PanSamochodzik.net.pl Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kuwasowy Konkurs Drużynowy - regulamin i dyskusja
Autor Wiadomość
darkman 
Maniak Samochodzika
i roweru

Wysłany: 2022-11-10, 19:33:01   

Hebius napisał/a:
Oj, coś tak czuję, że Kuwasa cię pokarze za to szyderstwo i Drużyna 3 zostanie na drugim podium :D

to ja do kolegi z dobrym słowem i sercem na dłoni a Ty mnie karami kuwasowymi straszysz? :027:
Cóż za niewdzięczność. :p

Darkman Total'2020, ViceTotal'2022

Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2022-11-11, 16:45:18   

Klasyfikacja generalna przed Wielkim Finałem
(oj, będzie się działo ;-) )

Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji

Wysłany: 2022-11-11, 22:46:35   

Uwaga, Uwaga, Uwaga!!!
Klasyfikacja generalna Kuwasowego Konkursu Drużynowego:

1. miejsce:
Drużyna 5 -1899 pkt.

Teresa Van Hagen
Kpt Petersen
Berta von S.
aman

2. miejsce:
Drużyna 3 -1861 pkt.

darkman
Pierre Tendron
She
Oskarek

3. miejsce:
Drużyna 2 -1354 pkt.
Van der Horn
Szara Sowa
Bóbr Mniejszy
Hebius

4. miejsce:
Drużyna 1 - 1094 pkt.
benasek
glaberski
Czytalski
Kozak

5. miejsce:
Drużyna 4 - 895 pkt.
Even
Lolek
Pan Mysikrólik
mija leniwiec

Lolek 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2022-11-11, 23:21:38   

Dzięki Wam wszystkim.
Szczególnie dziękuję organizatorom.
Ten konkurs dał mi bardzo dużo: Nie tylko z tematu książek Nienackiego.

Drużyna 4 - Byliśmy najsłabszą grupą. Zostałem tu tylko ja = obcokrajowiec plus jeden nowicjusz. Inaczej być nie mogło. Właściwie mógło, ale to już inna historia... Ktoś inny ją napisze. Pan Mysikrólik będzie dla was godnym przeciwnikiem w przyszłych konkursach. Życzę mu, żebyście to dobrze poczuli. :)

Alea iacta est.
(Ernő Rubik)
Ostatnio zmieniony przez Lolek 2022-11-11, 23:22, w całości zmieniany 1 raz  

Van der Horn 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2022-11-12, 13:57:51   

Gratulacje dla zwycięzców !
Dziękuję moim kolegom z Drużyny 2 - Sowie, Bobrowi i Hebiusowi, za fajną zabawę oraz ciekawe i pouczające dyskusje na priv. :)
:564:
Przepraszam, że nie mogłem wczoraj uczestniczyć w konkursie szybkim.

i oczywiście organizatorom konkursu Athenais i Chemasowi za cierpliwość, poświęcony czas i świetne zagadki

i koledze Lolkowi za genialne grafiki :)

Pozdrawiam Wszystkich.

Van Horn

- Tylko szkoda, że nie ma tu tych prawdziwych skarbów !
- Nie wiadomo ...
Ostatnio zmieniony przez Van der Horn 2022-11-12, 17:59, w całości zmieniany 2 razy  

Bóbr Mniejszy 
Twórca
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2022-11-12, 17:05:12   

Dziękuję serdecznie Atence i Chemasowi za zorganizowanie ciekawego konkursu. Za chęci i czas, bo tego trzeba bardzo dużo. :564:
Dziękuję swej Drużynie 2 za świetną współpracę, która może być wzorem dla innych - wymieńcie się mailami, w trakcie zagadek wolnych jak znalazł :D

Dziękuję pozostałym drużynom za zaciętą rywalizację. 5 i 3: tym razem byliście lepsi :p

Lolek - ikonka jak zwykle pierwszoklaśna! :564:

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy
Kinomaniak wychowany na literaturze młodzieżowej

Wysłany: 2022-11-13, 08:49:11   

W imieniu swoim i Atenki bardzo dziękuję wszystkim za zrozumienie. Nie było łatwo, szczególnie w trakcie sesji szybkich ;)
Ten konkurs to było jakby przecieranie szlaków. Na pewno nie wszystko zostało idealnie dopracowane. Myślę, że można na przyszłość wyciągnąć stosowne wnioski.
Jeszcze raz dziękuję wszystkim za udział. Zabawa była pyszna :)

PS I bym zapomniał :oops:
Bardzo dziękujemy nieocenionemu Lolkowi za wspaniałe ikonki!
Daję zapomogę.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie
Ostatnio zmieniony przez Chemas 2022-11-13, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  

Rólka 
Moderator
Szef forumowej sekcji sportowej

Wysłany: 2022-11-13, 19:56:51   

Gratulacje dla Wszystkich, a w szczególności dla zwycięzców! :564: :564: :564:

Duże brawa dla organizatorów! :564:

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2022-11-14, 14:44:34   

UWAGA - proszę członków drużyny zwycięskiej o przesłanie do mnie informacji, którą część z poniższych wybierają (także adres i nr tel.)

Pan Samochodzik i człowiek z UFO
Pan Samochodzik i Winnetou
PS i Niewidzialni
PS i Kapitan Nemo
PS i Skarb Atanaryka
Pierwsza przygoda PS

:)

Nasze forum na facebooku: ./redir/facebook.com/pansamochodzikforum
Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-11-14, 14:56, w całości zmieniany 2 razy  

Lolek 
Maniak Samochodzika

Wysłany: 2022-11-14, 18:29:48   

Chemas napisał/a:
Daję zapomogę.

Już otrzymałem w innym wątku ;-)

Alea iacta est.
(Ernő Rubik)

benasek 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2022-11-14, 19:18:26   

No właśnie, wiedziałem, że kogoś pominąłem.

Lolek, bardzo fajna ikonka, cieszę się, że pierwszą dostałem ...

Nawet zdążyłem się nią pochwalić w chacie! :564:

Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji

Wysłany: 2022-11-14, 19:19:21   

Już trochę ochłonęłam po emocjach konkursu :)

Chciałabym bardzo podziękować Chemasowi za ogromne zaangażowanie i świetny kontakt w trakcie konkursu. Dziękuję też Lolkowi, tradycyjnie za ikonki :) , ale też za to, że był dobrym duchem tego konkursu i wszystkich nastawiał pozytywnie. Dziękuję tym wszystkim, którzy pisali pozytywne posty i nie awanturowali się (chociaż mogli ;-) ). I ogólnie tym, którzy wytrwali do końca i nie obrazili się na mnie i na konkurs (i na swoją drużynę). :D

Moim celem było sprawdzenie się w nowej roli "po drugiej stronie barykady", a także przerwanie tej rutyny, w którą zaczęliśmy popadać, jeśli chodzi o forumowe konkursy. Trzeba przyznać, że to drugie mi się udało :D (na zasadzie, nie ważne jak, ważne żeby mówili).

Konkurs wzbudził wiele emocji już zanim się zaczął, przy ustalaniu składów drużyn. Wyszło na to, że nie ma idealnego sposobu podziału, bo nawet późniejsze spekulacje Szarego też zawsze tworzyły jeden dream team ;-) Podział losowy może nie był najbardziej sprawiedliwym podziałem, ale był przynajmniej bezstronny. A co do dream teamów, to konkurs pokazał, żeby nie dzielić skóry na niedźwiedziu... Ale sam pomysł z dzieleniem uczestników na lepszych i gorszych w zależności od ich wyników w poprzednich konkursach wywołał u mnie pewien niesmak. Wyglądało to jak wybieranie członków drużyn na w-fie. Ci, którzy nie znaleźli się w (ich mniemaniu) dream teamie, stwierdzali, że nie warto się starać, albo nawet obrażali się (zwłaszcza po ostatnim losowym podziale). Debutanci byli traktowani z nieufną rezerwą, bo nie wiadomo, czy opłacało się z nimi być w drużynie, czy nie (okazało się, że jednak warto było ;-) ). Coś takiego nie powinno mieć miejsca w koleżeńskiej zabawie. Przyznam, że żałuję, że Szary załatwił nagrody książkowe. Wolałabym, żebyśmy wrócili do tradycji konkursów, w których nagrodą była jedynie ikonka w stopce. Może wtedy uniknęlibyśmy niezdrowej rywalizacji, a może się mylę. Może nie chodziło tu wcale o nagrody.

Sam konkurs również został zdominowany przez kaprysy konkursownika (a właściwie bazy danych forum), co dzieje się niestety już od dłuższego czasu. Jako uczestnikowi, odbiera mi to połowę radości z udziału. No i niektórym też puszczały nerwy. Co do pytań, to przyznam, że ciężko jest ułożyć takie, żeby zawsze były jednoznaczne (bo mnie się takie wszystkie wydawały, a po otrzymaniu odpowiedzi już niekoniecznie). Parę najbardziej kontrowersyjnych wymieniliśmy (przepraszam tu tych, którzy w nich punktowali). Przy czym, tutaj także nie można wszystkich zadowolić, bo jeśli odpowiedzi były proste i jednowyrazowe, to miałam skargi, że zapychają konkursownik. Jeżeli był więcej niż jeden wyraz, pojawiały się interpretacje i skargi od tych, którym nie zaliczono odpowiedzi (albo zaliczono, ale niżej, a wyżej punktował ktoś z inaczej sformułowaną odpowiedzią). Właściwie przy każdym pytaniu był ktoś niezadowolony, bo nie zapunktował z tego, czy innego powodu.

Chciałabym również zdementować oskarżenia o faworyzowanie tej, czy innej drużyny. Podczas trwania konkursu był taki stres i napięcie, że nawet nie pamiętałam, kto jest w jakiej drużynie. Wcale nie ignorowałam skarg na pytania z wrodzonej złośliwości. Po prostu nie chciałam zatrzymywać się i zaczynać dyskusji, bo to byłaby droga donikąd i konkurs rozciągnąłby się w nieskończoność. Dlatego też kilka razy brutalnie ucinałam dyskuje i reklamacje, żeby po prostu nie stanąć w miejscu i nie zacząć zapadać się w Uroczyskowym bagnie interpretacji... A z drugiej strony, o bycie za mało stanowczą też zostałam oskarżona. Tutaj też bardzo ciężko jest wypośrodkować, bo jeśli próbowałam iść na rękę jednym uczestnikom, to inni zaraz wyczuwali sposobność, żeby coś też wywalczyć dla siebie. Jeżeli byłam zbyt stanowcza, to uczestnicy się na mnie obrażali, że ich ignoruję.

Teraz już wiem, że nie nadaję się na organizatora konkursów, bo za bardzo chcę zadowolić wszystkich i za bardzo przeżywam, kiedy mi się to nie udaje ;-) Było to jednak cenne doświadczenie i od teraz tym bardziej będę doceniać tych, którzy się podejmują organizacji (np. Chemas już myśli o kolejnym konkursie). Co do uczestnictwa, też zrobię sobie przerwę, no chyba że przeniesiemy się z konkursami na jakiś inny serwer albo ktoś pokusi się o wolny konkurs (tylko z trudnymi pytaniami, żeby nie każdy je rozwiązał ;-) ).

Ufff... Gratuluję, jeżeli ktoś doczytał do końca :)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2022-11-14, 19:34:24   

Athenais napisał/a:
nawet późniejsze spekulacje Szarego też zawsze tworzyły jeden dream team

Po pierwszym szybkim tak, ale potem klasyfikacja zmieniła się radykalnie, więc sam jestem ciekaw, jak ten "mój" podział drużyn wyglądałaby na końcu. :)
Faktem jest, że okazuje się, że podział na drużyny jest baaardzo ważny.

A co do problemów technicznych przy krótkich odpowiedziach, to jakieś większe były chyba tylko przy bardzo krótkich, typu cyfra, czy krótka liczba. :)

Nasza forumowa geościeżka keszerska: ./redir/pansamochodzik.net.pl/viewtopic.php?p=240911#240911

Ostatnio zmieniony przez Szara Sowa 2022-11-14, 19:35, w całości zmieniany 1 raz  

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2022-11-14, 21:29:05   

Athenais napisał/a:
Ufff... Gratuluję, jeżeli ktoś doczytał do końca :)

Dziękuję, doczytałem :)

Bardzo dziękuję za uznanie i dodam tylko, że może nie warto się zrażać i może jakiś konkurs w przyszłości zrobimy :) Oczywiście drużynowy.

Sporadyczny turysta, kiedyś bardzo aktywny, serdecznie zaprasza na Pojezierze Drawskie

Bóbr Mniejszy 
Twórca
Autor książki biograficznej

Wysłany: 2022-11-14, 21:33:03   

Fakt moglibyśmy być w przebiegu tych konkursów nieco łagodniejsi. Ja też miałem swego czasu wielkie poczucie niesprawiedliwości z różnych powodów. Ale potem brałem udział w kolejnych konkursach, aż zacząłem zajmować miejsca w pierwszej siódemce,piątce, itd. ("życiówki", czyli 2 miejsca chyba na razie nie przeskoczę ;-) ) Te trudne warunki są takie same dla wszystkich.

Zapomnieliśmy też chyba o podziękowaniach dla Admirała Sowy za zorganizowanie nagród (ewentualnie wszystkich, którzy brali w tym udział) i dla Atenki dodatkowo za tajemnicze niespodzianki :027: :564:

Athenais 
Twórca
Autorka tomiku poezji

Wysłany: 2022-11-14, 22:02:23   

Bóbr Mniejszy napisał/a:
dla Atenki dodatkowo za tajemnicze niespodzianki

To w sumie podziękowania bardziej dla kogoś innego, ale na razie nie mogę zdradzić, kogo, bo by nie było niespodzianki ;-)

aman 
Stały bywalec forum

Wysłany: 2022-11-15, 08:57:20   

Athenais napisał/a:

Teraz już wiem, że nie nadaję się na organizatora konkursów...

Odniosłem zdecydowanie inne wrażenie :-)

Serdeczne dzięki raz jeszcze

-----
AMaN

Chemas 
Forumowy Badacz Naukowy

Wysłany: 2022-11-15, 10:06:47   

aman napisał/a:
Odniosłem zdecydowanie inne wrażenie :-)

Ano właśnie, ja również :)

Szara Sowa 
Ojciec Zarządzający

Wysłany: 2022-11-15, 10:34:43   

Szukam w pamięci konkursu, gdzie nie byłoby problemów i chyba nie znajduję... :p

Tak więc niech się tu Atenka nie wykręca...

She 
Moderator

Pomogła: 74 razy
Wysłany: 2022-11-15, 11:03:08   

Szara Sowa napisał/a:
Szukam w pamięci konkursu, gdzie nie byłoby problemów i chyba nie znajduję...

Zawsze są jakieś pretensje.
Myślałam, że jestem sprytna i , aby uniknąć niedomówień, w wielu pytaniach z moich ostatnich konkursów, były dopiski typu "dokładnie", "2 słowa" i co? I też były zażalenia.

Semel scriptum, decies lectum!

Odpowiedz do tematu