoną warstwą mapy "turystyczną" (1).

Można tam zobaczyć wszystkie trasy (2) rowerowe (również na Słowacji, w Czechach i w Polsce... wszędzie). Linia (3) przerywana oznacza ścieżkę/trasę rowerową biegnącą wzdłuż wcześniej istniejącej ścieżki/drgi, linia ciągła to ścieżka/trasa rowerowa, która została zbudowana w tym celu. Wszystkie ścieżki/trasy rowerowe są oznaczone (4) nazwą i numerem, są to oficjalne ścieżki/trasy rowerowe.

Możesz również zobaczyć informacje o zaznaczonym miejscu na mapie, często są też zdjęcia (5). Każdy może wstawiać zdjęcia (6) - kiedyś nie trzeba było być zalogowanym, teraz chyba tak (nie wiem, mam tam swoje konto).
Można tam zaplanować (7) wycieczkę/trasę (pieszo, rowerem, samochodem -> ma też wbudowaną nawigację).
Możesz zmienić język mapy (8).

Jest to również aplikacja mobilna, możesz pobierać mapy offline zgodnie z wybranym regionem. Gorąco polecam. :564:

Wrzucę np. zrzut ekranu z tej okolicy, którą odwiedził Marcin.

mapy_cz.jpg
Plik ściągnięto 42 raz(y) 642,08 KB

_________________


Ostatnio zmieniony przez Lolek 2023-01-16, 10:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Berta von S. 
Twórca
nienackofanka



Pomogła: 169 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 05 Kwi 2013
Posty: 32587
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-01-17, 23:08:15   

Lolek napisał/a:
Berta von S. napisał/a:
Intryguje mnie natomiast, dlaczego mapy google nie pokazują na terenie Czech i Słowacji trasy, jeśli się zaznaczy opcję "rower"?


Polecam mapy.cz z włączoną warstwą mapy "turystyczną" (1).

Można tam zobaczyć wszystkie trasy....

O, dziękuję za szczegółowe objaśnienia! :)

Znam mapy.czy, ale korzystam z nich dopiero od kupna smartfona, czyli od jesieni, więc czasem łatwiej mi się porusza w mapach googlowych, z których korzystałam przez lata. No i na G. jest streetview, co się przydaje do sprawdzenia niektórych szczegółów. Najczęściej więc patrzę i na tych i na tych. ;-)

Chemas napisał/a:

Co do ścieżek / tras rowerowych, ja zawsze kojarzyłem, że to jest to samo, a jeśli szlak rowerowy biegł jakimiś duktami leśnymi, z nie wyznaczoną dokładnie trasą, często się to zdarza, to pop prostu ogólnie szlak rowerowy :)
.

Absolutnie nie to samo. Tras rowerowe (podobnie jak w Czechach) przeważnie polegają na namalowaniu znaków na drzewach, a prawdziwych ścieżek rowerowych (czyli opcji 1 i 2 w podziale Lolka) jest u nas mało. :/

Przy planowaniu wycieczki to dla mnie kluczowe, czy jest oddzielna ścieżka, czy leśny dukt, czy zwykła asfaltowa droga. A jeśli asfaltowa droga, to jakie natężenie ruchu... Żeby się nie wpakować na coś, po czym strach jeździć.
_________________
Drużyna 5

 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11835
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2023-01-18, 09:00:04   

Berta von S. napisał/a:
Absolutnie nie to samo.


Teraz już wiem :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Lolek 
Twórca
Grafik forumowy



Pomógł: 77 razy
Dołączył: 20 Lis 2017
Posty: 11732
Skąd: Slovakia
Wysłany: 2023-01-18, 18:21:17   

Berta von S. napisał/a:
dziękuję za szczegółowe objaśnienia

To miało być bardziej ogólne, gdyby ktoś nie wiedział. ;-)
Każdy korzysta z map, które są dla niego najwygodniejsze.
_________________


 
 
MarcinB 
Fanatyk Samochodzika


Pomógł: 12 razy
Wiek: 44
Dołączył: 07 Wrz 2016
Posty: 3405
Skąd: Trzcianka
Wysłany: 2023-09-09, 06:45:04   

Zapomniałem jeszcze dodać że podczas tamtej wizyty na Słowacji odwiedziliśmy jeszcze Ľubovniansky hrad. Zamek jak zamek, ale jest tam przewodnik ze świetnym poczuciem humoru. To chyba Słowacy mają większe poczucie humoru niż Czesi..
Zaskakujące też było, przyjemniej dla mnie takie luźne podejście do ekspozycji. Podobało mi się wplecenie sztuki współczesnej. Większość ludzi nawet nie zauważyła by tych "dziwnych" eksponatów gdyby nie przewodnik z zamku.
Autorem tych instalacji jest Marek Kvetan. www.kvetan.net

Ľubovniansky hrad.jpg
Plik ściągnięto 17 raz(y) 565,83 KB

IMG_20220406_155014.jpg
Plik ściągnięto 14 raz(y) 343,9 KB

IMG_20220406_152035.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 69,98 KB

IMG_20220406_152758.jpg
Plik ściągnięto 15 raz(y) 61,48 KB

_________________


Rowerem po okolicy: www.facebook.com/28cali
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 15