PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Szara Sowa
2021-10-10, 17:13
Piłka nożna eliminacje Mistrzostw Świata 2022
Autor Wiadomość
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-11-19, 14:25:59   

Bardzo sceptycznie podchodzę do tego turnieju, raz, że nie za bardzo wierzę w naszych, a dwa, że mi się w ogóle nie podoba organizacja Mundialu w tym kraju. Polaków z obowiązku obejrzę :)
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
benasek 
Uwielbia Samochodzika



Pomógł: 6 razy
Wiek: 57
Dołączył: 15 Sie 2022
Posty: 839
Skąd: Berlin
Wysłany: 2022-11-19, 14:27:05   

Jeśli ja mam się wyrazić w sprawie Kataru i tej ichniej szopki, to nadmienię, że poza tym wpisem, nie uczestniczę w tej zabawie w jakikolwiek sposób ... Chyba nawet na wyniki nie będę spoglądał.
_________________
Drużyna 1

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-11-19, 16:35:23   

Ja się staram podchodzić rozsądnie. Przede wszystkim do tego, co wokół kadry ma miejsce. Nawałka już nie miał pomysłów, Brzęczek zabłądził, Portugalczyk to klasyczny wypadek przy pracy, ale Michniewicz naprawdę wydaje się być człowiekiem na właściwym miejscu. Tylko że jest jeden szkopuł: w niecały rok nic nie zrobi. Ile reprezentacja gra meczów w roku, nie licząc dużych turniejów? Osiem, dziesięć? Selekcjoner, żeby coś dobrego zbudować, musi być z kadrą minimum trzy lata! A tu już słychać głosy, że Michniewicz jest do zwolnienia, jeśli nie wyjdziemy z grupy na Mundialu. Nikt nie patrzy na to, że facet robi, co może, wybiera najlepszych, jacy są, nikt nie jedzie na Mundial "dla atmosfery" i za zasługi, a koniec końców to piłkarze grają.

Natomiast szanse Polski na Mundialu są jak zawsze: co my, szarzy obywatele możemy teraz wiedzieć? Okaże się! Podobało mi się, co Krychowiak powiedział, bo to był właśnie głos rozsądku, nie pod publikę. Podoba mi się, że nie ma wielkiej pompy, jak poprzednio. F-16 - śmiech na sali. Ale z tych, co z tego drwią. Czasami rodacy, w imię dowalenia obecnemu rządowi zachowują się groteskowo. Tak było z maskami, tak jest teraz. Zapomnieli, że tuż za granicą jest wojna, zapomnieli, że ledwie pięć dni wcześniej na ich terytorium spadła rakieta. Smutne, żal i wstyd.

Cieszmy się tym co mamy. Takie Włochy na przykład w ogóle nie jadą :D
_________________
Drużyna 2

 
 
Czytalski 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 30 Gru 2019
Posty: 1593
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2022-11-19, 16:40:50   

Się wszyscy uczepili tych F-16. Piloci poćwiczyli przejęcie i eskortę samolotu. Lepiej na tym niż na rejsowym, gdzie znalazł by się ktoś kto wywołałby panikę, choć ostatnio rosjanie dają sporo okazji do tego rodzaju zadań.
_________________
Drużyna 1

 
 
irycki 
Maniak Samochodzika
Pan Motocyklik



Pomógł: 24 razy
Wiek: 57
Dołączył: 13 Paź 2015
Posty: 5814
Skąd: Legionowo
Wysłany: 2022-11-19, 17:32:57   

Czytalski napisał/a:
Się wszyscy uczepili tych F-16. Piloci poćwiczyli przejęcie i eskortę samolotu.


Właśnie miałem to pisać. Piloci muszą latać. Wyliczanki w prasie „ile to kosztowało” są o kant rzyci rozbić. Taki lot i tak by się odbył *), a przy okazji można było poćwiczyć przechwycenie.

* a jeśli nie, to tym lepiej. W środowiskach lotniczych panuje opinia że nasi piloci wojskowi latają za mało. Każda dodatkowa godzina będzie z pożytkiem.
_________________

Nie chcę pani schlebiać, ale jest pani uosobieniem przygody. Gdy patrzę na panią łowiącą ryby, pływającą po jeziorze, nie wyobrażam sobie, aby istniała bardziej romantyczna dziewczyna.

"Wolność i władza mają tylko jedną wspólną cechę: nadużywanie."
Karol Bunsch

Moje fotoszopki (akt. 13.11.2022)
.
 
 
Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej



Pomógł: 42 razy
Wiek: 55
Dołączył: 04 Wrz 2021
Posty: 11827
Skąd: Złocieniec
Wysłany: 2022-11-19, 17:43:34   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
A tu już słychać głosy, że Michniewicz jest do zwolnienia, jeśli nie wyjdziemy z grupy na Mundialu.


U nas to już chyba taka tradycja.
_________________


Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-19, 18:03:51   

W zasadzie wszystko będzie wiadome już po pierwszym meczu.
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Bóbr Mniejszy 
Moderator
Autor książki biograficznej



Pomógł: 31 razy
Wiek: 45
Dołączył: 26 Maj 2018
Posty: 6116
Skąd: Georgetown, Ontario
Wysłany: 2022-11-19, 20:40:09   

irycki napisał/a:
Czytalski napisał/a:
Się wszyscy uczepili tych F-16. Piloci poćwiczyli przejęcie i eskortę samolotu.


Właśnie miałem to pisać. Piloci muszą latać. Wyliczanki w prasie „ile to kosztowało” są o kant rzyci rozbić. Taki lot i tak by się odbył *), a przy okazji można było poćwiczyć przechwycenie..


;-) Trochę dziwne, że "wykorzystali okazję" akurat na samolocie reprezentacji. Tak przy okazji, panowie lecą o szesnastej? To my byśmy poćwiczyli, tylko proszę lecieć prosto :D

Dla mnie to nic innego jak zapewnienie bezpieczeństwa, taki myśliwiec ma przecież systemy namierzania i neutralizowania różnych rakiet... a parę dni wcześniej, po nieszczęśliwym zdarzeniu w Przewodowie odbyło się przecież posiedzenie w sprawie bezpieczeństwa narodowego. Może i coś ćwiczyli, ale nie wierzę, że nie była to przede wszystkim ochrona samolotu z reprezentacją. A że nie należy tych z Kremla, jak i z Białego Domu prowokować, to wersji oficjalnych przecież można wymyślić dużo. Zresztą na pewno z Amerykanami było to uzgodnione, włącznie z tym, co mówić ludziom.
_________________
Drużyna 2

Ostatnio zmieniony przez Bóbr Mniejszy 2022-11-20, 03:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Muzygog 
Fanatyk Samochodzika



Pomógł: 29 razy
Wiek: 61
Dołączył: 04 Lis 2017
Posty: 3778
Skąd: Pasym
Wysłany: 2022-11-20, 03:00:09   

Panie Sowa. Zrób Pan typerek. Dawno nie było.
_________________
 
 
Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający



Pomógł: 153 razy
Wiek: 57
Dołączył: 24 Paź 2008
Posty: 48391
Skąd: Poznań
Wysłany: 2022-11-20, 13:22:04   

W sumie czemu nie!
Typerek:
https://pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=538376#538376
_________________
Drużyna 2

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Reklama:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Zapoznaj się również z nasza Polityka Prywatnosci (z dn. 09.08.2019)

  
ROZUMIEM
Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 12